Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Nejnovější Volva od roku 2015/16
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 1 rok 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Zatím žádný

#1 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Cisius »

Ahoj všem,

rád bych si pořídil nové rodinné auto a Volva V60/V90 jsou pro mě aktuálně top volba. Líbí se mi z hlediska designu, pohodlí, prostoru a taky velkého kufru, který jako rodina potřebujeme. Musím uznat, že kufr u V90 je opravdu monstrózní.

Nejsem žádný závodní řidič, jízdu si vždy užívám v normálním tempu, čili dávám přednost pohodlné cestě bez starostí. Ostatně byl by to případný upgrade z trojkové Fabie Combi, takže změna to pro mě bude, předpokládám, obrovská. Jezdím několikrát týdně po městě, jednou či dvakrát měsíčně Praha-Brno-Ostrava a jednou ročně nějaká dovolená.

Nicméně, koupě takového vozu znamená kromě vyšší počáteční investice také seriózní údržbu. Rád bych proto věděl, co mě případně při koupi V60/V90 čeká? Budu kupovat ojetinu (pouze benzín do cca 50k km), tudíž mě zajímá hlavně:

1) Jaká je průměrná cena pravidelného ročního servisu?
2) Trpí Véčka na nějaké neduhy? Bude v případě ojetiny nutné počítat s brzkou výměnou některé z komponent?
3) Kromě pneumatik - budu muset něco dokupovat?
4) Existuje nějaká benzínová motorizace, které bych se měl vyhnout? Četl jsem, že je dobré se vyhnout modelům z roku 2016/2017.
5) Napadá vás něco dalšího, co mě může eventuálně nepříjemně překvapit?

Na závěr se ještě zeptám - nemáte někdo zkušenosti s Carvago? Mají tam poměrně fajn nabídky ojetin ze Švédska za pěkné ceny, tak přemýšlím, jestli je nezkusit. Ale považuji to za velký risk a dost bych se musel odhodlávat. Dali byste přednost někomu jinému, kdo se věnuje dovozu ze Švédska?

Budu rád, když mi dáte nějaké rady a tipy. Volvo je pro mě priorita, moc bych se na něj těšil, ale zase umím zůstat nohama na zemi, pokud bych zjistil, že existuje až moc věcí, na které je nutné si dávat pozor a vlastně by mi pak koupě vozu nedávala smysl.

Jako alternativu mám Mazdu 6 Wagon, ale rozdíl oproti Volvu v prostoru interiéru je znát.

Díky!
Naposledy upravil(a) Cisius dne 31 kvě 2022 22:19, celkem upraveno 1 x.

Jakub Svoboda
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5140
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#2 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Jakub Svoboda »

4. - nekupovat NAFTU
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 1 rok 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Zatím žádný

#3 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Cisius »

Jak píšu o pár řádků výše, chci kupovat pouze a jen benzín.

Jakub Svoboda
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5140
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#4 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Jakub Svoboda »

Tak tim padem by te nic prekvapit nemelo.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 35
Registrován: 4 roky 3 měsíce
Bydliště: Benatky nad Jizerou
Vůz: hledám XC90

#5 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od hrusaq »

Mám půl roku V60 2019, najeto cca 35tis, T5 - dlouhodobá spotřeba 9,9litru - ale já nejsem obvyklý řidič Volva, pokuty za rychost mi chodí taj 3-4 za rok:) Dá se s tím jezdit v pohodě do osmi, ale pak postrádá smysl mít benzín...

Vím že mě všichni varovali před naftou - ta mě nicméně ani nezajímala. Zpracování se mi líbí, infotainment paráda, za toho půl roku jsem nenašel nic co by mi vadilo - kromě absence bufiku. Kdyžtak se ptej - kupoval jsem v Průhonicích...

Haben
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5919
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#6 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Haben »

Možná by mohl se svými ročními zkušenostmi pomoci i PinďaBC - jen má S90, ale je to až na jiné víko kufru s V90 totožné.
Já si jen pamatuji, že na devadesátkách odchází buď tlačítka na volantu nebo na páčkách u volantu. On bude vědět.
Jinak se asi nic extra u benzínů nekazí.
_________________
Chuanita 944, B230FB , MY92, M47 Obrázek"GALERIE"
Toyota Yaris Hybrid MY23 Obrázek"GALERIE"
bylo: Andreas C30 2,4i 125 kw MY08 Summum MT| V70 II D5 AWD MY05 MT, chip 149 kw, EGR OFF| V70 II 2,4 D 120 kw, MY04 AT|V70 I 2,5 D 103 kw, MY00 MT, KAT OFF, EGR OFF

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 5017
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#7 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od PINĎABC »

1) Jaká je průměrná cena pravidelného ročního servisu?- cca 15000 v autorizáku k tomu měním olej jestě jednou aby interval nepřesáhl 10kkm jen olej a filt vyjde na 6 500kč
2) Trpí Véčka na nějaké neduhy? Bude v případě ojetiny nutné počítat s brzkou výměnou některé z komponent? - Prej se dost kazí tlačítka na volantu a osobně mohu potvrdit výměna cca. 7 500kč nebo ještě na záruku. Jo a véčkam prý odchazejí zadní lampy nebo něco takového, ale blíž jsem to nestudoval poněvadž mám eSko
3) Kromě pneumatik - budu muset něco dokupovat? - netřeba asi nic, když nebudeš chtít ladit vzhled a výkon.
4) Existuje nějaká benzínová motorizace, které bych se měl vyhnout? Četl jsem, že je dobré se vyhnout modelům z roku 2016/2017. - ano prvnímu ročníku je lepší se vyhnout 2017 když to bude MY2018 se už bát nemusíš a sáhnul bych po výkonnější verzi ať ti pak nechybí výkon.
5) Napadá vás něco dalšího, co mě může eventuálně nepříjemně překvapit?

Nějak moc bych se toho nebál, když koupíš auto s jasnou historií a né nějak přehnaným nájezdem.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 16
Registrován: 1 rok 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V60 T5 2019, 184Kw

#8 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od crNh »

Sám jsem novým členem Volvo family, tak přidám moje odpovědi, i když to už pinďa shrnul.

1) Jaká je průměrná cena pravidelného ročního servisu?
Malý servis 15-18 000 Kč, velký 18-25 000 Kč v závislosti, kde si to necháš servisovat (pokud se bavíme o autorizovanejch servisech). V závislosti kolik ročně najedeš pak ještě k tomu připočítej brzdy. Ty vychází zase, jak kde, ale přední 15 000 Kč, zadní 18 000 Kč (komplet). Výměna oleje v automatu za 6 900 Kč.
2) Trpí Véčka na nějaké neduhy? Bude v případě ojetiny nutné počítat s brzkou výměnou některé z komponent?
Snažil jsem se zjistit to stejné, ale nepodařilo se mi nic velice dohledat. Zaměřil jsem se na MY2019, protože jsem ten RV kupoval, starší ročníky možna maji nějaké vady.
3) Kromě pneumatik - budu muset něco dokupovat?
Záleží dost na tobě no. Osobně jsem si přikoupil do auta IntelliSafe, tzn. Adaptivní tempomat, Pilot assist a distance warning. Je to pohodlí pro které jsem obětoval těch 40 tisíc.

Snad se ti auto bude líbit a bude dobře sloužit :)

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#9 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Lukaso »

Budeš si muset dokoupit optimalizaci Polestar ( asi 25 k ) protože jinak se s tim nedá jezdit :D
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 5017
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#10 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od PINĎABC »

Polestar je traparna, od té doby co mám optimalizaci od d5t5 ho nepoužívám :-D a cena poloviční.

Jinak crNh to zhrnul lépe jak já.

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1667
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#11 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Lukaso »

Tak záleží na tom jestli chceš jezdit do autorizáku nebo ne, nebo jestli třeba auto máš v záruce nebo v prodloužený záruce. Pokud jo tak ti nic jinýho než ten Polestar nezbyde...
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5009
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#12 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od python.p »

hrusaq píše: 01 čer 2022 12:23 Dá se s tím jezdit v pohodě do osmi, ale pak postrádá smysl mít benzín...
Nové Volvo - Benzím, staré klidně nafta, nejstarší tam je to jedno, když to není PRV. :D

Nicméně k tématu, naftu tady ne, protože co ušetříš na naftě přeplatíš na servisu.
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 5017
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#13 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od PINĎABC »

Lukaso píše: 01 čer 2022 19:01 Tak záleží na tom jestli chceš jezdit do autorizáku nebo ne, nebo jestli třeba auto máš v záruce nebo v prodloužený záruce. Pokud jo tak ti nic jinýho než ten Polestar nezbyde...
Otázka 5minut tam dát původní soft. když máš kabel z alika za dva litry.
Do autorizaku jezdím a problém s tím nemají.

Jako polestar je super. :thumbup: Je to jako milovat se vietnamkou, ale když se začneš milovat s mulatkou, na vietnamku zapomeneš :D

Jasper
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 744
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: Řečany nad Labem
Vůz: V90CC VOR

#14 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Jasper »

Kdo ma rad naftu,kupuje naftu. Mam 4 Volvo v nafte a koupil bych znovu...Me vyhovuje vice. Ale asi to sem nepatri,resp.se na to neptas...Ale musim castecne reagovat na rady,jak naftu nekupovat👍Jinak za me spokojenost. Zatim bez investic a nic nenaznacuje,ze by krome bezneho servisu bylo neco potreba. A je to dobre auto. Za me doporucuji a chvalim vyber👍
_________________
V90 CC Ocean Race D5 MY2018 Polestar
XC40 T5 MY2019

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5009
Registrován: 6 roků 11 měsíců
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#15 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od python.p »

JAkej máš rok? Ono se to hodně skloňovalo vzhledem k prvním ročníkům...
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ "ECM531D"
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 1 rok 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Zatím žádný

#16 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Cisius »

Moc díky všem! Z vašich odpovědí si odnáším přesně to, co jsem čekal. Dražší - ale pochopitelný - servis (kolega z práce má XC60 a mluvil o stejné částce, takže jsem byl připraven). O páčkách a tlačítkách jsem četl už zde na fóru, takže jestli to chápu správně - pokud nebudu mít vyloženě "štěstí", tak můžu očekávat bezstarostné auto, které vyžaduje pouze pravidelnou péči.

Co se týče Polestaru - za mě super věc, ale nemám ho v kolonce věcí, které musím dokoupit ihned po nákupu auta. Až si člověk našetří, tak proč ne.

Ještě mě zajímá to Carvago nebo obecně dovoz ze Švédska. Třeba tohle mi přijde ve srovnání s CZ výběrem jako super nabídka, s dovozem do ČR za nějakých 780k CZK. Kdybyste někdo měli signály, že to může být ojeb, tak budu rád za varování. Netvrdím, že budu kupovat zrovna toto auto, jen mě ty ceny zaujaly a nejsou to zanedbatelné částky.

Ještě jednou dík!

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 16
Registrován: 1 rok 11 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V60 T5 2019, 184Kw

#17 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od crNh »

Co se týče Carvaga, zkus si přečíst nějaký recenze uživatelů. Osobně s tím nemám zkušenost, ale líbí se mi, že auto můžeš vrátit, aspoň podle toho co píšou. Každopádně, když jsem se díval po autech já, všechno to vycházelo +- stejně, nebo dráž, kvůli dovozu, atd.. Tak jsem radši vybíral doma :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 1 rok 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Zatím žádný

#18 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Cisius »

Jasně, recenze jsem si projel a nevypadá to jako vyloženě průser. Stejně tak mi je jasné, že si to hodnocení navyšují uměle fake recenzemi. V tomto případě dávám přednost zkušenostem lidí z okolí. Věřím, že třeba před rokem to mohlo vycházet stejně, ale dnes je výběr v CZ nic moc, Volv je málo.

Uvidíme, dám kdyžtak vědět, jak to dopadlo :)

Haben
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5919
Registrován: 14 roků 3 měsíce
Bydliště: Zlín
Vůz: 944 B230FB M47 '92, Toyota Yaris Hybrid

#19 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Haben »

Jen k té naftě, proč jí nebrat. Zajdi do jakéhokoli autorizáku a zeptej se servisáka na naftu. Ne prodejce - pokud tedy není tvůj známý.
Ona ta nafta drží první desítky, možná stovku tisíc km. No a protože tomu většina lidí dává, aby ty auta vůbec slušně jela, tak pak se začne diesel sypat. Diesel prý jedině ve spojení s elektro.
Nejsou to mé výmysly, jsou to poznatky z autorizáku jak od vedoucího servisu, tak i od osobního technika. Je potřeba se s tím smířit....
Jako každé moderní auto, tak přehršel řídicích jednotek a jiné elektroniky občas pocuchá servisákům nervy, když auto nekomunikuje, wireless VIDA se prostě s autem nespojí, zámky nezamykají...
_________________
Chuanita 944, B230FB , MY92, M47 Obrázek"GALERIE"
Toyota Yaris Hybrid MY23 Obrázek"GALERIE"
bylo: Andreas C30 2,4i 125 kw MY08 Summum MT| V70 II D5 AWD MY05 MT, chip 149 kw, EGR OFF| V70 II 2,4 D 120 kw, MY04 AT|V70 I 2,5 D 103 kw, MY00 MT, KAT OFF, EGR OFF

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 1 rok 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Zatím žádný

#20 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Cisius »

Úplně v pohodě. Já jsem benzínový, o naftě jsem neuvažoval, ani neuvažuju. V tomto mám jasno. Ale díky!

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 5017
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#21 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od PINĎABC »

Když jsem se ptal svého mechanika v autorizaku na S/V90 že chci koupit tak první co z něj vypadlo, hlavně ne naftu.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 31
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#22 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od rimsy »

Zeptám se tady, jaké jsou zkuenosti s novými motory do V60/90 B3/B4 mild hybridy, full hybridy? Asi je ještě brzo na to hodnotit životnost motorů, ale třeba někdo má už zkušenost.
_________________
Volvo S 60 2,4 D5, 136 kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: Olomouc
Vůz: V60CC

#23 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Connor »

Zdravím,

jelikož se mi rodina rozrostla o nového člena tak rovněž uvažuji o pořízení rodinného kombíku V60/V90 a opečovávaného Jaguára pustit do světa :roll:

NIcméně jsem uvažoval o naftě, vždycky jsem ji měl a výběr vozů je podstatně širší, ale to co jsem si přečetl mě tak trochu vyděsilo, tedy, opravdu je to tak špatné? :shock:

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 9887
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#24 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od hajnej »

Obecné pravidlo pro diesel VEA motory (co jsem vyčetl) je, že je lepší vzít auto, který lítalo dálky než který někdo dusil couračkama (dává to u nafty docela logiku).
Na Mobile.de je ted exemplář s nájezdem 500tis a další přes 300tis km. Začínám po SPA taky pomalu pokukovat...
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?dam=0&fr=2014%3A&isSearchRequest=true&ms=25100%3B35%3B%3B%3B&od=down&ref=srp&refId=ebca99fc-9c8a-0944-bc93-9dfe2d9fcfd0&s=Car&sb=ml&vc=Car
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Offline
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 8
Registrován: 1 rok 1 měsíc
Bydliště: Olomouc
Vůz: V60CC

#25 Potenciální kupec V60/V90 - co mě čeká?

Příspěvek od Connor »

Bydlím ve městě, takže to asi občas i kratší trasy pojede, ale zároveň většinu km dostane dálnici. Sice bych se asi benzinu nebránil, ale proste tam není takový vyber ke koupi, bavíme se o starším autu.

Jen na me to působilo z příspěvku, ze ty diesely u Volva jsou mimořádně spatne, jsou nějak výrazně poruchovejsi než u jiných značek?
Co jsem hledal žebříčky spolehlivosti, tak Volvo totiž vycházelo nadprůměrné.

Já mám v současnosti Jaguar, v naftě, jedu zkráceně intervaly na olej, naftu bez bio (předpokládám ze u EuroOil to tak stále je) k tomu Vif a zatím dobre a to mám dost přes 100tis km.

Žena se teda do Volva naprosto zamilovala, ale rad bych se vyhnul situaci ze budu dělat GO motoru za par tisíc km.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S/V/XC 90; V/XC 60“