Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Prostor pro Vaše auta
Pravidla fóra
V této sekci se můžete pochlubit ostatním uživatelům se svým miláčkem.
Každý, kdo bude chtít, si založí vlastní topik se srozumitelným názvem.
Co napíšete dál, už záleží jen na vás. Pamatujte, že to je galerie, tzn. fotky jsou žádoucí.
Čím víc informací zveřejníte, tím lépe. Je možné požádat o případnou úpravu, pokud by se diskuse rozjela jiným směrem.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 28
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Smiřice
Vůz: XC90 2,5T AWD, rv. 2005

#1 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od Ondra H. »

Ahojte,
tak už dva dny si vozím zadel taky ve Volvíčku. Krásnej bílej kousek, říkám mu Vilík. Po Anežce trochu změna, holt je to tank! Ale Audinka zůstává v rodině, přítulka povýšila z favorita :-D
První dojmy? Paráda i lehké zklamání.
Auto je prostě úžasný, nemá cenu se rozepisovat, všichni to znáte. Perfektní technický stav (díky, martinopel!) Prodejce byl opravdu borec, naprosto seriozní, jak nemám ve zvyku věřit lidem, tenhle si mě získal svým jednáním naprosto :)
Představte si, že po prvotní prohlídce, kdy Martin našel nějaké závady, už druhej den mu chlápek stál v servise a všechny opravy zacáloval. Takže vyměněný silentbloky, vyčištěná škrtící klapka a doopravený hadice u LPG. A to vše za stejnou kupní cenu. Prostě borec!
No, abych nepřechválil, auto mělo v háji parkovací brzdu. Což jsem zjistil ihned po zakoupení, kdy jsem se (vyklepanej až na půdu) rozjel se zataženou parkovačkou. Po 20 cm to prdlo, zablokovaly se kola a bylo vymalováno :-) No neujel jsem ani půl metru a už to bylo zralý na servis!
Pán ji povolil, poklepal to kladivem, naštěstí si to sedlo a já odjel rovnou do Lichnova na zvedák. VELKÝ dík chlapům, že byli ochotní mě vzít v neděli navečer a během hodiny vše vyřešili. Stav starého obložení viz foto.

Mno, dále to zklamání - auto nemá popelník!! Dělaly se někdy do Volva popelníky? Dá se to někde sehnat? Dále sedačky pomalu dosluhují, jsou světlý a předchozí majitel se o ně asi moc nestaral. Připočtu-li nulové boční vedení, jsou zralé na přečalounění. Interiérové plasty si povrzávají, ale to je asi běžná záležitost, není to nic hrozného. možná časem začnu řešit..
LPG funguje bezvadně, jen zatím moc malá nádrž, plus lehce oslňují diody od přepínače. Při palbě 160 - 180 km/h spotřeba 17l, teď na okreskách 15, jestli se někdy umoudřím, věřím, že se dostanu i na 14. Ale zatím to nejde, letím kilem a přijde mi to jak šedesátkou. asi se začnu na tachometru řídit pouze údajema v mílích, to by tak zhruba odpovídalo :O:

Takže, čekají mě následující úkony:
- olej v motoru, propláchnout převodovku + nový olej, olej v haldexu a v diferáku.
- větší nádrž LPG (aspoň 65l, kéž by víc)
- přečalounění předních sedaček a volantu
- oprava (zalakování) zadních sedaček
- kompletní čištění interiéru

Výhledově (nejdýl do podzimu):
- výměna předních tlumičů
- možná brzdy
- nové autorádio (2DIN s navi, bluetooth atd..)
- nové gumy


Rovnou sem vložím otázku, zda znáte někoho šikovnýho v dojezdové vzdálenosti od Hradce Králové, kdy by uměl přečalounit a dodělat do předních sedaček boční vedení?

Díky za reakce a ahoj někde na srazu!


PS: chtěl jsem nahrát víc fotek, ale asi jsem blbec, formulář mě napětkrát nepustil - moc velý, moc široký, moc velký podruhé.. Upravuju to ručně v malování, snad se to do někdy naučím líp..
Přílohy
stará vs. nový
stará vs. nový
staré brzdy
staré brzdy
Vilík a já
Vilík a já
profil.png (308.89 KiB) Zobrazeno 2097 x

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4930
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#2 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od Romulusw »

Gratulace!
S tím rádiem to asi bude "trochu" problém. Kup si GROM MST3 (7-8 litrů) a máš po starostech, ale na to přijdeš sám, že rozjebat "elektriku" nebude to pravé :)
Ta spotřeba se srovná až přestaneš jezdit nesmyslně rychle, protože tvé dokonalé XC má CX úplně na ho*no :) stejně boční vedení sedaček není k řešení, protože to není na závodění.

Ty HULÍŠ v autě??? :bad:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 28
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Smiřice
Vůz: XC90 2,5T AWD, rv. 2005

#3 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od Ondra H. »

Romulusw píše:Gratulace!
S tím rádiem to asi bude "trochu" problém. Kup si GROM MST3 (7-8 litrů) a máš po starostech, ale na to přijdeš sám, že rozjebat "elektriku" nebude to pravé :)
Ta spotřeba se srovná až přestaneš jezdit nesmyslně rychle, protože tvé dokonalé XC má CX úplně na ho*no :) stejně boční vedení sedaček není k řešení, protože to není na závodění.

Ty HULÍŠ v autě??? :bad:
co myslíš tím XC má CX uplně na pikaču? nechyt jsem to?

ono už to je předělávané, teď je tam jednodinovej sencor s navi, ale moc malý a nemá blůtůt na volání.. takovej lacinej šmejd prostě, ale fakčí dobře. origo rádio prý tenkrát nehrálo, tak si to nechali předělat. No uvidíme, za chvíli jedu do hifi firmy, co mi na to řeknou. je mi jasný, že v tom zahučím min za dvacet, ale je to opravdu "výhledově"..

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4930
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#4 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od Romulusw »

Ondra H. píše: co myslíš tím XC má CX uplně na pikaču? nechyt jsem to?
koeficient Cx (odpor vzduchu)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 28
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Smiřice
Vůz: XC90 2,5T AWD, rv. 2005

#5 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od Ondra H. »

:ROFL: :ROFL:

Kuko28
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1273
Registrován: 14 roků 10 měsíců
Bydliště: venkov za Prahou
Vůz: Sob 9-3SS
Bydliště: Praha

#6 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od Kuko28 »

popelníček nám schází, pán snad bude kandidovat na prezidenta :D

gratulace, bílá XC90 se jen tak nevidí
_________________
milášškové Saab 9-3SC r.08 2.8T V6 +Saab 9-3SS r.03 1.8t + Turbo X
ex-V70II D5 120kW/AT MY05, ex-9-3 MY02 110kW LPT
RIP - V70II BSR

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5001
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#7 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od PINĎABC »

Ahoj nekoupil si ji náhodou v Ostravě za 199k?
Bílá ji moc sluší!!

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 28
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Smiřice
Vůz: XC90 2,5T AWD, rv. 2005

#8 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od Ondra H. »

PINĎABC píše:Ahoj nekoupil si ji náhodou v Ostravě za 199k?
Bílá ji moc sluší!!
Jj, v Ove, ale lehce za min ;-)
Bilou jsem na silnici jeste nepotkal :-D

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5001
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#9 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od PINĎABC »

S pánem jsem jednou debatil fakt pohodář :)

Haben
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5910
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#10 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od Haben »

hezké to máš a z lepších fotek to bude určitě ještě hezčí. Tak ať pěkně jezdí a dělá radost.No a k tomu vkládání fotek: max rozměr 1024x1024, jpg nebo gif, max. velikost 250 kB (to si přesně nepamatuji). Chce to nějaký editor fotografií.
_________________
Chuanita 944, B230FB , MY92, M47 Obrázek"GALERIE"
Toyota Yaris Hybrid MY23 Obrázek"GALERIE"
bylo: Andreas C30 2,4i 125 kw MY08 Summum MT| V70 II D5 AWD MY05 MT, chip 149 kw, EGR OFF| V70 II 2,4 D 120 kw, MY04 AT|V70 I 2,5 D 103 kw, MY00 MT, KAT OFF, EGR OFF

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12079
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#11 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od Urvanej »

Používám freeware fast stone image viewer. Otevřu fotku, dám X a udělám výřez, pak CTRL+R nechám přepočítat na 800*600 a pak už jen uložim a předtím upravim pod 128kb. Nic co by trvalo dýl jak 30s.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 9885
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#12 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od hajnej »

Vítej mezi námi. Jedním okem po XC90 taky pokukuju, ale zatím je čas. Nafoť taky interier.

SEDAČKY: Nevyplatí se koupit z nějaké rozborky? Sice nebudou mít lepší vedení, ale budou v dobrém stavu. Případně jsou firmy, které se věnují oživování kůže.
RADIO: Dá se vyřešit origo radiem, opět za pár korun z rozborky, k tomu Parrot nebo podobné handsfree (2-3000,-) a místo cd changeru Yatour nebo podobnou kouzelnou krabičku, která bere mp3 z USB nebo SD karty (2000,- Kč). Jen navigaci bys musel řešit externě, ale to taky koupíš za pár šupů mnohem lepší jako origo vestavnou nebo v nějakym šupáckym radiu. Pak bych se ještě zajímal o variantu Bluepower (radio navržené přesně pro Volvo, nevím jestli mají model pro XC90)

Ohledně popelníku bez komentáře.
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 22
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Jindřichův Hradec
Vůz: xc 90,05 man. B5254T2,315 000km,vínová

#13 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od adamus petr »

Gratuluji Ondro.
Je to sice z ruky,ale v ČB je šikula na kůži..
Jinak přeji jen samou radost s xc... a dál se podílej se zkušenostmi

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2164
Registrován: 16 roků
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#14 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od tomasss »

hajnej píše:Pak bych se ještě zajímal o variantu Bluepower
Ja bych se o nej ani nezajimal :) https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=127&t=48593
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 28
Registrován: 9 roků 5 měsíců
Bydliště: Smiřice
Vůz: XC90 2,5T AWD, rv. 2005

#15 Ondra H. - XC90 2,5T AWD (Vilík)

Příspěvek od Ondra H. »

Malý update:
- máme za sebou komplet výměnu náplní, filtrů, průplach převodovky a dalších chujovinek v r-speed v Náchodě
- namontováno tažné zařízení
- výměna LPG nádrže za 65 l bez pojistky, takže pěkně doplna :-)

Prozatím jsem skončil, došly love, rádio zatím dávám k ledu, stejně jako sedačky.. Ještě to bude muset chvilu počkat.
Jinak příjde mi, že po výměně olejů je auto hlučnější..?

Co se týče jízdy - vše pecka, musel jsem trochu zvolnit, už nelítat jak s audinou.. Zvykám si na automat, aby řadil tak, jak já chci. Zvlášť při předjíždění je to věda, někdy skopne o jeden stupeň ,někdy o dva a řve bolestí..
Při příjezdu do obce se učím přepínat na manuál a ručně si to skopat dolů, rád brzdím motorem.

Nu a pomalu obhlížím terén na přechipování, pár koní navíc by se hodilo. Hledám šikovnou dílnu s brzdou v okolí HK, v Náchodě sice dělaj D5T5, ale bez změření výkonu před a po..
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Galerie uživatelů“