eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
Bohouš

#1 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Bohouš »

Tak jelikož se blíží doba, kdy půjde eRko ven z garáže rád bych se zeptal na názor zkušenějších kolegů ohledně otázky výše. Známý co sedlá Focus RS I.generace a pracovně se pohybuje mezi sportovními turbo vozy (povětšinou však japonské provenience) radí natvrdo ven. Rád si ale nechám poradit i od místních členů. Co jsem tak pohledával tak obecný názor je, že turbo motor kat nepotřebuje :unknown:
Názory ohledně STK apod. netřeba brát v potaz, eRkem najezdím ročně cca 1200 km, takže ekoteroristé můžou být v klidu :wink:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 134
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha

#2 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Ray Doyle »

Bohouš píše:Tak jelikož se blíží doba, kdy půjde eRko ven z garáže rád bych se zeptal na názor zkušenějších kolegů ohledně otázky výše.
Také tuto otázku nyní řeším. U mého Saabu 9-5 aero MY2000 jsem ho vyhodil (dal 3"downpipe bez katu) a super výkonový i zvukový efekt. Saab měl lambdu jen před katem, takže žádné problémy. Moje i tvoje Volvo má lambdu i za katem, takže ta by pak hlásila pitomosti a svítil by ti CEL ( i když bez ztráty výkonu). Dá se použít třeba nějaký O2 simulátor, ale s konkrétním nemám zkušenosti. Nebo jsem viděl různé způsoby vysunutí lambdy z přímého toku spalin ( viz. obrázky na http://www.s10forum.com/forum/f89/do-it-yourself-o2-simulator-126774 ), ale taky nevím, nakolik to funguje.
Ale nejradši bych kat zase vyhodil:) A ekoteroristi ať se pos...
_________________
Je: služební A4 + BMW 335i N54
Bylo : Volvo S60R + S70R + 850 R, Audi A3+A6, Mini JCW, MB C30cdi AMG, Mazda 3 MPS, VW Lupo, Honda Accord ctdi, skoro všechno od Saabu:)

Bohouš

#3 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Bohouš »

Dle reakcí přispěvovatelů to vysunutí funguje......takže teď jen sehnat ten bazmekt na ty svíčky a jdeme do toho :good:

láďa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 470
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#4 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od láďa »

Bohouš píše:Dle reakcí přispěvovatelů to vysunutí funguje......takže teď jen sehnat ten bazmekt na ty svíčky a jdeme do toho :good:
Tak já ho venku mám a žádnej randál.
Ba naopak, neustále mi to hlásí chybu motoru, Márra už mi to vymazával asi dvakrát a pokaždý když tomu naložím, tak se rozvítí zase. A hlavně má to takovej plechovej zvuk...no nevím.....
_________________
Koupena v T6R 850 T5R za 55tis..Nyní k prodeji v T6R za pouhých 85tis...

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 3741
Registrován: 19 roků 8 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#5 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od wickey »

obecne kazdy auto jede bez katu lip, ale zeby to byl az takovej rozdil, aby se s tim vyplatilo s*at se mi nezda.. (tedy kdyz treba neni vysypanej a neni to vyber z moznosti - vyndat nebo vymenit)..
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 134
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha

#6 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Ray Doyle »

to wickey : No já řešil tenkrát na Saabu celý 3" výfuk od turba a bez katu stál 12t Kč a s racingkatem asi 20t Kč. Takže z těhle možností to pro mě byla jasná volba. A u R-ka se taky dostávám k výměně výfuku, takže se asi historie bude opakovat

to bohouš: asi to nemusí být zrovna ten bazmek na svíčky, stačí to prostě dostat kousek dál od výfuku. A pak se uvidí, jestli to funguje:)
_________________
Je: služební A4 + BMW 335i N54
Bylo : Volvo S60R + S70R + 850 R, Audi A3+A6, Mini JCW, MB C30cdi AMG, Mazda 3 MPS, VW Lupo, Honda Accord ctdi, skoro všechno od Saabu:)

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1837
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#7 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Roger »

Pravda, zvuk bude plechovejsi...nekomu se to moc libit nemusi, ale hlavne ze na emisich se to snad jeste libit bude...i bez katu.
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 413
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: sk- trnava

#8 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od berzerker »

moja ex 440 turbo isla bez katu vyrazne lepsie, lambda bola pred katom.
_________________
850 T5R 2.0 1995 green-ex momentalne bezvolvovec

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 134
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha

#9 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Ray Doyle »

Roger píše:hlavne ze na emisich se to snad jeste libit bude...i bez katu.
Což o to, na emisích se to auto sice mechanikům nejspíš líbit bude, ale docela určitě se jim nebudou líbit ty naměřený hodnoty :twisted:
_________________
Je: služební A4 + BMW 335i N54
Bylo : Volvo S60R + S70R + 850 R, Audi A3+A6, Mini JCW, MB C30cdi AMG, Mazda 3 MPS, VW Lupo, Honda Accord ctdi, skoro všechno od Saabu:)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 4151
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#10 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od dali »

Ray Doyle píše:Moje i tvoje Volvo má lambdu i za katem.
Omyl... moje a tvoje auto má jen jednu lambdu před katem, Bohoušovo už má dvě, jednu před, jednu za katem. Všechny 850R 2,3 plnily pouze Euro I, byl bys velká výjimka. Nejsnáz, aniž bys lez pod auto to poznáš podle toho kolik si platil ekopoplatek při převodu... Já dával 5000 = Euro 1 = jen jedna lambda.
Takže já mám jasno: komplet vejfuk s 3" downpipe bez katu :P .

st_Andy
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1929
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Košice - Staré mesto
Vůz: V90 D5 AWD Inscription

#11 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od st_Andy »

dali píše:Takže já mám jasno: komplet vejfuk s 3" downpipe bez katu :P .
Jo 3" roura Bez katu na plaseni srnek doooobry! :Yahoo!: (bohuzel s ohledem na me nocni navraty do garaze a uspesné sousedske vztahy budu radsi jenom tise zavidet :D)



Bohouš

#12 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Bohouš »

Hmmmm........z těch Andyho videíí to nevypadá tak úplně zle. Škoda jen té lambdy za katem, ale snad si s tím mechanik poradí.

Andy - koukám, že máme velmi podobnou kombinaci přibližovadel Volvo + Fiat a dokonce podobné kousky :beer:

st_Andy
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1929
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Bydliště: Košice - Staré mesto
Vůz: V90 D5 AWD Inscription

#13 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od st_Andy »

Bohouš píše:Andy - koukám, že máme velmi podobnou kombinaci přibližovadel Volvo + Fiat a dokonce podobné kousky :beer:
No jasňe :beer: na Fiatacke benziny ja nedam dopustit.. a ze na nem kapotu otvaram min :twisted: dyt to je upa nejlepsi kombinace: zimni auto / letni auto :D

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 134
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha

#14 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Ray Doyle »

dali píše:Omyl... moje a tvoje auto má jen jednu lambdu před katem, Bohoušovo už má dvě, jednu před, jednu za katem. Všechny 850R 2,3 plnily pouze Euro I, byl bys velká výjimka. Nejsnáz, aniž bys lez pod auto to poznáš podle toho kolik si platil ekopoplatek při převodu... Já dával 5000 = Euro 1 = jen jedna lambda.
Takže já mám jasno: komplet vejfuk s 3" downpipe bez katu :P .
No já platil 3000,- Kč a ve velkým techničáku mám EURO2. Takže záhada:) Kdyby byla lambda jen před katem, tak samozřejmě není co řešit. Ale i u švédskýdo výrobce downpipů mi tvrdili, že je lambda i za katem a bude svítil lambda. Asi to budu muset hodit na zvedák, ať je to jasné.
_________________
Je: služební A4 + BMW 335i N54
Bylo : Volvo S60R + S70R + 850 R, Audi A3+A6, Mini JCW, MB C30cdi AMG, Mazda 3 MPS, VW Lupo, Honda Accord ctdi, skoro všechno od Saabu:)

Marek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 117
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: Škoda SuperB 1.8T Elegance
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#15 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Marek »

Nazory se ruzni,ale podle mne je idealni volba sportovni kat.
Je to jistota,ktera funguje vzdy a bez potizi...
Napriklad Impreza reaguje na vyndani katu znacne nepravidelnym chodem a hrbolatejsi krivkou "prubehu".
_________________
Ford Tourneo Connect 110PS - táhám zvuk a Volvo dodávku nedělá :-)

Bohouš

#16 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Bohouš »

Marek - nemáš prosím nějaký tip na sportovní kat ??? U BSR něco nabízejí, ale s 400 CPSi, což je dle informací na netu kat s normální prostupností. Sportovní katalyzátor by se měl pohybovat okolo 100 CPSi, ale jak říkám já vím jen to co jsem si našel na netu :roll: :roll:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 901
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Vůz: Volvo S60 2,5T AWD BSR
Bydliště: Vysočina

#17 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Stalin »

_________________
VOLVO S60 2,5T 154KW AWD 2003 SCARAB GREEN, BSR stage 2, Simons 2,5" 250ps, brzdy 320mm, 18" Nebula
BYLO Volvo 480 Turbo Black 88kw Volvo 480 ES red 70kw

Marek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 117
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: Škoda SuperB 1.8T Elegance
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Marek »

Bud viz odkaz nahore,nebo take http://www.sportovniautodoplnky.cz , tam vedou sortiment od firem Dynomax a MagnaFlow...
Nebo kdyby byl zajem,muzeme poresit neco pres Ebayi - mohlo by se podarit vydrazit neco "za dobre"...
M.
_________________
Ford Tourneo Connect 110PS - táhám zvuk a Volvo dodávku nedělá :-)

Bohouš

#19 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Bohouš »

díky za tipy......z e-baye nechtějí moc posílat do čech :crazy:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 134
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha

#20 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Ray Doyle »

Marek píše:Napriklad Impreza reaguje na vyndani katu znacne nepravidelnym chodem a hrbolatejsi krivkou "prubehu".
Nevím jakou Imprezu máš namysli, ale třeba GT classic shape fungovalo bez katu víc než dobře. Ale sportovním katem nic nezkazíš, o tom žádná.
_________________
Je: služební A4 + BMW 335i N54
Bylo : Volvo S60R + S70R + 850 R, Audi A3+A6, Mini JCW, MB C30cdi AMG, Mazda 3 MPS, VW Lupo, Honda Accord ctdi, skoro všechno od Saabu:)

Marek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 117
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: Škoda SuperB 1.8T Elegance
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Marek »

Tusim,ze to bylo nejaky starsi GT..
Jinak dalsi zkusenost - Leon Cupra svitil jak "vanocni stromecek" . (Myslim tim Check Engine).
Takze pokud jsou 2 lambdy , spis nevyndavat... :bad:
_________________
Ford Tourneo Connect 110PS - táhám zvuk a Volvo dodávku nedělá :-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 134
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha

#22 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Ray Doyle »

Marek píše:Takze pokud jsou 2 lambdy , spis nevyndavat... :bad:
S tím se nedá než souhlasit :sorry:
_________________
Je: služební A4 + BMW 335i N54
Bylo : Volvo S60R + S70R + 850 R, Audi A3+A6, Mini JCW, MB C30cdi AMG, Mazda 3 MPS, VW Lupo, Honda Accord ctdi, skoro všechno od Saabu:)

Bohouš

#23 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Bohouš »

Takže raději než nějaké pokusy, půjdu do toho sportovního katu a uvidíme.......

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 19
Příspěvky: 134
Registrován: 14 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha

#24 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Ray Doyle »

Bohouš píše:Takže raději než nějaké pokusy, půjdu do toho sportovního katu a uvidíme.......
Já mám teď objednaný komplet výfuk bez katu. Udělám pár pokusů :) a když bude nejhůř koupím sportovní kat, vyříznu trubku a přidám jej do systému. Budu průběžně podávat zprávy
_________________
Je: služební A4 + BMW 335i N54
Bylo : Volvo S60R + S70R + 850 R, Audi A3+A6, Mini JCW, MB C30cdi AMG, Mazda 3 MPS, VW Lupo, Honda Accord ctdi, skoro všechno od Saabu:)

Bohouš

#25 eRko vs katalyzátor - nechat / vyndat ???

Příspěvek od Bohouš »

OK dej echo.
Já po dnešku objednám 19T turbo, sportovní kat a uvidíme co dál...... :beer:
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“