Poslední návštěva: 07 dub 2020 10:51 Právě je 07 dub 2020 10:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

[ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: V70 II tdi klepání v motoru / doporučení slušného mechanika
PříspěvekNapsal: 22 bře 2020 21:49 

Vůz: V70 mk.II 2.5 tdi
Ahoj pánové, měsíce čtu toto fórum, dělám pomocí něho drobnější opravy ale teď jsem v koncích.
Mám najeto 416.000 km, olej měněny každých 10.000 od doby co auto mám.
Cca ve 410.000 začal moto občas vydávat klepavé zvuky z levé části při pohledu zepředu. Řešil se vstřik, nakonec byly venku všechny, seřízený. Dále se vyměnila největší kladka na řemenici, o dost se to zlepšilo. Ale asi tak na 300 km. Motor klepe znova, ne tak brutálně ale o to častěji. Kladka byla teda zánovní.... Někdo mi říká že hydrostely, někdo zase že zkontrolovat ložisko na klice jestli není povolený nebo v nejhorším případě ojnice, jiní to dementuji tím že kdyby to bylo až tak špatný tak se to dávno zadrželi. Rozvody byly dělané ve 316.000 takže se teď budou dělat. Může to být rozvodama? Čerpadlo? I když klape to jinde než je čerpadlo...
Auto jezdí výborně, nechlasta, veme si pulitr oleje na 10.000 km.
Nejaky tip na solidního nadšence mechanika který by se našel v okolí Prahy? Poslední investice 6000 za něco co se vlastně nezlepšilo, ale začalo mít jiné projevy mě taky spíš vytocila...

Předem díky za názory. Nejradsi bych to řešil nákupem nějaký leštěnky ale tdi dvojkovy řady se prostě blbě shání co tak pozoruju ...

Předmět příspěvku: Re: V70 II tdi klepání v motoru / doporučení slušného mechan
PříspěvekNapsal: 23 bře 2020 03:56 

Vůz: Volvo
Když několikrát šlápneš na brzdu, změní se klepání?

PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 14:17 

Vývěva samozřejmě klepe ale toto je už něco jiného. Je to spojené s otáčkami motoru.

PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 18:42 

Vůz: Volvo 850 2.5tdi, 96
Může to dělat hlavní řemenice klikové hřídele, mrkni na ní guma nesmí být hodně popraskaná. Pak to vydává kovové klepání. Zkuš při běžícím motoru oddálit napínací kladku viz. foto ( trochu uvolnit řemen ) a poslouchej.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

PříspěvekNapsal: 28 bře 2020 11:41 

Díky kouknu na to.
Nechci kecat ale myslím že zrovna tahle kladka byla měněna za zánovní, ta předešlá byla dávána ve 340.000 a údajně to byl ten problém, nicméně jak píší v úvodu, je to nazpět. Zrovna sem si dal tour de Prague z práce a bylo to jako kdybych vezl paletu půllitrů...
Ta kladka kterou si mi dával na fotce má průměr cca 20 cm?

PříspěvekNapsal: 04 dub 2020 19:35 

Takže dnes jsem objednal rozvody a všechny řemenice vyjma té od kompresoru a napínací kladku. Jsem zvědavý jak to dopadne. Začínám si říkat jestli to má cenu při nájezdu 417.000 :D

PříspěvekNapsal: 04 dub 2020 22:36 

Vůz: Volvo
filip534 píše:
Takže dnes jsem objednal rozvody a všechny řemenice vyjma té od kompresoru a napínací kladku. Jsem zvědavý jak to dopadne. Začínám si říkat jestli to má cenu při nájezdu 417.000 :D

Co vše jsi objednal? Kdo to bude měnit?

PříspěvekNapsal: 05 dub 2020 17:35 

Objednal sem vše co jsem psal výše, měnit to bude pravděpodobně mechanik, se kterým jsem byl doteď nejvíc spokojený. Mladý kluk z velký vesnice :D
Momentálně pátrám po někom v praglu, sem na 10tce, ale zatím bez úspěchu. Pár servisů jsem objel, ale člověk není pitomec aby podle těch keců nepoznal co jsou lidi zač a jak to zkouší okecat aby na tom urvali co nejvíc hodin i když jejich taxa je pod 400 Kč...

Takže rozvody, vsechny řemenice mimo ty na klimakompresoru, napínací kladka, vodní pumpa, klínový řemen.

[ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina