Jak spolehlive znicit Haldex?

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
smidcze
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 199
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Znojmo
Vůz: XC70, D5 AWD aut, 151kw, 2,4 r.v 2011

#26 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od smidcze »

Také se tu přiživím teď jsem na autě dělal výměnu všech olejů co se týká pohonu. Oleje origo koupené ve volvu vše se vyměnilo jak mělo. Kde je ale hrozný přístup je filtr k haldexu který je nad řídící jednotkou nebo co to je. Filtr mám doma a ten se nevyměnil měl jsem strach aby ty dlouhé šrouby nepraskly při povolování. Je to velký problém, že se filtr nevyměnil. Nebo to mám risknout a doufat že neprasknou.

A ještě pro upřesnění na STK jelikož mám AWD atd... viz podpis tak zkoušet válce pouze bez nastartovaneho motoru a nemůže se nic stát rozumím tomu dobře?

Děkuji za odpověd
_________________
Volvo XC 70, r.v. 2010 do provozu 2011, 151KW, 2.4 D5, AT, AWD
STAGE2 D5T5 175KW
Vida k dispozici

Haben
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5904
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#27 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od Haben »

Filtr v haldexu urcite vymen. Tech sroubu bych se nebal. Bez vymeny filtru je to jako kdyby jsi nevymenil ani napln.
_________________
Chuanita 944, B230FB , MY92, M47 Obrázek"GALERIE"
Toyota Yaris Hybrid MY23 Obrázek"GALERIE"
bylo: Andreas C30 2,4i 125 kw MY08 Summum MT| V70 II D5 AWD MY05 MT, chip 149 kw, EGR OFF| V70 II 2,4 D 120 kw, MY04 AT|V70 I 2,5 D 103 kw, MY00 MT, KAT OFF, EGR OFF

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 4922
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#28 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od Romulusw »

smidcze píše:
A ještě pro upřesnění na STK jelikož mám AWD atd... viz podpis tak zkoušet válce pouze bez nastartovaneho motoru a nemůže se nic stát rozumím tomu dobře?

Děkuji za odpověd
Rozumíš dobře. Když motor neběží, tak je haldex odpojen. Mimo to, je odpojen i při brždění, takže správně by nemělo vadit, ani kdyby motor běžel, ale to bych nezkoušel.
smidcze píše: Také se tu přiživím teď jsem na autě dělal výměnu všech olejů co se týká pohonu. Oleje origo koupené ve volvu vše se vyměnilo jak mělo. Kde je ale hrozný přístup je filtr k haldexu který je nad řídící jednotkou nebo co to je. Filtr mám doma a ten se nevyměnil měl jsem strach aby ty dlouhé šrouby nepraskly při povolování. Je to velký problém, že se filtr nevyměnil. Nebo to mám risknout a doufat že neprasknou.
Jestli myslíš dva inbusy M5, co drží řídící jednotku, tak je třeba ty šrouby poklepat v ose (třeba přes bit 4mm) kladívkem a pak to půjde povolit.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4981
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#29 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od python.p »

Pokud chceš vyměnit filtr, ta zkus třeba Petra. Tam mě ho měnili a v super.

Ohledně stále seplého hladexu. Pokud je to 4ka, tak tam stejně něco málo teče, takže bych sice počítal s tím, že to může dřív odejít. Ale taky nemusí.

Spíš bych si tam dal gombík na aktivaci 4x4 na minutu. To do jednoho semaforu k druhému, musí stačit. :P
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

smidcze
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 199
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Znojmo
Vůz: XC70, D5 AWD aut, 151kw, 2,4 r.v 2011

#30 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od smidcze »

Kluci díky moc za reakce
Haben:myslel jsem si to tak si to teda zopakuji i s výměnou mi pomáhal passport5 z fóra tak už vím co a jak tak snad nebude žádný problém
Romulusw: děkuji za upřesnění teď už je mi to jasný ukládám na později až budu na STK :good:
Python.p no nějaký topic už tu probíhal ohledně zapojení 4×4 byly kladné reakce. Promiň mi hloupou otázku a k čemu je to dobré mít takový gombik. Mimochodem Jirko co tvé auto pořád žádná kobylky. Díky za typ a výměnu ale snad to zvládnu. Na volvosweden je krásné video na výměnu, kdyby bylo nejhůř :wink:
_________________
Volvo XC 70, r.v. 2010 do provozu 2011, 151KW, 2.4 D5, AT, AWD
STAGE2 D5T5 175KW
Vida k dispozici

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4981
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#31 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od python.p »

smidcze: Mě je celkem na nic, utvrdil jsem se v tom, že AWD není do terénu, stejně jako do térenu není 4X4 pokud nemá redukci. Ale tady je mi to jasný, tady chce podle mého Ejdou znemožňovat Ochcávie RS v závodech na světelch. Proto by měla stačit ta minuta, ale je to jen moje domněnka. ;)

Moje auto stále čeká na turbo. Problém byl v tom, že tam kde dělali mechaniku, neumí elektroniku. Tam kde umí elektroniku, tak mi ji nechtěli prodat samotnou. Takže se milé turbo muselo vzít odvést do flexamiauto kde to udělají komplet, sice za polovinu nového turba, ale se zárukou na komplet a dle referencí by tam neměl být žádný problém. Snad jsem si již smůlu vybral.

Děkuji za optání. :)
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Ejdou Rotacak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3208
Registrován: 9 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha - Zbraslav
Vůz: V 70II T5 AWD, MY 07'HT-STAGE 3 + úpravy

#32 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Ne, tak to není. Bude to Kit! Už teď občas řídí místo mě, když je potřeba :wink:

_________________
V 70 B5244 T5, AWD, MY 07' HILTON TUNING stage 3 + úpravy
V 70 B5244 S2 2.4L, MY 01' stage 2, LPG

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 4922
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#33 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od Romulusw »

python.p píše:smidcze: Mě je celkem na nic, utvrdil jsem se v tom, že AWD není do terénu, stejně jako do térenu není 4X4 pokud nemá redukci. Ale tady je mi to jasný, tady chce podle mého Ejdou znemožňovat Ochcávie RS v závodech na světelch. Proto by měla stačit ta minuta, ale je to jen moje domněnka. ;)
Samozřejmě, že to není do terénu, ten podvozek na to není dělanej. To je na pole nebo do lesa a bez té redukce pujde spojka do kopru raz dva.
Ale je to dobré do sněhu a sraček a když to bude sepnuté na tvrdo, tak to prostě pojede líp. Jen ta uzávěrka vzadu chybí.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4981
Registrován: 6 roků 10 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#34 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od python.p »

Však jo, já to tak chápu. ;)

Já bral AWD kvůli zhoršeným podmínkám na silnici, nic víc nic míň.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

smidcze
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 199
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Znojmo
Vůz: XC70, D5 AWD aut, 151kw, 2,4 r.v 2011

#35 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od smidcze »

Python.p tak snad už budou brzo kobylky a budeš si užívat už jen bezstarostnou jízdu jinak už rozumím co jsi myslel tím přídavným gombíkem po přečtení podobného topicu viz.
https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=54&t=50519&start=50

Díky romulusw moc hezky udělané teď ještě najít někoho kdo to udělá :roll: :Search: :D nejsem takový střelec ale moc díky i za objasnění
_________________
Volvo XC 70, r.v. 2010 do provozu 2011, 151KW, 2.4 D5, AT, AWD
STAGE2 D5T5 175KW
Vida k dispozici

smidcze
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 199
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Znojmo
Vůz: XC70, D5 AWD aut, 151kw, 2,4 r.v 2011

#36 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od smidcze »

Ahoj mám prosím ještě jeden dotaz ohledně výměny filtru haldex asi tuším 4.gen. Na volvo sweden rozebírá a čistí i pumpu i vše okolo je potřeba tuhle operaci taky provádět nebo stačí vyčistit a vyměnit jen filtr s novým olejem díky Petr
_________________
Volvo XC 70, r.v. 2010 do provozu 2011, 151KW, 2.4 D5, AT, AWD
STAGE2 D5T5 175KW
Vida k dispozici

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 4922
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#37 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od Romulusw »


smidcze
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 199
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Znojmo
Vůz: XC70, D5 AWD aut, 151kw, 2,4 r.v 2011

#38 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od smidcze »

Romulusw díky tak k tomu asi není co dodat takže stačí vyčistit jen nějakým odmašťovačem překvapilo mě že to stříkál i dovnitř kde byly nějaké cívky či co tak to udělám komplet jen musím koupit nějaký čistič ve spreji stačí nějaký obyčejný nebo je to nějaký spešl kvůli ty elektrice díky
_________________
Volvo XC 70, r.v. 2010 do provozu 2011, 151KW, 2.4 D5, AT, AWD
STAGE2 D5T5 175KW
Vida k dispozici

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#39 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od David Patočka »

Nene, tam je jen zubové čerpadlo, nebo později od roku 2010 byly čerpadla pístová.
Obecně vzato je třeba ten olej s filtrem měnit cca po 60 tis. km, a Haldex Vás přežije.......
Jistě si většina z vás pamatuje Škody Octavie ,kde se u čtyřkolek měnil olej v Haldexu při prohlídce po 60 tis. pravidelně, a nebyly s tím žádné problémy.
Takže dneska se nemění nic, aby byly nižší náklady pro společnosti poskytující operativní leasingy, tudíž se to potom dalším uživatelům vysype komplet. Černý a hustý olej, nebo gelatina v čerpadle, nadměrně přetěžuje svým odběrem obvod v řídící jednotce, která následně odejde a vypálí někdy i REM.

Takže měňte všechny tři oleje v AWD, filtr v Haldexu a nedriftujte.
Není to na to dělané, nemá to ani jednu Hardyspojku a ani mezinápravový diferenciál.
První, co se rozletí na kusy je úhlová převodovka a následně se roztrhne koš s lamelami v Haldexu, který
totálně rozseká celý obal diferenciálu. Jeden pán zo Slovenska by jistě mohl poreferovat, kterak S60R skončila na starém vojenském letišti s kaluží oleje pod autem 8) 8) 8)
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1896
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#40 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od Munga »

Měl bych dotaz - haldex5. Potřebuji po vyndání vyčištění sítka pro opětovnou montáž nějaké těsnění a nebo zůstává původní ? Dále olej - nalít po díru a nebo pak trochu odsát?
Nedávno jsem to měl u Márry na oleje AT+pohon (chtěl jsem to udělat poctivě a pořádně jak se má) a teď koukám že šrouby na haldexu zřejmě nebyly nikdy povoleny a akorát je sežvejkaná plastová zátka.
Chci si to zkontrolovat jak to bude vypadat a nerad bych to dělal dvakrát . Díky

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 4922
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#41 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od Romulusw »


Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1896
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#42 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od Munga »

Díky

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1896
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#43 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od Munga »

Tak takovou práci odvedl Márra servis když jsem si u něj nechal mimo jiné udělat náplně s čištěním v Haldexu.
Samozřejmě jen možná odsál olej a za 50tis se mám stavit znovu :) Že čerpadlo nebylo nikdy sundáno jsem zjistil bohužel pozdě.
To sítko bylo uplně neprůchodné - šlem byl spíš už krusta která nešla dolů ani čističem takže vyndat a piplačka se štětečkem .
Dole v protikuse bylo té kaše opravdu velmi hodně!
Nestane se že by ty cucky byly různě v haldexu a po krátké době opět zalepí sítko?? Nebo se bordel ukládá dole před sítkem a dál se nedostane takže to
vyčištění stačí?
Nájezd 170tis děláno poprvé. AWD je funkčmí.
Haldex 1.jpg

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#44 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od David Patočka »

Nestává, 99% tohoto rosolu se nachytá na filtr čerpadla, ve zbytku systému se to většinou již nenachází.
Pokud by někoho napadlo si celé čerpadlo rozkuchat svépomocí, tak si všechno označte fixou a foťte.
Uvnitř je rotační pístové čerpadlo na šikmé desce, plochá ložiska a podložky, a když to na vás všechno vyletí ? :D :D :D

Jinak jsem to tady psal již mnohokrát, že poslední ročníky na to trpí. Není to žádná věda, čerpadlo máte vyndané za
5 minut, a všechno tak vypustíte. Nic se nemusí odmontovávat, pouze dva šroubky čerpadla.
Vyčistí se filtr vlastní pumpy, a po namontování se to naplní novým olejem.
Kdo se na to vykašle, ten si potom koupí novou pumpu za 14.


........a..... prosím neunavujte mě tvrzením o doživotní náplni, to už tady bylo.


I když možná je předpokládaná životnost 200tis. km, tak potom mají vlastně pravdu.
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5114
Registrován: 7 roků 5 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#45 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Munga píše:Tak takovou práci odvedl Márra servis když jsem si u něj nechal mimo jiné udělat náplně s čištěním v Haldexu.
Samozřejmě jen možná odsál olej a za 50tis se mám stavit znovu :) Že čerpadlo nebylo nikdy sundáno jsem zjistil bohužel pozdě.
To sítko bylo uplně neprůchodné - šlem byl spíš už krusta která nešla dolů ani čističem takže vyndat a piplačka se štětečkem .
Dole v protikuse bylo té kaše opravdu velmi hodně!
Nestane se že by ty cucky byly různě v haldexu a po krátké době opět zalepí sítko?? Nebo se bordel ukládá dole před sítkem a dál se nedostane takže to
vyčištění stačí?
Nájezd 170tis děláno poprvé. AWD je funkčmí.
Haldex 1.jpg
Opravdu slušný podpis jeho práce. Bych mu poslal foto, co vlastně, že měnil či čistil?
Sice mě přímo nikdo nepodělal, ale na co stačím, si udělám sám a na co už musí být zvedák, dělá servis.
No a nejlépe když mi pošlou i nějakou fotku z opravy/výměny, což zatím nikdy nebyl problém, čož v mém případě pro získání důvěry v kvalitně odvedenou práci stačí a rád se do toho či onoho servisu vracím.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1896
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#46 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od Munga »

Díky pane Patočka za info ,jsem klidnější. Mám to k Vám sice jen několik km, ale osobní setkání raději až za pár stovek tis. Km :)

Nějaké info o prvním a posledním servisu u Márry zde https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=28&t=16380&p=842831#wrapheader

David Patočka
Ověřený
Offline
Profi prodejce
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1015
Registrován: 17 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 9
Vůz: XC 60 D5 158kw 2015 R Design automat

#47 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od David Patočka »

Ano, i já zde přeji všem členům, aby k nám nemuseli.

Zbytek jsem radši smazal.........
_________________
XC60 158 kw D5 + Polestar, automat.
http://www.svedskedily.cz
Generální a střední opravy poškozených motorů Volvo D5 + T5, 2.4T apod., opravy hlav motoru D5 + benzínové, opravy manuálních převodovek M66 a diferenciálů, opravy automatických převodovek Aisin Warner, opravy úhlových převodovek, prodej použitých náhradních dílů a mnoho dalšího kolem Volva.
Areál servisu VOLVO T6R s.r.o., Mezi Vodami 11a, Praha 4 Modřany
tel. 724 100 742 Pracujeme pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 Děkujeme za pochopení.

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 4922
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#48 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od Romulusw »

Munga píše: Nájezd 170tis děláno poprvé. AWD je funkčmí.
Haldex 1.jpg
Na této fotce je čerpadlo z haldexu, který nemá filtr kromě sítka, takže ten řidký šlem může být všude.

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 1896
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

#49 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od Munga »

Ano, pravda je to haldex 5 takže má jen sítko - předpokládám že p. Patočka tím filtrem myslet to sítko a zůstane to tudíž před ním.
Když neberu Mungu tak tohle je má první čtyřkolka a chci si zimu užít s vědomím že je auto připraveno.
Naposledy upravil(a) Munga dne 30 lis 2020 19:28, celkem upraveno 3 x.

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 4922
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#50 Jak spolehlive znicit Haldex?

Příspěvek od Romulusw »

Teď už to máš čistý, ne? Tak jakýpak strachy?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“