D5 vibrácie voľnobeh

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 39
Příspěvky: 140
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Piešťany / Brno
Vůz: S60 2,4D Euro 3

#51 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Pongo »

Čus,

A. 35Nm a 40°
B. 65Nm a 60°
C. 35Nm a 90°

Nehcel som sem dávať celý návod aby sa náhodou niekto neoháňal copyraitom :D
Ja som ešte podložil kus pri karoserií (tam kde sú šróby B) cca 1mm hrubým silikónom, ale pochybujem že by to malo nejaký extra vplyv.

Supe, Ustavoval s k nemu aj ten vrchný ? ja som ho povolil, naštartvoval nech ti to sadne a potom utiahol. Tam žiaden špeci postup nieje.
Btw ten vrchý je jediný low cost čo som dával (Optimal), po 6tkm s kostitrasom je v horšom stave ako origo Volvo, ktorý som odtial dával preč.. takže asi ho tam vrátim. Ale nerád by na to šahal keď to konečne ide :D

J.
_________________
S60 2,4D 2005 :)
Nesmrtelná Ovce 1,9SDI
--------------------------------------------------------------

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 38
Příspěvky: 589
Registrován: 5 roků
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#52 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Sup »

Díky za údaje, tak příště to dotáhnu momentem + stupně, stejně musím sudnat dolní vzduchovou trubku a vyměnit na ní těsnění. Horní silas si povolil na té příčce nebo celou tu příčku? Při odjezdu z domova se mi zdály vibrace menší, i během jízdy, když jsem třeba vyřadil. Jen po dojetí na místo, jen 300km se mi zdají, že jsou na původní velikosti... Už men to pěkně leze an mozek a akorát se objevil další zvuk v palubce. To hodím celé ze skály.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 40
Příspěvky: 623
Registrován: 4 roky 9 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#53 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od jirkaTDI »

Tak jsem o víkendu povyměňoval podtlakové hadičky a znovu jsem povolil a usadil horní silentblok a rozpěru a změna žádná :D
Za 14 dní budu měnit olej, tak pak zkusím ještě tu spodní reakční vzpěru.
Tod2 píše: 11 zář 2020 16:46 Jakou značku tam dají? Já bych šel do origo.
Já doufám, že febi, co dával odkaz Petr, budou OK. Navíc do nich chci dát rovnou PU vložky ze skandixu (což asi z hlediska vibrací není moudrý krok, ale horší už to být nemůže :D ), které už mám nachystané, takže se moc hýbat nebudou, což dle mě to životnost prodlouží. Origo nejsou sice nějak moc drahé, ale vzhledem k tomu, že je stejně "znehodnotím" PU vložkami, mi to přijde možná zbytečný.
Jinak prý si pro mě nachystají druhý rám už s novými silentbloky, který se pak prohodí za ten můj, aby byla oprava rychlejší :)

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 2945
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#54 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Tod2 »

já dal vložky a teď to začalo povrzávat (namazáno bylo dobře) a ještě i trochu ťukat, musím se na to podívat
tak se pak poděl o dojmy
nový rám? teda to mi přijde spíš pomalejší, ty silentbloky jsou ven relativně dobře, prostě se jen vyloupnou (já to vypáčil šroubovákem) a nalisují nové (pomocí zvedáku třeba)
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 40
Příspěvky: 623
Registrován: 4 roky 9 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#55 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od jirkaTDI »

povrzávat a ťukat - to mi radši ani neříkej :D čím jsi to mazal? Já mám doma nějakou vazelínu přímo na PU silentbloky - má konzisteci jak silikonový lepidlo - hodně hustá a lepkavá.
Mě teď mlátí ty origo silenbtloky, jak je to vyšlehaný, navíc auto táhne při prudkým brždění z vysokých rychlostí doleva a při plným plynu na dvojku doprava, takže je mám už hodně KO :D
Co jsem koukal, tak někdo při výměně vyndává celý rám, někdo to dělá na autě, někomu to jde dobře, někomu špatně - řekl jsem si, že se s tím nebudu trápit a radši to nechám někde udělat :D

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 2945
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#56 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Tod2 »

mazal jsem to taky nějakou takovou spešl vazelínou na plasty a pod, taky je lepkavé jako prase, ani to nejde umýt pak skoro
ono to ťukne a vrzne jen při přejezdu něčeho většího, když třeba najíždím na zámkovku apod, ale štve to
u mne byla výměna otázkou jednoho odpoledne po práci v domácích podmínkách na nájezdech
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 24
Příspěvky: 4741
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#57 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od PetrXC70 »

Hlavně aby Vám to pomohlo...

Pak už toho na výměnu moc nezbývá né? :D

Radek měl rám venku za hodinu a čtvrt...
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Offline
Příspěvků ve vlákně: 39
Příspěvky: 140
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Piešťany / Brno
Vůz: S60 2,4D Euro 3

#58 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Pongo »

Sup píše: 13 zář 2020 22:07 Díky za údaje, tak příště to dotáhnu momentem + stupně, stejně musím sudnat dolní vzduchovou trubku a vyměnit na ní těsnění. Horní silas si povolil na té příčce nebo celou tu příčku? Při odjezdu z domova se mi zdály vibrace menší, i během jízdy, když jsem třeba vyřadil. Jen po dojetí na místo, jen 300km se mi zdají, že jsou na původní velikosti... Už men to pěkně leze an mozek a akorát se objevil další zvuk v palubce. To hodím celé ze skály.
Rovnako u mňa :cry: Po ceste zo SVK do Brna som zase na tom stejnom. Klepú sa svetlá, poskakuje volant....
Zajtra ťahám vstreky von, idú na diagnostiku, nič víc ma už nenapadá..
_________________
S60 2,4D 2005 :)
Nesmrtelná Ovce 1,9SDI
--------------------------------------------------------------

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 38
Příspěvky: 589
Registrován: 5 roků
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#59 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Sup »

To si mne nepotěšil, počkám na tvůj výsledek, až potom budu objednávat podtlakové silasy. Ale jako bez toho spodního záchytu reakce to je sametové. Takže na vstřiky stále nesázím...

Offline
Příspěvků ve vlákně: 39
Příspěvky: 140
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Piešťany / Brno
Vůz: S60 2,4D Euro 3

#60 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Pongo »

Mám podozrenie na chybu vo Vide, kde je uvedený limit prepadu 40ml/min. Vždy keď som videl videá, kde porovnávali prepady vstrekov tak keď to bolo na sračky tak to neletelo tak aby to za minútu dalo 40ml. Druhá vec, že by som čakal prii 270tkm už nejaké opotrebenie. Pri minutovom voľnobehu som mal tak 10ml takže mám ešte 4 násobnú rezervu ? Tiež som si myslel že sú vstreky OK ale už neviem, čo iné by to mohlo byť. A test vtrekov na stolici vychádza na 250kč/ks, takže neni čom aj keby to nič neodhalilo, tak sa mi aspom bude klidne spať bez pocitu, že môžem na diaľnici prepáliť píst durch :)
A samozrejme ešte voľnobežka altíku pôjde pretým ale to je vec 10min :D

Inak áno motor bez záchytov ide krásno hladko, ale točí s tam hodne zo strany na stranu :D takže to asi úplne OK nebude :D
_________________
S60 2,4D 2005 :)
Nesmrtelná Ovce 1,9SDI
--------------------------------------------------------------

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 38
Příspěvky: 589
Registrován: 5 roků
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#61 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Sup »

Chybu s nízkým tlakem mám uloženou taky... No pokud vstřik prochcá.á, tak už bych měl mít píst durch. Mám za půlroku najeto 15 000km a tak 13tis je po dálnici ne zrovna klidným tempem. Po otevření víčka pro nalévání oleje mi to zřetelně a dost nahlas pufá, tak ještě vsázím na podtlaky, ale když vidím jak X dalším lidem nepomohly, tak se trochu děsím, jak to dopadne. Abych nevyhodil do kanálu další tisíce a vše by zůstalo při starém. Mám najeto o 60tis km méně než ty. Předchozí majitel tam nic extra nelil, já jen Maxxmotion nebo teď Vervu Diesel, už tady v Německu dávám i jejich lepší naftu jako Total Excellent a teď pojedu pro Aral Ultimate, ale žádný rozdíl v chování nevidím. Musím zítra kouknout pod kryt, zda 2. a 3. vstřikovasč nepropuští něco nahoru, ale asi tam je jen mastnota z výměny oleje, kdy nějaké kapky káply vedle. By člověk nevěřil, jak taková věc dokáže člověku otrávit celé auto....

powl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 34
Příspěvky: 685
Registrován: 3 roky 9 měsíců
Bydliště: Pardubice
Vůz: V70 II D5 136kw

#62 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od powl »

veril :green:
_________________
V70 P2 D5 136kw MY2007 - Pet valcu staci kdyz ti turbo tlaci

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 40
Příspěvky: 623
Registrován: 4 roky 9 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#63 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od jirkaTDI »

jo, to bych taky věřil. Nebýt těch vibrací, tak je to tak skvělé auto...

Jinak já mám pocit, že se ty vibrace ještě zhoršily, po tom, co jsem se pokoušel usadit ten horní silentblok :D
A dnes se mi navíc stala další "skvělá" věc, letím si po dálnici asi 170 a zničeho nic se celý auto příšerně rozvibrovalo, jako bych měl brutálně neyvážený kola. V ten moment jsem měl chuť to napálit do nejbližšího betonovýho pilíře, no bohužel tam žádný nebyl, tak jsem sjel na prvním sjezdu, koukám pod kapotu a běhám okolo auta, čekal jsem rozpadlou poloosu, nebo dvouhmotu, nebo nevím, co. Ale jediný, co jsem našel byl vypadlý blinkr z blatníku z těch vibrací... sednu do auta, najedu zpět na dálnici a nic! Vibrace pryč, samo se to opravilo. To auto si ze mně už dělá srandu.
PetrXC70 píše: 14 zář 2020 14:52 Hlavně aby Vám to pomohlo...

Pak už toho na výměnu moc nezbývá né? :D
No doufám, že ty silentbloky rámu zázračně pomůžou a vše opraví :D
Jinak už toho opravdu moc nezbývá. Poslední věc pak je dvouhmota, u Kučery za krásných 11 355 Kč (Skandix).
A ještě bych vlastně mohl zkusit tu volnoběžku altíku. Resp. bych chtěl udělat preventivně repas altíku, přijde mi, že už mu lehce šustí ložiska.
Potom už jen zbývá začít dělat znovu už věci. které jsem dělal, např. vyměnit silentbloky motoru Lemforder za origo apod. Nebo i tu dvouhmotu už mám sice měněnou a má najeto jen asi 60tkm, ale je tam LUK a už jsem slyšel od pár lidí, že nový DMF od LUKu, nebo i od Sachsu byl od začátku nic moc.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 40
Příspěvky: 623
Registrován: 4 roky 9 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#64 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od jirkaTDI »

btw. je vůbec reálný, aby to byl skutečně originál Volvo setrvačník, když je to tak levné?
https://www.volvopartshop.com/dual-mass-flywheel-31259327-dmf---d5-163bhp-models-with-m56-transmission-16234-p.asp

Na ebay je taky pár podobných jakože originál Volvo za podobnou cenu, ale tento eshop vypadá celkem důvěryhodně, mají tam jen origo Volvo díly a příslušenství...
Akorát moc nehraje to, že druhovýroba Luk stojí 2x tolik :D

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 38
Příspěvky: 589
Registrován: 5 roků
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#65 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Sup »

Origo stojí 22 191kc včetně DPH. Takže asi nebude :-D. Já tedy přemýšlím, že zkusím koupit spodní záchyt reakce origo za 1700kc, jestli druhoska není moc tvrdá, když se to po výměně objevilo. A bez něj je klid.

powl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 34
Příspěvky: 685
Registrován: 3 roky 9 měsíců
Bydliště: Pardubice
Vůz: V70 II D5 136kw

#66 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od powl »

jirkaTDI píše: 16 zář 2020 22:56
No doufám, že ty silentbloky rámu zázračně pomůžou a vše opraví :D
Hele verim tomu ze to muze byt tim...a u me mozna taky...budu rad kdyz das vedet (treba do sz) kolik si AV uctuje za jejich vymenu...dik
_________________
V70 P2 D5 136kw MY2007 - Pet valcu staci kdyz ti turbo tlaci

Offline
Příspěvků ve vlákně: 39
Příspěvky: 140
Registrován: 4 roky 1 měsíc
Bydliště: Piešťany / Brno
Vůz: S60 2,4D Euro 3

#67 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Pongo »

U mňa zase zmena :ROFL: :ROFL: :ROFL:

Ja už fakt nevim, vibrace se po určitom čase vrátili zase na 1-2. Bez zásahu do silmblokov od posledy :/ Takže sa to zlepšilo.

Dnes rábo 3stupňe a motor chytil na brnk. Lepšie ako za telpa :/
_________________
S60 2,4D 2005 :)
Nesmrtelná Ovce 1,9SDI
--------------------------------------------------------------

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 24
Příspěvky: 4741
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#68 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od PetrXC70 »

Tak už někdo na něco přišel?
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 2945
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#69 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Tod2 »

to je těžko :)
potřeboval bych zrepasovat vsřiky, abych měl jistotu...
taky bych nejraději dal origo silentbloky nápravnice...
ale zrovna nemám zbytečných 20 tisíc
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 24
Příspěvky: 4741
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#70 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od PetrXC70 »

Dej nejdřív silenbloky nápravnice...

Mě to pomohlo hodně, zejtra jedu k Radkovi a bude měnit to podtlakový čerpadlo, tak sem zvědavej, jestli bude nějaká změna. Doufám, že jo, alespoň ohledně nástupu turba, hrozně dlouho trvá, než se začne něco dít. Třeba při připojování na hlavní mě to dost vadí...
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Nitty
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 191
Registrován: 4 roky
Bydliště: Pardubice
Vůz: Volvo S80

#71 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Nitty »

Tak pak prosím napiš jestli ta podtlaková pumpa pomohla, mám stejný problém s nástupem turba. 👍
_________________
Volvo S80 I 2.4D5 300tkm+

Sup
Offline
Příspěvků ve vlákně: 38
Příspěvky: 589
Registrován: 5 roků
Bydliště: Děčín / Hamburk
Vůz: O3 RS EA888

#72 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Sup »

Ještě nebyl čas to řešit. Bude asi až po novém roce, teď mám s ní jezdím 2x za týden po dálnici kde to není znát, ale někdy třeba v koloně se mi zdá, že dobrý a pak zase že se to zhoršilo. Asi jak se zastaví a "sedne si" motor v uložení. Po dvou nádržích Totalu Diesel Excelum nebo jak to nazývají žádná změna. Upřímně nepoznám rozdíl mezi německou naftou a českou prémiovou v chodu motoru. Asi po novém roce objednám silasy podmotoroveho rámu i motoru a udělá se to vše najednou. Pak se ukáže.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 40
Příspěvky: 623
Registrován: 4 roky 9 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

#73 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od jirkaTDI »

Já dnes měnil olej, tak jsem zkusil tedy povolit spodní (reakci) a horní silentblok a znovu utáhnout. Možná tam mírné zlepšení je, ale nic, co by stálo za řeč.

Za týden vezu auto do AV na výměnu silentbloků v nápravnici, na to se těším jak malý kluk.
Jen teda ještě váhám, jestli dávat ty Febi, nebo raději investovat do origo, trochu mě nahlodal Tod2.
Taky váhám, zda tam opravdu dávat ty PU vložky.

Co se týče nástupu turba, tak to mě taky trápí :D nástup od spodu ještě docela jde, i když občas se stane, že se chci rychle rozjet a jednička je úplně bez turba a chytne se až na dvojku. Ale špatný je, když vytočím motor přes 4000ot., přeřadím na vyšší kvalt a je tam opravdu velká prodleva tak 1-2s. Vakuovka nepomohla :D musím vyndat turbo a vyčistit regulaci.

Jinak mě repas vstřiků na vibrace, ani na starty nepomohl. Studený starty, když motor žhaví jsou krásný, ale teplý starty jsou občas nic moc.
Naftu jezdím většinou ONO + VIF, přiznám se, že jsem nepoznal rozdíl v chodu oproti třeba Vervě od Benziny, tak raději těch cca 350 Kč na nádrži ušetřím.

PetrXC70
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 24
Příspěvky: 4741
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC 70 2.4D 2010
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

#74 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od PetrXC70 »

Tak musim říct, že nějaký velký zlepšení co se týče rozjezdů podtlaková pumpa nepomohla...

Úplně zmizel ten nepříjemnej zvuk po otevření víčka oleje(úplný ticho) a zmírnily se vibrace v určitých otáčkách...

Vibrace na volnoběh už před výměnou byly minimální a nepřijde mi, že by to teď bylo o poznání lepší...
_________________
XC70 2010 151kw/420NM

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 43
Příspěvky: 2945
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#75 D5 vibrácie voľnobeh

Příspěvek od Tod2 »

Silentbloky nápravnice časem vyměním za origo. Pur vložky to sice zlepšily, ale pořád to není ono. Za mne nemá smysl na přední nápravu dávat jakoukoliv nahradu originálu.
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“