V50 bouchani napravy-VYRESENO

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 54
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V50

#1 V50 bouchani napravy-VYRESENO

Příspěvek od Blackie »

Už nevím co a jak dal,pri přejezdu nerovnosti či retardéru se ozve poměrně hlasitá tupa
rána od spolujezdce, ale bůh ví odkud se to prenasi.... Na nápravě absolutně žádná vůle,kontrolovano na STK,na zvedaku jak s vyvesenyma kolama tak zatížené a nic :( Tlumiče,pruziny a uložení je jiné a dela to to samé. Z nouze sem vyměnil gumy zavěšení výfuku pac byli volne,silentblok co drží motor a převodovku s napravnici, pac taky nebyl v kondici a pořad to samé. Vim ze po netu těžko poradite, ale třeba se řešilo něco podobneho
Naposledy upravil(a) Blackie dne 10 bře 2016 20:53, celkem upraveno 5 x.
_________________
Volvo V50 2.0D 100Kw 2004 Na prodej

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 12082
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#2 V50 bouchani napravy

Příspěvek od Urvanej »

Dělá to při obou kolech, nebo jen při jednom? tzn když vezmeš retarder jen jednim kolem, nebo oběma
jeden borec venku, druhej jezdí přes retardér a zkoumat, odkud to jde
Podobnej rambajs jsem slyšel dělat vyjetý uložení stabíku, nebo kousnutý uložení pružiny nahoře, takže péro přeskakovalo. Ale když to máš nový, tak to sem v loji.
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 65
Registrován: 11 roků 6 měsíců
Bydliště: Valašské Meziříčí
Vůz: V60 D4 2,4 AWD

#3 V50 bouchani napravy

Příspěvek od pacicka1 »

A není náhodou jenom natrhnutý gumový úchyt výfuku ?
Chce to vlézt pod auto a pořádně s výfukem zacloumat do boku, nesmí se nikde ničeho dotknout,
to se pak přenáší do celého auta.
výfuk může být třeba povytočený
_________________
Volvo V60 D4 2,4 AWD
bylo Volvo V50 D5 160kW VolvoTune
476 perleťová Brilliant Blue
MOMENTUM

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 54
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V50

#4 V50 bouchani napravy

Příspěvek od Blackie »

Hlavně to jde od kola spolujezdce,už sem fakt nasraný,protože spousta peněz v tom a pořád to není ono. Nicméně gumy výfuku jsou nové a do ničeho nemlátí,to sem už zkoušel,kuli tomu sem měnil ten silentblok na motoru protože už měl nejlepší za sebou. Zítra jedu znova na STK a proklepneme to,kurva to tam musí najít když tam přijedu s nějakou závadou :D
_________________
Volvo V50 2.0D 100Kw 2004 Na prodej

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 54
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V50

#5 V50 bouchani napravy

Příspěvek od Blackie »

Takže na STK zjistili naprosté prd,prošel bych bez ztráty kytičky,ale v dílně sem "omylem" zjistil,že to dělá řízení a sice ty dva šrouby co ho drží,tak jsou volné ty silentbloky v těle řízení. Neví někdo třeba podle ETK jestli má Volvo něco takového dostupného jestli jdou koupit zvlášť nebo je to součást řízení? Případně řešil někdo,nějaké nápady?
Díky

EDIT: Tak se samozřejmě samostatně koupit nedají,aspoň sem je nenašel...
_________________
Volvo V50 2.0D 100Kw 2004 Na prodej

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 13057
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#6 V50 bouchani napravy-vymačkané silentbloky řízení-řešení

Příspěvek od raolsa »

Taky jsem nikde nic nenašel, Volvo náhradní silentbloky nenabízí. Takže jedině auto odstavit, řízení ven, silentbloky vylisovat, změřit a pak hledat jestli se nenajde někde něco podobného, nebo si je nechat vyrobit. Další možnost je nové (jiné) řízení. :pardon:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 54
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V50

#7 V50 bouchani napravy-vymačkané silentbloky řízení-řešení

Příspěvek od Blackie »

Nooo,tak jiné řízení nekupuju. V pondělí to rozeberou a něco vymyslíme. Nechápu jak to mohli dat jen na dva šrouby,u většiny aut je to na čtyřech sroubech, natvrdo do napravnice a je to bez problemu
_________________
Volvo V50 2.0D 100Kw 2004 Na prodej

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Svitavy
Vůz: V50

#8 V50 bouchani napravy-vymačkané silentbloky řízení-řešení

Příspěvek od doskocil.milos »

Mám stejný problém, absolutně nevím co s tím. Ty čepy jak píšeš kde je najdu?
Je možný nějaký foto? Už jsi to vyřešil?

Díky moc už jsem bezradný.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#9 V50 bouchani napravy-vymačkané silentbloky řízení-řešení

Příspěvek od Jarda.E »

Zdravím,
nebude to zřejmě váš případ ale, za zmínku nic nedám.
U pravého zadního kola mě rozčilovalo bouchání, drnčení při přejetí nerovnosti. Ani ne tak při propružení ale spíš propadu kola (díra, nebo po přejetí retardéru). Hýbal jsem se všemi silentbloky, bouchal do nápravy gumovou paličkou, všechno v se zdálo být ok. Byla to na jedné straně povysunutá a ohnutá pružina na brzdiči. Srovnal jsem jí, dorazil do děr, na destičce předepínul tu vymezovací pružinku a je ticho.
Jen taková hloupost ale třeba se to někomu bude hodit :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 54
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V50

#10 V50 bouchani napravy-vymačkané silentbloky řízení-řešení

Příspěvek od Blackie »

U mě to až taková blbost nebude,protože to jsou opravdu poměrně hlasité tupé rány,nejlepší je na to retartér a prudké zhoupnutí. Čim víc sem zkoumal to řízení tak myslím nebo si namlouvám že to sice bouchat může,ale nechce se mi věřit,že by to byla až taková pecka no :( Každopádně výměnu řízení nechám až na někdy za dlouho...

V pátek sem měnil silentbloky na ramenou za nové,ty dva velké,jsou to dokonce ty kapalinové takže žádná láce,nicméně k nájezdu km si to zaslouží i když vypadaly celkem O.K. Auto se neskutečně zpevnilo a ztuhlo,takže to k něčemu bylo,dokonce odpadlo bouchání na hrbolatých cestách,ale při velkém propružení to tam je pořád,takže až se budu v práci zase nudit,tak budu měnit dál metodou pokus-omyl,páč nikdo neví a nic tam není :unknown:
_________________
Volvo V50 2.0D 100Kw 2004 Na prodej

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#11 V50 bouchani napravy-vymačkané silentbloky řízení-řešení

Příspěvek od Jarda.E »

Blackie píše:U mě to až taková blbost nebude,protože to jsou opravdu poměrně hlasité tupé rány,nejlepší je na to retartér a prudké zhoupnutí. Čim víc sem zkoumal to řízení tak myslím nebo si namlouvám že to sice bouchat může,ale nechce se mi věřit,že by to byla až taková pecka no :( Každopádně výměnu řízení nechám až na někdy za dlouho...

V pátek sem měnil silentbloky na ramenou za nové,ty dva velké,jsou to dokonce ty kapalinové takže žádná láce,nicméně k nájezdu km si to zaslouží i když vypadaly celkem O.K. Auto se neskutečně zpevnilo a ztuhlo,takže to k něčemu bylo,dokonce odpadlo bouchání na hrbolatých cestách,ale při velkém propružení to tam je pořád,takže až se budu v práci zase nudit,tak budu měnit dál metodou pokus-omyl,páč nikdo neví a nic tam není :unknown:
Četl jsem tu někdy cosi o nadskakování pružin v uložení, myslím že ale u XC90. Řešili to nějými podložkami v miskách, jestli se nepletu. Na V40 nám kdysi dělala kravál prasklá pružina. Bylo to dole v misce, takže jsme poměrně dlouho hledali. Opět jen takové výplody fantazie.

Já zase řeším bouchání při přidání/ubrání plynu, při startu/stopu e motor docela výrazně oklepává a na neutrál mi občas drnčí řadící páka. Mám taky podezření na nějaký silentblok, ale nevím po kterém jít, jak to poznat. Nechci utratit majlant za ten, který bude v pořádku. No jako vždy.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 54
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V50

#12 V50 bouchani napravy-vymačkané silentbloky řízení-řešení

Příspěvek od Blackie »

Pružiny a tlumiče mám jiné a pružiny O.K. :)
A to co popisuješ ty,tak mě pomohlo vyměnit silentblok co drží motor a převodovku a je uchycen na nápravnici. Je ze dvou kusů a jsou tam vlastně dvě gumy. U mě se startování a chcípání hodně zklidnilo
_________________
Volvo V50 2.0D 100Kw 2004 Na prodej

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 92
Registrován: 9 roků 1 měsíc
Bydliště: Raspenava
Vůz: Volvo V50 2.0D
Bydliště: Raspenava

#13 V50 bouchani napravy-vymačkané silentbloky řízení-řešení

Příspěvek od Jarda.E »

Blackie píše:Pružiny a tlumiče mám jiné a pružiny O.K. :)
A to co popisuješ ty,tak mě pomohlo vyměnit silentblok co drží motor a převodovku a je uchycen na nápravnici. Je ze dvou kusů a jsou tam vlastně dvě gumy. U mě se startování a chcípání hodně zklidnilo
Dobrá děkuji. S tím boucháním při přeřazování a přidání plynu jsi problém neměl? A jen tak mimochodem, na kolik ta sranda vyjde (silentblok)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 3
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Svitavy
Vůz: V50

#14 V50 bouchani napravy-vymačkané silentbloky řízení-řešení

Příspěvek od doskocil.milos »

Na mé V50 r.v. 2004 mám také velice tupé rány. Jelikož jsou zde silnice jaké jsou rány to děla neustále po jakékoliv nerovnosti vozovky.
I když se rozjíždím a mám plný rejt ozývá se takové vrzání. Na STK jsem byl dvakrát. Silentbloky a náprava je prý v pořádku.

Měnil jsem tlumič a uložení tlumiče. Tak se to trochu spravilo. Vrzání skoro vůbec a rány byli mírnější. Čtrnáct dní na to se rány vrátily včetně vrzání.
Není snad možné, že bych je za tak krátkou dobu zpět odrovnal. V servisech jsou si také bezradní. Na pokus omyl nemám dostatek financí díky stavbě RD.

Ale snad za to vědět co to zlobí bych dal aspoň půlku království. :)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 54
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V50

#15 V50 bouchani napravy-vymačkané silentbloky řízení-řešení

Příspěvek od Blackie »

Malé shrnutí: Na nápravě nové oba silentbloky-zadní ty hydro kurvy,LP spodní čep,LP axiální táhlo,LP tlumič a uložení s ložiskem,,nový silentblok motoru co drží motor a převodovku a porád ta píča zasraná zkurvená vyjebaná mlátí jako o život a největší rány jsou právě ze strany spolujezdce kde je už vše nové. Na začátku mě to bavilo,řikám si O.K. při těch km má nárok a aspoň to budu mít v pořádku,auto se zpevní atd.. Už je v tom nasráno kupa peněz,času,nervů a výsledek je takový že mám pocit že z toho auta musí při další ráně něco upadnout,všimla si toho i přítelkyně a to značí,že to je prostě SLYŠET...

Neví někdo co to může být,setkal se s tím někdo? Opakuji,že jediné co je tak nějak špatně a co se mi nelíbí,je na pravé straně lehce poteklé řízení,které ale při hýbání kolem nemá vůli,ať jebu s hřebenem jak chci,tak se nehne... Může to dělat ono? Ale je to opravdu velká rána což se mě na řízení úplně nezdá...
_________________
Volvo V50 2.0D 100Kw 2004 Na prodej

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 13057
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#16 V50 bouchani napravy-je to prostě zkurvená mrdka POMOC

Příspěvek od raolsa »

A nepřenáší se to z druhé strany? Ono kolikrát člověk něco slyší z jedné strany a nakonec to je špatný na tý druhý. :crazy:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 12082
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#17 V50 bouchani napravy-je to prostě strašný vozeň POMOC

Příspěvek od Urvanej »

Provedena jazyková korektura.
Hele a tlumiče, tlumí to, neuskakuje? Sjeď si k Formánkovi a nech tam někoho v tom projet...
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 54
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V50

#18 V50 bouchani napravy-je to prostě strašný POMOC :-(

Příspěvek od Blackie »

Ee,určitě ne z druhé strany,vim že se to kolikrát fakt přenáší,ale timhle sem si jistý...
Tlumiče jsem dával jiné,sice z vrakáče,ale bylo to pořád stejné,by byla docela náhoda aby to dělalo úplně to samé,ale tak sem koupil nové tlumiče a dělá to pořád...

Tomu Formánkovi asi zítra zavolám no :(
_________________
Volvo V50 2.0D 100Kw 2004 Na prodej

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 13057
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#19 V50 bouchani napravy-je to prostě strašný POMOC :-(

Příspěvek od raolsa »

Když to tak znova pročítám, co tyčky stabíku a jeho uložení? :twisted: A co silentbloky na nápravnici?
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 54
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V50

#20 V50 bouchani napravy-je to prostě strašný POMOC :-(

Příspěvek od Blackie »

Stabík jsem odpojil a projel bez něj,takže tam si sem jistý že to není tím. To myslíš uložení nápravnice,ty silentbloky? Ty vypadají v pořádku...
_________________
Volvo V50 2.0D 100Kw 2004 Na prodej

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 13057
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#21 V50 bouchani napravy-je to prostě strašný POMOC :-(

Příspěvek od raolsa »

Vypadat můžou, je to jenom nápad, protože nic jiného tam snad už není. :unknown:
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 54
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V50

#22 V50 bouchani napravy-je to prostě strašný POMOC :-(

Příspěvek od Blackie »

Není no :fool: Nechápu... Ale na to by mohli na STK přijít ne... Ještě na to zítra kouknu znovu a znovu...
_________________
Volvo V50 2.0D 100Kw 2004 Na prodej

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 13057
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#23 V50 bouchani napravy-je to prostě strašný POMOC :-(

Příspěvek od raolsa »

Vraž tam nějakou montpáku nebo velký šroubovák a zkus s tím zahýbat. Taky koukni jestli není povolený některý šroub co drží nápravnici, jsou čtyři.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 54
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Liberec
Vůz: V50

#24 V50 bouchani napravy-je to prostě strašný POMOC :-(

Příspěvek od Blackie »

Šrouby už sem zkoušel přetahovat a konroloval vůle,ale zítra si to dám znovu
_________________
Volvo V50 2.0D 100Kw 2004 Na prodej

raolsa
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 13057
Registrován: 14 roků 5 měsíců
Bydliště: Semily
Vůz: Volvo V70 II 2.4T 147 kw AWD LPG
Participant x 1

#25 V50 bouchani napravy-je to prostě strašný POMOC :-(

Příspěvek od raolsa »

Mě dělalo bouchání absence gumových podložek pod pružinama a vyrezlá ložiska tlumičů, ale co koukám do Vidy, tak V50 ty podložky nemá nemá.
_________________
Volvo V70 II 2.4T AWD 147 kw LPG '00
Citroen Xsara 1.4i 55kw LPG '01
Diagnostika k dispozici. 607827920
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50 - opravy“