S80,2.4, cukani, ztrata vykonu

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Vůz: S80, r.v. 2000, 2.4
Bydliště: Klimkovice

#1 S80,2.4, cukani, ztrata vykonu

Příspěvek od parnivalec »

Ahoj,

mám S80, r.v.2000, 2.4, u studeneho motoru při nastartování auto cuká, kolísají otáčky musím chvilku počkat abych se rozjel bez cukání (jako by jelo na tri válce). Při teplém motoru auto az na nepravidelné kolisani otacek pri volnobehu jede v porádku, zdá se mi že je jen snížený výkon. Když volnoběžné otáčky nekolísají pri teplém motoru zdají se mi hodně vysoké těsně pod 1000ot/min. Kontrolka motoru svítí, na "diagnostice" mi to ukazalo spoustu chyb viz. obr. Chyba P1671 je dle internetu chyba natáčení vačkového hřídele. Potřeboval bych poradit, kde začít hledat chybu, nebo nevíte o nějakém dobrém a hlavně cenově dobrém mechanikovi v okolí Ostravy?

Obrázek

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 60
Registrován: 13 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: Volvo S60 2,4 135kW MY02
Bydliště: Praha

#2 S80,2.4, cukani, ztrata vykonu

Příspěvek od Poljot »

Dobré ráno. Chybu hledej u sebe..
Jako klasický nováček si tu nic nepřečteš a akorát to tu sviníš dalším zbytečným vláknem... Milionkrát tu najdeš, že bez Volvo diagnostiky se nic nedozvíš.. A kontaktů na dobré mechaniky je tu také dost...

Admini smažte to prosím...
_________________
VOLVO S60 2,4 MY02, VOLVO V50 2,4i MY 04

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Vůz: S80, r.v. 2000, 2.4
Bydliště: Klimkovice

#3 S80,2.4, cukani, ztrata vykonu

Příspěvek od parnivalec »

Ano to jsem četl že bez Volvo diagnostiky nic nenajdu, prave proto jsem dal slovo diagnostika do uvozovek, pro načtení chyb v ridici jednotce přece nepotřebuju Volvo diag. Myslim, že Volvo diag umí oproti ostatním akorát otestovat, zda je čidlo v pořádku, na ostatní věci můžeš použít jakoukoliv diag. se stejným výsledkem. Nebo se mýlím??
Zajímám se o to, zda se někdo s těmito chybama nesetkal a co bylo příčinou.
PS: mechaniky ještě pohledám.

iconek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 204
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Mělník
Vůz: Volvo V70 II D5 2002 a V40 2,0 1997

#4 S80,2.4, cukani, ztrata vykonu

Příspěvek od iconek »

Vyplň si bydliště a pak tě můžeme nasměrovat k nejbližšímu Volvo servisákovi s origo diagnostikou.
_________________
Volvo V70 II D5 2002 120kw a doufám že rychle neumře.
Volvo V40 1997, 2,0 LPG 103 Kw v aftómatu :D .
Volvo 850 Tdi

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Vůz: S80, r.v. 2000, 2.4
Bydliště: Klimkovice

#5 S80,2.4, cukani, ztrata vykonu

Příspěvek od parnivalec »

....Klimkovice (Ostrava), v profilu doplněno, pardon :-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 14
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Vůz: S80, r.v. 2000, 2.4
Bydliště: Klimkovice

#6 S80,2.4, cukani, ztrata vykonu

Příspěvek od parnivalec »

Tak konečně je opraveno.

Pokud vam bude diagnostika hlasit chybu nataceni vackoveho hridele (P1671) a chybu Evaporativ ventilu (P0443), zkontrolujte nejdrive pojistku v motorovem prostoru č.5 - 15A (označení dle Vida wiring - fuse B11/5). Pokud pojistka praskne diagnostika bude hlasit poruchu výše uvedenych clenu spolecne. Diagnostika po vymazani zavad zjisti tyto chyby ihned pri zapnutí zapalování, nemusíte startovat motor a VIDa dále uvádí "too low signal".

Pricina poruchy byla v poskozeném kabelu (zeleno šedý) v prostoru cívek pod plastovým krytem. Kabely k civkam a nataceni vačk. hridele jsou vedeny v chranickach, ktera se po letech rozpadne a uvolni kabely. Takto uvolnene kabely se pri demontovanem plastovem krytu dostanou pod dosedy sroubku plastoveho krytu a po opetovné montázi tohoto pl. krytu dojde ke skřípnutí drátku a vodivém spojení s víkem vačk. hrídelu a vyhození pojistky. Po opetovné demontázi pl. krytu a ohledání kabelů nemusí být viditelné poskození kabelu ani uz nemusi byt vodive spojen s kostrou, timto je dobré také zkontrolovat pojistku.

Snad to nekomu pomuze kdyby mel podobny problem :) .


Pro odstraneni teto zavady jsem zakoupil VIDA-DICE (coz bylo zbytecné, protoze mi moc nepomohla a chyby uz jsem vedel z diagnostiky ELM), takze pokud by nekdo potreboval vypsat zavady, nebo by chtel zapujcit kabel domu pro zjisteni zavady klidně se ozvěte. Jen osobní jednání. Domu pujcuji kabel jen oproti vratné kauci tj. cena za kterou jsem kabel koupil.
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“