Změna podsvícení budíků a celé palubovky

  • Autor
  • Zpráva
K@rlos

#1 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od K@rlos »

Máte někdo s tímhle problémem zkušenost? :sorry:
Já jsem úchylnej na modrou barvu a zatím skoro v každým autě se mi to podařilo překopat, ale u Volvíka jsem se zadrhl... :(
Už mám vymyšlený jak překopu středovej panel... bohužel to bude ''drbačka'' na celej den...
Výhodu má Volvík v tom, že kryty budíků má čirý a má na žárovičkách modrý čepičky, tudíž svítí modrozeleně.
Ale čeká mě komplet rozdělání středovýho panelu a navrtání asi 18 dírek do kterých dám diody, aby svítily všechny znaky stejně. Modré diody v patici do žárovky (které jde koupit v obchodě) svítí jen na střed a nerozptylují světlo rovnoměrně jako klasická žárovka.
Dioda je na 3,6 Voltů, takže dám 4 do série, což je 14,4V aby to vydržely. 3 jsou málo, to bude fungovat jen s odporem, což při takovým počtu diod je v celku zbytečný.
Hodlám se do toho pustit co nejdřív, takže se později podělím i o foto a rady, jestli mě do té doby někdo nepřivede na lepší myšlenku... :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 48
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Vůz: S40 D4204T 2.0l 2004
Bydliště: Vyškov

#2 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od Frenkie »

Už se to řešilo,nemusíš je dávat do série,stačí ke každé dát rezistor,u diody je hlavní proud a ne napětí.A svítí dost,dělají se s různým vyzařovacím úhlem 60-120 stupňů,vysoce svítivé.....
_________________
Volvo S 40 2.0 98 kW 2004 (D4204T2) odpojený EGR

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2164
Registrován: 16 roků
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#3 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od tomasss »

K@rlos píše:Modré diody v patici do žárovky (které jde koupit v obchodě) svítí jen na střed a nerozptylují světlo rovnoměrně jako klasická žárovka.
Neni pravda, staci koupit matne s velkym uhlem.
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW

K@rlos

#4 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od K@rlos »

No alespoň já takovou na zkoušku zkusil dát do podsvícení km v budíkách a na displeji uprostřed září kolečko a kolem to slábne... :( Proto jsem taky zvažoval tolik diod, aby svítilo všechno pěkně stejně... Tož teď kurňa nevím hoši... :unknown:

K@rlos

#5 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od K@rlos »

Frenkie píše:Už se to řešilo,nemusíš je dávat do série,stačí ke každé dát rezistor,u diody je hlavní proud a ne napětí.A svítí dost,dělají se s různým vyzařovacím úhlem 60-120 stupňů,vysoce svítivé.....
A na širší vyzařovací úhel jsem se ptal u nás v obcodě, kde prodávají veškerý součástky a tak... a paní mi řekla, že takový diody neexistujou, že to oni jen tak píšou, že to má takovej úhel a ve skutečnosti nemají... Tak nevím... :unknown:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2164
Registrován: 16 roků
Bydliště: Sydney - AUS
Vůz: Mitsubishi Challenger

#6 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od tomasss »

K@rlos píše:A na širší vyzařovací úhel jsem se ptal u nás v obcodě, kde prodávají veškerý součástky a tak... a paní mi řekla, že takový diody neexistujou, že to oni jen tak píšou, že to má takovej úhel a ve skutečnosti nemají... Tak nevím... :unknown:
Tak keca, ja mam celou palubku i pristroje podsvicenou ledkama a je to rovnomernejsi nez s zarovkama. Kupovano v GM na Krizikovy.
_________________
Je: Mitsubishi Challenger 2002 3.0 V6 aut
Bylo: V40 D2 6q 88kW MY2017, 760GLE B280F AW71 108kW, 960II B6304S3 AW30-43 150kW, 2x 740TURBO B204GT M90 147kW, S70R B5234T3 AW50-42 176kW

K@rlos

#7 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od K@rlos »

tomasss píše:
K@rlos píše:A na širší vyzařovací úhel jsem se ptal u nás v obcodě, kde prodávají veškerý součástky a tak... a paní mi řekla, že takový diody neexistujou, že to oni jen tak píšou, že to má takovej úhel a ve skutečnosti nemají... Tak nevím... :unknown:
Tak keca, ja mam celou palubku i pristroje podsvicenou ledkama a je to rovnomernejsi nez s zarovkama. Kupovano v GM na Krizikovy.
Tak mi prosím tě pošli odkaz na e-shop, asi si je objednám... Díky... :good:

K@rlos

#8 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od K@rlos »

myslíš třeba tyhle? http://www.gme.cz/cz/led-auto-blue-1200-95-p511-578.html
Nějaký takový mi doma ještě zbyly, ale namám je odzkoušený, takže ani nevím jak svítí...

K@rlos

#9 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od K@rlos »

A dokonce GM nám otevřeli v Přerově novej obchod :Bravo: , ale nemají je skladem. :(

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#10 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od THOmasoj »

změnit vyzařovací úhel můžeš i zapilováním špičky diody. Jenom musíš dávat pozor, aby ses nepropiloval až na vodič :-)
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

K@rlos

#11 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od K@rlos »

THOmasoj píše:změnit vyzařovací úhel můžeš i zapilováním špičky diody. Jenom musíš dávat pozor, aby ses nepropiloval až na vodič :-)
Jo jo, díky, teď to tady zrovna čtu na fóru, jak se stím perou ostatní... :D

FantomaS40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 56
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha 6
Vůz: S40 2.0D '04

#12 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od FantomaS40 »

K@rlos píše:Máte někdo s tímhle problémem zkušenost? :sorry:
Já jsem úchylnej na modrou barvu a zatím skoro v každým autě se mi to podařilo překopat, ale u Volvíka jsem se zadrhl... :(
Už mám vymyšlený jak překopu středovej panel... bohužel to bude ''drbačka'' na celej den...
Výhodu má Volvík v tom, že kryty budíků má čirý a má na žárovičkách modrý čepičky, tudíž svítí modrozeleně.
Ale čeká mě komplet rozdělání středovýho panelu a navrtání asi 18 dírek do kterých dám diody, aby svítily všechny znaky stejně. Modré diody v patici do žárovky (které jde koupit v obchodě) svítí jen na střed a nerozptylují světlo rovnoměrně jako klasická žárovka.
Dioda je na 3,6 Voltů, takže dám 4 do série, což je 14,4V aby to vydržely. 3 jsou málo, to bude fungovat jen s odporem, což při takovým počtu diod je v celku zbytečný.
Hodlám se do toho pustit co nejdřív, takže se později podělím i o foto a rady, jestli mě do té doby někdo nepřivede na lepší myšlenku... :D
Úchylama na modrou barvu se zabývá i tato firma:
http://www.bluetuning.cz/podsviceni.htm

asi budu taky úchylnej.
_________________
S40 2,0D, 100kW, 2004, model 2005, man.
V40 D4, 140kW, 2015, man

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#13 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od Lachtan »

Už se to tady řešilo :roll:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

K@rlos

#14 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od K@rlos »

Tak jsem se pánové do toho konečně pustil... :)
Pro začátek jsem si vzal menší sousto a předělal jsem vypínače na ovládání oken a vypínač na centrální zamykání v palubovce, což je skoro to samé... :wink:
Nejhorší byl začátek, když jsem rozdělal první vypínač a vysypali se z něj plíšky a kuličky. Ale nakonec jsem to dal dohromady a výsledek je níže na fotkách...
Ty plastový packy ve kterých byla žárovička jsem ucvakl, protože bylo málo místa a měl jsem doma obyč diody a nechtělo se mi kvůli tomu kupovat dalších 7 diod mini. Ale i tak to jde a nemusíte cvakat origo držák na žárovku (s použitím mini diod). Ale co už - diody už tam budou svítit věčně a odpadá nějaká výměna žároviček... :D při min. 50000 hodinách svítivosti se není ani čemu divit...
Teď se chystám na středovej panel a palubovku, ale to už asi taková sranda nebude.
Pro info: V každém vypínači jedna dioda a odpor 560 Ohmů... svítí to až dost, takže klidně odpor 680 Ohmů.

K@rlos

#15 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od K@rlos »

Tak fotky z telfonu 5MPix mi to neschroustlo, tak je budu muset upravit a dodám později... Teď už jdu vážně raději spinkat, ráno vstávám... Snad se k tomu zítra dostanu... :wink:

K@rlos

#16 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od K@rlos »

Výsledek
Přílohy
Fotografie01.jpg
Fotografie01.jpg (49.98 KiB) Zobrazeno 2201 x

K@rlos

#17 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od K@rlos »

Tak úprava se zdařila a nedalo mi to a dodal jsem zbytek... :)
Přílohy
1.jpg
1.jpg (48.86 KiB) Zobrazeno 2201 x

K@rlos

#18 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od K@rlos »

Foto ovladačů oken, centrálního zámku a osvětlení interiéru...
Přílohy
8.jpg
8.jpg (13.33 KiB) Zobrazeno 2201 x
7.jpg
7.jpg (24.47 KiB) Zobrazeno 2201 x
6.jpg
6.jpg (14.42 KiB) Zobrazeno 2201 x
5.jpg
5.jpg (9.04 KiB) Zobrazeno 2201 x
4.jpg
4.jpg (13.43 KiB) Zobrazeno 2201 x
3.jpg
3.jpg (64.65 KiB) Zobrazeno 2201 x
2.jpg
2.jpg (61.15 KiB) Zobrazeno 2201 x

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#19 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od Lachtan »

proti gustu žádný dišputát - jak říkali naši předkové...

Já osobně modrou nemusím (dokonce i nějaké výzkumy na toto téma potvrdily, že pro "pohodu" řidiče a tím pádem i bezpečnost provozu je nejlepší zelené podsvícení, následuje bílé/žluté, modré a nejhorší je červené), ale je to pouze názor (shodou okolností i můj)

Na přepínačích toho v zásadě nemáš moc co pokazit (ani vylepšit), jsem docela zvědavý, jak se popasuješ s ovladačem světel a hlavně palubkou - na tom si vylámali zuby i jiní (co se o toto pokoušeli) a hlavně já jsem v tomto směru neuvěřitelný pedant - podsvícení musí být naprosto rovnoměrný !!!

Nicméně, pokud se ti to líbí, tak to udělej alespoň pořádně a užívej si to :wink:
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

K@rlos

#20 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od K@rlos »

No na to jsem taky zvědavej, jak to dopadne se zbytkem palubovky... :)
Začnu s ovladačema světel, protože to mi nesvítí skoro vůbec - spálila se tam asi někdy žárovka a všechny světlovody jsou očuzený a přiškvařený, takže spíš nesvítí než svítí... :no:
Jo a nevíte náhodou někdo, kde se dá sehnat žárovka do ovládání světel a středovýho panelu (ventilátor,topení...)?
Kamarádovi nesvítí ani jedno a u nás v Mototechně je nemají. Jsou to takový krásný atypy... :o
Foto eventuelně dodám...

THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#21 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od THOmasoj »

K@rlos píše:No na to jsem taky zvědavej, jak to dopadne se zbytkem palubovky... :)
Začnu s ovladačema světel, protože to mi nesvítí skoro vůbec - spálila se tam asi někdy žárovka a všechny světlovody jsou očuzený a přiškvařený, takže spíš nesvítí než svítí... :no:
Jo a nevíte náhodou někdo, kde se dá sehnat žárovka do ovládání světel a středovýho panelu (ventilátor,topení...)?
Kamarádovi nesvítí ani jedno a u nás v Mototechně je nemají. Jsou to takový krásný atypy... :o
Foto eventuelně dodám...
v ovladačích ventilátoru a topení jsem je nedávno měnil. Měl jsem doma nějaký skleněnky, který byly akorát delší a měly kratší vývody. Asi nebudou nejideálnější, ale svítí, což je pro mě podstatný :-)...
Originál žárovky jsou tušim docela dost drahý (tušim, že tu někdo psal cenu okolo 100,-/ks). Nebo jsem pak viděl v nějakým eshopu diody i s tou plastovou paticí, jedna stála tušim okolo 30,-, ale kde to bylo už si opravdu nevzpomenu
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5099
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#22 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od Lachtan »

K@rlos píše:...Jo a nevíte náhodou někdo, kde se dá sehnat žárovka do ovládání světel a středovýho panelu (ventilátor,topení...)?
Kamarádovi nesvítí ani jedno a u nás v Mototechně je nemají. Jsou to takový krásný atypy... :o
Foto eventuelně dodám...
Stačí trošku pohledat - třeba tady a tady 8)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

K@rlos

#23 Změna podsvícení budíků a celé palubovky

Příspěvek od K@rlos »

Tak středovej panel proběhl inovací, ale půjde stejně předělat.
Foťák to sice vyfotil pěkně, ale ve skutečnosti to svítí slabě. Podle kontrolek na vnitřní okruh a klimy to je vidět-ty podle podsvícení září... :(
V každé patici na origo žárovku je jedna dioda s opilovanou čpičkou a odpor 560 Ohmů.
V novém provedení to bude vypadat asi tak, že pod každým kolečkem bude cca 4-5 diod. Držet to bude díky tavné pistoli, do patice na žárovku dám jen odpor a drátek, patici zastrčím dovnitř a zbytek už zapojím zepředu. Místa je tam dost a ovladače jdou jednoduše oddělat i s tou černou mřížkou okolo.
Výsledek sem hodím někdy příští týden, celej víkend jsem v práci, tak to nestihnu... :(
Přílohy
Panel.jpg
Panel.jpg (15.88 KiB) Zobrazeno 2141 x
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“