POMOC brzdy (ABS) Volvo C70

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 94
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: RK
Vůz: V70 XC 2.4T automat 2002

#1 POMOC brzdy (ABS) Volvo C70

Příspěvek od Gravy »

Ahoj, mám problém s přední brzdou. Jen pro začátek.. ANO třmen byl komplet rozebraný, nic neobvyklého jsem neobjevil, hadice nová, trubička až k ABS průchozí, desky a kotouče nové, kapalina nová.

Problém:
Jak začít, nebrzdí mi dobře levé přední kolo (auto uhýbá k pravé straně, zadní jsem vyloučil jelikož jediný tento kotouč je vlažný a ostatní rozpálené). Auto uhýbá ke straně pouze při sešlápnutí, pak během např. sekundy tlak vyrovná a auto se srovná a při opětovném brzdění se problém opakuje. Dříve jsem myslel, že bude špatná hadice, nebo někde bordel, ale nepotvrdilo se. Nejhorší je, že dojedu dom, třeba z práce, celou dobu to dělá a druhý den vyjedu a auto brzdí úplně normálně třeba několik dní a pak to opět začne. :o Tudíž hned po rozebrání a složení není jasný výsledek, jelikož to zas třeba nedělá. Začal jsem od třmenu, po jeho demontáži (oddělení od hadice) jde brzdový pedál pořád těžce a malý průtok kapaliny. Po oddělání hadice to samé a trubičky od ABS taky.

Pak jsem oddělal trubičku zadní brzdy od ABS ze stejné větve a po sešlápnutí byl vidět rozdíl. Z otvoru pro přední stříkala kapalina dále, ale byla zpěněná, z otvoru pro zadní byla čirá, ale stříkala méně. Brzdový válec jsem se snažil také odvzdušnit. Po sesazení zpět šla brzda krásně odvzdušnit, pedál šel lehounce. Věděl jsem, že auto bude brzdit na jedničku a taky že jo. Jenže po 2 dnech opět to samé! :O:

Můj názor:
Myslím si, že by mohl být problém ve ventilu ABS, brzdový válec asi těžko, kdyby byl zavzdušněný, tak by stejnak neměl jít pedál těžce jako když je omezený průtok. Bohužel jsem ABS rozebrané neměl, ani neviděl (pouze google). Tudíž potřebuji radu od někoho více zkušeného jestli je moje domněnka správná, jestli to dokážu rozhodit doma sám, jestli to dokážu opravit sám nebo jestli mám sehnat ABS z jiného auta. Případně co mě to bude cca stát. Nakonec se chci omluvit za sloh, ale vysvětlit takovou zkurvenost dá práci :beer:

Děkuji za každou radu, jsem z toho zoufalý a nasraný. Každé vrtání v brzdách mne stojí čas, nervy, peníze, není to také zrovna čistá práce a ve finále s negativním nebo nejistým výsledkem.
_________________
Volvo V70 XC 2.4T automat 2002
Volvo V40 2.0 T4 automat 2002 - bylo
Volvo C70 2.3 T5 manuál 2002 - bylo

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 94
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: RK
Vůz: V70 XC 2.4T automat 2002

#2 POMOC brzdy (ABS) Volvo C70

Příspěvek od Gravy »

Ještě jsem se chtěl optat, zda by mohla ukázat nějakou chybu diagnostika, kdyby bylo něco s tím ABS.
_________________
Volvo V70 XC 2.4T automat 2002
Volvo V40 2.0 T4 automat 2002 - bylo
Volvo C70 2.3 T5 manuál 2002 - bylo

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1483
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#3 POMOC brzdy (ABS) Volvo C70

Příspěvek od kwiko »

nie, ta ukaze len elektronicke chyby.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#4 POMOC brzdy (ABS) Volvo C70

Příspěvek od Jiří M »

Může to bejt jak elektrická závada (studeňák na desce), nebo i mechanická (ventilek v ABS zaseklej). Návod na rozebrání desky z ABS tu je, tak bych se podíval napřed do něj a pokud je v pořádku, tak vyměň celý ABS.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 94
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: RK
Vůz: V70 XC 2.4T automat 2002

#5 POMOC brzdy (ABS) Volvo C70

Příspěvek od Gravy »

Jiří M píše:Může to bejt jak elektrická závada (studeňák na desce), nebo i mechanická (ventilek v ABS zaseklej). Návod na rozebrání desky z ABS tu je, tak bych se podíval napřed do něj a pokud je v pořádku, tak vyměň celý ABS.
Díky za radu, to by mne ani nenapadlo. Pokud by to měl být ten ventil, tak by nemělo být problém ABS rozebrat. Nechce se mi to hned měnit, ale třeba by nemuselo být drahé z nějakého rozebraného vraku. Stačí pak přepojit elektroniku a bude funkční nebo se musí před diagnostiku něco?
_________________
Volvo V70 XC 2.4T automat 2002
Volvo V40 2.0 T4 automat 2002 - bylo
Volvo C70 2.3 T5 manuál 2002 - bylo

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 94
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: RK
Vůz: V70 XC 2.4T automat 2002

#6 POMOC brzdy (ABS) Volvo C70

Příspěvek od Gravy »

Tak vlákno jsem našel, přečetl a moc mi to nedalo. Vlastně si myslím, že to ani elektronická závada být nemůže, protože při odvzdušňování s vypnutým zapalováním šel pedál dost těžce. Pak jsem odpojoval hadičky, trubičky atd. a po složení už šel pedál při odvzdušňování lehce :%) Chvíli to brzdilo na výbornou a další den opět nerovnoměrně. Tudíž to tipuji na polofunkční ventil v ABS, ale nějak na to teď nemám čas.

Už mi radili ať vyměním na třmenech ten protikus s čepy levý za pravý, ale to je asi zase hloupost, když mi šel těžce pedál i bez třmenu. Nehledě na to, že ty čepy jsou uložené v gumě, tak si nemyslím, že měly tendenci drhnout nebo se příčit.
_________________
Volvo V70 XC 2.4T automat 2002
Volvo V40 2.0 T4 automat 2002 - bylo
Volvo C70 2.3 T5 manuál 2002 - bylo

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 214
Registrován: 9 roků 6 měsíců
Bydliště: Hlavní město piva
Vůz: V70 D5252T rok 98

#7 POMOC brzdy (ABS) Volvo C70

Příspěvek od Jiří M »

Tak se pdívej po nějakej rozborce a vezmi jednotku ABS a budeš mít po problému.

GDPR_user

#8 POMOC brzdy (ABS) Volvo C70

Příspěvek od GDPR_user »

Začal bych tím,že bych zajel na válce a zjistil,jestli je problém opravdu v brzdách.Nemáš na kaši třebas silentbloky přední nápravy??Jak se chová auto s vytáhlou pojistkou od ABS?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 94
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: RK
Vůz: V70 XC 2.4T automat 2002

#9 POMOC brzdy (ABS) Volvo C70

Příspěvek od Gravy »

martinopel píše:Začal bych tím,že bych zajel na válce a zjistil,jestli je problém opravdu v brzdách.Nemáš na kaši třebas silentbloky přední nápravy??Jak se chová auto s vytáhlou pojistkou od ABS?
Mrdnul mi chladič, takže nemohu vyzkoušet, dokud auto nespravím, což bude chvíli trvat. Naštěstí mám druhou plečku na ježdění. Ale je to určitě v brzdách, podvozek je OK. Přední levý kotouč je po jízdě chladnější než ostatní. Až dám jiný chladič a pohrabu se i ve zbytku, tak dám vědět výsledek :good:
_________________
Volvo V70 XC 2.4T automat 2002
Volvo V40 2.0 T4 automat 2002 - bylo
Volvo C70 2.3 T5 manuál 2002 - bylo
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“