Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 11
Registrován: 12 roků 10 měsíců
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

#2001 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od kope »

Shockey píše:Zoid: problém je v tom, že z Barumky už je tak sterilní soutěž, že se to právě odráží na počtu diváků. To, co předvedli letos v servisu, to bylo nad lidský chápání. To už tam rovnou nemuseli pouštět nikoho. Na RZ mě taky nebaví sledovat auto z 30m od trati. Na zábrany v servisu si stěžovali i jezdci, že se k nim lidi nedostanou. Bohužel sestava kolem Regnera tu rally dělá pro prachy, lidi jsou až na posledním místě.

Pokud by lidi přemýšleli hlavou, tak se nemusí pásky vůbec používat. Pár soutěží jsem i odjel a když vidíš, kam jsou si "lidi" schopní stoupnout, tak tomu se ani nechce věřit.
Prave vcera u nas v meste bol trening old-timer motocyklov, dnes mal byt zavod. Okruh mestsky, tradicny, zavod bol pred 12 rokmi obnoveny (prve preteky v r.1952).
Priestor pre divakov bol ohraniceny tak, ze zavodnici mali dostatok "unikovych zon" a neohrozili by divakov ani v pripade problemov. Napriek tomu sa nasli 2 sebevrazedne rodiny, ktore sa nasackovali do autobusovej zastavky hned pri ceste, zial tentokrat sa stalo to, o co si koledovali:
http://trencin.sme.sk/c/6493908/pri-pretekoch-v-novom-meste-vletelo-auto-medzi-divakov.html
Je to strasne a tazko odsudzovat. Nebol som v tej casti trate, takze neviem presne ako to prebiehalo. Bolo viacero faktorov, ktore tomu dopomohli, okrem nezodpovednosti divakov aj pocasie a mokra trat jemne sa stacajuca dolava, sem-tam kaluze.
Kazdopadne ako uz ktosi spominal, ludia stracaju pud sebazachovy. Prave pocas tejto (mimochodom nebodovanej, exhibicnej) jazdy som bol na inom useku. Tie auta odjazdili myslim 5 kol. Za tu dobu dvaja trotli prebehli cez trat. Jednemu z nich tratovy komisar dohovaral a ten blb sa s komisarom este hadal a hulakal na neho. Citujem co som pocul: "A to mam do kedy cakat ?!" Asi 5 minut potom sa stala ta nehoda ...
_________________
Volvo S70 - 2,4T - B5254T - 1998

Martas
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 459
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo V70 II D5 AWD

#2002 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od Martas »

Také jsem to četl ..je to tragedie...když jde o lidský život a ještě ke všemu o dítě a těhotnou ženu....Ale bohužel...většinou si za to můžou sami....Někteří lidé si myslí že jim se to zrovna stát nemůže.... a když na určité místo si stoupne jeden či dva...tak třetí a čtvrtý a pátý si řekne...když oni proč mi tam stát nemůžeme...je tam dobrý výhled.... Jenže pak z pár lidí je dav a to když pak auto letí...jeden zakopává o druhého a vždy se někdo najde...koho auto trefí....
_________________
je : Volvo V 70 II 2007 2,4 D5 AWD aut.136 Kw Olivák ,V70 Cross County 1998, B5254T (2,5T, 142kW), LPG Bylo: Volvo 740 GLT 1989 2.3 Gltečko, Volvo 850 LW 1994 850 2.5 20V ,Volvo V70 II 2001 2,5 TDI Black ,Volvo 760 GLE 1989 2,4 - TD-Sojkovka klenot

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 269
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: XC70 ex740-760-780
Bydliště: Česká Lípa

#2003 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od zoid »

to je obrovská smůla...
a) Jak dlouho říkám, lidi maj chodit na rally, ne rally za lidma. Rally patří do lesů a pustin.
b) Lidi jsou už tak zblblí z příkazů a zákazů, musíš nesmíš, nechoď, nestuj, nedělej atd. že přestávají logicky uvažovat. Strácejí soudnost neb neštěstí je nablízku v dnešním světě takřka všude...
_________________
740/B230F-760/B230FT-780/B28E

Shockey

#2004 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od Shockey »

zoid píše:Jak dlouho říkám, lidi maj chodit na rally, ne rally za lidma. Rally patří do lesů a pustin.
To je nesmysl. Pořadatelé potřebují sponzory, bez jejich peněz nic neuspořádají. A těžko ti někdo dá peníze, když jeho reklamu nikdo neuvidí. Celosvětově se všichni snaží dostat rally (ale i ostatní závody) co nejblíž lidem, proč myslíš, že chtějí F1 na městských okruzích? Kolik posádek sežene peníze, když řekne sponzorům, že jezdí daleko od civilizace? To prostě není možný...
Byl jsem na několika soutěžích Mistrovství světa, bohužel jen u nás jsou dementi, kteří se snaží stát pokud možno na trati a v těch nejblbějších místech. V Německu stačí na 100 metrový úsek jeden klučina s píšťalkou, který to tam v pohodě zvládne (to samé třeba Finsko), je to o disciplině a zodpovědnosti diváků. V ČR můžeš mít na takovém místě 10 pořadatelů a stejně jim budou lidi nadávat a dělat si co chtějí.
Několik soutěží jsem sám odjel a kolikrát jsem nechápal, kam až lidi vlezou. Jednou jsme vletěli do únikovky, která měla být logicky prázdná. Bohužel nebyla, rozehnali jsme pár lidí a jeden, co tam seděl na rybářské židličce tak těžce nesl, že kvůli nám musel vstát a utéct, že nám pak tou židlí rozmlátil přední okno. :%)
Spoustu let jsem působil jako pořadatel a bezpečák na Magnum (pak Bottcher rally) a věř, že je to s lidma čímdál horší...

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 75
Příspěvky: 3745
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#2005 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od wickey »

lidi ztraceji zdravy rozum a ja rikam, dobre jim tak. darwinova teorie v praxi.
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 22
Příspěvky: 269
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Česká Lípa
Vůz: XC70 ex740-760-780
Bydliště: Česká Lípa

#2006 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od zoid »

Shockey píše:
zoid píše:Jak dlouho říkám, lidi maj chodit na rally, ne rally za lidma. Rally patří do lesů a pustin.
To je nesmysl. Pořadatelé potřebují sponzory, bez jejich peněz nic neuspořádají. A těžko ti někdo dá peníze, když jeho reklamu nikdo neuvidí. Celosvětově se všichni snaží dostat rally (ale i ostatní závody) co nejblíž lidem, proč myslíš, že chtějí F1 na městských okruzích? Kolik posádek sežene peníze, když řekne sponzorům, že jezdí daleko od civilizace? To prostě není možný...
Byl jsem na několika soutěžích Mistrovství světa, bohužel jen u nás jsou dementi, kteří se snaží stát pokud možno na trati a v těch nejblbějších místech. V Německu stačí na 100 metrový úsek jeden klučina s píšťalkou, který to tam v pohodě zvládne (to samé třeba Finsko), je to o disciplině a zodpovědnosti diváků. V ČR můžeš mít na takovém místě 10 pořadatelů a stejně jim budou lidi nadávat a dělat si co chtějí.
Několik soutěží jsem sám odjel a kolikrát jsem nechápal, kam až lidi vlezou. Jednou jsme vletěli do únikovky, která měla být logicky prázdná. Bohužel nebyla, rozehnali jsme pár lidí a jeden, co tam seděl na rybářské židličce tak těžce nesl, že kvůli nám musel vstát a utéct, že nám pak tou židlí rozmlátil přední okno. :%)
Spoustu let jsem působil jako pořadatel a bezpečák na Magnum (pak Bottcher rally) a věř, že je to s lidma čímdál horší...
No já ti nevím... Kolik je na městský speciálce na Barumce opravdových rally fans? Ano, jsou tam, pálej rachejtle, řvou, chlastaj, mávaj vlajkama, dělají show. Opilci následně dělají problémy. tyto showmani další dny polehávají po okolí erzet a nevědí co se děje. asi to přinese peníze, ale dle mě toto není rally. Pokud je nutná show pro sponzory, tak aspoň ve formě Sosnový, to je nejšťastnější řešení. Další okruhy co se u nás jezdí jsou Ćínov a výstaviště na Krumlově, a hodnota těchto okruhů pro rally je dle mě nulová. Nejsem si jist jestli je rally populárnější když dělá tyhle šaškárny a dá-li se vůbec mluvit o rally. Cesta je dělat kvalitní záznamy a živé přenosy. A je třeba snížit cenu rally nářadí a obnovit logiku celého závodění. Agresivita některých fans je daná tím že nechoděj na rally, ale se vyblbnout. Podhoubí těchto fans jsou městské speciálky. Chodím sledovat rally na místa odlehlá a tam potkávám víceméně rozumné lidi i pořadatele, tam duch rally přetrvává... Dramatičnost a kvalita rally (a tím i zájem o ni) jde ruku v ruce s kvalitou posádek a cenovou dostupností techniky...
F1 nesleduji, ale domnívám se že městské okruhy jsou potřeba protože se někdo radil s Bleskem MekQvínem...
_________________
740/B230F-760/B230FT-780/B28E


LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 32
Příspěvky: 1905
Registrován: 18 roků
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#2008 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od LukášM »

zoid píše: No já ti nevím... Kolik je na městský speciálce na Barumce opravdových rally fans? Ano, jsou tam, pálej rachejtle, řvou, chlastaj, mávaj vlajkama, dělají show. Opilci následně dělají problémy. tyto showmani další dny polehávají po okolí erzet a nevědí co se děje. asi to přinese peníze, ale dle mě toto není rally. Pokud je nutná show pro sponzory, tak aspoň ve formě Sosnový, to je nejšťastnější řešení. Další okruhy co se u nás jezdí jsou Ćínov a výstaviště na Krumlově, a hodnota těchto okruhů pro rally je dle mě nulová. Nejsem si jist jestli je rally populárnější když dělá tyhle šaškárny a dá-li se vůbec mluvit o rally. Cesta je dělat kvalitní záznamy a živé přenosy. A je třeba snížit cenu rally nářadí a obnovit logiku celého závodění. Agresivita některých fans je daná tím že nechoděj na rally, ale se vyblbnout. Podhoubí těchto fans jsou městské speciálky. Chodím sledovat rally na místa odlehlá a tam potkávám víceméně rozumné lidi i pořadatele, tam duch rally přetrvává... Dramatičnost a kvalita rally (a tím i zájem o ni) jde ruku v ruce s kvalitou posádek a cenovou dostupností techniky...
F1 nesleduji, ale domnívám se že městské okruhy jsou potřeba protože se někdo radil s Bleskem MekQvínem...
:good: Co se týče F1 a městských okruhů, tak tam se jedná převážně o pokračování v historii závodů, kdy tradice je již několik desítek let. Jinak rally patří do lesů a do luk, má to své jedinečné kouzlo :)
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992

kV8ba
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 449
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Plzeň-jih
Vůz: 764GLE D24TIC M46 88´
Kontaktovat uživatele:

#2009 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od kV8ba »

https://www.youtube.com/user/CarCrashCompilation

Neskutečný co se v tom Rusku děje na cestách :shock:
_________________
KUBA Redblocks are fun and easy but Greenblocks take skill
764 GLE, D24TIC, M46, 1988; 945 TURBO, B230FT+, M90, 1998; 855 T-5R, B5234T5, M56, 1995; bylo: V70 2,4i, B5254S, M56, 1997; 764 TURBO 16V, B204FT, M46, 1990; Volvo diagnostika v Plzni a okolí

selap
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 28
Příspěvky: 1323
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

#2010 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od selap »

kV8ba píše:https://www.youtube.com/user/CarCrashCompilation

Neskutečný co se v tom Rusku děje na cestách :shock:
A myslíš že v českých luzích a hájích bys podobné video nesestříhal?
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 32
Příspěvky: 850
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Zlaté Hory
Vůz: ......
Bydliště: Zlaté Hory

#2011 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od cuhan »

_________________
Saab 9-3 1.8T 110Kw
Smart fortwo 0.8cdi 30kw
Toyota Celica 1.8
Mercedes W220 S500 Long 225Kw
Mini Cooper Countryman 1.6D

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 193
Příspěvky: 12976
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#2012 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od raolsa »

http://www.tyden.cz/rubriky/sport/motorismus/smrt-na-barum-rallye-auto-bylo-nejspis-v-poradku_244854.html

Dneska ráno jsem se dozvěděl, že to byl kamarád, který tam zůstal. Pořád se z toho nemůžu vzpamatovat. Takový dobrý člověk. :cry: Dělal technika u hasičů, tzn. staral se jim o vybavení a auta.
Kdysi dávno jsme spolu uspořádali výlet pro děcka na kolech až do jižních čech. Jeli jsme to 5 dní i s doprovodným vozidlem. Nejmladšímu účastníku bylo 5 let. :good:
Chjo. :cry:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 107
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#2013 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od dali »

Celkem nářez:

Pokud by někdo dokázal v tý změti azbuky dekódovat jak dopad řidič z FHčka, celkem by mě to zajímalo.... Případně link na fotky jak to celý vypadalo, když se to dokutálelo....

hajnej
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 111
Příspěvky: 9872
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#2014 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od hajnej »

raolsa píše:http://www.tyden.cz/rubriky/sport/motorismus/smrt-na-barum-rallye-auto-bylo-nejspis-v-poradku_244854.html

Dneska ráno jsem se dozvěděl, že to byl kamarád, který tam zůstal. Pořád se z toho nemůžu vzpamatovat. Takový dobrý člověk. :cry: Dělal technika u hasičů, tzn. staral se jim o vybavení a auta.
Kdysi dávno jsme spolu uspořádali výlet pro děcka na kolech až do jižních čech. Jeli jsme to 5 dní i s doprovodným vozidlem. Nejmladšímu účastníku bylo 5 let. :good:
Chjo. :cry:
tyjo. tak tohle je fakt blbý
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 27
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Vůz: P309 1992
Bydliště: Okres Kladno

#2015 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od gabuliatko »

dali píše:Pokud by někdo dokázal v tý změti azbuky dekódovat jak dopad řidič z FHčka, celkem by mě to zajímalo.... Případně link na fotky jak to celý vypadalo, když se to dokutálelo....
Google translátor napsal tohle
Podle norského tisku, minulou neděli v jednom z namrzlých silnicích v obci Leyrford (Nordland hrabství) uvízl kamion z Lotyšska. Řidič volat o pomoc, byl vzat do vleku firmy Falck. Ale při tažení těžkých auto smyk a spadla z útesu, tažení a záchranné truck. Řidič se podařilo vyskočit z záchranářů z kokpitu jen sekundu před pádem. Druhý řidič několikrát obrátil spolu s náklaďákem. Byl nalezen svíral v rozbité kabině. Muž utrpěl zlomenou ruku a žebra.
Když se Ti nelíbí bukvy tak tady to máš v latince :)
http://de.euronews.com/2012/04/02/lkw-stuerzt-60-meter-tief-fahrer-ueberlebt/
_________________
je Peugeot 309, 1992, AT
bylo V70 MY01 2.4i B5244S2 AT HU-603, Ufinka

L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 41
Příspěvky: 593
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#2016 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od L4W »

XC90 vs Cessna - 1:0


Obrázek
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 171
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#2017 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od Lachtan »

L4W píše:XC90 vs Cessna - 1:0
S tím skóre bych byl opatrný, zatímco XC je na kastli, tak Cessna bude za měsíc-dva létat 8)

Jinak:

1) chyba pilota - on si má hlídat zda má volný plac na přistání
2) chyba pilota - je tam víc jak 1km dlouhá dráha, takže není sebemenší důvod sedat hned na práh dráhy. Navíc je tam vyznačená místní úprava "posunutý prách dráhy" o 120 m od začátku asfaltu - tzn že pilot musí přistávat až za toto značení !!!
3) chyba pilota - před práhem dráhy (začátkem asfaltu) je terén zvednutý o 15 metrů - takhle kopírovat terén "na finále" je hodně špatný nápad, to že jenom "zakopnul" o auto je lepší varianta toho co se mohlo stát...
4) chyba dispečera na věži (pokud tam nějaký byl) - jestliže pilot dává finále,tak měl kotrolovat "volnou" dráhu a ve chvíli kdy tam vjelo to auto,tak měl dát okamžitě pilotovi negativ a opakovat
5) chyba řidiče - na jeho obhajobu nutno říct, že STOP značení je pofidérní a díky tomu nestandardnímu finále, co tam předváděl ten "umělec" a terénu před drahou, měl pouze minimální šanci to letadlo vidět...
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 67
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#2018 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od jarek.krizan »

No jo, ale třeba to byl takový pilot jak já a byl rád že se nějak dostal vůbec na pevnou zem :lol:
Kdyby na něj alespoň mávl ten s tou kamerou, tak by si třeba všimnul.
Ve vzduchu už je to jak na silnici, taky se tam plácá kdo má ruky a nohy. :D
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 41
Příspěvky: 593
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#2019 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od L4W »

Lachtan píše: S tím skóre bych byl opatrný, zatímco XC je na kastli, tak Cessna bude za měsíc-dva létat 8)
To je mozny, ale jelikoz volvo zustalo narozdil od cessny provozuschopny, pripsal jsem vitevstvi domacimu tymu :)

Pilot byl podle vseho novacek, papiry mel jen ctyry tydny. Takhle si asi svoje prvni samostatny pristani nepredstavoval.
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 171
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#2020 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od Lachtan »

V tom Volvu měl sakra kliku, že ten podvozek nezasáhl přední okno - to by byl mrtvý...

jestli jsem to dobře pochopil, tak měl pilotní papíry (byť 4 týdny), což znamená, že v sóle už musel nalétat x-desítek startů a pěkných pár hodin, jinými slovy, jeho první sólo to nebylo...

To spíš věděl, že jej manželka natáčí, tak se chtěl předvést jaký je "kabrňák"... :%)
To, že se na létání raději vykašlal, je asi dobře - s takovým přístupem by mohl dopadnou jako pár mých kamarádů - až pod zem 8)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

GDPR_user

#2021 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od GDPR_user »

docela mne překvapilo,že to ta cesna ustála.Čekal bych,že po zavadění půjde čumákem do země.

Shockey

#2022 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od Shockey »

Lachtan: no možná je to trochu jinak

L4W
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 41
Příspěvky: 593
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumperk
Vůz: Volvo XC90 D5 MY07

#2023 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od L4W »

Aha, takze jeste papiry ani nemel. Moje chyba :oops:
Jinak to znaceni na silnici ktera se krizi s pristavaci drahou je vazne dost zoufaly, cekal bych trochu vyraznejsi upozorneni.
Obrázek
_________________
Volvo XC90 D5 MY07 136 kW green
Bylo: Volvo S60 2.4 125 kW; Volvo S80II 2.5T MY07 147 kW; Volvo XC90 2.5T MY05 154 kW

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 171
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#2024 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od Lachtan »

Shockey píše:Lachtan: no možná je to trochu jinak
Vycházel jsem z předchozích zveřejněných informací, že je čerstvým držitelem pilotního průkazu.

Nicméně jej to vůbec neomlouvá - podle všech platných regulí byl (i coby pilotní žák) osoba zodpovědná za bezpečné provedení letu a to nedokázal.

Jeho největším prohřeškem bylo, že přistával "krátký" - v místě kde narazil do XCčka měl mít o 10-15 m větší výšku !!! :evil: Měl přistávat o 120 m dál !!! :evil:
I kdyby tam vůbec žádná stopka nebyla, tak by se nemělo nic stát i kdyby tam projížděl kamion - i tak by ho letadlo mělo míjet o 10 výškových metrů!

Tenhle pilot totiž přistával ne na začátek dráhy, ale víc jak 100 metrů !!! PŘED !!! dráhou !!!




Letišť jako je tohle, že je silnice hned u dráhy je mraky, namátkou ně napadá letiště v Hořovicích ( http://www.mapy.cz/s/5CoU ) tam je též posunutý prách dráhy, a auta tam bez problémů jezdí bez ohledu na letecký provoz!!!


BTW - jestli to byl pilotní žák na svém prvním sóle, tak už vůbec nechápu, že včas nezakročil jeho instruktor, který zcela určitě s ním byl na spojení... :%)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Airbus380
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 127
Příspěvky: 658
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Teplice
Vůz: V70II D5

#2025 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od Airbus380 »

Dost drsné video s nehodami. Nejhorší asi ta ve 4:20....http://www.loupak.cz/video/auto-moto/13046-blbci-za-volantem-nehody-13-dil
_________________
Bylo....Škoda Yeti 1,2TSi
Honda XRV750 Afrika Twin
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“