Otázka, na kterou neznám odpověď

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Tomas78
Offline
Příspěvky: 1077
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

Kluci díky za podněty a video pěkné :-)

Inspiroval mne Raolsa s Frenkit, takže jsem objednal sadu (manžetu + vnitřní těsnění, bez pístku). Zkusím to o víkend rozhýbat, tj. mrknu pod prachovku, vyčistím a máznu to buď tukem na brzdy od Frenkit anebo mám vazelínu od K2 na brzdy. Párkrát dovnitř a ven. Pak to vyčistím. Když to nepůjde jinak, tak holt to bude muset celý ven, což je asi nejlepší, jen se mi do toho nechce, chtělo by to na dílně a v klidu. Plus s obávám pokusu odpojit hadici z třmenu :D

Jen je paradox, že pravá strana úplně v pohodě, tam jsem pístek zatočil dvěma prsty, tady to šlo o poznání hůře. Taktéž je vidět větší pohyb při odbrždění oproti levé straně. A taky je cítit, že při brždění ta levá strana nastoupí první. Třeba netrefím délku pístku, vypadne to a tím to bude dané ;-)

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 2945
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Vapik »

Pokud by ti nešla hadice povolit což myslím nehrozí když pouzijes k tomu vhodné nářadí, tak už jsem jednou repasoval třmen bez demontáže z auta. Je to sice dal zato horší cesta, ale když to jinak nejde a musíš jezdit tak nic jiného nezbývá.

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 13191
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od raolsa »

Měl jsi objednat s pístkem.
Hadice je tam tuším na průtokový šroub, chce to nové těsnění. Nebo to udělat na autě, no. :D
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvky: 2181
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od jirka87 »

V nejhorším "urve" (jakože povolí) hadici u třmene a otáčel by třmenem, aby jej sundal, namísto toho aby "otáčel" hadicí. Pokud je tam banjo, jedině dobře a při zpětné montáži samozřejmě nové hliníkové podložky, dotahovat na moment a během dotahování mírně poklepat kladívkem. Dělá to veliké divy v tom, jak hezky si to pak sedne. Dotáhneš, máš to pocitově OK, poklepeš kladívkem a ejhle..banjo volný. Obvykle tam je tak 25-30Nm. Kluci s vidou poradí lépe, já to píšu obecně.

A poklepat, znamená poklepat. Ne mlátit. :D

Tomas78
Offline
Příspěvky: 1077
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

:D Díky kluci. Tak to jsem teda kokos, měl jsem to rovnou objednat s tím pístkem :-) U mne je jediný problém, že je to jediný auto + mám přístup na servis jen o víkendech a nesmí pršet :-) Mít 2, kdy si to rozložím, v klidu koupím jen co potřebuju a až je čas to složit, tak bych to tahle neřešil. Dám o víkendu rychlý pokus to rozhýbat a když to nepůjde, tak holt ... s pístkem :D Děkuju!

Munga
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1903
Registrován: 5 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha 12
Vůz: XC60 2014 D4 AWD D5244T17

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Munga »

Jo, snaž se rozhýbat a pak si můžeš v klidu naplánovat repas obou.

Tomas78
Offline
Příspěvky: 1077
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

Tak tak ... :good:

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Romulusw »

Je tu někdo, kdo má zkušenosti s motory IVECO 3l 107kW, rok 2008?

Objevil jsem dodávku s tímto motorem, tupláky, délka něco málo přes 6m (takže něco jako mi šlohli), hmotnost ponížená na 3,5t a koule taky na 3,5t (což je super). Má to údajně 400tis, ale asi víc, i když tomu interiér kabiny neodpovídá.

Z víčka oleje to docela funí a kardan proti difu asi 15°vůle. Podvozek překvapivě zachovalý a nic z toho přímo neteče. Almara za spojkovým spojem mastná ale ne až tak moc.

Plán je do 5 tis. ročně a 10 let používání. To celé za kilo.

Názory?

Giew
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 428
Registrován: 4 roky 2 měsíce
Bydliště: Popovice
Vůz: S80 2.5T 08', M66, D5T5 Stage 2 170kW

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Giew »

Giew píše: 10 kvě 2023 16:12 V čem (jaké lahvi/nádobě) vozíte olej na dolévání? Mám ho v 1l flašce od Mobilu a už podruhé (loni přesně před rokem) se mi stalo, že víčko povolilo a trochu se mi vylilo. Naštěstí do vaničky, kde vozím všechno nářadí v kufru, ale i tak je to nepříjemné a rád bych pořídil něco s lepším uzávěrem a odměrkou ideálně.
Tak abych to uzavřel, vedle rezervy se mi láhev na stojáka nevešla, takže jsem pořídil lahev na míchání benzinu a oleje, která má jak rysku, tak slušný závit (dokonce menší a větší, takže to z toho půjde dobře lít) a věřím, že se otevírat nebude. Velikostně o maličko větší než litrovka od oleje, takže cajk.
_________________
Zlaťák S80 2.5T D5T5 Stage 2, 170kW, 2008
Bylo:
Stříbrňák V40 1.9DI 85kW 2004
Černej S80 D5 136kW 2007

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5149
Registrován: 7 roků
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od python.p »

Nemáte někdo tip na materál kterým by se dal vylít plastovej profil, ale zároveň by to šlo pak kdyžtak odlepit? Materiál něco jako silikon / hmota z tavné pistole. Ale potřebuji aby to zateklo snadněji jak z tavky a zároveň se to dalo přinejhorším vyloupnout... ASi něco takového: https://www.obchodprobydleni.cz/silikon-na-vyrobu-formy/pourart-silikon-na-vyrobu-formy-asf-40sh-1-kg/

Ale nemáte něco vyzkoušené? Či ověřené. Případně tak 200g na vyzkoušení. Páš 1kg budu mít na věky na moji aplikaci. :)
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Tomas78
Offline
Příspěvky: 1077
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

Kluci dotaz: zkusil jsem rozhýbat brzdový píst vzadu na brzdě, bohužel prasklá manžeta. Nevím, jestli jsem to udělal já nebo už to bylo. Možná tomu neudělal dobře odmastovač, i když jsem ho předem zkoušel na jiné manžetě a ok. Měl jsem s sebou 2 manžety Frankit, bohužel jedna v origo balení prdnuta. Nechapu. Nechtěl jsem na chatě riskovat vyndávání pístku a tchán mi poradil, že manžeta jde vyměnit i bez vyndání pístku. Ven to šlo, ale manžeta i přes veškerou snahu se nepovedla. Tak jsem ji tam nechal jen tak navleklou. Dotaz: 1. Předpokládám, že bez manžety jet mohu, nevadí to ne? Cca 50 km. Jestli ta manžeta neslouží jako vedeni pístku. Kolo se po odbrzdění točí volně. 2. Jde vůbec manžeta bez vyndání pístku nasadit? Díky moc

PS: příště už tohle na chatě zkoušet nebudu, dílna je dílna :)

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5183
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Jde, ale zesereš se z toho. Dle mě jsi ve stavu, že je to na komplet repas.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 13191
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od raolsa »

Manžeta je čistě na ochranu před vnějšími vlivy, takže jízda bez nasazené nevadí.

Jinak, já jsem si na nasazování manžet nechal v práci vytočit na soustruhu přípravek, který nasadíme na manžetu a stahovákem pístku ji nalisuju.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Tomas78
Offline
Příspěvky: 1077
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

Kluci díky moc, tak super, že můžu aspoň dojet domu po čtyřech.

Přesně jak píšeš Kubo, je*al jsem se s tím asi hodinu a pak jsem to vzdal.

Jsem prostě kokos, měl jsem to udělat rovnou, jak mi onehda radil i Raolsa.

Ještě jednou DĚKUJI kluci! ;-)

Jakub Svoboda
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5183
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Ono pokud je vyrezla drazka v brzdici, tak bez vycisteni tam prachovku jakoby v zadni casti za pistkem stejne neusadis aby ti nevypadla. Nova prachovka, novy pistek se usazuje nejlepe tak, ze nasadis na pistek pod drazku. Prachovku celou natnes pres pistek a cast prachovky co jde do brzdice nasadis. Pak jen pomalu zatlacujes pistek, prachovka do pistku pak spadne sama.
Jakakoliv jina snaha vetsinou konci dirou v prachovce.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Tomas78
Offline
Příspěvky: 1077
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

Kubo, děkuji za podrobný popis montáže - prachovek koupím raději několik. S tím rezem v drážce to bude i můj případ, bylo to vidět, když jsem vyndal starou prachovku. Samozřejmě můj pokus nasadit prachovku i s pístem dopadl dírou v prachovce. Holt mne to nemine ... Ještě jednou děkuji - moc mi to pomohlo ;-) Človek se prostě pořád učí ... :roll:

Tarkin
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1150
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Plzeň
Vůz: Volvo V60 D5 AWD R-Design 178kW/480Nm

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tarkin »

V60 je pár dní po výměně čelního skla. Včera jsem si dal 200km po dálnici od čelního skla jdou při 140kmh zvuky, jako kdyby do něj narážely kapky. Hmyz tohle asi těžko, nebo?
_________________
Je: Volvo V60 D5 AWD R-Design ST2 178kW/480Nm VDD inside
Bylo: Volvo S80 D5252T M56 ST1

powl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 695
Registrován: 3 roky 11 měsíců
Bydliště: Pardubice
Vůz: V70 II D5 136kw

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od powl »

Prosim o potvrzeni/vyvraceni teorie :green:
V70 P2 D5...V zime kdyz mrzlo vsimnul jsem si ze pri velky zatezi motoru prokluzuje spojka...stalo se mne to opakovane na 4ku kdyz sem nejakou chvili drzel plyn na podlaze a akceleroval. Taky jsem si vsimnul ze kdyz je velka zima, spojkovy pedal se vraci pomalu. Ted kdyz je teplo, i kdyz slapnu na plyn jak na rejc, spojka neklouzne nikdy a spojkovy pedal se vraci normalne. Mam teorii, ze mam v pomocnym spojkovym valci spatnou brzdovku, asi do ni navzlinala nejaka voda a v zime to ztuhne, pomalu se vraci a nejspis tam zustava trochu tlak na vypinaci lozisko...brzdovku jsem samozrejme menil ale jen pres kola...tudiz bych mel asi vymenit i brzdovku ve spojkovym vedeni....myslite ze je to kravina nebo na tom neco muze bejt ?
_________________
V70 P2 D5 136kw MY2007 - Pet valcu staci kdyz ti turbo tlaci

jirkaTDI
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 662
Registrován: 4 roky 11 měsíců
Bydliště: Uhříněves
Vůz: V70 II D5 120kw 2004

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od jirkaTDI »

no musím se přiznat, že mi taky v zimě párkrát klouzla spojka, takže jsem si objednal novou spojkovou sadu a aniž bych jí stačil vyměnit, tak spojka neklouže :green: chvíli jsem si nebyl jistý, jestli se mi to jen nezdálo :D

nebel
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvky: 926
Registrován: 6 roků 7 měsíců
Bydliště: Ivančice
Vůz: 760 B280F + AW71 '89
Participant x 1

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od nebel »

Možná na tom něco bude, když jsem koupil červenou, vysloveně jsem si vyžádal aby v servisu vyměnili brzdovku jak přes kola, tak i u spojkového válce (to se prý běžně nedělá) a říkali že od kol tekla jakž takž čistá, zatímco od spojkového válce tekl vysloveně bílý rosolovitý humus (auto mělo tehdy 12 let).
_________________
760 GLE, B280F + AW71, 105kW, 1989 (Šedivák)
760 GLE, B28A + M46, 95kW, 1983 (Andrej)
264 GLE, B27E + BW55, 109 kW, 1980 (Bublák)
Zil 130 CAS, 110kW, 1969

dumi.cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 3385
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Štěpánovice
Vůz: V70 '97 B5254T@192PSI Black | 850 '95

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od dumi.cz »

me taky ted klouzala spojka, po vyndani nemela lamena ani 1 mm :D
_________________
V70 '97 B5254T@192PSI Black - Vlk
850 `95 B5252S - Prezident
850 `96 B5252S WAGON A/T Webasto - Myslivec
850 '96 D5252T combi - Daisy

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvky: 12094
Registrován: 13 roků 6 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Urvanej »

Hele výměna brzdovky ve spojce je asi to nejjednodušší, co může udělat. I když teda ono se dostat k tomu odvzdušňováku nebude nic jednoduchýho... (o P3 vim ale prd). U krabice to je snadný, tam je pomocnej válec venku :-D
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Tomas78
Offline
Příspěvky: 1077
Registrován: 3 roky 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC60 2.4D AWD AT 2010

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Tomas78 »

Tak po ránu dobrá zpráva, myslel jsem, že "můj" servisman je již na onom světě (proto všechno tak polo-nestíhajíc řeším), ale je jenom v lochu, tak to je v podstatě dobrá zpráva :D :lol: :D

Nicméně nemohu čekat, než ho pustí a brzdy musím nějak rozchodit - viz můj přetrvávající problém. Včera jízda 50 km, rozhýbání nepomohlo, pořád to hřeje. Budu předpokládat, že to je ve třmenu (doufám), a mám tedy možnost A) repase nebo B) koupě nového třmenu.

ad A) to časově nedám a popravdě je i riziko, že se mi to napoprvé nepovede, musel bych se tedy s někým domluvit
ad B) koukal jsem na Autodílos a nabízejí několik třmenů od různých výrobců, nicméně přesně podle čísla z VIDA 36001375 mi to vyhodilo

tenhle od TRW:
https://autodilos.cz/autodily/brzdovy-trmen-65812676

za 2 295,- Kšč (+ záloha 1 764,- na vratný díl)

nebo tenhle od Maxgear:
https://autodilos.cz/autodily/brzdovy-trmen-929481568

za 2186,-

Pročítal jsem fórum a byly i názory, že vzhledem k ceně se někdy vyplatí koupit nový než repasovat sám. Pro mne by to byla cesta, ty 2 300 je fér cena, až to ve mne vyvolává podezření (zvláště u Maxgear), že to se snad ani za tak nízkou cenu nedá vyrobit, aby to nebyl šmejd? U toho TRW dejme tomu (vracím starý díl), ale Maxgear? Je to komplet i s tím motorkem. Zkoušel někdo? Šel bych klidně i do toho TRW.

A ještě jeden dotaz: pokud bych to měnil sám, chtěl bych nechat hadici ke třmenu stávající a chtěl bych koupit do rezervy podložky a šroub na to připojení u třmenu. Dá se to koupit zvlášť? Ve VIDA nic není, jen jako celek hadice.

Omlouvám se, že s tím pořád otravuju, ale trápí mne to :D

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 2945
Registrován: 9 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Vapik »

Dvojku bych za ten třmen nedal a raději ho repasoval. Co se týká kvality tak to bych se pak nebál ani jednoho z uvedených dodavatelů.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5149
Registrován: 7 roků
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70

Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od python.p »

Neví někdo kolik metrů podtlaků je potřeba na V70XC? Vnitřní průměr je 6mm, ale tak nějak nedokážu odhadnout kolik toho bude potřeba. :)
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Zpět na „o všem možném :-)“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé