dotaz k výpisu origo diagnostiky XC70 my06 D5

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Solniak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 535
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Prdel u Roudnice nad Labem

#1 dotaz k výpisu origo diagnostiky XC70 my06 D5

Příspěvek od Solniak »

Zdravím pěkně,

už jsem požádal o radu odborníky z T6R (D.Patočka a p.Ernest), ale jsem nedočkavý odpovědi a jelikož je tady dost zkušených s výpisy diagnostiky, tak se ptám i zde.
Ve zkratce - chtěl jsem koupit Volvo XC70, D5 136kw, Automat, r.v. 2006, 195.000km najeto. Pán nechtěl na diagnostiku (origo Volvo, chtěl jsem po něm z Chomutova do Prahy, do T6R). Pak mě napadlo mu nabídnout bližší servis Volvo v Karlových Varech. Souhlasil.
Auto je vybavené i Four-C tlumiči, tudíž má asi o nějaký ten senzor navíc.
Tyhle chybové hlášky vypsala diagnostika:

BCM 0130 Brake pressure sensor 1 Signal too low. DTC is found active
BCM 0133 Brake pressure sensor 2 Signal too low. DTC is found active
BCM 0136 Brake pressure sensors 1&2 Signal outside is permitted range. DTC is found active.
BCM 0109Communication between control units. Communicational problems with SAS, internal fault. DTC is found not active
CEM 5F39 Flame sensor flame interuption. DTC is found not active
CEM 5F3D Blower fan signal too low.DTC is found not active
REM-6A01 Central lock motor switch signal too high. DTC is found not active
SAS 0007 Control module internal fault. DTC is found not active
SAS 000E Steering wheel angle sensor internal fault. DTC is found not active
SUM 0337 CAN signal, SAS control unit faulty signal. DTC is found not active
TCM 0100 Gearbox Bad gear shifting quality. DTC is found not active
TCM 0240. Gearbox Gear change to short. DTC is found not active
TCM 0A02 Control module communication signal missing from brake control module. DTC is found not active


Nejvíce mě vyděsily hlásky týkající se automatické převodovky (takové ty tlakové čidla a kroužek volantu mě tedy také nepotěšily..)
Technik hlášky smazal, nechal nás odjet na cca další 15min projížďku aby poté znovu napíchnul na diagnostiku.
Po znovunapíchnutí diagnostiky se neobjevila žádná chybová hláška.
S autem jsem absolvoval cca 150km, žádná hláška se na displeji neobjevuje, automat neklouže, necuká, nekope.
4-kolka vyzkoušená na mokré trávě, funguje, brzdy brzdí, abs funguje.
Automat prodělal cca ve 192.000 Km opravu u ZP Automatic Blučina (výměna mozku, ověřená oprava, moc milý pán mi to tam po telefonu dohledal a potvrdil).
Moje otázka zní - jsou výše uvedené hlásky, které se po smazání neobjevily závažné? Nebo je to např. tím, že není dohrán nový software či nebyla provedena adaptace at převodovky po výměně oleje (což logicky asi ve firmě ZP Automatic i když jsou dobří, tak asi neprovádějí)??

Díky zkušenějším za odpověď. :good:
David
_________________
Bylo: V70 D5 136kw, My2007, AT / Volvo 944; Ludvík, D24tic 90kw, my1995 , AT; BLÚ Volvo 244 D24, M47, 58kw, my1990, manuál

GDPR_user

#2 dotaz k výpisu origo diagnostiky XC70 my06 D5

Příspěvek od GDPR_user »

Proč jste se nepodívali na timeline u jednotlivých chyb???
AUtomat se může projevit třeba po ujetí 100km až se zahřeje.Jedno auto mi celou zimu jezdilo v pohodě a v létě začala převodovka padat do nouzáku.Nicméně i převodovka bez chyb nemusí řadit dobře.Vzhledem k tomu,že jezdím často na prohlídky a vím,jak má převodovka správně řadit,tak se setkávám s tím,že lidí jsou přesvědčení,že převodovka řadí perfektně a realita je naprosto odlišná.

Solniak
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 535
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Prdel u Roudnice nad Labem

#3 dotaz k výpisu origo diagnostiky XC70 my06 D5

Příspěvek od Solniak »

Je mozne, ze se i divali i na casovy prubeh, ale nic mi o tom nerekli. Nejakych cca 150km s automatem najeto bylo a nic.
A posoudit "spravnost" razeni asi neumim. Je nic neklouze, neskube atd. Jde mi i o potvrzeni, ze v ZP automatic delaji jen hardware cast a pak musi zakaznik na volvo diagnostiku k adaptaci, coz zde neprobehlo (urcite ne u volva a zp automatic nevim..)
_________________
Bylo: V70 D5 136kw, My2007, AT / Volvo 944; Ludvík, D24tic 90kw, my1995 , AT; BLÚ Volvo 244 D24, M47, 58kw, my1990, manuál
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“