Volvo XC 70 D5 2006 zimáky 235 55 r 17

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
DavidSvoboda
Offline
Příspěvky: 59
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha - Libuš
Vůz: Volvo V 70 Bi-fuel

Volvo XC 70 D5 2006 zimáky 235 55 r 17

Příspěvek od DavidSvoboda »

Ahoj, mohu na Volvo XC 70 D5 r.v. 2006 nasadit zimáky kola velikosti 235 55 r 17?

Na zahraničních webech mi to píše, že je to ok. To, že to nemám v techničáku mi zas tak moc nevadí. Jde mi o to, zda to tam vůbec sedne a bude bez dalších problémů.

Díky moc!

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5149
Registrován: 7 roků
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70

Volvo XC 70 D5 2006 zimáky 235 55 r 17

Příspěvek od python.p »

Já bych to obrátil... Tobě nebude vadit, když ti někdo nedejbože nedá přednost, dojde k nehodě a protože bude pojišťovák aktivní tak si všimne gum a ty ostrouháš, protože nemáš gumy předpsané pro tvůj vůz?

Mě by to asi vadilo...
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

DavidSvoboda
Offline
Příspěvky: 59
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha - Libuš
Vůz: Volvo V 70 Bi-fuel

Volvo XC 70 D5 2006 zimáky 235 55 r 17

Příspěvek od DavidSvoboda »

Tohle mi zrovna nepřijde problém. Rok a půl jsem dělal v advokátní kanceláři regresy pojišťoven z dopravních nehod a vím jak přesně je formulován ten regresní nárok a jaký je k tomu výklad judikatury.

§ 10 (2) zák č. 168/1999 Sb.

Pojistitel má proti pojištěnému právo na náhradu toho, co za něho plnil, jestliže prokáže, že pojištěný porušil základní povinnost týkající se provozu na pozemních komunikacích tím, že provozoval vozidlo,

a) které svojí konstrukcí nebo technickým stavem neodpovídá požadavkům bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích, obsluhujících osob, přepravovaných osob a věcí, nebo

b) jehož technická způsobilost k provozu vozidla nebyla schválena,

a toto porušení bylo v příčinné souvislosti se vznikem újmy, kterou je pojištěný povinen nahradit.
[/i]

Tady bych se regresu nebál, musí tam být příčinná souvislost - tedy pojišťovna by musel eventuálně prokázat, že za DN mohlo to, že jsem jel na 235 55 r 17, což se jí nikdy nepodaří, pokud je to doporučená velikost výrobcem vozidla, jen to český technika zapomněl zapsat do techničáku..

Ale prosím tuto debatu zde vést nechci. Jde mi o to, zda to tam podle výrobce Volvo mohu dát, nebo zda to není doporučené a může mít vliv na jízdní vlastnosti..

díky moc!

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé