Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Allbertus
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 334
Registrován: 15 roků
Bydliště: Praha 4 - Braník
Vůz: V70 2.4 7 míst man. 2002
Bydliště: Praha 4 - Semily chalupa

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Allbertus »

_________________
V70 2.4i 103KW man. 2002 Volfi ... Kia Sorento 2006 Kajka ... ... a ještě Citron Berlingo 1.6 Pracant

Bylo: V70 2.4 D5 120kW fac. automat 2004/11Suzuki Grynd Vitara 2.5 V 6 1999 Vilík, Volvo S60 2.4 D5 2002 man. Volfinka ... Volvo V40 1.9D 2002 - 85kW ...Volvo V70 ll 2.0T Volfi ll 2004, ... Volvo V850 2.5 TDi 1996 "Volfi", Škoda Superb 2.0 lll TDi 2016 ,MB A 140 1.4i 1998 pan "A", Citroen C15 1.9D 2005 pan "C"Mitsubishi Space Star 1.6 16V 2003 ... Iveco Daily 35s11, 2.8TD 2002 Jitka Ford Mondeo 1.8 2005, MB 124 300D 1989, MB 123 300D 1981, Yamaha XJ 900 2001 "Ludvík", Honda VFR 800 F1 2002 "Ludvík II"

PeS
Offline
Příspěvky: 398
Registrován: 19 roků 9 měsíců
Bydliště: Obědovice, okr. HK
Vůz: V70, 2.4, LPG, '02

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od PeS »

Možná někdo odsud, V70 s losíkama to odnesla :(, snad budou cestující co nejddříve v pořádku.
https://liberecka.drbna.cz/krimi/42545-srazka-aut-uzavrela-silnici-mezi-tanvaldem-a-velkymi-hamry-dva-zraneni.html
_________________
Bylo - 850 Estate, 2.0 T5 (B5204T), man., sekv. LPG, 1994, 850 Estate, 2.0 T5 (B5204T), man., sekv. LPG, 1996, VW Polo Classic 1.9 SDI, 1997
Rodinná modrá: V70, 2.4 103kw (B5244 S2) - chip - 135kw od D5T5.com, man., sekv. LPG, 2002
Kolem komínu : Opel Corsa 1.2i, 1997

python.p
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6835
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70 D5 2008

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od python.p »

Tohle je denní chleba, ale jakože vážně to tak je. Mobily a hodinky, hlásí nehodu, tak se prostě jede - nejhorší možný scénář. Teda aspoň u nás v JHM.
_________________
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...

K prodeji (s bolestí u srdíčka) do dobrých rukou:
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!

Bylo:
MX-30 @ 145 eletrických poníku... než jim dojde šťáva...

VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Urvanej
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 13727
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8, C40

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Urvanej »

A je to tak, že by si to ty lidi sami nezavolaly? A jak takový volání mobilu/hodinek vypadá? Prostě přijde "hele průser, GPS...."?
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ; C40, RWD, 2024, Tramvaj ex: S40, 1.8, m3p, 1997; 764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka; 244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

python.p
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6835
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70 D5 2008

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od python.p »

Většinou je to zapomenutej mobil na střeše auta... nebo tak něco. Mobil to volá sám, lidi u toho nejsou, tak se to vyhodnotí jak seto vyhodnotí. Jakože jsou případy kdy to realně někoho zachránilo, naposled vylitej borec někde v potoku v zimě, auto na střeše on zavěšenej v pásech, bylo to někde na konci světa, takže prostě z horní do dolní a dole od srázem.

JJ, hlásí to stala se nehoda, tísňové volání, pošle to GPS a spojí hovor.
_________________
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...

K prodeji (s bolestí u srdíčka) do dobrých rukou:
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!

Bylo:
MX-30 @ 145 eletrických poníku... než jim dojde šťáva...

VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

f.e.e.t
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1742
Registrován: 10 roků 1 měsíc
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V50 T5 2005 FWD manuál, šedá

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od f.e.e.t »

_________________
Volvo V50 T5 FWD 12/2004 Áčko
Volvo V50 T5 FWD 02/2005 Béčko
bylo: Volvo černá V70 TDI 9/1998

Tomas78
Offline
Příspěvky: 2239
Registrován: 5 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Tomas78 »

Nehoda se prostě stane někdy (kdo je bez viny, nechť hodí kamenem), ale řekl bych, že dost lidem chybí pud sebezáchovy. Nedávno jsem si říkal, že vlastně to nasazení autonomního řízení bude pozitivní krok ...

Munga
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 2704
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Munga »

python.p píše: 12 kvě 2026 10:31 Většinou je to zapomenutej mobil na střeše auta... nebo tak něco. Mobil to volá sám, lidi u toho nejsou, tak se to vyhodnotí jak seto vyhodnotí. Jakože jsou případy kdy to realně někoho zachránilo, naposled vylitej borec někde v potoku v zimě, auto na střeše on zavěšenej v pásech, bylo to někde na konci světa, takže prostě z horní do dolní a dole od srázem.

JJ, hlásí to stala se nehoda, tísňové volání, pošle to GPS a spojí hovor.
To je běžná funkce mobilu co si zapneš nebo jen vybrané modely?

python.p
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6835
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70 D5 2008

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od python.p »

iPhone, Apple watch, garminy, androidy, ale musíš to mít zapnutý. u androidu hledej "detekce autonehody"
_________________
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...

K prodeji (s bolestí u srdíčka) do dobrých rukou:
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!

Bylo:
MX-30 @ 145 eletrických poníku... než jim dojde šťáva...

VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Warcz
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6083
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Warcz »

_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Giew
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 808
Registrován: 6 roků 2 měsíce
Bydliště: Popovice
Vůz: S80 II 2008, M66, 2.5T Stage 2 170kW

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Giew »

Upřímně by mě zajímalo, jestli když by na něco ve Volvu přišli, jestli by to pustili ven, protože to jsou dost velké reputační náklady.
_________________
Zlaťák S80 II, 2.5T D5T5 Stage 2, 170kW, 2008
Bylo:
Stříbrňák V40 I, 1.9DI 85kW 2004
Černej S80 II, D5 136kW 2007

Warcz
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6083
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Warcz »

Za chvilku bude onboard kamera na pedaly :)
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

jirka789
Offline
Příspěvky: 157
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: V70 III D3 110kw MY2016

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od jirka789 »

Docela zajímavé jsou ty svítící brzdová světla. Asi až moc otázek a málo důkazů na to rozlousknout co se vlastně stalo.
_________________
V70 D3 110kw MY2016 | ST2 + EGR Off by D5T5 127kw
Obrázek

Warcz
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6083
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Warcz »

Hmm dobry postřeh. To by mě zajimalo co to uděla když daš plyn a pak plyn s brzdou.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

ms231
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1014
Registrován: 19 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha západ
Vůz: V60 2018 T3
Bydliště: Praha západ

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od ms231 »

A je mozny, ze jenom chteli seslapnout brzdu a omylem seslapli oba pedaly? Pak chteji zabrzdit, tak se do toho oprou jeste vic.
_________________
V60 MY18 112kW man, V70I 1999 2.5TDI 103kW man

jirka789
Offline
Příspěvky: 157
Registrován: 5 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: V70 III D3 110kw MY2016

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od jirka789 »

To je určitě možný a na brzdu už pak skoro žádný tlak nebude, protože se primárně opře pravou nohou o plyn. Na druhou stranu, bych řekl že takový nový kočár, už při zaregistrování brždění nepovolí plyn. To že auto sebere plyn, když se sáhne na brzdu dělá většina aut s automatem mi přijde a u elektro si myslím že ani není důvod aby tomu tak nebylo.
Je spíš zajímavý, že pokud to opravdu je chyba auta, tak že těch případů není zase tolik. Takže buď je to fakt smůla na daný kus s nějakou chybou a nebo se musí sejít hromada podmínek, aby se to stalo.
_________________
V70 D3 110kw MY2016 | ST2 + EGR Off by D5T5 127kw
Obrázek

Bakly
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 639
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: MSK
Vůz: Polestar 2

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Bakly »

Já bych v tom nehledal senzaci a chybu auta. Takové nehody se stávají, co existují automaty. A vždy je chyba v řidiči. Teď to EV ještě znásobily. Mám už s tím taky zkušenost. To auto neslyšíš (ale ten okamžitý výkon tam pořád čeká) a lidi mají tendenci při parkování nevyřazovat a nechat to na autoholdu (což je v pohodě, pokud hned vystupuješ). Půjčil jsem auto kamarádovi. Projeli jsme ho a pak seděli a kecali. Při tom cvrnkl do plynu a hned jsme byli o půl metru vzadu :D Dokážu si představit, že ten týpek, co spadl z parkoviště udělal to samé, pro něco se otočil na zadní sedačky a při tom si naplno zašlápnul plyn. 408 koní ožilo a bylo hotovo.

Ve druhém případě - co se týče brzdových světel, tipnul bych, že jak dupl na plyn, tak si přišlápl horní část ramena brzdového pedálu. Což na vypnutí plynu a ani brždění nestačí. Mrkněte, jak v XC40 pedály vedou.
_________________
Je: Polestar 2 300kw MY2021
Bylo: S80 D5 120kW MY2004 - D5T5 Stage 2 147kW/470Nm
Ještě je: C30 2.0D 100kW MY2007

ksw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1175
Registrován: 18 roků
Bydliště: Olomouc city a okolí
Vůz: R design 2018 V60 D4
Bydliště: Olomouc city a okolí

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od ksw »

_________________
bylo-nebylo: skoda, Trabant, Dacia 1300, Lada 1300, Fiat Croma turbo i.e., Lancia k 2.0t 162 kw, Ford, CLK,
je LR Evoque, sen a představu dalšího vozu mám, ale garáž je malá :(

Ejdou Rotacak
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 3898
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

skryté závady se vyskytují u násobně dražších projektů než jsou popelnice na čtyřech kolech pro nás plebs. Výzkum a vývoj není bezchybný, natož u civilních projektů. Když sem tam zařve nějaká Božena nebo Karel, nikomu to žíly trhat nebude, kromě příbuzných. "Prostě si to zavinili sami", jsou mrtví, hájit se už nebudou.
_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Jakub Svoboda
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6289
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Spíš mu začli hořet brzdy a šup nahoru, to je dost častý.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Romulusw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6081
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Romulusw »

No, dnes jsem měl bobky, že mi hoří auto, když jsem v lese hajnýmu opravoval cestu sutí a cítil jsem při běžícím motoru pach spálené gumy.

Nic jsem neobjevil, tak jedu dom a na výjezdu z lesa na hlavní stáli silničáři s takovým tím šmejdem, jak se tam topí pod asfaltem a ten čoud vanul vítr přesně mým směrem :D

ksw
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1175
Registrován: 18 roků
Bydliště: Olomouc city a okolí
Vůz: R design 2018 V60 D4
Bydliště: Olomouc city a okolí

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od ksw »

Jakub Svoboda píše: 19 čer 2026 10:55
Spíš mu začli hořet brzdy a šup nahoru, to je dost častý.
možné to je, je tam rovina, tzn, že na návěsu se dlouhodobě přidíraly brzdy, nejsem řidič náklaďáku, to se nijak nepozná při nebo po jízdě, řidič nemá povinnost kontrolovat před nebo po jízdě soupravu? Já občas pojízdě sahnu na disky kvůli teplotě.
_________________
bylo-nebylo: skoda, Trabant, Dacia 1300, Lada 1300, Fiat Croma turbo i.e., Lancia k 2.0t 162 kw, Ford, CLK,
je LR Evoque, sen a představu dalšího vozu mám, ale garáž je malá :(

Jakub Svoboda
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 6289
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Klidně stačí jen přibrzdit a sekne se to. Kolikrat je na silnici vidno brzdny pruh i 50m. U naloženýho to někdy ani nepoznáš.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Ejdou Rotacak
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 3898
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Zpět na „o všem možném :-)“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Sadam