postup výměny rozvodu D5

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70 III D5

#1 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od Budges »

Zdravím, jsem relativně čerstvý majitel V70 D5 136kW rok 2008 a je tedy potřeba mu dát patřičnou péči ve formě filtrů, náplní atd. atd. Pochopitelně tedy udělám i rozvody, jenže ať hledám jak hledám, tak nemohu najít ucelený postup na výměnu rozvodu. Jen intervaly a jiné malichernosti. Než začnu, tak bych rád věděl co mě zhruba bude u tohoto konkrétního motoru čekat ať nejsem zbytečně zaskočen nějakou drobností a taky nerozebírám zbytečně víc věcí než by bylo nutné.

Pokud jsem takový postup někde přehlédl, tak se omlouvám a prosím na něj odkaz a nebo zda tu je někdo kdo to už dělal a nějaký stručný popis jak si počínat by neposkytl. Jediné co jsem doposud pohledal různě z netu, tak se nikde nic nearetuje, ale jen nastaví na risky. Ovšem nikterak bližší popis jak postupovat na Volva nikde nevidím. To u jiných značek je informací tedy neporovnatelně více vč. videí na youtube :cry:

Předem děkuji, pokud se někdo zkušený a ochotný najde :Rose:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1314
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#2 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od Arkaz »

odporucam ti stiahnut software VIDA co je vlastne softwer k diagnostike na volvo DICE. tam si hodis VIN a mas tam vsetky pracovne postupy ;)
Naposledy upravil(a) Arkaz dne 11 srp 2016 08:30, celkem upraveno 1 x.

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#3 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od kwiko »

je to primitive tak nieje moc co popisovat, len to dobre spravit :D

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1314
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Láb
Vůz: XC70 D5 09" / S60 D4 13"

#4 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od Arkaz »

Nech sa paci.
Přílohy
V70 2008 D5 Rozvody.pdf
(326.01 KiB) Staženo 2073 x

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70 III D5

#5 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od Budges »

No a právě ta jednoduchost mě překvapila :) Např. francouzské HDi se "musí" točit klikou po nasazení nového řemene 8x dokola, pak zkontrolovat natažení řemenu a pak zase třeba 3x a já nevím co všechno :D Počty otáček si teď vymýšlím, nepamatuji se přesně už. Ale takový postup uvádí sám výrobce ve svých materiálech. A o nutnosti aretovat jak kliku, tak i vačku ani nemluvím :)

Ale tady je fakt asi postup: sundat, nandat, našponovat na rysku a jet :)

Díky moc za pomoc :) Brzy se na to vrhnu.

Jo jo, vím, tohle není hádéíčko :ROFL:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 333
Registrován: 11 roků 10 měsíců
Vůz: S 80 2,4b 125kw

#6 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od Jasko »

Budges píše:No a právě ta jednoduchost mě překvapila :) Např. francouzské HDi se "musí" točit klikou po nasazení nového řemene 8x dokola, pak zkontrolovat natažení řemenu a pak zase třeba 3x a já nevím co všechno :D Počty otáček si teď vymýšlím, nepamatuji se přesně už. Ale takový postup uvádí sám výrobce ve svých materiálech. A o nutnosti aretovat jak kliku, tak i vačku ani nemluvím :)

Ale tady je fakt asi postup: sundat, nandat, našponovat na rysku a jet :)

Díky moc za pomoc :) Brzy se na to vrhnu.

Jo jo, vím, tohle není hádéíčko :ROFL:
Tak otočiť motorom po výmene rozvodov je asi najzakladnejsia vec a nastaviť znova či sedia značky rysky pokial si to nerobil xy (aj majster tesar sa utne)


Volvo S80 2.5T awd 154kw a/t Poprad

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#7 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od karelvolvo »

Dal bych to do Volva je to za desítku s kvalitními díly nová pumpa origo chladící směs ! záruka na to !
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 257
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Cieszyn
Vůz: S60 D5 Sport 136 kW MY 09

#8 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od ruprecht »

karelvolvo píše:Dal bych to do Volva je to za desítku s kvalitními díly nová pumpa origo chladící směs ! záruka na to !
Naprostý souhlas... koupíte si auto co stálo nové přes mega a pak doma v garáži řešíte co s tím a na čem ušetřit pár kaček?
_________________
S60 D5 SPORT ´09 "Czarny Szerszeń" 136 kW Obrázek
BMW Z4 E85, 2.5I

ex V40 1,8i 92kW / 125 oslíků, B4184SM, rv´99 "Srebrny

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 418
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Liberec
Vůz: S60, S70R

#9 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od marekl »

ruprecht píše:Naprostý souhlas... koupíte si auto co stálo nové přes mega a pak doma v garáži řešíte co s tím a na čem ušetřit pár kaček?
A není to každýho věc?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70 III D5

#10 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od Budges »

Pánové, podobné názory jsem popravdě čekal. Ale myslím, že dotaz zněl jinak. Tedy postup, jak udělat rozvody. Odpověď jsem naštěstí dostal rychle a plně dostatečnou a znovu za ní děkuji. Ano, Volvo mi nabídlo cenu 8000 Kč komplet s prací. Ano je to i méně než neoriginální servisy. A ano, defacto vašim názorům rozumím, nicméně jak vidím, rozvody na D5 nejsou o nic složitější než vyměnit žárovku (obrazně řečeno), tak nevidím problém v tom si to za odpoledne neudělat, zejména když to člověka baví a zejména pokud svá auta milujete tak trochu víc než je zdrávo a nikdy, tedy jen v krajních případech je nesvěřujete různým rádoby odborníkům za drahé peníze s mnohdy odfláknutou prací, nedejbože nevyměněnými všemi díly, které pak ale máte na faktuře. Já mám svá auta vždy rád, ať to byla jakákoliv značka a tak co mohu, co umím, co zvládnu, to si udělám vždy sám. Mám jistotu, dobrý pocit a spoleh na takové auto, protože vím, že dostává to co dostat má. Však to tu taky čtete, že někdy ani autorizovaný servis neudělá vše tak, jak má. U mě nejde o nesmyslnou a mnohdy až nelogickou úsporu peněz, ale pokud si umíte třeba doma vyluxovat koberec v obýváku, taky na to hned nevoláte zbytečně firmu. Pochopitelně pokud je někdo technický antitalent, tak naprosto souhlas ať na nic nesahá a svěří to lidem, co tomu rozumí. Však každý umí něco. Pro mě toto není problém, jen se rád vždy připravím znalostmi dopředu ať to pak už jen lítá a nepřemýšlím až nad rozdělaným autem co s tím. Proto teď když vidím jaká to je vlastně banalita udělat rozvody na D5, tak tu padl ode mne v podstatě hloupý dotaz. Ale jak říkám, rád jsem vždy připraven co mě bude čekat a případně co na to budu potřebovat ať mám předem nachystáno. Jen si zřejmě budu muset vyrobit nějaký ten nástroj na zablokování té řemenice, ale to už nebude takový problém. Však člověk si vždy nějak poradí. Děkuji za pochopení :)

Musím se učit stručnosti :) Lépe to podal "marekl" :good:

doktor
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3224
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Slaný, okr. Kladno
Vůz: SAAB 9-5 AERO 04, V70II R 04, C70 T5 98

#11 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od doktor »

Pristi tema: po vymene rozvodu nejede, co s tim ? :D
_________________
V70R II 2,5T AWD, manual, 220 KW,´04, SAAB 9-5 AERO 2.3T, B235R, manual, 184 kW, ´03, Volvo C70 2,0 T5, B5204T3, 166kW ´98, manual, ARD tuning stage 2, 195kW,
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S automat, 106kW,´99, bylo Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 automat, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99,
Vstup do galerie ZDE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 418
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Liberec
Vůz: S60, S70R

#12 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od marekl »

Budges: Napsal jsi to dobře, já tvýmu postoji rozumím, ale myslím že je zbytečný to tady vysvětlovat lidem, co asi jezdí do autorizáku i s výměnou stěračů, protože to auto stálo nový přes mega. :o Někdo si doma dělá brzdy, jinej rozvody... Proč ne, když si na to troufá? Sám toho nejsem zastánce, ale mám pro to pochopení :ryba: Jenom potom člověk na 100% ví, co v tom autě má.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70 III D5

#13 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od Budges »

doktor píše:Pristi tema: po vymene rozvodu nejede, co s tim ? :D
Změním nick a napíšu, na nic jsem nesahal, prostě v tom při pokusu o start zarachtalo, něco z toho někde teče, nechytá :D

marekl - je to tak :) Samozřejmě posrat to můžu taky. Ale jistota je, že jen jednou :D A hlavně sám, takže nemůžu nikomu nadávat :) PS: ještě jsem nikdy nic neposral :) Vše dodnes jezdí :)

Jinak kdyby se našel někdo, kdo by mi řekl co tam patří za chladící kapalinu, budu vděčen, neboť hledám a nemohu nic najít. Na originál Volvo bez nadepsaných specifikací jim kašlu. Když už to dělám, tak pořádně, takže nebude jen dolití pár litrů, ale komplet proplach a celá nová náplň, tak bych rád věděl, co tomu udělá nejlépe. Volvo je koukám snad nejskoupější na jakékoliv informace :D Koneckonců se nedivím. Souhlasím s tím, že pokud si koupím auto za 1,4 mega, že nebudu doma měnit náplně. No jo, ale já mám 8 let starej pekáč :D A jako sorry, je to pořád jen auto. Pořád jen hromada železa na velmi podobných principech jako před padesáti lety. Jen s většími přesnostmi a hromadou elektroniky. A i přesto ho mám rád a věřím, že bude dlouho sloužit ku radosti.

GDPR_user

#14 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od GDPR_user »

doktor píše:Pristi tema: po vymene rozvodu nejede, co s tim ? :D
:good:

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 12090
Registrován: 13 roků 5 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#15 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od Urvanej »

Budges: origo kapalina, i když tě to překvapí, tak neni o nic dražší než někde jinde sháněná.
Já leju do všeho G48 1/1 od velvany. Ale asi až se rozhoupu tak při další výměně pudu do růžový.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 333
Registrován: 11 roků 10 měsíců
Vůz: S 80 2,4b 125kw

#16 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od Jasko »

Budges píše:Pánové, podobné názory jsem popravdě čekal. Ale myslím, že dotaz zněl jinak. Tedy postup, jak udělat rozvody. Odpověď jsem naštěstí dostal rychle a plně dostatečnou a znovu za ní děkuji. Ano, Volvo mi nabídlo cenu 8000 Kč komplet s prací. Ano je to i méně než neoriginální servisy. A ano, defacto vašim názorům rozumím, nicméně jak vidím, rozvody na D5 nejsou o nic složitější než vyměnit žárovku (obrazně řečeno), tak nevidím problém v tom si to za odpoledne neudělat, zejména když to člověka baví a zejména pokud svá auta milujete tak trochu víc než je zdrávo a nikdy, tedy jen v krajních případech je nesvěřujete různým rádoby odborníkům za drahé peníze s mnohdy odfláknutou prací, nedejbože nevyměněnými všemi díly, které pak ale máte na faktuře. Já mám svá auta vždy rád, ať to byla jakákoliv značka a tak co mohu, co umím, co zvládnu, to si udělám vždy sám. Mám jistotu, dobrý pocit a spoleh na takové auto, protože vím, že dostává to co dostat má. Však to tu taky čtete, že někdy ani autorizovaný servis neudělá vše tak, jak má. U mě nejde o nesmyslnou a mnohdy až nelogickou úsporu peněz, ale pokud si umíte třeba doma vyluxovat koberec v obýváku, taky na to hned nevoláte zbytečně firmu. Pochopitelně pokud je někdo technický antitalent, tak naprosto souhlas ať na nic nesahá a svěří to lidem, co tomu rozumí. Však každý umí něco. Pro mě toto není problém, jen se rád vždy připravím znalostmi dopředu ať to pak už jen lítá a nepřemýšlím až nad rozdělaným autem co s tím. Proto teď když vidím jaká to je vlastně banalita udělat rozvody na D5, tak tu padl ode mne v podstatě hloupý dotaz. Ale jak říkám, rád jsem vždy připraven co mě bude čekat a případně co na to budu potřebovat ať mám předem nachystáno. Jen si zřejmě budu muset vyrobit nějaký ten nástroj na zablokování té řemenice, ale to už nebude takový problém. Však člověk si vždy nějak poradí. Děkuji za pochopení :)

Musím se učit stručnosti :) Lépe to podal "marekl" :good:




Volvo S80 2.5T awd 154kw a/t Poprad

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5
Registrován: 7 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70 III D5

#17 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od Budges »

to Urvanej: vidím to taky na růžovou, teď tam je nějaká žlutá, ale jak jsem psal, udělám proplach, takže je asi jedno co tam pak dám.

to Jasko: jo jo, to video jsem viděl ještě předtím, ale tak nějak možná bude problém v tom, že neumím anglicky a on víc mluví, než dělá a taky jsem si hlavně nebyl jistej, jestli se to něčím málo neliší po faceliftu. Ale dík.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 8
Registrován: 3 roky 2 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: Volovo S60 D5

#18 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od 17rhino03 »

bude to stejné u D5 S60 2003 ?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 48
Registrován: 2 roky 5 měsíců
Bydliště: Velké Losiny
Vůz: Volvo S80, D5244T5, 2.4l, 120 kw, 07'

#19 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od monsery »

Ahoj,

chtěl jsem se prosím zeptat, proti protočení řemenice na klikovce se používá klíč, který se přišroubuje na řemenici.... aby se dala dotáhnout ta velká prostřední matka. Jaké jsou prosím rozteče těch 4 šroubů. Klíč bych si udělal. Já se teď k řemenici nedostanu, tak jestli bych mohl poprosit o tuto informaci.

Radek
_________________
Lítám pomalu a nízko...

Jakub Svoboda
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5138
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#20 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od Jakub Svoboda »

_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13064
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#21 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od raolsa »

Jestli to budeš vyrábět, tak nešetři na materiálu, nějaký 5 mm plocháč to fakt nedává. Já ohnul i desítku. :wink:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 48
Registrován: 2 roky 5 měsíců
Bydliště: Velké Losiny
Vůz: Volvo S80, D5244T5, 2.4l, 120 kw, 07'

#22 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od monsery »

Ahoj, děkuju za radu a za poslání plánku. No matka se dotahuje na 300 Nm, to je opravdu velký moment... Tak to udělám mohutnější..

Ještě jsem se chtěl prosím zeptat, když se sundá řemen rozvodů, blokují se nějakým způsobem ta "ozubená kola" než se na ně natáhne nový řemen? Koukal jsem na videa i zde přiložený plánek. Nikdo žádné kolíky nepoužíval, hlídali si pouze rysky. Když jsem koukal do VIDY tak tam, nějaké kolíky vyobrazeny jsou...?????

Jestli prosím, nějaké kolíky jsou, máte prosím jejich rozměry? Vytisknul bych si je z plastu, myslím, že takovému tlaku nečelí, aby praskli. Takže by to mohlo být v pohodě.

Radek
_________________
Lítám pomalu a nízko...

raolsa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 13064
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#23 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od raolsa »

Pokud nebudeš sundávat kolo na vačce, tak kolíky nepotřebuješ.
Jinak se jeden kolík dává do díry která se objeví když sundáš vakuovku a druhý místo zátky za startérem. Ten musíš taky sundat.
Z plastu ani náhodou.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 48
Registrován: 2 roky 5 měsíců
Bydliště: Velké Losiny
Vůz: Volvo S80, D5244T5, 2.4l, 120 kw, 07'

#24 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od monsery »

Ahoj, děkuju za radu. No klíč na přidržení řemenice jsme s brácho udělali, tak zítra se uvidí jak vše dopadne...

Ahoj,

Radek
Přílohy
8A5160F3-8A0C-4CD3-9193-DF77BA7A0040.jpeg
_________________
Lítám pomalu a nízko...

karelvolvo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2167
Registrován: 14 roků 9 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#25 postup výměny rozvodu D5

Příspěvek od karelvolvo »

Jdu cestou nejmenšího odporu vzduchem povolím vzduchem dotáhnu
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 410tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 237tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 265tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 440 tkm
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“