Otázka, na kterou neznám odpověď

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Mirek Kabát
Ověřený
Offline
Sponzor fóra
Příspěvky: 259
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: S60 R 04'; S60 2,4i 05'; XC70 2,5t 06';

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Mirek Kabát »

"Vida vers S70": Hoši, díky za informace. Zeťák chtěl načíst jeden stroj. Kabel kkl2 ani fcr nemám, tak k diagnostikování bude muset použít zrak, sluch a tak.
_________________
Od roku 2002 pouze Volva. Bylo: V40 2.0, 96', B4204S; V40 T4 , 00', B4194T; V70 XC , 98', B5244T; XC 70, 02', B5244T3 aut.; S60 AWD, 06', B5254T2 aut.;

dumi.cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 3380
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od dumi.cz »

Zalezi co chce nacist, pokud ECU motoru, tak u V70 rv97 a vys funguje zakladni OBDII, tzn treb ELM 327 bluetooth adapter a nejakej univerzalni tool, treba Torque na android. Vyctes jen zaklad, ale treba chyby motoru to precte + je to u mi vymazat.


Jinak VolFCR sezenes podle me na ulozto a kabel by mohl stacit obycejnej univerzal. Kazdopadne ten KKL2 nebo jak se jmenuje je puvodni na VW. Sam ho pouzivam i na 850/V70
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5169
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Jarda S40 píše: 06 dub 2022 22:49 4 Jakub Svoboda - Willo Yonos Pico mám rád, mám s ním dobré zkušenosti. V uplynulých asi 3 letech z pěti namontovaných zatím žádná porucha. A mají větší výkon než starší čerpadla s větším příkonem.
Tchán je topenář, takže montuje to co se aktuálně cenově vyplatí. Před 10 lety to bylo Grundfos Alpha2 a dnes mi řekl jednoznačně Wilo. Poláky jsem nechtěl páč co ušetřís, tak projedeš na elektrice.
Spíše největši sranda byla najít to Pico které někde mají ještě pod obj. číslem 4215515, já potřebuji pro Atmose mít nastaveny maximální konstantní otáčky.
Což nová řada vůbec toto přepínání 3 druhů otáček nemá. Takže už je pouze doprodej skladovek.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5122
Registrován: 7 roků
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od python.p »

Tak otevřu tu otázku. Otázku co mě trošku trápí.

Malá skoro 3 roky za dva měsíce. Pravidelně se budí 22:30 s pláčem... Spát chodí mezi 20 a 21h. Na otázku co jí vzbudilo, neumí odpovědět. Občas stačí pohladit a spí hned dál. Občas je to druhé kolo uspávání.

Nemáte s tím někdo zkušenost?

Nejdřív jsem si myslel, že je plná dojmů z dětské skupinky, ale budí se i když se fláká doma.

Další varianta byla, že se jí něco nepovede, nebo něco provede, nebo si třeba cvrkne(žádný kárání, prostě ji vysvětlíme, že se to občas stane, jen ona si to asi bere víc než by měla) to se ale taky nepotvrdilo. Je to třeba 5 noci po sobě, pak má noc kdy spí celou. Nebo noc kdy se vzbudí o půlnoci a musím ji hodinu znovu uspávat.

Další věc bylo boleni břicha, měla problémy se stolici, ale to už je taky pryč a chodí pravidelně.

Sem tam si řekne, že chce čůrat, ale to je jednou z 10 případů.

Ve finále to není žádná velká komplikace, ale je to takové otravné.

Posledních 14 dní spí sama v postýlce, že začátku to vypadalo, že to problém vyřeší, ale už jsme zpět ve starých kolejích.

Tak jsem si říkal, že za zeptani nic nedám. :)

Pokud někdo napíše, že to je u dětí běžné a má to tak taky, tak budem jenom klidnější. ;)

Díky
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

xSam
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1280
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Roudnice nad Labem, Praha

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od xSam »

Kdyz byl kluk takhle malej, mival take nocni mury.
Myslim, ze to je pomerne normalni.
Dal jsem klukovi treba polstar, kterej jsme nazvali antimurak, ma ho do dneska, tedy do 11.
Dulezite je podle me vysvetlit, ze rodice jsou s nim a vzdy muze dite prijit.
Taky jsem se snazil vyvarovat desivejm vecem, jako hry, filmy.
Obcas ma mury i dneska, prijde, nebo napise a jsem u nej, pomaha jen na par vterin pohladit, dat pusu.

Nedalal bych z toho vedu..
_________________
Bylo: S60 2,4i 120kw, V70 2,5T 155KW
Aktualne: Suzuki Samurai, Ford Focus MKII 2,0, BMW 540d xDrive, Honda 500 Rebel, Africa Twin 1100.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5122
Registrován: 7 roků
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od python.p »

Díky, vědu z toho sadim nedělám, spíš se ptám na ostatní zkušenosti. Měla období, kdy to třeba za 10 dní bylo 8x a ve 22:30 +- 5 minut. Tak jsem si říkal, co to sakra je.

Jojo, má oblíbeného plyšáka, já spím na posteli vedle. Takže tohle asi máme ošéfovaný.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 5066
Registrován: 18 roků 9 měsíců
Bydliště: PRG

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Lachtan »

Správný plyšák funguje takhle 8) :wink:
Teddy Bear.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

libor_m
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 357
Registrován: 13 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC70 D5 136kW MY06

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od libor_m »

Možná blbost, ale co zkusit dětskou psycholožku? Malá nám v třech letech začala z ničehonic koktat. Během 2 dnů nebyla schopna říct jediné slovo normálně. Tak jsme byli u dětské psycholožky, ta ji dala pár testů formou hry. A přišlo se na to, že je napřed. Udělala test na 5,5 roku a dal už psycholožka jít nechtěla, protože jí připadalo, že je už unavená. A byl klid. Věděli jsme, čím to je. Že mozek je napřed a řečové centrum nezvládá. Museli jsme jí nechat, ať se zvládá vyjádřit sama a neříkat, co chce říct za slovo. A během šílených dvou měsíců se to srovnalo. Neříkám, že je to to samé, ale možná rada by mohla pomoci. Ten stejný čas je zvláštní...

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 5066
Registrován: 18 roků 9 měsíců
Bydliště: PRG

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Lachtan »

Ten stejný čas je zvláštní - možná je to blbost, ale nemáš tam někde něco co v tuhle domu se zapne? Může to dělat zvuk na hranicích sluchového spektra (který ty ani nemusíš vůbec vnímat, ale dítě jo), nebo vibrace...
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

yebat
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1875
Registrován: 10 roků 11 měsíců
Bydliště: Bechyně
Vůz: V40 1,9Di 85kW r.v 2001 D4192T3

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od yebat »

Lachtan píše: 08 dub 2022 00:18 Správný plyšák funguje takhle 8) :wink:

Teddy Bear.jpg
To si taky nějakýho pořídím. :D
_________________
je: Hyundai I40 1,7 CRDI 100kW, OI 1,9tdi 81kW, Fabia III 1,4 66kW, MGB 1,8 1974
ex: V40 1,9Di 85kW, GSF 600 N 57kW, Renault Chamade 1,8i 54kW, Opel astra F 1,6i 55kW, 307 1,6hdi 66kW

labanos
Online
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1249
Registrován: 10 roků
Bydliště: Damboritz
Vůz: S80 D5 '07

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od labanos »

Malá se taky občas zbudí, ale většinou až někdy po půlnoci, z 90% má horečku nebo už jsem prostě věděl, že bude nachlazená. Asi se ji špatně spalo, realita se míchala ze sny a to ji vyděsí. Spí sama v posteli a pokoji cca od 1,5 roku. Před spaní většinou čteme nebo prohlížíme knížku, nejčastějio dinosaurech. To ji nevyděsí, ale koukat na televizi by bylo intenzivnější.
Mě třeba vadí i zapnutá nabíječka na mobil v ložnici, noční můry z toho nemám, ale vadí mi ten bzučivý zvuk u elektroniky, takže to vypínám i v dětském pokoji. Ale ten pravidelný čas buzení může souviset s fázemi spánku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5122
Registrován: 7 roků
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od python.p »

Lachtan: tak nějak si to představuju :) V dětském pokoji je jen chůva nic víc, vedle je pracovna, kde většinou večer něco dělám a nic takového nepozoruju. Tímhle to nebude, páč to stejný má i na chalupě, kde jsme zkoušeli 2 různé pokoje a je to stejný čas.

Libor_m: to asi zatím řešit nechceme, to je takzvaná poslední možnost.

labanos: já si taky myslím, že to bude asi první tvrdá fáze, začnou se jí zdát sny a když toho za den zažila hodně - podle jejich měřítek, tak se prostě vzbudí. :)
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5247
Registrován: 5 roků 8 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Warcz »

python.p píše: 07 dub 2022 23:10 Tak otevřu tu otázku. Otázku co mě trošku trápí.

Malá skoro 3 roky za dva měsíce. Pravidelně se budí 22:30 s pláčem... Spát chodí mezi 20 a 21h. Na otázku co jí vzbudilo, neumí odpovědět. Občas stačí pohladit a spí hned dál. Občas je to druhé kolo uspávání.

Nemáte s tím někdo zkušenost?

Nejdřív jsem si myslel, že je plná dojmů z dětské skupinky, ale budí se i když se fláká doma.

Další varianta byla, že se jí něco nepovede, nebo něco provede, nebo si třeba cvrkne(žádný kárání, prostě ji vysvětlíme, že se to občas stane, jen ona si to asi bere víc než by měla) to se ale taky nepotvrdilo. Je to třeba 5 noci po sobě, pak má noc kdy spí celou. Nebo noc kdy se vzbudí o půlnoci a musím ji hodinu znovu uspávat.

Další věc bylo boleni břicha, měla problémy se stolici, ale to už je taky pryč a chodí pravidelně.

Sem tam si řekne, že chce čůrat, ale to je jednou z 10 případů.

Ve finále to není žádná velká komplikace, ale je to takové otravné.

Posledních 14 dní spí sama v postýlce, že začátku to vypadalo, že to problém vyřeší, ale už jsme zpět ve starých kolejích.

Tak jsem si říkal, že za zeptani nic nedám. :)

Pokud někdo napíše, že to je u dětí běžné a má to tak taky, tak budem jenom klidnější. ;)

Díky
Co bych dal za to kdyby se mi Kuba za večer vzbudil jenom 1x v přesný čas :-) Vrchol je když začne řvát třeba ve 3 ráno a dojde tam žena a on "ja nechci maminku ja chci tatínka", nebo naopak. To se člověk v rozespalosti musí hodně držet.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5122
Registrován: 7 roků
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od python.p »

Tak nás Kuba to má taky několikrát za noc, ale je tu několik důvodu. Má rok a 3 měsíce, je kojeny a má aktuálně fest ekzém a do toho zuby.

Jasný, není to žádná tragédie, to rozhodně ne. Jen mě zaujal ten přesný čas. :) A jak se říká, víc hlav, víc ví.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1475
Registrován: 19 roků 3 měsíce
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Jarda S40 »

Jakub Svoboda píše: 07 dub 2022 09:28
Jarda S40 píše: 06 dub 2022 22:49 4 Jakub Svoboda - Willo Yonos Pico mám rád, mám s ním dobré zkušenosti. V uplynulých asi 3 letech z pěti namontovaných zatím žádná porucha. A mají větší výkon než starší čerpadla s větším příkonem.
Tchán je topenář, takže montuje to co se aktuálně cenově vyplatí. Před 10 lety to bylo Grundfos Alpha2 a dnes mi řekl jednoznačně Wilo. Poláky jsem nechtěl páč co ušetřís, tak projedeš na elektrice.
Spíše největši sranda byla najít to Pico které někde mají ještě pod obj. číslem 4215515, já potřebuji pro Atmose mít nastaveny maximální konstantní otáčky.
Což nová řada vůbec toto přepínání 3 druhů otáček nemá. Takže už je pouze doprodej skladovek.
Grundfos Alpha 2 bylo dobrý, také jsem přešel na Wilo. Ta Alpha 2 má autoadapt, který ale ne vždy dobře funguje, takže nakonec jsem u některých případů musel nastavit jiný druh regulace. A také se dost často porouchala ta regulace, či elektronika. Tak jsme se vrátil k Wilu, které mi předtím vycházelo životnostně hůř než Grundfos. Ale to byla neelektronická verze. Info o tom, že W již nemá to přepínání je pro mě překvapení, naposledy jsem ho osazoval loni v létě. Nevím, proč maj potřebu furt něco měnit.
K Polákům - byl jsem kdysi informován, že EU zakázala "neinteligentní" čerpadla vyrábět, prodávat a montovat. Grundfos právě přestal kvůli tomu dělat svoji nesmrtelnou řadu UPS 25 -40/60... No a pak se najednou objevilo hafo klasických polských čerpadel s podivnou životností a cenou. Ku.va jak je toto možné? Jak to, že nařízení EU pro polochy neplatěj?

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1475
Registrován: 19 roků 3 měsíce
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Jarda S40 »

python.p píše: 08 dub 2022 08:25 Tak nás Kuba to má taky několikrát za noc, ale je tu několik důvodu. Má rok a 3 měsíce, je kojeny a má aktuálně fest ekzém a do toho zuby.

Jasný, není to žádná tragédie, to rozhodně ne. Jen mě zaujal ten přesný čas. :) A jak se říká, víc hlav, víc ví.
Hele, možná budu za blba, ale.... U nás se vnoučata v dětském pokojíku furt budila s brekem. Všechny tenkrát ještě jen 3. To nám přišlo divný, byl to stejný průběh. Spokojeně usnuly a za cca 20 minut řev a slzy. Pak dcera někde na netu našla návod, jak dát do každýho rohu místnosti misku se solí a od té doby je klid. Možná to byl nějaký duch, možná i víme čí, ale nechci vypadat jak blbec. Což už asi vypadám :-) Nicméně zkus to.

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5247
Registrován: 5 roků 8 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Warcz »

Dedkoid píše: 04 dub 2022 14:14 Poslední dobou zlobí starty (XC70 2004, 2,5 l benzín, čip, automat). Napoprvé auto málokdy nastartuje, motor točí, ale nenaskočí. Když už naskočí (pomáhá plyn. pedál) tak se objeví hláška "Snížený výkon motoru". Když po chvíli běhu motoru na snížený výkon chci znovu nastartovat, tak auto normálně nastartuje a hláška zmizí. Baterka (Varta) je stará cca 2 roky. Nabíječku (+udržovačku) střídám mezi autem a motorkou. Startování většinou blbne když není auto na nabíječce. Moc autem nejezdím, spíš jezdím na motorce. Co s tím? :(
U mě pomuže vice paliva v nadrži. Jinak mam při prvnim startu slaby tlak na liště. Teorii mam hodně, ale když mam nad 1/2 nadrže tak to neděla tak to zatim neřešim. Současně jsem nebyl schopen natlačit plnou a při cca 60l mi to vypina pistoli. Podezřeni je na odvětravani ?
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5122
Registrován: 7 roků
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od python.p »

Jarda S40 píše: 08 dub 2022 22:54
python.p píše: 08 dub 2022 08:25 Tak nás Kuba to má taky několikrát za noc, ale je tu několik důvodu. Má rok a 3 měsíce, je kojeny a má aktuálně fest ekzém a do toho zuby.

Jasný, není to žádná tragédie, to rozhodně ne. Jen mě zaujal ten přesný čas. :) A jak se říká, víc hlav, víc ví.
Hele, možná budu za blba, ale.... U nás se vnoučata v dětském pokojíku furt budila s brekem. Všechny tenkrát ještě jen 3. To nám přišlo divný, byl to stejný průběh. Spokojeně usnuly a za cca 20 minut řev a slzy. Pak dcera někde na netu našla návod, jak dát do každýho rohu místnosti misku se solí a od té doby je klid. Možná to byl nějaký duch, možná i víme čí, ale nechci vypadat jak blbec. Což už asi vypadám :-) Nicméně zkus to.

Proč by ne, ale jak říkám jiný místa... A sebere třeba úplně v klidu...

Ale tohle za pokus stojí
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5169
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Jarda S40 píše: 08 dub 2022 22:48
Grundfos Alpha 2 bylo dobrý, také jsem přešel na Wilo. Ta Alpha 2 má autoadapt, který ale ne vždy dobře funguje, takže nakonec jsem u některých případů musel nastavit jiný druh regulace. A také se dost často porouchala ta regulace, či elektronika. Tak jsme se vrátil k Wilu, které mi předtím vycházelo životnostně hůř než Grundfos. Ale to byla neelektronická verze. Info o tom, že W již nemá to přepínání je pro mě překvapení, naposledy jsem ho osazoval loni v létě. Nevím, proč maj potřebu furt něco měnit.
K Polákům - byl jsem kdysi informován, že EU zakázala "neinteligentní" čerpadla vyrábět, prodávat a montovat. Grundfos právě přestal kvůli tomu dělat svoji nesmrtelnou řadu UPS 25 -40/60... No a pak se najednou objevilo hafo klasických polských čerpadel s podivnou životností a cenou. Ku.va jak je toto možné? Jak to, že nařízení EU pro polochy neplatěj?

Tak mrkej

tohle jsem bral
https://www.akoupelnyatopeni.cz/topeni-a-ohrev-vody/wilo-cerpadlo-yonos-pico-25-1-6-180-mm-4215515?gclid=EAIaIQobChMI7-PHptuG9wIVlJBoCR3xjQeOEAQYASABEgKf6vD_BwE

a tohle je náhrada
https://www.akoupelnyatopeni.cz/wilo-cerpadlo-yonos-pico-1-0-25-1-6-4248084-px351112
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Tomas78
Offline
Příspěvky: 1070
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

Kluci, potřebuju vyměnit silentbloky v zadních ramenou. Oblíbil jsem si Autodílos, potřebuju tam pár dalších věcí, ale bohužel Lemforderer teď nemají. Nemáte někdo zkušenost s tímhle kitem HD od Mayle?

https://autodilos.cz/autodily/sada-na-opravy-telo-napravy-954657311

Případně i jiný návrh vítán. Děkuji předem.

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5169
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Tyhle osobne davam origa a jeste zesilene. Vsichni co maji ty zesilene, je to fakt uplne jine chovani.
20201206_130757.jpg
20201206_133447.jpg
20201206_171932.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 13167
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od raolsa »

Meyle HD už jsem taky dával, ale dej pozor, aby jsi objednal správné, liší se to těmi plocháči, za které to drží na kastli. Musel jsem to jednou přelisovávat.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5169
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Větši by meli mít myslim FWD
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Tomas78
Offline
Příspěvky: 1070
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

Ahoj kluci (raolsa, Jakub Svoboda) - děkuji za zprávu a za názory, rozumím. Ty fotky vypadají pěkně! ;-) V mém případě to nechám na servismannovi - jednak se férově přiznám, že bych to asi neuměl a není na to ani prostor, ale je pěkný pěkné to vidět. Čísla jsem si našel ve VIDA pro svoje auto, tak věřím, že to sedne. Zkusím to Mayle HD, s předními rameny od Mayle HD zatím opravdu spokojenost. Jsem zvědavý, jaký to bude rozdíl ;-)

Ještě jednou oběma děkuji a pěkný večer :good: :)

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 13167
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od raolsa »

Proč vyčištěný naftový bufík u P2 s novou tryskou pořád kouří?
Teda jenom chvíli po startu, pak už ne.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Zpět na „o všem možném :-)“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé