??? Haldex (AWD) Volva - Co je špatně?

Různé Volvo-odkazy...
  • Autor
  • Zpráva
Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#1 ??? Haldex (AWD) Volva - Co je špatně?

Příspěvek od Honza »

http://www.subaru.pl/mmedia/volvo.qt

tnemec: upraven název topicu.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#2

Příspěvek od Honza »

Karlos píše:PS: u ty prvni ukazky neni pusten zvuk subaru (proc?) a navic je videt, ze subaru se nerozjizdi uplne z klidu...proste celkove to video na me nepusobi mo autenticky
Právě že jsem neměl možnost s tím jet tak chci slyšet názory.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Cafa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 139
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Vůz: 2006 S40 1.6D
Bydliště: Lovosice / Litoměřice

#3

Příspěvek od Cafa »

Muj nazor je, ze se predni kola musi nechat poradne protocit, aby se pridal zadek.. Coz o ni neukazali. Subarko ma sice permanentni pohon, ale taky bych rad slysel zvuk.. Myslim si, ze tak spatne natom xc70 neni. Na bahne moc zkusenosti nemam, jen s tim, ze kdyz mi to nechtelo jet, tak jsem pridal vic plynu a dostal kopanec zezadu a jel jak z praku. :) Na snehu je to uplna pohoda. Vyjel jsem tam, kde si nekteri mysleli, ze muze jen traktor. :)
_________________
Je:
* 2006 S40 D4164T
Bylo:
* 2001 V70 XC B5244T3 Geartronic Obrázek
* 1999 V70 XC 2,4T
* 2000 S40 2.0T

Marek Vild
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 183
Registrován: 18 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha 4

#4

Příspěvek od Marek Vild »

Srovnávat tyhle dvě auta je pro Volvo podpásovka. Srovnávají jabka a hrušky.
_________________
Marek, V 850, 1996, B5202S

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#5

Příspěvek od Honza »

Marek Vild píše:Srovnávat tyhle dvě auta je pro Volvo podpásovka. Srovnávají jabka a hrušky.
Proč? Důvod? Když něco nakousneš tak to oddůvodni.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3745
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#6

Příspěvek od wickey »

ja nevim, staly pohon 4x4 vs. zapinatelny je docela rozdil :)
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Marek Vild
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 183
Registrován: 18 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha 4

#7

Příspěvek od Marek Vild »

Honza píše:
Marek Vild píše:Srovnávat tyhle dvě auta je pro Volvo podpásovka. Srovnávají jabka a hrušky.
Proč? Důvod? Když něco nakousneš tak to oddůvodni.
Dej mi trochu času ať si můžu zjistit správné info. Nerad bych tu plkal blbosti, nastuduji a napíšu, ale v těch autech je dost rozdíl. Bude pokračování...
_________________
Marek, V 850, 1996, B5202S

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#8

Příspěvek od tnemec »

Porovnavaj hrušky s jablkama. Permanentní 4WD s torsenem je neco jineho nez haldex, ktery funguje jako predokolka s pripojitelnym zadkem. Nicmene faktem je, ze "neco je spatne". Mam totiz naprosto totoznou zkusenost s XC90, kdy zacaly hrabat bud obe nebo jedno predni kolo pri najezdu do shahu a zadni se proste nepripojily a nepomohly. Nevim cim je to zpusobeno, nicmene to video neni podle me nijak manipulovane.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#9

Příspěvek od Jarda S40 »

Objevují se tu dva názory:
- je to opravdu tak a zadek u Volva začne zabírat až když předek značně klouže
- to předváděné Volvo mělo něco poroucháno

Pokud je pravda první možnost, tak teda nechápu význam náhonu na všechny čtyři u Volva, protože pokud již předek ztratí schopnost trakce (začne hrabat), pak nemá skoro žádnou cenu zapojovat zadek. Nevyznám se v tomto systému u Volva, ale u klasických náhonů na všechny čtyři pokud auto začne hrabat, pak je potřeba ho zastavit, zapnout náhon i na druhou osu a poté se pokusit opatrně rozjet. Jinak by začal hrabat i zadek. Takže by mě zajímalo kde je vlastně pravda. Taky nějak nechápu proč by měl být takový rozdíl mezi chováním na sněhu a na blátě. Je někdo ochoten postoupit test??? :badgrin: Ale vážně bych to chtěl zkusit, třeba na srazu.

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#10

Příspěvek od tnemec »

Jarda S40 píše:Objevují se tu dva názory:
- je to opravdu tak a zadek u Volva začne zabírat až když předek značně klouže
- to předváděné Volvo mělo něco poroucháno

Pokud je pravda první možnost, tak teda nechápu význam náhonu na všechny čtyři u Volva, protože pokud již předek ztratí schopnost trakce (začne hrabat), pak nemá skoro žádnou cenu zapojovat zadek. Nevyznám se v tomto systému u Volva, ale u klasických náhonů na všechny čtyři pokud auto začne hrabat, pak je potřeba ho zastavit, zapnout náhon i na druhou osu a poté se pokusit opatrně rozjet. Jinak by začal hrabat i zadek. Takže by mě zajímalo kde je vlastně pravda. Taky nějak nechápu proč by měl být takový rozdíl mezi chováním na sněhu a na blátě. Je někdo ochoten postoupit test??? :badgrin: Ale vážně bych to chtěl zkusit, třeba na srazu.
Volvo používá Haldex spojku, což je viskózní spojka, jestli se nepletu, je elektronicky řízená - jakmile systém zaznamená ztrátu trakce na přední nápravě, připojí i zadní pohon. Děje se to automaticky, představ si to tak, že ti tam cosi "drží spojku" pro zadní kola a v případě potřeby ji opatrně pustí.

Za jízdy to funguje báječně, při rozjezdu na kluzkém povrchu taky, ale stojí-li auto +- na rovině, ale přední kola před sebou mají svah, ale nemají trakci jej vyjet, tak jim zadní z nějakého důvodu nepomohou. Podle mě nějaká chyba v softwaru nebo konstrukční chyba v haldexu, chtělo by vyzkoušet, jak se chová octavia 4x4, která používá stejný systém. Ten haldex prostě v týhle situace nesepne naplno...
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#11

Příspěvek od Honza »

tnemec píše:Podle mě nějaká chyba v softwaru nebo konstrukční chyba v haldexu, chtělo by vyzkoušet, jak se chová octavia 4x4, která používá stejný systém. Ten haldex prostě v týhle situace nesepne naplno...
Pro tyhle situace by se hodilo tlačítko na tvrdé zapojení Haldexu.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#12

Příspěvek od tnemec »

Honza píše:
tnemec píše:Podle mě nějaká chyba v softwaru nebo konstrukční chyba v haldexu, chtělo by vyzkoušet, jak se chová octavia 4x4, která používá stejný systém. Ten haldex prostě v týhle situace nesepne naplno...
Pro tyhle situace by se hodilo tlačítko na tvrdé zapojení Haldexu.
Člověče, povolanější by mohli říct, jestli by to technicky bylo možný. Podle mě teoreticky ano, pokud se haldex moc nevykecává s řídicí jednotkou, abys mu dodatečně montovaným "tvrdým zapnutím" nezamotal šišku... :-)
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1842
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#13 Haldex

Příspěvek od Roger »

Dotaz: Je Haldex system i u V70R AWD po r.v. 2001?
A ktery typ Haldex1 nebo 2..pry ten 2 je lepsi upgradovany (i softwarove).Dik
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 210
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: VRZČ enkláva Strakonice

#14

Příspěvek od LukyKolin »

Nikdy jsem teda nejel s pseudo-čtyřkolkou od Volva...ale když to vezmu v čistě teoretické rovině bude to podobné jako OCTAVIA 4x4.
S tou mám trochu zkušenosti-má ji otec mé přítelkyně...
kyž to srovnám se Subaru LEGACY (2,2 r.v. 93 bez uzávěrky) které jsem do nedávna vlastnil není to jako hrušky a jablka ale spíš jako jablka a Brambory...
Myslím,že to video je reálný...Haldex se s trvalým pohonem nedá srovnávat...(a to je SUBARU bez elektroniky-ESP nedělají)
Haldex je vynikající tím že na silnici nemusí motor překonávat pasivní odpor u SUBARU neustále roztáčených třech diferáků ale na sněhu nebo bahýnku mu konkurovat nemůže...Je to spíš takové přilepšení v horších podmínkách a mezních situacích...¨
Jako každý na tomhle fóru mám VOLVO rád,ale vždy je třeba se podívat na věc z obou stránek...
čekám smrt ukamenováním :lol:
_________________
Je: Outlander PHEV
bylo: SAAB 9-5 Aero ,dvojka, sedmy a vosumpade...

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#15

Příspěvek od Honza »

LukyKolin píše:Nikdy jsem teda nejel s pseudo-čtyřkolkou od Volva...ale když to vezmu v čistě teoretické rovině bude to podobné jako OCTAVIA 4x4.
S tou mám trochu zkušenosti-má ji otec mé přítelkyně...
Tak jestli jsem to dobře pochopil je to u Oktávky a Volva stejné.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#16

Příspěvek od Jarda S40 »

No jestli to dobře chápu, tak systém spočívá v tom, že na základě informací od čidel ABS od jednotlivých kol vyhodnocuje počítač situaci, kdy se kola točí různě rychle a podle toho posuzuje trakční schopnosti jednotlivých kol či náprav. Dále podle tohoto ovládá spojku Haldex před zadní nápravou a tím tuto nápravu zapojuje do pohonu či ne. Takže pokud auto stojí (zadní kola se netočí) a přední kola se točí, měla by ECU vyhodnotit signály od čidel ABS a spojku Haldex zapnout. Pokud teda nezapne, je asi cbyba v ECU (snad software??) nebo ve spojce Haldex (málo oleje??). Taky mě napadlo, v závislosti na tom náklonu, že by olej ve spoj. Haldex mohl nějak stéct ke straně a tato by potom nesepla. Kor kdyby ho bylo méně než má být. Asi by stálo za to sehnat vyjádření fy. Volvo k tomuto videu. Pokud by to totiž takto běžně (ne)fungovalo, byla by to drahá hračka na nic.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 210
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: VRZČ enkláva Strakonice

#17

Příspěvek od LukyKolin »

Honza píše:
LukyKolin píše:Nikdy jsem teda nejel s pseudo-čtyřkolkou od Volva...ale když to vezmu v čistě teoretické rovině bude to podobné jako OCTAVIA 4x4.
S tou mám trochu zkušenosti-má ji otec mé přítelkyně...
Tak jestli jsem to dobře pochopil je to u Oktávky a Volva stejné.
Nevím,jestli jsou stejné ale Koktáfka má také Haldex.
_________________
Je: Outlander PHEV
bylo: SAAB 9-5 Aero ,dvojka, sedmy a vosumpade...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 210
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: VRZČ enkláva Strakonice

#18

Příspěvek od LukyKolin »

Jarda S40 píše: Pokud by to totiž takto běžně (ne)fungovalo, byla by to drahá hračka na nic.
Ale ono to asi funguje...jen trochu jinak,než trvalý pohon.
Trvalý pohon od SUBARU je v tomhle mnohem propracovanější...
bych to asi nesrovnával...
Ale na druhou stranu,kolikrát v roce potřebuješ čtyřkolku?Málokdy...Většinou si vystačíš s předohrabem(Pokud nejsi z opičích hor)
Myslím,že halex se pro běžné používání hodí víc..(menší spotřeba paliva a pneumatik :) )A to je výhoda Haldexu.Běžné auto se standartní spotřebou ,jen má "něco" na víc v záloze...
_________________
Je: Outlander PHEV
bylo: SAAB 9-5 Aero ,dvojka, sedmy a vosumpade...

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#19

Příspěvek od Jarda S40 »

LukyKolin píše:
Jarda S40 píše: Pokud by to totiž takto běžně (ne)fungovalo, byla by to drahá hračka na nic.
Ale ono to asi funguje...jen trochu jinak,než trvalý pohon.
Trvalý pohon od SUBARU je v tomhle mnohem propracovanější...
bych to asi nesrovnával...
Ale na druhou stranu,kolikrát v roce potřebuješ čtyřkolku?Málokdy...Většinou si vystačíš s předohrabem(Pokud nejsi z opičích hor)
Myslím,že halex se pro běžné používání hodí víc..(menší spotřeba paliva a pneumatik :) )A to je výhoda Haldexu.Běžné auto se standartní spotřebou ,jen má "něco" na víc v záloze...
No jak je vidět tak to nefunguje a otázka je proč. Jinak to navíc ti je právě v době kdy to nejvíc potřebuješ na prd - teda pokud má video pravdu a není to dané auto nějak porouchané. Ale to tady asi nevyřešíme. Nicméně podle principu Haldexu by to fungovat mělo, kola se točí podstatně jinak a auto stojí :( . Kde je teda problém? Zdá se že zde nikdo neví.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 210
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: VRZČ enkláva Strakonice

#20

Příspěvek od LukyKolin »

bahýnko...to je ten problém :-D
_________________
Je: Outlander PHEV
bylo: SAAB 9-5 Aero ,dvojka, sedmy a vosumpade...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 210
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: VRZČ enkláva Strakonice

#21

Příspěvek od LukyKolin »

Asi bych to neřešil...
Když auto na věky,tak VOLVO
Když čtyřkoku,tak SUBARU (AUDI)
To je dogma... :lol:
_________________
Je: Outlander PHEV
bylo: SAAB 9-5 Aero ,dvojka, sedmy a vosumpade...

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1842
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#22 AWD

Příspěvek od Roger »

Kdyz sportaka, tak Porsche...
A kdyz na komin, tak na komin... 8)
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

Cafa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 139
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Vůz: 2006 S40 1.6D
Bydliště: Lovosice / Litoměřice

#23

Příspěvek od Cafa »

Takze jak se oteplilo tak se obcas taky odvazim na nejakou tu polni ci lesni cestu a me poznatky jsou nasledujici - zatim se mi nepodarilo neco nevyjet, snehem pocinaje, jdouc pres bahno, bahno s listim, prudke stoupani po prachu, trave.. Jednou v zime jsem vytuhnul na jednom kopci, ale spis jsem to nechtel moc drazdit, mel jsem drobecka chvili a nevedel jsem, co vsechno zvladne.

A nasleduje otazka - je li u cesty znacka prirodni rezervace, ale prede mnou normalne lesni cesta, bez zakazu vjezdu, mohu tam legalne vjet, aniz by me nasledne vynadal nejakej hajnej a pod?? Pac tady po okoli je to snad u kazdy cesty...

Jinak myslim, ze to video je podvrh. Jsem ochoten se podrobit nejakem testu na srazu, nejhorsi je najit vhodny povrch, ne vzdy je idealni mokro a bahynko, nekde je mokro moc a to se mi nechce jen tak ze srandy zahrabat - traktor na vytahnuti fakt nemam a nekdy je moc sucho a to je moc jednoduchy. ;) Ale az nekdy bude hezky po desti, tak vytahnu kamose a nekde zkusime neco podobneho zdokumentovat...
_________________
Je:
* 2006 S40 D4164T
Bylo:
* 2001 V70 XC B5244T3 Geartronic Obrázek
* 1999 V70 XC 2,4T
* 2000 S40 2.0T

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#24

Příspěvek od Honza »

Cafa píše:A nasleduje otazka - je li u cesty znacka prirodni rezervace, ale prede mnou normalne lesni cesta, bez zakazu vjezdu, mohu tam legalne vjet, aniz by me nasledne vynadal nejakej hajnej a pod?? Pac tady po okoli je to snad u kazdy cesty...
Jesli tě chytnou tak bude problém. A možná to bude víc jak vynadání.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#25

Příspěvek od Jarda S40 »

Já mám dojem, že ve vyhlášce bylo přímo uvedeno zákaz vjezdu na lesní cesty. A snad to tam je stále?? Ono by totiž za chvíli byly lesy plné naruživých automobilistů, odpadků, oleje a podobně.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Zajímavé odkazy na internetu“