Xc 90 hopsani

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 36
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: Volvo xc90 2.4 d5

#1 Xc 90 hopsani

Příspěvek od xoslegiox »

Ahoj klubaci, mam uz delsi dobu problem s hopsanim celeho auta jak kdybych mel na kolech 8micku tak jsem dnes heveroval vsechny kola a roztacel je a obe zadni kola jsou jakoby sisata. Pak jsem je i obe dve sundal a jedno je na jendom miste i total sjete jak kdyby tam byla mala boule... Jinak vzorek je cca 6mm. Tak jsem dal rezervu a jel jsem to projed a delalo to furt. Jinak si myslim ze to delalo lehce i na letnakach ale bohuzel mam jen jedny rafky takze jsem to dnes nemohl vyzkouset. Ale mam obavy kdyz koupim nove gumy coz je cca 16 tisic tak abych je tam nedal a nedopadlo to stejne. Jeatli to nemohou byt treba tlumice? Ktere ale vypadaji jak nove. Jinak auto xc90 2.4d5 2003

GDPR_user

#2 Xc 90 hopsani

Příspěvek od GDPR_user »

xoslegiox píše:Ahoj klubaci, mam uz delsi dobu problem s hopsanim celeho auta jak kdybych mel na kolech 8micku tak jsem dnes heveroval vsechny kola a roztacel je a obe zadni kola jsou jakoby sisata. Pak jsem je i obe dve sundal a jedno je na jendom miste i total sjete jak kdyby tam byla mala boule... Jinak vzorek je cca 6mm. Tak jsem dal rezervu a jel jsem to projed a delalo to furt. Jinak si myslim ze to delalo lehce i na letnakach ale bohuzel mam jen jedny rafky takze jsem to dnes nemohl vyzkouset. Ale mam obavy kdyz koupim nove gumy coz je cca 16 tisic tak abych je tam nedal a nedopadlo to stejne. Jeatli to nemohou byt treba tlumice? Ktere ale vypadaji jak nove. Jinak auto xc90 2.4d5 2003
A nemáš šišaté disky?

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2947
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#3 Xc 90 hopsani

Příspěvek od Tod2 »

Pokud máš sjeté gumy tak, že jsou vidět plošky, tak tohle dělávají tlumiče...
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1311
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#4 Xc 90 hopsani

Příspěvek od Arkaz »

ja riesim podobny problem na xc70. hucalo mi nieco od podvozku prv som myslel ze lozisko diferaku. hucali zimne gumy. dal som letne gumy tiez hucali. ale kedze som mal v kufri uz nove letne tak som bol prezut a zrazu ticho. pozeram na stare letne gumy a boli vyskakane ako keby vlnky na nich. na starom aute mi takto tiez tlmice znicili gumy takze teraz idem menit vsetky tlmice pre klud.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 36
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: Volvo xc90 2.4 d5

#5 Xc 90 hopsani

Příspěvek od xoslegiox »

Sisate disky bych nerekl protoze auto mam cca 2 roky a dela to posledni 2-3 mesice vic a vic. A myslim ze tlumice nyly delane nez jsem to koupil... Potreboval bych nekam na test tlumicu protoze tohle je hrozne. Kdyz nekdo sedi vzadu tak tam lita ze strany na stranu nebo tam hopsa jak kdybych jel po poli.

GDPR_user

#6 Xc 90 hopsani

Příspěvek od GDPR_user »

Pokud je to soustava malých plošek po obvodu,jsou to tlumiče,pokud by to byly jen dvě tři plochy,budou to disky.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 36
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: Volvo xc90 2.4 d5

#7 Xc 90 hopsani

Příspěvek od xoslegiox »

Na jednom kole je jen jedna ploska a obe zadni gumy jsou sjete smerem ven. Skoda ze nemam dvoje disky :( mam jen 2 sady gum. Tak zkusim dat letnaky a uvidim co dal.

GDPR_user

#8 Xc 90 hopsani

Příspěvek od GDPR_user »

xoslegiox píše:Na jednom kole je jen jedna ploska a obe zadni gumy jsou sjete smerem ven. Skoda ze nemam dvoje disky :( mam jen 2 sady gum. Tak zkusim dat letnaky a uvidim co dal.
Zadní gumy máš sjeté,protože na 90% máš na kaši silentbloky zadních ramen.Jedna ploška určitě není od tlumičů.ALe mohla prasknout kostra pneumatiky.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 36
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: Volvo xc90 2.4 d5

#9 Xc 90 hopsani

Příspěvek od xoslegiox »

A ty silentbloky nemuzou delat to hopsani? Fakt je to jak kdybych mel vzadu 8mkcky na kolech

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 36
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Neratovice
Vůz: Volvo xc90 2.4 d5

#10 Xc 90 hopsani

Příspěvek od xoslegiox »

Zavada odstranena, koupil jsem vsechny nove tlumice sachs a nove stabilizacni tycky a vse je ok.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 31
Registrován: 11 roků
Bydliště: Hlučín u Opavy
Vůz: Volvo V40 TDi T4,rv.2001,75Kw, nyní XC90
Bydliště: Hlučín u Opavy

#11 Xc 90 hopsani

Příspěvek od Zdenda1 »

xoslegiox píše:Zavada odstranena, koupil jsem vsechny nove tlumice sachs a nove stabilizacni tycky a vse je ok.
na kolikte to prislo?
Odpovědět

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“