výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Malé, ale Volvo...
  • Autor
  • Zpráva
cendaaa
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#1 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od cendaaa »

Prosím zkušené 480káře opět o radu :)
koupil sem si z německa nový bílý blinkry, vymontovat se mi je ještě podařilo ...ehm, akorat sem zjistil , že ten kabel k blinkru ma uplne jinek konektor (ten druhej ke světlu je stejnej), neresil ste nekdo podobnej problem prosim ?
Díky !
_________________
Volvo 480 ES, dvacetilety :)
Volvo 480 Turbo - minulost :(

FTN
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 174
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Vůz: SAAB 9000
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

#2 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od FTN »

cendaaa píše:Prosím zkušené 480káře opět o radu :)
koupil sem si z německa nový bílý blinkry, vymontovat se mi je ještě podařilo ...ehm, akorat sem zjistil , že ten kabel k blinkru ma uplne jinek konektor (ten druhej ke světlu je stejnej), neresil ste nekdo podobnej problem prosim ?
Díky !
Cože? Jiný? To je divný. Vyndaval jsem to hodněkrát a mam pocit že jsou oba (všechny čtyři) stejný. Neměl jsem s tím problém. V nejhorším se to dá nějak :prace: (jednosuše) zbastlit... :twisted:

P.S.: kde a na kolik tě to vyšlo?
_________________
Je: Saab 9000CS, 2,3T, 1996
Bylo: V480ES, 1987

cendaaa
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od cendaaa »

FTN píše: Cože? Jiný? To je divný. Vyndaval jsem to hodněkrát a mam pocit že jsou oba (všechny čtyři) stejný. Neměl jsem s tím problém. V nejhorším se to dá nějak :prace: (jednosuše) zbastlit... :twisted:

P.S.: kde a na kolik tě to vyšlo?
ahoj, no bohužel je to tak, asi třeba novější modely mají ten levej (z pohledu z kabiny) prostě jinej ..., asi se to dá určitě nějak :prace: ...,ale pro mě to jednoduchý neni, bohužel jsem se nikdy v autech moc nehrabal.
Staly me 99 euro obě i s dopravou z německa - krabice je original volvo - tak, mě trochu překvapilo, že ani to zpracovani neni nic extra ..., ale pěkný sou. Mam je od typka, kterej "obchoduje" jenom s dilama na 480ku. - kontakt na něj je peca3@gmx.de - koupil sem od nej i kotouče , destičky a i použity (prej jako novy) prasátka - jestli se tomu tak řiká...to co tlačí destičky na kotouče...,ale ty mi zatim nepřišli...musi je poslat znova, pač se to nějak zaseklo na hranicich a celnici se v tom nějak hrabali boco :roll:
Ty dráty by asi snad nebylo problem napojit do jinyho konektoru, ale ten konektor tu asi těžko seženu - musel bych ho asi taky nějak vyrobit a to asi při svý zručnosti a zkušenosti nezvládnu- a ja se ták těšil až si je zapojim :? 8)

Koupil sem před tim i za jednu mojí měsíční vejplatu lol starší 17 ky kola a zjistil sem že se na ně seriově nedělaj ty středový kroužky, tak sem si je nechal vyrobit na míru ze silónu - v Líbeznici - žlutej pneuservis u hlavní - kdyby měl někdo podobnej problém (udělal mi jich 5 za 500, což si myslim, je férový. Ještě jsem je ,ale nezkoušel nasadit, ale myslim, že to bude ok - měl jsem na něj pozitivni referenci.

Nejlepší na tom ,ale stejně je, že to auto nemam ještě ani přihlášený ještě :D , ale snad už jenom čekám na značky - nějak to snad kamoš zařidil, ale sam to mu ještě uplně nevěřim, dokaď nebudu mít v ruce značky.

Zksuim vyfotit tu diru pro konektor.

Zatim dik cus
_________________
Volvo 480 ES, dvacetilety :)
Volvo 480 Turbo - minulost :(

igi
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha

#4 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od igi »

Hele vzdyt ti musely zbejt konektory z tech starejch blinkru! netusim kolik tam jde proudu (jestli to staci spojit cokoladou) ale urcite kdyz to napajis na sebe, tak to bude fungovat. Barevne znaceni dratu by melo byt stejne.
_________________
SAAB 9000, 2.0 LPT- 110kW, r.v. 1997, modry
bylo: Volvo 480 ES, B18F - 70kW, r.v. 1989, Smoked silver metalic
VAZ 2103 (bylo)

cendaaa
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od cendaaa »

igi píše:Hele vzdyt ti musely zbejt konektory z tech starejch blinkru! netusim kolik tam jde proudu (jestli to staci spojit cokoladou) ale urcite kdyz to napajis na sebe, tak to bude fungovat. Barevne znaceni dratu by melo byt stejne.
nojo, jenze de o to, ze ten tvar konektoru, kterej se ma zapojit do toho novyho blinkru je jinej ..., teda jeden je stejnej (světlo) a jeden uplne jinej - ten k tomu blinkru s oranzovou zarovkou (i to plastovy sroubeni, ktery se sroubuje do blinkru ma uplne jinej tvar), jako kabely cokoladou bych snad mel zvladnout propojit :lol: , ale ten konektor, kterej potrebuju zapojit primo do toho blinkru nemam... a vyrobit ho asi jako nevzladnu. nevim co stim budu delat :? a hlavne se bojim i rozebrat ten stavajici konektor...a nevim jestli nemuzu neco nejak zkratovat treba taky :)
_________________
Volvo 480 ES, dvacetilety :)
Volvo 480 Turbo - minulost :(

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2594
Registrován: 17 roků
Vůz: V960, B6304F, 1992
Bydliště: Piešťany/Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od Sergej »

A nedaju sa tam proste napchat fastony ? Existuju aj kruhove.
_________________
Je:V960TURBOB204FT1991V960GLEB6304F1992
Bolo:V940SEB200FT1992V760GLED24T1985
Oprava pristrojoviek 2xx/7xx/9xx

FTN
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 174
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Vůz: SAAB 9000
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

#7 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od FTN »

cendaaa píše: nojo, jenze de o to, ze ten tvar konektoru, kterej se ma zapojit do toho novyho blinkru je jinej ..., teda jeden je stejnej (světlo) a jeden uplne jinej - ten k tomu blinkru s oranzovou zarovkou (i to plastovy sroubeni, ktery se sroubuje do blinkru ma uplne jinej tvar), jako kabely cokoladou bych snad mel zvladnout propojit :lol: , ale ten konektor, kterej potrebuju zapojit primo do toho blinkru nemam... a vyrobit ho asi jako nevzladnu. nevim co stim budu delat :? a hlavne se bojim i rozebrat ten stavajici konektor...a nevim jestli nemuzu neco nejak zkratovat treba taky :)
Všechno to nafoť a sem s tím. ;-) Já tomu furt nějak nerozumím. :neutral:
_________________
Je: Saab 9000CS, 2,3T, 1996
Bylo: V480ES, 1987

cendaaa
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od cendaaa »

ahoj, diky a přikládám fotky novešho svetla na ty druhy fotce je videt, ze i kdyz se vysroubujou ty plasty, bohuzel nejde nasrboubovat ten klasickej kulatej (kterej mi zbyde z toho staryho svetla) do toho levyho otvoru pro ten konektor kterej nemam...nejde to :( ...nevim jestli by bylo jednoduse nejak vyrobit ten konektor, nebo priszpusobit tu diru aby se do ni sel nasroubovat ten klasickej kulatej plast pro konektor...
Přílohy
nové světlo
nové světlo
2.jpg (46.58 KiB) Zobrazeno 3037 x
nové světlo
nové světlo
1.jpg (38.08 KiB) Zobrazeno 3039 x
_________________
Volvo 480 ES, dvacetilety :)
Volvo 480 Turbo - minulost :(

cendaaa
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od cendaaa »

Sergej píše:A nedaju sa tam proste napchat fastony ? Existuju aj kruhove.
to bohužel nevím, páč slovo faston slyším poprvé :lol: ...ale podle fotek co myslíš ?
_________________
Volvo 480 ES, dvacetilety :)
Volvo 480 Turbo - minulost :(

FTN
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 174
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Vůz: SAAB 9000
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

#10 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od FTN »

Takže ti z auta koukaj dva stejný konektory. Tak vezmi tu atypickou objímku (levou) a zajdi do nějakýho auto-elektro-obchodu a tam musejí mít i ten konektor, ne? A pak ustřihni ten původní a ten nový tam přidělej... Nevim, jestli tomu problému už rozumim, ale takhle by to mělo jít, ne?
Kdyžtak se omlouvám... :oops:
_________________
Je: Saab 9000CS, 2,3T, 1996
Bylo: V480ES, 1987

cendaaa
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od cendaaa »

FTN píše:Takže ti z auta koukaj dva stejný konektory. Tak vezmi tu atypickou objímku (levou) a zajdi do nějakýho auto-elektro-obchodu a tam musejí mít i ten konektor, ne? A pak ustřihni ten původní a ten nový tam přidělej... Nevim, jestli tomu problému už rozumim, ale takhle by to mělo jít, ne?
Kdyžtak se omlouvám... :oops:
přesně ...
akorat me vubec nenapadlo, ze by se ten konektor dal tak lehce nekde sehnat...myslel se mze je to nejakej spešl volvo :)
neznas jeste nahodou prosimte nejakej takovejhle auto-elektro-obchod ?
Dík moc
_________________
Volvo 480 ES, dvacetilety :)
Volvo 480 Turbo - minulost :(

FTN
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 174
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Vůz: SAAB 9000
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

#12 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od FTN »

cendaaa píše: přesně ...
akorat me vubec nenapadlo, ze by se ten konektor dal tak lehce nekde sehnat...myslel se mze je to nejakej spešl volvo :)
neznas jeste nahodou prosimte nejakej takovejhle auto-elektro-obchod ?
Dík moc
U nás se to jmenuje Auto Svoboda... :D Tak já se tam zajdu zeptat s tou fotkou...
_________________
Je: Saab 9000CS, 2,3T, 1996
Bylo: V480ES, 1987

Sibr
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1059
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Bydliště: Slapy
Vůz: Volvo S60D5 a V70 AWD

#13 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od Sibr »

Jo k těm konektorům nevim kdy se to lámalo s oranžoví na čirou ale já mám 93rok a ještě oranžové blinkry, ovšem stejé konektory co ta čirá :lol:
_________________
S60 D5, r.v.05, D5244T, V70AWD MY00, B5254T, ___ __ 5.0i, r.v. 99, S62, KoncernV10 BiTurbo, r.v.04, S60 D5, r.v.05, D5244T (Máti autí)
Bylo: 360 GL, 2.0i, r.v. 87, C70 T5, 2.3T, r.v. 02, coupe, B5234T3, 480 S, 2.0i, r.v.93 B20F, 855 T5, 2.3T, r.v.95 B5234Tx "Kouzelná krabička",
V40 T4, r.v.00(MY01!), B4204T5, 744Turbo IC, 2.3T, r.v. 89, B230FT, S80 D5, r.v. 04 D5244T, 855R , r.v. 96, B5204T, S70 2.5T, r.v. 97, 855TDI

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2594
Registrován: 17 roků
Vůz: V960, B6304F, 1992
Bydliště: Piešťany/Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od Sergej »

cendaaa píše:
Sergej píše:A nedaju sa tam proste napchat fastony ? Existuju aj kruhove.
to bohužel nevím, páč slovo faston slyším poprvé :lol: ...ale podle fotek co myslíš ?
Autokonektor 6,3 mm a mensie....
_________________
Je:V960TURBOB204FT1991V960GLEB6304F1992
Bolo:V940SEB200FT1992V760GLED24T1985
Oprava pristrojoviek 2xx/7xx/9xx

cendaaa
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od cendaaa »

Sibr píše:Jo k těm konektorům nevim kdy se to lámalo s oranžoví na čirou ale já mám 93rok a ještě oranžové blinkry, ovšem stejé konektory co ta čirá :lol:
mam v tom :kuch:

kazdopadně by sme si je mohli vyměnit :pij: :mrgreen:
_________________
Volvo 480 ES, dvacetilety :)
Volvo 480 Turbo - minulost :(

Sibr
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1059
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Bydliště: Slapy
Vůz: Volvo S60D5 a V70 AWD

#16 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od Sibr »

No to sice jo ale v čem to pomůže tobě?
_________________
S60 D5, r.v.05, D5244T, V70AWD MY00, B5254T, ___ __ 5.0i, r.v. 99, S62, KoncernV10 BiTurbo, r.v.04, S60 D5, r.v.05, D5244T (Máti autí)
Bylo: 360 GL, 2.0i, r.v. 87, C70 T5, 2.3T, r.v. 02, coupe, B5234T3, 480 S, 2.0i, r.v.93 B20F, 855 T5, 2.3T, r.v.95 B5234Tx "Kouzelná krabička",
V40 T4, r.v.00(MY01!), B4204T5, 744Turbo IC, 2.3T, r.v. 89, B230FT, S80 D5, r.v. 04 D5244T, 855R , r.v. 96, B5204T, S70 2.5T, r.v. 97, 855TDI

cendaaa
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od cendaaa »

Sibr píše:No to sice jo ale v čem to pomůže tobě?
delam si srandu, ale teoreticky by to slo, kdybych ti dal ty stary oranzovy svetla a ustrih konektory a ty mi dal taky ustrihly konektory ... :prace:

ne ale díky, aspon vim, ze pravdepodobne shanim dil z autamin od r. 93. :palec:
_________________
Volvo 480 ES, dvacetilety :)
Volvo 480 Turbo - minulost :(

cendaaa
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od cendaaa »

nepřebývají někomu náhodou 2 tyhle atypický konektory , který by šli zapojit do těch šroubovacích blbostí (k blinkrům) ?
:razz:
_________________
Volvo 480 ES, dvacetilety :)
Volvo 480 Turbo - minulost :(

cendaaa
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#19 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od cendaaa »

pořád někomu nepřebývají tyhlety konektory ? dneska sem se byl zeptat ve volvu, a vubec sme je nemohli najit, nakonec mozna jo, ale stejne nesli objednat, volvo uz je asi nevyrabi, takze budu muset asi nekam na vrakac :prace:
_________________
Volvo 480 ES, dvacetilety :)
Volvo 480 Turbo - minulost :(

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#20 výměna blinkrů 480 - prosím o radu

Příspěvek od jarek.krizan »

cendaaa píše:pořád někomu nepřebývají tyhlety konektory ? dneska sem se byl zeptat ve volvu, a vubec sme je nemohli najit, nakonec mozna jo, ale stejne nesli objednat, volvo uz je asi nevyrabi, takze budu muset asi nekam na vrakac :prace:
Zkus http://www.conrad.cz
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „300 / 400 - opravy“