Rozvody V70 II 2.5 TDI

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 51
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Vůz: V70 II 2.5TDI 2000
Bydliště: Stříbro

#1 Rozvody V70 II 2.5 TDI

Příspěvek od David1 »

Čus, jen bych se podělil o zajímavost.
V servisu mi měnili rozvody na mý káře a po výměně mi to začalo v motoru kovově drnčet okolo 1500 otáček. Na volnoběh málo, občas vůbec, za jízdy kurevsky až se otáčeli kolemjdoucí. S fotrem automechanikem jsme bádali a konstatovali, že to jde z hlavy a že je tam něco načatého.
No nadšenej jsem z toho nebyl, jelikož to auto mám rád a už jsem se pomalu smiřoval s tím, že bude potřeba větší oprava.
Nicméně dal jsem to zpátky do servisu, ať na to zkusí přijít. Byli ochotní, znova přešli rozvody a posundavali všechno možný, ale na nic nepřišli. Tam jsme začli objíždět známé mechaniky a hned první říká - napínací kladka na rozvodech. Říkáme si, to není možný, je tam všechno nový. Tak rozvody znova dolů a vrátili jsme starou napínací kladku (shodou okolností stejný výrobce) a ehjle byl klid.
Mechanik objednal jinou kladku a tu starou(novou) reklamuje. Bohužel i v sadě nových rozvodů SKF se může najít překvapení.
Chtěl bych poděkovat majiteli servisu za přístup, Díky Jirko
_________________
Volvo V70 II 2.5D 2000, Honda CR-V 2.0i 2014, Subaru Impreza 2001

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 81
Registrován: 15 roků 3 měsíce
Bydliště: Martin
Vůz: V70II
Bydliště: Slovensko

#2 Rozvody V70 II 2.5 TDI

Příspěvek od laci »

David,neni sa comu divit.Takto sa chovaju rozvody aj kladky od INA.Tie dokonca balia do svojich krabic svedi a pritom sa vyrabaju na slovensku.(Skalica,K.N.Mesto).AK ti mozem prezradit,vo vyrobe su rozne krabice-aj SKF a plnia sa tymyto kladkami a rozvodovymi-sadami.Material - kov bol dodavany z chinase. :lol: Tak potom si vyber.
Je velmi pekne ,ze si pochvalil servis-mechanika.Klobuk pred tebou dole. :Rose:
Ked je vyrobena zla sucistka,mechanik alebo servisak -za to nemoze.V tom pripade pomoze -len reklamacia a nie nadavky na servis alebo servismana.Chcem ti tymto podkovat,za vsetkych servismanov-za pekny prispevok. :)
_________________
V70II 2002 D5/AT,EX-V40 1,9DT 97
LACI servis-Diagnostika

GDPR_user

#3 Rozvody V70 II 2.5 TDI

Příspěvek od GDPR_user »

laci píše:David,neni sa comu divit.Takto sa chovaju rozvody aj kladky od INA.Tie dokonca balia do svojich krabic svedi a pritom sa vyrabaju na slovensku.(Skalica,K.N.Mesto).AK ti mozem prezradit,vo vyrobe su rozne krabice-aj SKF a plnia sa tymyto kladkami a rozvodovymi-sadami.Material - kov bol dodavany z chinase. :lol: Tak potom si vyber.
Je velmi pekne ,ze si pochvalil servis-mechanika.Klobuk pred tebou dole. :Rose:
Ked je vyrobena zla sucistka,mechanik alebo servisak -za to nemoze.V tom pripade pomoze -len reklamacia a nie nadavky na servis alebo servismana.Chcem ti tymto podkovat,za vsetkych servismanov-za pekny prispevok. :)
Částečně s Lacim souhlasím,ale smutné je,že na závadu musel přijít úplně jiný servis.

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1686
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#4 Rozvody V70 II 2.5 TDI

Příspěvek od IgorS »

laci píše:David,neni sa comu divit.Takto sa chovaju rozvody aj kladky od INA.Tie dokonca balia do svojich krabic svedi a pritom sa vyrabaju na slovensku.(Skalica,K.N.Mesto).AK ti mozem prezradit,vo vyrobe su rozne krabice-aj SKF a plnia sa tymyto kladkami a rozvodovymi-sadami.Material - kov bol dodavany z chinase. :lol: Tak potom si vyber.
INA má v sade pre TDI kladky Litens Canada. Tie tiež robia u nás?
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 69
Registrován: 8 roků 3 měsíce
Bydliště: Bardejov
Vůz: S80 2,5 TDI 00'

#5 Rozvody V70 II 2.5 TDI

Příspěvek od Robo3220 »

Ja mám asi ten istý problém, ale som to pripisoval skôr prevodovke, alebo niečomu, čo je v zábere pri pohybe auta, keďže pri státí nič z motora nepočuť ale pri jazde sa mi tiež ozýva to drnčanie v určitých otáčkach (v zime to bolo o dosť horšie). Rozvody som mal takisto menené minulý rok v servise (čiže remeň, vodná pumpa, kladky - všetko nové).
Moja otázka, dá sa na tomto motore vymeniť napinák bez demontáže remenice kľukovky ? Menil som rozvody na fabii 1,4 16v a tam remenica musela ísť dole, ale nebyť zle riešeného krytu rozvodov, tak by som sa v pohode dostal k napínaku aj bez demontaze remenice.
_________________
S80 2,5 TDI - 103 kw - rv 2000 - MSA 15.8 - AT (AW 50-42)
VIDA Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 69
Registrován: 8 roků 3 měsíce
Bydliště: Bardejov
Vůz: S80 2,5 TDI 00'

#6 Rozvody V70 II 2.5 TDI

Příspěvek od Robo3220 »

Stretli ste sa už s tým, aby rozvodový remeň po pol roku a nejakých 8000 km vyzeral takto ? Mal by to byť remeň z kitu od INA.

[img]https://s16.postimg.org/tgyb6skth/17902203_1415594165165528_1899643092_o.jpg[/img]
_________________
S80 2,5 TDI - 103 kw - rv 2000 - MSA 15.8 - AT (AW 50-42)
VIDA Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#7 Rozvody V70 II 2.5 TDI

Příspěvek od Jiří M »

Vypadá to, jako by to něco požralo.. Tohle je vymáčknutý od řemenice.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 44
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Chotiměř

#8 Rozvody V70 II 2.5 TDI

Příspěvek od Uhlák »

Kvalita dílů strašně klesá(copa tu chce někdo aby tydle starý káry co už maj 3/4milionu km furt jezdily?)
Nu my jó, ale druhá strana chce ovce co si koupěj dačíji a s tou musíš furt do servízu.
Dřív když někdo nasadil rozvody a hlavně pořádně utáh šroub kliky=ok, ale dnes se musí nechat vyskladnit z autodílů pár sad rozvodů a člověk to musí vokouknout, páč kvalita se výrazně liší, ať je tám litens a nebo není, to bohužel normální mechoš neřeší......
Křivý řemenice, vodní pumpy ko po 15tkm atd....
Přílohy
P1190150.jpg
PC230137.jpg
_________________
V70 2.5D 2000, D5252T-správně hranatej uhlák

Mattyfu
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 948
Registrován: 10 roků 1 měsíc
Bydliště: Kousek od Roudnice nad Labem
Vůz: Range Rover V8

#9 Rozvody V70 II 2.5 TDI

Příspěvek od Mattyfu »

No na francouzkým škopku co mám nyní doma, jsem před 14 dny vyměnil drážkový řemen, páč když jsem to přivezl domů tak na něm bylo místo 6 drážek max 3. No a ten nový řemen se po 14 dnech rozerve na sr....y, nejhorší je že jsem auto zrovna půjčil tchánovi, což je i bývalý majitel kterého jsem káral za údržbu. Samo kladky i řemenice jsou v pořádku.
_________________
Je: SAAB 9000 2,3-16V
Bylo:Volvo V70 P2 D5 AWD; V70I Tdi Stříbřenka Volvo V70 I TDi Black[/b] Volvo 760 2,8 V6[/b]Volvo V70 I 2.0 Hašlerka, SAAB 9000 aero stg.III Lucifer 2xSaab 9000i, Saab 9000 Turbo, Saab 900II Turbo, Saab 9000 AERO, Volvo V70I, Volvo 850-Modrý Kombík, Volvo Hellboy 850 TDI 103 KW; Saab 9-5 Aero Severní Vítr, Volvo 960 II Safír

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 51
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Vůz: V70 II 2.5TDI 2000
Bydliště: Stříbro

#10 Rozvody V70 II 2.5 TDI

Příspěvek od David1 »

IgorS píše:
laci píše:David,neni sa comu divit.Takto sa chovaju rozvody aj kladky od INA.Tie dokonca balia do svojich krabic svedi a pritom sa vyrabaju na slovensku.(Skalica,K.N.Mesto).AK ti mozem prezradit,vo vyrobe su rozne krabice-aj SKF a plnia sa tymyto kladkami a rozvodovymi-sadami.Material - kov bol dodavany z chinase. :lol: Tak potom si vyber.
INA má v sade pre TDI kladky Litens Canada. Tie tiež robia u nás?
Ano, kladka byla Litens made in Canada
_________________
Volvo V70 II 2.5D 2000, Honda CR-V 2.0i 2014, Subaru Impreza 2001

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 51
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Vůz: V70 II 2.5TDI 2000
Bydliště: Stříbro

#11 Rozvody V70 II 2.5 TDI

Příspěvek od David1 »

Robo3220 píše:Ja mám asi ten istý problém, ale som to pripisoval skôr prevodovke, alebo niečomu, čo je v zábere pri pohybe auta, keďže pri státí nič z motora nepočuť ale pri jazde sa mi tiež ozýva to drnčanie v určitých otáčkach (v zime to bolo o dosť horšie). Rozvody som mal takisto menené minulý rok v servise (čiže remeň, vodná pumpa, kladky - všetko nové).
Moja otázka, dá sa na tomto motore vymeniť napinák bez demontáže remenice kľukovky ? Menil som rozvody na fabii 1,4 16v a tam remenica musela ísť dole, ale nebyť zle riešeného krytu rozvodov, tak by som sa v pohode dostal k napínaku aj bez demontaze remenice.
Přesně tak, když auto stálo, žádný zvuky jen někdy a trochu. Za jízdy se otáčeli kolemjdoucí. Jinak podle poslední zkušenosti musí řemenice dolů. Ale já nejsem mechanik.
_________________
Volvo V70 II 2.5D 2000, Honda CR-V 2.0i 2014, Subaru Impreza 2001

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1686
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#12 Rozvody V70 II 2.5 TDI

Příspěvek od IgorS »

Pýtal som sa však Laciho, či aj Litens Canada sa robí na slovensku.
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 51
Registrován: 14 roků 6 měsíců
Vůz: V70 II 2.5TDI 2000
Bydliště: Stříbro

#13 Rozvody V70 II 2.5 TDI

Příspěvek od David1 »

martinopel píše:
laci píše:David,neni sa comu divit.Takto sa chovaju rozvody aj kladky od INA.Tie dokonca balia do svojich krabic svedi a pritom sa vyrabaju na slovensku.(Skalica,K.N.Mesto).AK ti mozem prezradit,vo vyrobe su rozne krabice-aj SKF a plnia sa tymyto kladkami a rozvodovymi-sadami.Material - kov bol dodavany z chinase. :lol: Tak potom si vyber.
Je velmi pekne ,ze si pochvalil servis-mechanika.Klobuk pred tebou dole. :Rose:
Ked je vyrobena zla sucistka,mechanik alebo servisak -za to nemoze.V tom pripade pomoze -len reklamacia a nie nadavky na servis alebo servismana.Chcem ti tymto podkovat,za vsetkych servismanov-za pekny prispevok. :)
Částečně s Lacim souhlasím,ale smutné je,že na závadu musel přijít úplně jiný servis.
Podle mne vycházeli z toho, že rozvody jsou nové, tak to musí být něco jiného.
_________________
Volvo V70 II 2.5D 2000, Honda CR-V 2.0i 2014, Subaru Impreza 2001

IgorS
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1686
Registrován: 10 roků 9 měsíců
Bydliště: Banská Bystrica
Vůz: S80 & S60
Kontaktovat uživatele:

#14 Rozvody V70 II 2.5 TDI

Příspěvek od IgorS »

Dá sa nejak priebežne, pri prácach na aute, zodpovedne kontrolovať stav napínacej kladky na rozvodovom remeni aby sa odhalil možný budúci problém? Vôľa, hlučnosť, pružina? Či niečo iné?
_________________
| S80 TDI Webasto | S60 2.4i | VIDA-DiCE |
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“