Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotografie)

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 133
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Zlín

#176 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od Pavel-K »

Jarda S40 píše:4Pavel-K Mohl bys mi vysvětlit, co se tam dělo? Jinak jsi měl asi kliku :palec: Ať ti to vydrží!
Jo, ale klice musíš vždycky trošičku pomoct. No, co se dělo na D1 obecně Ti nevysvětlím - někteří lidi jsou fakt blázni. To, co se stalo mě, bylo mimo ty hlavní bouračky (ty jsem pak úspěšně objel) . Přede mnou se sťukly 3 auta (na fotce nejsou, stáli v sobě napasovaní - dost škaredě u středových svodidel. Příčina - JAKO OBVYKLE ! JAKO TÉMĚŘ KAŽDÝCH 10min na D1 - Debilní a bezohledný kamióňák, se jal předjíždět další kamión (jedoucí 90,- - předjížděl tak 92.... hrůza) a to tak , že dal blinkr a prudce odbočil do leva, kde zhrnul jednu ochcávku (starší pán.... nechci soudit, ale já jezdím po D1 několikrát týdně a na tyto kamióňáky si dávám bacha.... ) ale někdy fakt nic neuděláš.... Zhrnul tu ochcávku, do té napálil další a další.... a pak jsem jel já.... min. 160 :oops: ale dobře jsem to viděl, bylo to na rovném úseku, tak jsem to ubrzdil a sledoval toho blázna za mnou v zrcátku, začal brzdit strašně pozdě a ještě tak, žže cestoval po celé dálnici, štěstí, že se neroztočil, a naprosto nekontrolovaným smykem to drcnul jaksi stranou zadní do auta v levém pruhu, pak se otočil a ještě se předním rohem opřel do mě. Já jsem to viděl velmi dobře , tak jsem auto hodil ještě na neutrál aby to nebylo jak do zdi, tak mětrošku šťouchl před sebe - mimochodem pěkná šlupka, ale autu nic nebylo. Otřel jsem špínu z nárazníků kufru a tak..... a zbylo jen pár oděrek...a vysazený výfuk ze silentbloků...... on dopadl, jak dopadl, měl ještě poničený zadobok.
_________________
Pavel VOLVO V40 1,8i, 92kW, B4184SM, 99

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 100
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#177 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od tnemec »

Pavel-K píše:
Jarda S40 píše:4Pavel-K Mohl bys mi vysvětlit, co se tam dělo? Jinak jsi měl asi kliku :palec: Ať ti to vydrží!
Jo, ale klice musíš vždycky trošičku pomoct. No, co se dělo na D1 obecně Ti nevysvětlím - někteří lidi jsou fakt blázni. To, co se stalo mě, bylo mimo ty hlavní bouračky (ty jsem pak úspěšně objel) . Přede mnou se sťukly 3 auta (na fotce nejsou, stáli v sobě napasovaní - dost škaredě u středových svodidel. Příčina - JAKO OBVYKLE ! JAKO TÉMĚŘ KAŽDÝCH 10min na D1 - Debilní a bezohledný kamióňák, se jal předjíždět další kamión (jedoucí 90,- - předjížděl tak 92.... hrůza) a to tak , že dal blinkr a prudce odbočil do leva, kde zhrnul jednu ochcávku (starší pán.... nechci soudit, ale já jezdím po D1 několikrát týdně a na tyto kamióňáky si dávám bacha.... ) ale někdy fakt nic neuděláš.... Zhrnul tu ochcávku, do té napálil další a další.... a pak jsem jel já.... min. 160 :oops: ale dobře jsem to viděl, bylo to na rovném úseku, tak jsem to ubrzdil a sledoval toho blázna za mnou v zrcátku, začal brzdit strašně pozdě a ještě tak, žže cestoval po celé dálnici, štěstí, že se neroztočil, a naprosto nekontrolovaným smykem to drcnul jaksi stranou zadní do auta v levém pruhu, pak se otočil a ještě se předním rohem opřel do mě. Já jsem to viděl velmi dobře , tak jsem auto hodil ještě na neutrál aby to nebylo jak do zdi, tak mětrošku šťouchl před sebe - mimochodem pěkná šlupka, ale autu nic nebylo. Otřel jsem špínu z nárazníků kufru a tak..... a zbylo jen pár oděrek...a vysazený výfuk ze silentbloků...... on dopadl, jak dopadl, měl ještě poničený zadobok.
S ohledem na to, jak se Otina pod prudkým bržděním chová jako jankovitá koza, tak naprosto chápu průběh té situace. To není jak u Volva, že si "lehne" na silnici a drží a nerozhodí ho ani otočení volantu.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 107
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#178 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od dali »

Pavel-K píše:Tak jsem se vrátil z D1.
Ty máš faceliftovou V70D5 Summum? Tvoje? Služební? Chci tohle auto časem kupovat, nebyly by nějaký postřehy? Třeba i do pošty. Předem díky.

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 67
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#179 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od jarek.krizan »

Pavle, doufám, že v neděli poreferuješ.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 133
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Zlín

#180 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od Pavel-K »

dali píše:Ty máš faceliftovou V70D5 Summum? Tvoje? Služební? Chci tohle auto časem kupovat, nebyly by nějaký postřehy? Třeba i do pošty. Předem díky.
Služební, ještě máme II, i I.
No, je to VOLVO !!!! jízdní vlastnosti lepší než II, komfort podobný, motor úžasný, len ta převodovka.... je už příliš "elektronická". Úplně mi nesedí, ale zase má i sekvenční řazení, dost ho používám. Možná je to tím, že různě přesedám a tímto jezdím asi nejmíň, nevím.....
Jak ale vydíš, vydrží opravdu hodně.
_________________
Pavel VOLVO V40 1,8i, 92kW, B4184SM, 99

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 225
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Opatovice nad Labem
Vůz: S60, 2.4T, 2001, modrá, manual

#181 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od EarlSin »

Tak jsem si u maminy vyjížděl z myčky. Koukám doleva, tam 4 metry, nekoukám doprava a tam byl roh. Rána jak z děla a dopadlo to - viz fotka....
Nebyl jsem naštvaný, že mám na autě bolístku, byl jsem naštvaný, že jsem pitomec, co nekouká do obou zrcátek :evil:
Přílohy
15032008(005).jpg
15032008(005).jpg (54.21 KiB) Zobrazeno 2515 x
_________________
♂ S60 2.4T, 2001, B5244T3 -- 147kW manual :)
Bylo:♂ S40 2.0i 16v, 1997, B4204S -- 103kW/6000ot, 183Nm/4500ot, 1948ccm, manual - KAŠTAN :)
Tchán: ♂ V50 MY06 1.6D, modrámetalíza, manuál, kinetic+

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#182 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od Peťo-goalie »

TO sa da pekne spravit aj svojpomocne. Sused si to robil sam- nejakym epoxidom to zatmelis zrovnos prebrusis a nakonec prestriekas. Jemu sa to podarilo spravit tak ze keby mi o tom nehovoril tak to nezbadam.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 225
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Opatovice nad Labem
Vůz: S60, 2.4T, 2001, modrá, manual

#183 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od EarlSin »

Dělat to bude lakýrník, já mám levý ruce (obě) :D
_________________
♂ S60 2.4T, 2001, B5244T3 -- 147kW manual :)
Bylo:♂ S40 2.0i 16v, 1997, B4204S -- 103kW/6000ot, 183Nm/4500ot, 1948ccm, manual - KAŠTAN :)
Tchán: ♂ V50 MY06 1.6D, modrámetalíza, manuál, kinetic+

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Bratislava

#184 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od vlado »

Tak aj ja sa pridávam medzi tých jednotlivcov, ktorí sa zúčastnili nehody nie vlastnou vinou. Tak si ráno v pohodičke zastavím pri prechode pre chodcov, slušne a gentlemansky púšťam cez cestu nič netušiacich chodcov. Zrazu kde tu poskočím asi o tri metre a už tuším že je zle. Zo zadu do mňa si to napálila ženská v Seate. Podotýkam, že mám automat, tak som celý čas stál na brzde, ale cez to všetko ma odstrelila hodný kus dopredu. Našťastie chodci predo mnou už boli mimo. Z auta sa mi ani nechcelo vystupovať, lebo som nechcel vydieť, čo sa stalo. A tu je výsledok:
http://www.mojanehoda.biznisweb.sk/fotogaleria/

Moja prvá nehoda je na svete. Skúste mi poradiť, na čo si hlavne dávať pozor v servise a hlavne pri spisovaní škôd v poisťovni? Zatiaľ to vyzerá len na komplet nárazník, výztuha pod ním, svetlo a kapota. Asi aj pánty na kapote a zámok kapoty. Keď sa dostanem do kufra, lebo nejde otvoriť, potom uvidím aj odlahu. Treba aj kontrolu na stolici???
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 100
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#185 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od tnemec »

vlado píše:Tak aj ja sa pridávam medzi tých jednotlivcov, ktorí sa zúčastnili nehody nie vlastnou vinou. Tak si ráno v pohodičke zastavím pri prechode pre chodcov, slušne a gentlemansky púšťam cez cestu nič netušiacich chodcov. Zrazu kde tu poskočím asi o tri metre a už tuším že je zle. Zo zadu do mňa si to napálila ženská v Seate. Podotýkam, že mám automat, tak som celý čas stál na brzde, ale cez to všetko ma odstrelila hodný kus dopredu. Našťastie chodci predo mnou už boli mimo. Z auta sa mi ani nechcelo vystupovať, lebo som nechcel vydieť, čo sa stalo. A tu je výsledok:
http://www.mojanehoda.biznisweb.sk/fotogaleria/

Moja prvá nehoda je na svete. Skúste mi poradiť, na čo si hlavne dávať pozor v servise a hlavne pri spisovaní škôd v poisťovni? Zatiaľ to vyzerá len na komplet nárazník, výztuha pod ním, svetlo a kapota. Asi aj pánty na kapote a zámok kapoty. Keď sa dostanem do kufra, lebo nejde otvoriť, potom uvidím aj odlahu. Treba aj kontrolu na stolici???
Držím palce, od pohledu to nevypadá tak zle. ale nechal bych celý zadek odstrojit a pečlivě zkontrolovat... může tam být něco blbě hnuté... Pozitivní je, že spára dveří vypadá ok, takže nějaké větší poškození karoserie snad nebude. Seat dopadl podstatně hůř :-)

Mě v rychlosti trefila ženská s AX... já objevil jen nepatrnou prasklinku na nárazníku (jen lak) a vyjelo mi rádio. Ona měla zlomenou kapotu, šilhavý světla a rozbitej nárazník. Kouli nemám :-)
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 75
Příspěvky: 3745
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#186 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od wickey »

to je snad diagnoza.... tuzeny kram s bielymi WRC kolesami, na brzdy uz nevydalo....
to mi prudko pripomina filcku, ktora ma zobrala rovnakym sposobom skoro rok dozadu.. dopadol som vsak trochu lepsie - odniesol si to len naraznik a vyfuk. Filcka vyzerala podobne..
to je najhorsie - clovek si opecovava auto a potom ma zrazu z nikdy neburaneho burane :(

vela zdaru.
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#187 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od Peťo-goalie »

vlado píše:Tak aj ja sa pridávam medzi tých jednotlivcov, ktorí sa zúčastnili nehody nie vlastnou vinou. Tak si ráno v pohodičke zastavím pri prechode pre chodcov, slušne a gentlemansky púšťam cez cestu nič netušiacich chodcov. Zrazu kde tu poskočím asi o tri metre a už tuším že je zle. Zo zadu do mňa si to napálila ženská v Seate. Podotýkam, že mám automat, tak som celý čas stál na brzde, ale cez to všetko ma odstrelila hodný kus dopredu. Našťastie chodci predo mnou už boli mimo. Z auta sa mi ani nechcelo vystupovať, lebo som nechcel vydieť, čo sa stalo. A tu je výsledok:
http://www.mojanehoda.biznisweb.sk/fotogaleria/

Moja prvá nehoda je na svete. Skúste mi poradiť, na čo si hlavne dávať pozor v servise a hlavne pri spisovaní škôd v poisťovni? Zatiaľ to vyzerá len na komplet nárazník, výztuha pod ním, svetlo a kapota. Asi aj pánty na kapote a zámok kapoty. Keď sa dostanem do kufra, lebo nejde otvoriť, potom uvidím aj odlahu. Treba aj kontrolu na stolici???
Mna by asi porazilo a asi by som tej zenskej strasne vynadal mozno aj jednu vrazil :shock: ma nedavno meneny blatnik a predny naraznik-to o niecom svedci. Mozno to spravila aj zamerne.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Bratislava

#188 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od vlado »

Mna by asi porazilo a asi by som tej zenskej strasne vynadal mozno aj jednu vrazil :shock: ma nedavno meneny blatnik a predny naraznik-to o niecom svedci. Mozno to spravila aj zamerne.[/quote]

Zámerne to nebolo určite, lebo tam dobehol jej muž a asi ju zrúbe on doma keď som sledoval jeho reakciu. Ja som nemal v tom momente slov, ale ten nárazník a blatníky mala menené dávnejšie, len nebolo už financií na lak. To sa podarilo tiež jej. Asi jej to auto je osudné. Ale prečo rovno JA ? Nemala ani havarijnú poistku.
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#189 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od Peťo-goalie »

Takimto vodicom/vodickam by som zakazal jazdit. Zobral vodicsky a zvysil povinnu poistku o 100% respektive upravil zakonom tak ze ked su taky sikovni tak musia mat povinne havarijnu poistku

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 51
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#190 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od hroch32 »

Neměla ani pojistku? No tak to je fakt na odstřel :evil: Držim palce, ať není Volvíku nic hrozného.

Brácha měl podobnou nehodu ještě s žigulem. Zastavil před přechodem, přes který šla školka! Naštěstí zastavil několik metrů před ním. Pak už jen kokal v zrcátku, jak z postranní uličky vyjela Felina Kombi s nápisem POLICIE, rozjela se a buch, žigul poskočil až k hranici přechodu.... Felina na s*ačky, žigul poškrábaný nárazník :-)
_________________
Volvo 850 kombi, B5254, 1996
Volvo 740 kombi, B230F, 1990 - bylo => pojízdný kombajn na Mazdy; třeba ji od Adama koupím časem zpátky

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 67
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#191 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od jarek.krizan »

Asi tě nepotěším, ale podle fotek a zkušeností to nebude malá oprava. Co bude v háji jen velmi stručně a bez detailů. Nárazník, vč. všech plastů a výztuhy. Víko kufru, možná včetně pantů. Podlaha kufru, zadní čelo, možná kapsa rezervy, zámek kufru ( prasklý vodící plast ), boční podlahové kapsy , podélné nosníky podlahy, zadní blatníky. To je jen velmi stručně. Těch vadných dílů bude ve skutečnosti daleko víc. něco se bude dát srovnat na stolici, něco se bude muset dát nové.
Nemáš tak rychle couvat, jak dopadl chudák seat. Jsi z něj udělal šrot. :lol:
Nejsem znalec a navíc je to jen odhad podle fotek, ale řekl bych škoda tak za 70 000 kč ve značkovém servise a to rozhodně nepřeháním.
Hlavně nenech se oblbnout a všechno si zapisuj a foť. To na ohledávače škod platí. Nech auto pořádně postupně rozdělat, zkontrolovat a prohlédnout. Každý prasklý plast, držák a blbinu, kterou ti nezapíše, platíš ze svého. Všechno si dokumentuj. Neboj se poradit s mechanikem, který to bude rozabírat. Měl by s tím mít zkušenosti a měl by vědět co se spravit ještě dá a co je na výměnu a o skrytých problémech.
Nech si to pořádně spočítat, když za to nemůžeš.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Bratislava

#192 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od vlado »

jarek.krizan píše:Asi tě nepotěším, ale podle fotek a zkušeností to nebude malá oprava. Co bude v háji jen velmi stručně a bez detailů. Nárazník, vč. všech plastů a výztuhy. Víko kufru, možná včetně pantů. Podlaha kufru, zadní čelo, možná kapsa rezervy, zámek kufru ( prasklý vodící plast ), boční podlahové kapsy , podélné nosníky podlahy, zadní blatníky. To je jen velmi stručně. Těch vadných dílů bude ve skutečnosti daleko víc. něco se bude dát srovnat na stolici, něco se bude muset dát nové.
Nemáš tak rychle couvat, jak dopadl chudák seat. Jsi z něj udělal šrot.
Nejsem znalec a navíc je to jen odhad podle fotek, ale řekl bych škoda tak za 70 000 kč ve značkovém servise a to rozhodně nepřeháním.
Jarku dík za tvoje odhady, len dúfam, že to nemyslíš vážne, ale podľa všetkého to k tomu tak smeruje. Poisťováka mám zjednaného na pondelok ráno, tak pred ním otvorím aj kufor,lebo je kapota zaseknutá a potom uvidíme ako to vypadá zvnútra. Zatiaľ nechcem kapotu otvárať nasilu, ale nechám sa prekvapiť potom...
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 133
Příspěvky: 1842
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#193 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od Roger »

Tipuju kolem 50 tis. Kc v neautoriz. servisu...
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 75
Příspěvky: 3745
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#194 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od wickey »

+ nevies aky vplyv mohla mat ta supa na prevodovku... ktora sa moze prejavit bohvie kedy..
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Bratislava

#195 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od vlado »

V podstate mi je jedno kolko to bude stáť korún, plánujem odhad škody urobiť podľa tabuliek, ale samotnú opravu v neautorizovanom servise s použitím lacnejších ND /neoriginálnych,prípadne vrakovište a pod./. Tak, aby rozdiel v poistke a ceny za opravu po odpočítaní amortizácie nebol mínusový. A ak by náhodou nejaká koruna zvýšila, tak či tak pôjde ako investícia do auta na niečo iné.

Roger, vidím v tvojom profile to čo si myslím? Čo sa stalo???
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Bratislava

#196 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od vlado »

wickey píše:+ nevies aky vplyv mohla mat ta supa na prevodovku... ktora sa moze prejavit bohvie kedy..
wickey, aký to môže mať na prevodovku vplyv? tá je predsa odiaľ ďaleko nie?
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 75
Příspěvky: 3745
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#197 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od wickey »

no neviem, ci aj v tomto pripade, ale napriklad pri naraze celnom automat moze znacne utrpiet - ides ides ides, stojis...
neviem ako je to s narazom zozadu - stojis stojis ides...
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 171
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#198 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od Lachtan »

vlado píše:Roger, vidím v tvojom profile to čo si myslím? Čo sa stalo???
Také jsem si toho všimnul, ale nechtěl jsem se ptát. No ale když už jsi to nakousl.............

......ROGERE - pochlub se, co se stalo???
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 67
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#199 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od jarek.krizan »

Pokud zůstaly kola zablokované, tak se se skříní nic neděje. Nejhorší varianta je parking, ale to asi nebylo, pokud tam bylo D , tak už jen záleží na tom, jak moc silně si stál na brzdě, ale zas kritický vliv by to mít nemělo.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 16
Příspěvky: 53
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: Bratislava

#200 Havárie a nehody cizí i naše (Upozornění- drsné fotograf

Příspěvek od vlado »

jarek.krizan píše:Pokud zůstaly kola zablokované, tak se se skříní nic neděje. Nejhorší varianta je parking, ale to asi nebylo, pokud tam bylo D , tak už jen záleží na tom, jak moc silně si stál na brzdě, ale zas kritický vliv by to mít nemělo.
asi ne moc silno, iba tak, aby som nebol pri zaradenom D v pohybe. ale vylúčiť to nemôžem, nespomínam si. myslím ale, že ak mi to posunulo sedačku, tak asi aj tým pohybom som možno na pedál pritlačil či uvolnil ho. ozaj, aj sedačka je asi v háji, minimálne však koľajničky, ak sa dajú vymeniť, čo ale pochybujem. lebo ak sedím, tak sa mi nedá dobre posúvať do predu a dozadu a celá má pohyb asi 3cm do pohybu ako v kolíske. to je den blbec...
_________________
Volvo S40, r.v.05/99,benzín 2.0i 16V 100kW /B4204S/automat,typ: /AW 4052 LE/ čierna metalíza
390tis. km
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“