Letní trip - krabicí do Švédska

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 133
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Pelhřimov
Vůz: Volvo V60 D5 AWD
Bydliště: Pelhřimov

#1 Letní trip - krabicí do Švédska

Příspěvek od M.a.r.e.k »

Ahoj,

rád bych se s Vámi ve zkratce podělil o svůj letošní trip do Švédska se svou krabicí. Rád bych přidal nějaké postřehy a zajímavosti pro případné další cestovatele.

Najeli jsme celkem 4 000km a devítka to odjela bez jediného zaškobrtnutí. Až na vyjímky jsme spali v autě do kterého jsem nechal nařezat molitan na míru. S přítelkyní nejsme žádní dlouháni a spaní v peřínách pro nás tedy bylo celkem komfortní. Sehnat místo na přespání u moře či jezera nebyl velký problém. Jediný znatelný problém byl letošní zákaz rozdělávání ohně včetně plynových vařičů atd.. To pro nás se zásobou jídla z domu nebyl zrovna ideál, ale nějak jsme se s tím popasovali. Zákaz je z důvodu obrovského sucha, které sužuje tohle léto Švédsko.

Co se země týká, tak je úžasným místem Evropy. Projeli jsme důkladně celý jih a všude bylo čisto, vše upraveno a lidé milí jako hrom. Snad všichni a kdekoliv mluví anglicky, takže se člověk domluvil všude. Pro naše platy, ale nejsou výhodou místní ceny. Vše stojí stejně jako u nás, ale ve švédských korunách, takže musíte počítat x 2,6. Moc se nám líbila Švédská města od těch menších až po hlavní město Stockholm. Pobřeží Švédska nás také velice uchvátilo.

No a největší blaho bylo pro mě volvistu ten ráj značky Volva. Průřez historií od dvojkové řady až po současnost do mě bušil 14 dní vkuse. Jedním s cílem cesty byla Torslanda u Göteborgu, kde se přímo nachazí automobilový závod s visit centrem. Zde je normálně možná i prohlídka závodu, jen jsme zrovna vychytali čas letní odstávky. Samozřejmě nesmělo chybět výživné muzeum Volva v Göteborgu.

Nepotkali jsme až na češku žijící v Itálii za naší cestu žádného čecha. Celkově tu až na vyjímky davy turistů nepotkáte. Silnice na kterých všichni dodržují předpisy byly velice udržované. Ve městech se člověk nevyhne parkovacím automatům a benzín vyjde na cca 42 kč/l. Jen já trošku bojoval s LPG, se kterým se tu člověk potká zřídka, já ale dopředu věděl kam zajet a vetšinu cesty jsem tedy odjel na LPG.

Tenkorát jsme sever vynechali kvůli tomu, že jsme si jih chtěli užít a ne ho jen projet a hnát se tisíce kilometrů na Nordkapp. Také jsme byli limitováni časem. Přírodu mám ale velice rád a určitě někdy do Švedských hor zamířím.

Takže tak náš trip, který se náramně vyvedl a mám z něj ještě dnes obrovskou radost. Přiložím pro ilustraci pár fotek níže. Třeba budeme někomu inspirací a vydá se stejným směrem.

Kdyby Vás kohokoli cokoliv zajímalo blíže či na víc, tak se neváhejte ptát.

Marek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
_________________
Je:Volvo V60 D5 AWD, D5244T, 158 KW, MY 2012
Bylo:Volvo 945, B230FK, LPG, 99KW, r.v. 1996 Volvo S90, B6304S, 150KW, r.v. 1997 Obrázek
Volvo S40, 99KW, r.v. 1998

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 510
Registrován: 7 roků 4 měsíce
Bydliště: Suchdol nad Lužnicí
Vůz: Ochcávka, LR Free1, Volvo XC90 2,5 T

#2 Letní trip - krabicí do Švédska

Příspěvek od Krasty »

Covece, nadhera! Kazdy se cpe do Chorvatska k mori nebo jako expedice spise bere Rumunsko apod, ale tohle se asi fakt povedlo.
Kolik dni jste od odjezdu po prijezd zpet takhle provandrovali? Byli jste kazdy den na ceste nebo jste se nekde zdrzeli vice dni?
_________________
VOLVO XC90 2,5 T (LPG) rok 2005 automat; LANDROVER freelander 2,0 Tcie (nafta) 1998; Ochcávka 1,9 tdi 66 kw, rok 2001; Jawa 250 rok 1972; Parez (bez TP), Honda CBR RR fireblade 2002
Bylo: sice ne Volvo, ale s tezkym srdcem v 11/2021 odchod Civica
Diagnostika k dispozici

penek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2891
Registrován: 10 roků 11 měsíců
Bydliště: Český Brod
Vůz: 240 GL 1987

#3 Letní trip - krabicí do Švédska

Příspěvek od penek »

:good: :Bravo:
_________________
volvo 240 GL 1987 B230F CIHLA
citroën berlingo 2003 1.6 16V CITRUS
kia ceed sw 2020 1.6crdi REJŽE

Keine Panik auf der Titanic!!!

Basstl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3185
Registrován: 14 roků
Bydliště: Teplice

#4 Letní trip - krabicí do Švédska

Příspěvek od Basstl »

Takovou cestu bych taky jednou rád uskutečnil, ale protože umím jen česky a ještě blbě, tak bych k sobě potřeboval někoho, kdo umí jazyky. :)
_________________
C70 cabrio 2,4T 147kW automat 2003 "Green", úpravy, chip ST2 175kW
V70R 184kW automat 1999 "Modřina"
V70 2,5 TDI automat, 2000 "Dunkelrot" EGR off, úpravy, chip Profituning 160 kW
V70 2,5 TDI automat, 1999 "pracant", chip 125kW EGR off, cooler Do88 Bylo - V70 T5 176kW automat 1998 "Black", úpravy, chip Profituning 227kW

f.e.e.t
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1353
Registrován: 7 roků 10 měsíců
Bydliště: Ronov nad Doubravou
Vůz: V70 D5252T 2.5 TDI r.v. 9/1998

#5 Letní trip - krabicí do Švédska

Příspěvek od f.e.e.t »

Mám několik otázek:

1. Kolik tam v přepočtu stojí LPG?
2. Spaní bylo někdo poblíž kempů? (Ptám se kvůli vlastní hygieně)
3. Jak jsou tolerovány černé fólie na autě? Nebo je nějaké "místní" nepsané pravidlo pro přespávání v autě kdykoliv/kdekoliv?
4. Na kolik taková sranda vyjde?
_________________
Volvo černá V70 TDI 9/1998
Volvo stříbrná V50 T5 FWD 12/2004

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#6 Letní trip - krabicí do Švédska

Příspěvek od Honza »

f.e.e.t píše:Mám několik otázek:

1. Kolik tam v přepočtu stojí LPG?
2. Spaní bylo někdo poblíž kempů? (Ptám se kvůli vlastní hygieně)
3. Jak jsou tolerovány černé fólie na autě? Nebo je nějaké "místní" nepsané pravidlo pro přespávání v autě kdykoliv/kdekoliv?
4. Na kolik taková sranda vyjde?
Těchto cest je tu popsáno už několik, ať na foru nebo na webu, stačí přečíst.
1. ?
2. Spát můžeš kdekoliv tuší asi 300m od baráků (najdeš na webech), na základní hygienu (ruce, zuby) si musíš vzít sebou nějakek kanistr s vodou. Jinak u každý větší pumpy bývaj sprchy zdarma nebo za pakatel.
3. Nevim, viz 2. Věštšinou na parkovištích a u větších pump. Na odpočívkách bývaj slušně zařízený sociály. Třeba tady https://mapy.cz/zakladni?x=14.6732343&y=58.2268789&z=18&l=0&base=ophoto
4. Záleží kolik najedeš jak se budeš stravovat, vstupný, mýta, trajekty(Norsko),. Dva v jednom autě, 5000km, 14dní když se uskrovníš tak do 40000.
Základ je taky když někde bivakuješ tak při odjezdu to musí zůstat tak jak když jsi přijel.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1181
Registrován: 8 roků 1 měsíc
Bydliště: Písek
Vůz: Chrysler Town&Country 3,8l, MY'08

#7 Letní trip - krabicí do Švédska

Příspěvek od Nimrod »

f.e.e.t píše:2. Spaní bylo někdo poblíž kempů? (Ptám se kvůli vlastní hygieně)
obecně se dá mýt prakticky v jakémkoli potoce či jezeře a nikdy a nikde jsem neměl problém. pravda, ve švédsku jsem stále ještě nebyl, ale nemyslím si, že by to bylo jiné
jako přípravek na všechno používám biodegradabilní mycí prostředek od sea to summit a hlavně ve studené vodě či v potocích je nedocenitelná pomůcka mycí žínka
_________________
byla 960 B204FT, MY'93

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 133
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Pelhřimov
Vůz: Volvo V60 D5 AWD
Bydliště: Pelhřimov

#8 Letní trip - krabicí do Švédska

Příspěvek od M.a.r.e.k »

Krasty píše:Covece, nadhera! Kazdy se cpe do Chorvatska k mori nebo jako expedice spise bere Rumunsko apod, ale tohle se asi fakt povedlo.
Kolik dni jste od odjezdu po prijezd zpet takhle provandrovali? Byli jste kazdy den na ceste nebo jste se nekde zdrzeli vice dni?
Díky! Jeli přesně na 14 dní a dva dny byla cesta do Švédska a zpět. Víceméně jsme každý den byli někde jinde až na Göteborg, kde jsme byli dva dny - Volvo aktivity a zábavní park Lieseberg nás celkem mile zdržely. :)
f.e.e.t píše:Mám několik otázek:

1. Kolik tam v přepočtu stojí LPG?
2. Spaní bylo někdo poblíž kempů? (Ptám se kvůli vlastní hygieně)
3. Jak jsou tolerovány černé fólie na autě? Nebo je nějaké "místní" nepsané pravidlo pro přespávání v autě kdykoliv/kdekoliv?
4. Na kolik taková sranda vyjde?
1. LPG cca 25-30 Kč/l jen musíš dopředu vědět kde najít tu maringotku v průmyslových zónách :wink:

2. Spaní bylo občas i poblíž kempu - kempy jsou tam všude.. aspoň tam kde to za to stojí.. Takže jsme párkrát skočili do sprchy i v kempu. Když jsme spali někde na pobřeží u pláže, tak jsme se osprchovali tam pod veřejnou sprchou. Jak je napsáno, tak Skandinávie je v ohledu spaní cajk.. Měli jsme sebou také zmíněné barelky s vodou, když bylo nejhůře.. Dvakrát jsme spali přímo v kempu a dvakrát jsme si dopřáli hotel..

3. Když nebudeš nikoho obtěžovat a místo zůstane čisté jako když jsi přijel, tak by jsi neměl mít problém. Ve Skandinávii můžeš spát jak se píše výše.. Jsou tam nějaké pravidla.. kolik nocí.. kolik metrů od domů.. atd..

4. Sranda vyjde.. Sranda vyjde draho, ale je to fakt náramná sranda :) Hele jak se chováš a jakým to vezmeš stylem tolik Tě to vyjde. PHM a trajekty mě vyšli cca na 20 000Kč (8 tisíc trajekty a most z DK do SWE, zbytek LPG a benzín) Další výdaje jsou čistě na Tobě.. Psaných 40 000Kč na 14 dní pro dva je na lowcost v pohodě realných. Když se rozšoupneš tak dvojnásobek není problém tam nechat.. My byli někde mezi.. Tak akorát všeho trochu.. Ale nelitujeme jediné švédské korunky co jsme tam nechali :)
_________________
Je:Volvo V60 D5 AWD, D5244T, 158 KW, MY 2012
Bylo:Volvo 945, B230FK, LPG, 99KW, r.v. 1996 Volvo S90, B6304S, 150KW, r.v. 1997 Obrázek
Volvo S40, 99KW, r.v. 1998

pekelnik
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1489
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo 264 a S80
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Letní trip - krabicí do Švédska

Příspěvek od pekelnik »

Tak tak, kdo tam byl nikdy nezapomene.
_________________
264TE - 1977, B27E / S80 - 2007, D5
bylo: 244-1983, 760-1990, S90-1997, 960-1991, 244-1979, 945-1996, 264-1978, C70-2000, 262C-1980, 264-1975, S80-2006, 262C-1979, 264-1980, S80-1999, 265-1979, 240-1988
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“