Otázka, na kterou neznám odpověď

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
C 3
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 32
Příspěvky: 431
Registrován: 7 roků 1 měsíc
Bydliště: A(r)s(ch)
Vůz: V70 II

#5226 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od C 3 »

Warcz.. nejj je podle me koukat pres mapy.cz . Kdyz priblizis ulici, je tam zrejme podle barvy o kterou modrou se jedna (modra, oranzova a fialova) a jednotlive rozdily uz jsou tam rozepsane (povinnost platit, platnost mimo vikendy....)

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 222
Příspěvky: 5070
Registrován: 7 roků
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#5227 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od python.p »

Vapik píše: 07 led 2024 20:34 Ahoj, mam teď více času na vymýšlení si prace na pak a potřeboval bych se poradit. Chci měřit teplotu oleje v rozsahu 0-150°C současně na dvou místech se zobrazením na ideálně jednom málém displeji. Našel jsem tenhle teploměr:
https://www.hadex.cz/t163-digitalni-teplomer-dualni-se-dvema-sondami
Nevíte někdo jestli kdyz bych vyměnil ty dodané čidla za nějaké s větším rozsahem tak to bude fungovat? Případně jaké čidla zvolit?
Předem díky.
Já tohle řeším na miatu a budu to dělat teda digitálně:

https://www.aliexpress.com/item/1005001832144987.html (měl jsem najitej nějakej jinej, kterej měl popsaný už rovnou i teploty v závislosti na napětí který to posílá, ale nemůžu to teď najít)
/
https://www.aliexpress.com/item/1005005201141402.htm
+
https://www.aliexpress.com/item/32830523451.html
+
https://www.laskakit.cz/raspberry-pi-pico
/
https://dratek.cz/arduino/1069-eses-klon-arduino-nano-ch340.html

Zatím mám věci na cestě, tak uvidíme. :)
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 299
Příspěvky: 2929
Registrován: 9 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#5228 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Vapik »

No já chci něco PnP. Tyhle arduina neumím a ty dvě teploty tam nechci mít trvale, ale jen přechodnou dobu než odladím nastavení, když pak jedu stejně se na to nedívám.
Ale díky minimálně čidla si ukládám.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 222
Příspěvky: 5070
Registrován: 7 roků
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#5229 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od python.p »

To jsem si myslel, do kdy to musíš mít dořešený? Já jak to dojde, tak to zkusím hned udělat a otestovat. Případně bych ti to mohl dodat jako PnP, bral jsem to vícekrát. :)

Čidla zatím nemám ověřený, ale nepředpokládám zásadní nedostatky a mě osobně jeden nebo dva stupně sem tam úplně nevadí.

PS: předpokládám, že 2 téčka za sebou, kdy v jednom bude tlak a v druhém teplota, nebude zásadní problém což? :)

Přidáno za 8 minut 42 sekund:
Cronicle píše: 09 led 2024 22:07 Myslel som to asi tal, že ak chceš mat nejaké sny v noci, tak vyskúšaj pred spánkom cukor, aspoň mne sa po tejto kombinácii snívajú take sny, že dovi a dopo 🤣 ale občas, sa mi stane, že sa mi snívajú veci, ktoré sa mi snívali napríklad pred xx rokmi a potom si poviem že dejavu..gumené cukriky a džús sú môj zlozvyk, inak bez toho by som povedal, že nemám a nepamätám si sny..ale ber s rezervou 🤣 no myslím si, že ta Gaba a revita nervstrong čo beriem, tak tiež asi majú vplyv na nervovú činnosť mozgu..a tiež bohužiaľ musím brat veľkú dávku magnezia denne 💁🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

Ja som tvoj príspevok vzal tak, že túžiš po snoch, ktoré si ráno budeš pamätať..ja som ale niekedy po takých nociach rozbitý..

Přidáno za 16 minut 15 sekund:
Btw našiel som jeden clanok, hodím ti sem posledné riadky :

Asi všetci vieme, že sny môžu byť niekedy pekne nepríjemné. Môžete mať pocit, že unikáte smrti alebo s vami padá lietadlo. Prebudíte sa v prepotenom tričku a zadýchaní. Čo by sme ale neustále mali mať na pamäti, je to, že ak sa vám zdajú sny, je to dobre. Znamená to totiž, že ste dostatočne dlhý čas v REM fáze a spánok je kvalitný. Predovšetkým je to signál, že si myseľ robí poriadok v tom, čo si uchovať v spomienkach a pomáha sa takto vyrovnávať s emóciami, ktoré sú súčasťou nášho fyzického sveta. Sny určite nie sú niečo, čo by ste mali potláčať. Takže až si nabudúce dáte magnesium alebo aminokyselinu GABA a prežijete noc plnú snov, verte, že ste pre svoje duševné zdravie urobili naozaj veľa.

Tento clanok som predtým ani nepoznal, Takze ta gaba a magnezium sú asi čarovne, Takze najbližšie vyskúšam vynechať gumené cukriky a džús 🤣
To není úplně pravda... Kvalitní spánek je tvrdý spánek a to je ten NREM - tedy non REM. Tam probíhá nejvíc regenerace a fyziologicky vhodných procesů. Občas se mrknu na hodinky a je vidět, že když mám hromadu snů a hodně REM, tak nejsem tak odpočatý, jak když jich mám méně. Samozřejmě je to individuální. :)
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Vapik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 299
Příspěvky: 2929
Registrován: 9 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha - Opava
Vůz: Volvo XC90 V8 + LPG 2005

#5230 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Vapik »

+-2 stupne nevadi, ale bylo by fajn kdy by to umělo dvě teploty a jeden tlak, ten tlak, ale není tolik důležitý. Pokud by se to stihlo do jara značka ideal.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 222
Příspěvky: 5070
Registrován: 7 roků
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#5231 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od python.p »

To teď řeším s kámošem, kolik jde dát displeju na jeden rPi/arduino. Já chci na jeden displej tlak a na druhej teplotu oleje / vody. A k tomu jsem chtěl venkovní teplotu a možná IAT, případně něco jiného, ale to už je taková nástavba, páč ty teploty jsou nejdůležitější. U Miaty sice mám budík na tlak, ale ten funguje jen on/off. :D
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

peter cz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 47
Příspěvky: 2135
Registrován: 15 roků 4 měsíce
Bydliště: Klatovy
Vůz: 850R; 760GLE; 940T

#5232 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od peter cz »

python.p: není snazší koupit hotové řešení než vymýšlet vymyšlené? :D https://www.reveltronics.com/en/products/universal-trip-computer-utcomp
_________________
´96 850 R, B5234T5, AW50-42LE, Elotec E85 | ´89 760 GLE, D24TIC, ZF4HP22 Obrázek | ´97 940 Turbo, B230FK, M90, LPG Obrázek
Volvo diagnostika k dispozici.

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 222
Příspěvky: 5070
Registrován: 7 roků
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#5233 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od python.p »

Co myslíš? :) Jako je možný, že to selže a koupím tohle, ale ... :D
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Online
Příspěvků ve vlákně: 45
Příspěvky: 162
Registrován: 2 roky 5 měsíců
Bydliště: Košice
Vůz: Volvo V60 2.0 T6 AWD R-Design Polestar

#5234 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Cronicle »

python.p píše: 12 led 2024 08:04 To jsem si myslel, do kdy to musíš mít dořešený? Já jak to dojde, tak to zkusím hned udělat a otestovat. Případně bych ti to mohl dodat jako PnP, bral jsem to vícekrát. :)

Čidla zatím nemám ověřený, ale nepředpokládám zásadní nedostatky a mě osobně jeden nebo dva stupně sem tam úplně nevadí.

PS: předpokládám, že 2 téčka za sebou, kdy v jednom bude tlak a v druhém teplota, nebude zásadní problém což? :)

Přidáno za 8 minut 42 sekund:
Cronicle píše: 09 led 2024 22:07 Myslel som to asi tal, že ak chceš mat nejaké sny v noci, tak vyskúšaj pred spánkom cukor, aspoň mne sa po tejto kombinácii snívajú take sny, že dovi a dopo 🤣 ale občas, sa mi stane, že sa mi snívajú veci, ktoré sa mi snívali napríklad pred xx rokmi a potom si poviem že dejavu..gumené cukriky a džús sú môj zlozvyk, inak bez toho by som povedal, že nemám a nepamätám si sny..ale ber s rezervou 🤣 no myslím si, že ta Gaba a revita nervstrong čo beriem, tak tiež asi majú vplyv na nervovú činnosť mozgu..a tiež bohužiaľ musím brat veľkú dávku magnezia denne 💁🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

Ja som tvoj príspevok vzal tak, že túžiš po snoch, ktoré si ráno budeš pamätať..ja som ale niekedy po takých nociach rozbitý..

Přidáno za 16 minut 15 sekund:
Btw našiel som jeden clanok, hodím ti sem posledné riadky :

Asi všetci vieme, že sny môžu byť niekedy pekne nepríjemné. Môžete mať pocit, že unikáte smrti alebo s vami padá lietadlo. Prebudíte sa v prepotenom tričku a zadýchaní. Čo by sme ale neustále mali mať na pamäti, je to, že ak sa vám zdajú sny, je to dobre. Znamená to totiž, že ste dostatočne dlhý čas v REM fáze a spánok je kvalitný. Predovšetkým je to signál, že si myseľ robí poriadok v tom, čo si uchovať v spomienkach a pomáha sa takto vyrovnávať s emóciami, ktoré sú súčasťou nášho fyzického sveta. Sny určite nie sú niečo, čo by ste mali potláčať. Takže až si nabudúce dáte magnesium alebo aminokyselinu GABA a prežijete noc plnú snov, verte, že ste pre svoje duševné zdravie urobili naozaj veľa.

Tento clanok som predtým ani nepoznal, Takze ta gaba a magnezium sú asi čarovne, Takze najbližšie vyskúšam vynechať gumené cukriky a džús 🤣
To není úplně pravda... Kvalitní spánek je tvrdý spánek a to je ten NREM - tedy non REM. Tam probíhá nejvíc regenerace a fyziologicky vhodných procesů. Občas se mrknu na hodinky a je vidět, že když mám hromadu snů a hodně REM, tak nejsem tak odpočatý, jak když jich mám méně. Samozřejmě je to individuální. :)
Citoval som clanok z inernetu, tu poslednú pasáž. Súhlasím s tebou, mne tiež sa sníva dosť veľa, som ráno viac rozbitý ako keď sa mi toľko nesníva.
_________________
Volvo V60 2.0 T6 AWD R-Design Polestar 240kW

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 92
Příspěvky: 5063
Registrován: 18 roků 8 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#5235 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Lachtan »

python.p píše: 12 led 2024 09:08 To teď řeším s kámošem, kolik jde dát displeju na jeden rPi/arduino. Já chci na jeden displej tlak a na druhej teplotu oleje / vody. A k tomu jsem chtěl venkovní teplotu a možná IAT, případně něco jiného, ale to už je taková nástavba, páč ty teploty jsou nejdůležitější. U Miaty sice mám budík na tlak, ale ten funguje jen on/off. :D
Já mám raději budíky jak displeje :wink:
Přílohy
36.jpg
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 193
Příspěvky: 5226
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#5236 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Warcz »

C 3 píše: 12 led 2024 04:39 Warcz.. nejj je podle me koukat pres mapy.cz . Kdyz priblizis ulici, je tam zrejme podle barvy o kterou modrou se jedna (modra, oranzova a fialova) a jednotlive rozdily uz jsou tam rozepsane (povinnost platit, platnost mimo vikendy....)
Jojo je to tak. Modre jsou už PO-NE ty snimky jsou stare. Mapy.cz to maji dobře.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 201
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Tachov
Vůz: V850 T5

#5237 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od hombredavid »

Lachtan píše: 12 led 2024 20:30
python.p píše: 12 led 2024 09:08 To teď řeším s kámošem, kolik jde dát displeju na jeden rPi/arduino. Já chci na jeden displej tlak a na druhej teplotu oleje / vody. A k tomu jsem chtěl venkovní teplotu a možná IAT, případně něco jiného, ale to už je taková nástavba, páč ty teploty jsou nejdůležitější. U Miaty sice mám budík na tlak, ale ten funguje jen on/off. :D
Já mám raději budíky jak displeje :wink:
Ja taky, prejedu ocima , vse v zelenym a je to ok...
_________________
VOLVO 850 T5

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 193
Příspěvky: 5226
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#5238 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Warcz »

Tak to je duvod i proč v jaderne elektrarně je pořad analog. Když maš 10 budiku co ukazuji ve spravne oblasti tak to zkontroluješ rychleji než 10 digitalu, ktere pořad měni hodnoty
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

python.p
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 222
Příspěvky: 5070
Registrován: 7 roků
Bydliště: Blansko
Vůz: XC70
Kontaktovat uživatele:

#5239 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od python.p »

Lachtan píše: 12 led 2024 20:30
python.p píše: 12 led 2024 09:08 To teď řeším s kámošem, kolik jde dát displeju na jeden rPi/arduino. Já chci na jeden displej tlak a na druhej teplotu oleje / vody. A k tomu jsem chtěl venkovní teplotu a možná IAT, případně něco jiného, ale to už je taková nástavba, páč ty teploty jsou nejdůležitější. U Miaty sice mám budík na tlak, ale ten funguje jen on/off. :D
Já mám raději budíky jak displeje :wink:
Tak tady to naprosto chápu! Tohle je jasně lepší.

Je možný, že to tak dopadne, ale chci si zachovat funknční rádio a průduchy, takže jsem limitován celkem místem a to konkrétně 1 DIN na auto radio... :)
_________________
XC70 MY08 D5 AWD M/T @ 225 ořů v plné síle!
V70XC MY00 2,4T AWD A/T @ Kde mám to křídlo?!
MX-5 1.6 81kW@ pokud z toho teče olej, znamená to, že to má olej...


VIDA k dispozici - Blansko, Brno, Olomouc

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 24
Příspěvky: 217
Registrován: 4 roky 3 měsíce
Bydliště: Ostrava
Vůz: V70 I., 2.5 TDi, 00'

#5240 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Xenomorfus »

Nahodou sem v jedne galerii narazil na fotku radici paky automaticke prevodovky a vsiml sem si, ze piktogramy ukazuji pri "manualnim" rezimu + dopredu a - dozadu. Tedy ze rychlostni stupne "nahoru" se radi pakou dopredu (od sebe). Stejne sem na to narazil v Audi. Nevim, jak to ma koncern. Nicmene jako prvni sem se se sekvencni prevodovkou setkal pred lety, kdyz sem este jezdil amaterske rallye a tam sem radil "nahoru" pakou dozadu. Z logiky veci, kdyz sem akceleroval, sila sla dozadu, zamackly v sedacce sem radil dozadu v souladu s fyzikou. Pri brzdeni zase zasekly v pasech a celou vahou tela dopredu sem rukou dopredu radil dolu....
Vi nekdo, proc je tomu u beznych aut (Audi a ted Volvo) naopak? Doted sem si naivne myslel, ze takhle hloupe to muze udelat jen vyjimecny "konstrukter" a ze u Audi to byla minela, kterou meli treba jen u toho modelu a pak to zmenili v souladu s fyzikou a logikou.

Edit: Tedy abych byl presny, nemyslim ze vsechny ostatni vyrobci to maji "spatne", treba BMW, co sem videl, to melo "spravne"...
_________________
V70 l, 2,5TDI "Mobydick"
Vida v Ostravě k dispozici.

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 193
Příspěvky: 5226
Registrován: 5 roků 7 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#5241 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Warcz »

Ano jedna věc je rally kde prostě dolu řadite při pbržděni. Mě ale zase sedi ta logika P2. Dolu řadim dolu, nahoru řadim nahoru. Každy pro to ma svuj duvod
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 56
Registrován: 1 rok 9 měsíců
Bydliště: Liptovský Mikuláš
Vůz: XC60 D3, D5204T7, 2015

#5242 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Sadam »

Z môjho pohľadu to má Volvo usporiadané správne, skôr mi príde nelogické prečo keď chcem ísť dopredu musím potiahnuť páku úplne dozadu a keď chcem cúvať tak radiacu páku tlačím dopredu (chápem že keby to nebolo P R N D ale D N R P tak by mohla páka počas jazdy zavadzať pri ovládaní klimapanelu, ale to by sa dalo vyriešiť presunutím celého voliča A/T viac dozadu). 100 ľudí 100 názorov, ja by som bol najradšej keby to bolo D N R P (D pri klimapaneli) s tým že radiť vyšší rýchlostný stupeň by som tlačil páku ku klimapanelu

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 24
Příspěvky: 217
Registrován: 4 roky 3 měsíce
Bydliště: Ostrava
Vůz: V70 I., 2.5 TDi, 00'

#5243 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Xenomorfus »

Warcz: Jasne, ono moc neni poznat, ze tou pakou pohybujes jakoby nahoru. Myslel sem, ze je to ciste dopredu - dozadu s osou jizdy vozidla. Rikal sem si, ze na sekvenci prave prepnu, kdyz chci je "pilu" a ty sily jsou i v normalnim aute velke...

Sadam: Tak to je dalsi nelogicnost, ktera mi ani nedosla / nevsiml sem si ji.
_________________
V70 l, 2,5TDI "Mobydick"
Vida v Ostravě k dispozici.

jancho
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 79
Příspěvky: 4221
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Domov: Třebestovice
Vůz: XC70 D4 120kW D5244T17 MY 2013
Bydliště: Zaměstnání: Praha

#5244 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od jancho »

Chystám se na jaře na stavbu nového plotu.
Současný plot včetně podezdívky zbourám, vykopu 80cm a postavím novou zídku ze ztraceného bednění a na to sloupky s 3D panely.
No a chci se poradit ohledně zídky.
Já bych to vykopal do těch 80cm (nezámrzná hloubka), vylil bych to betonem se štěrkem stejně tak jako se vylévají pasy pod základovou desku pro barák a na to bych postavil z prolejvaček zídku.
Ještě jsem myslel, že bych udělal malé bednění z prken lehce nad úroveň už na šířku prolejvaček a natáhl lepenku a až na to skládal prolejvačky, aby zídka nenatahovala vlhkost.

No a kamarád říká, že vylejvat pasy betonem je zbytečné, že by to vykopal a rovnou začal skládat prolejvačky (jasně, první řada uložená do betonu).

Tak prosím o vaše názory.
Přílohy
plot.jpg
FB_IMG_1700770418217.jpg
FB_IMG_1700770418217.jpg (95.4 KiB) Zobrazeno 799 x
_________________
Je: Volvo XC70 P3 D4 120kW D5244T17 MY 2013, Renault Twingo, Ariens gt14

Bylo: Volvo 960 1994 150kW B6304FS, XC70 D5 MY 2007 automat 136kW - chip od D5T5 Stage2 158kW/470Nm, EGR OFF, Volvo V70 XC 142kW, Land Rover Discovery 2 Td5, V70 D5 2,4 rv2003, škoda octavia super 1221 rv 1964
GALERIE
Foto-rajče

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 384
Příspěvky: 13145
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#5245 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od raolsa »

Ztracenýmu bednění se tak neříká jen pro nic za nic. Normálně bych to vykopal a do betonu dal první řadu. No a pak už jenom skládat další řady a spojovat roxorem, jak na výšku tak podél. Nakonec to vylít betonem a hotovo. Můžeš po zatuhnutí stavět vršek.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

jancho
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 79
Příspěvky: 4221
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Domov: Třebestovice
Vůz: XC70 D4 120kW D5244T17 MY 2013
Bydliště: Zaměstnání: Praha

#5246 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od jancho »

Roxory jsou jasný.
A díky za názor.
_________________
Je: Volvo XC70 P3 D4 120kW D5244T17 MY 2013, Renault Twingo, Ariens gt14

Bylo: Volvo 960 1994 150kW B6304FS, XC70 D5 MY 2007 automat 136kW - chip od D5T5 Stage2 158kW/470Nm, EGR OFF, Volvo V70 XC 142kW, Land Rover Discovery 2 Td5, V70 D5 2,4 rv2003, škoda octavia super 1221 rv 1964
GALERIE
Foto-rajče

Nosound89
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 105
Příspěvky: 4178
Registrován: 12 roků
Bydliště: F-M city
Vůz: S80II 4,4 AWD

#5247 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Nosound89 »

Souhlasím, dělám to úplně stejně, jen u mě je problém s podložím, bývalé řečiště (čti samý kámen) takže srovnávám štěrkem 8/16 případně 16/32 a na to skládám bednění které vylívám betonem. Není potřeba vylívat základové pásy, ale záleží na podloží, na kamenu ti to neuhne, ale v nějakém jílu bych se trošku bál.
_________________
S80II 3,2 AWD 179kW, B6324S, MY11 (rodiče)
ex. S80II V8 4,4 232kW, B8444S, MY07; S80II V8 4,4 AWD 232kW, B8444S, MY07; V70III 3,2 175kW, B6324S, MY09; S80II 3,2 AWD 175kW, B6324S, MY07; S60 2,4 135kW, B5244S, MY01; V70II 2,4 125kW, B5244S, MY03; V40 2,0 100 kW, B4204S2, MY03; V40 1,8 85kW, B4184S, MY98; S60 2,5T AWD 182kW, B5254T2, MY05 Galerie

jancho
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 79
Příspěvky: 4221
Registrován: 10 roků 5 měsíců
Bydliště: Domov: Třebestovice
Vůz: XC70 D4 120kW D5244T17 MY 2013
Bydliště: Zaměstnání: Praha

#5248 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od jancho »

Tak u nás je písek
_________________
Je: Volvo XC70 P3 D4 120kW D5244T17 MY 2013, Renault Twingo, Ariens gt14

Bylo: Volvo 960 1994 150kW B6304FS, XC70 D5 MY 2007 automat 136kW - chip od D5T5 Stage2 158kW/470Nm, EGR OFF, Volvo V70 XC 142kW, Land Rover Discovery 2 Td5, V70 D5 2,4 rv2003, škoda octavia super 1221 rv 1964
GALERIE
Foto-rajče

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 128
Příspěvky: 1227
Registrován: 10 roků
Bydliště: Damboritz
Vůz: S80 D5 '07

#5249 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od labanos »

Dávat do cca 80cm ZB? To se prodraží, ne? Já bych normálně vylil pásy, jednu řadu obyčejšných ZB dal až úplně nahoru, aby se to s nima vyrovnalo do 0, tj. kde už má být vidět pěkná zídka. Na to izolaci a na to už stavět ty okrasné zalévací tvárnice.
Asi bych to pro plotek ani nevyléval do -80cm, ale záleží, kde to je.
_________________
S80II D5244T4 136kW TF-80SC '07 | P5008 2.0HDi |
Bylo: S40 D4192T3 85kW M56 '04 | C70 Coupé B5234T3 176kW M56 '02 | V40 D4192T3 85kW M56 '01 |
VIDA | DiagBox |

Romulusw
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 279
Příspěvky: 4988
Registrován: 10 roků 4 měsíce
Bydliště: Modřany
Vůz: XC 90 2,5T LPG 2005 man. AWD modify

#5250 Otázka, na kterou neznám odpověď

Příspěvek od Romulusw »

Ony ty polabské písky a relativně vysoká spodní voda jsou v tomhle docela naprd a ten mráz s nima může velice pěkně pracovat. Asi bych to možná vylil a určitě roxory horizontálně, aby to bylo svázané proti vertikálním pohybům.
Naopak ta izolace mi přijde zbytečná, ale je to jen můj odhad.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“