Klouzání u České Lípy Sosnová

Jak bylo...
  • Autor
  • Zpráva
neuman zdenek Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5744
Registrován: 17 roků 11 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: Volvo 760 GLE 1989 D 24 TIC

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od neuman zdenek »

Děkuji všem kteří přijeli ,bylo to moc poučné a velice zajmavé jak teorie tak i praxe :palec: doporučoval bych to všem těm kteří si pletou komunikaci ze závodní dráhou,foto dodá Viktor :mrgreen:

VanThomas Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1176
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Vůz: 745 D24T M46+OD 90'
Bydliště: Praha 3

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od VanThomas »

JJ hodně zajímavé, vzhledem k tý slevě, co jsem dostali, uvažuju si to brzo zopakovat, ale celodeně :palec: http://sd.e-ransome.eu/cenik.aspx

neuman zdenek Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5744
Registrován: 17 roků 11 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: Volvo 760 GLE 1989 D 24 TIC

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od neuman zdenek »

ještě pár info co se týká programu, po příjezdu do areálu závodiště je nutnost se v recepci zaregistrovat ,poton vás pošlou na teoretickou část která trvá ccá 3/4 hod.( vřele doporučuji) poté následuje praxe která se skládá ze tří různých odlišných jízd, kdo se těší že si tam zazávodí tak teď už ho vyvedu z míry, po celou dobu se o vás starají profesionálové a je velice důležité naslouchat jejich rad a příkazů, o bezpečnost vaší a vašeho autí co se týká šířky dráhy je skutečně dostatečná, dále po příjezdu na závodiště je možnost se v recepci připoto, připojistit tuším někde kolem 420 Kč ,- jedno auto ,po skončení jízdy obdržíte certifikát o uskutečnění jízdy

viktorb Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 78
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Ústí nad Labem

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od viktorb »

No bylo to pěkný, i když jsem si za volantem většinou připadal jak trouba. :roll: Rozhodně by za to stálo absolvovat i ten celodenní kurz.

A mimochodem moc dobře tam vaří :kuch:

Bobes
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 241
Registrován: 16 roků
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od Bobes »

taky asi zvážím ten celokurz... svoje fotky dodám zítra nebo v pondělí :)

hroch32 Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 778
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od hroch32 »

Jo, jo, pěkný to bylo. Zvlášť přibližně polovina Volv v kurzu od 10:30 :razz:

Osobně jsem se přesvědčil o několika věcech:
a) umim úplné ho*no, omlouvám se, jinak to říct nejde
b) příští zimu dávám nové gumy, tyhle už stojí asi za to, co moje řízení
c) 850 je fakt dlouhá těžká mrcha, takže se s ní musí trochu jinak než s hatchbacky; instruktoři na to ale celkem promptně upozornili
d) manželka umí řídit podstatně líp než já :D což je na jednu stranu skvělé, na druhou stranu vyvstává otázka, zda bych si fakt neměl zaplatit ten velký kurz (levnější ale bude nechat řídit manželku :mrgreen: )

Jo, a fajn parta se tam sešla (yoby nám chyběl!). Bylo vidět naživo, jak jsou kolem Volva pohodoví lidi :!:

neuman zdenek Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 5744
Registrován: 17 roků 11 měsíců
Bydliště: R.I.P.
Vůz: Volvo 760 GLE 1989 D 24 TIC

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od neuman zdenek »

jj také jsem se přesvědčil o tom že by člověk měl kolikrát méně ryskovat než je třeba,páč ono to s tím uměním za volanten ,není úplně zas tak super jak si já o sobě myslím a asi mnoho dalších ;-) tak že trochu sebeseřvání někdy neuškodí :mrgreen:

Bobes
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 241
Registrován: 16 roků
Bydliště: Dobříš / Brno
Vůz: V70 2,5TDi I.generace 2000, manuál
Bydliště: Dobříš / Brno

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od Bobes »

celkem mne bavili, když chtěli aby nájezdová rychlost na vyhýbání překážce byla min 45 km/h, ztoho jsem to ani nezbrzdil, natož aby to zatočilo :) asi je fakt bavilo stavět ty kuželky :)

yoby Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Radní
Příspěvky: 3651
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: České Budějovice
Participant x 1

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od yoby »

kua závidim :?
2hroch32: jj, jsem v pátek večer jel od Márry ze servisu cca 150 km za tmy, sněžení a 10cm sněhu na silnici.. jsem dorazil domu v 10 večer a ráno jsem byl absolutně bez šance vstát :cry: Navíc by se to asi moc nelíbilo těm fungl novejm brzdám

hroch32 Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 778
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od hroch32 »

yoby píše:kua závidim :?
2hroch32: jj, jsem v pátek večer jel od Márry ze servisu cca 150 km za tmy, sněžení a 10cm sněhu na silnici.. jsem dorazil domu v 10 večer a ráno jsem byl absolutně bez šance vstát :cry: Navíc by se to asi moc nelíbilo těm fungl novejm brzdám
Kruciš, žes to neřek, mohls přespat u nás, psal jsem, že pojedem z Práglu. Ještě jsem Ti chtěl volat, ale už jsem se k tomu nějak nedostal... bych si nakopal.

Jinak my jeli v pátek z Vimperka, docela chuťovka, umím si představit, žes byl pěkně vyšťavenej. A ještě ty naproti, takže i Ty, to měli horší, jeli v souvislý koloně (a dneska přesně to samé, má svoje výhody, jezdit na víkendy do Prahy a ne z Prahy ;) ). Tak si někdy musíme dát repete!

viktorb Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 78
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Ústí nad Labem

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od viktorb »

Bobes píše:celkem mne bavili, když chtěli aby nájezdová rychlost na vyhýbání překážce byla min 45 km/h, ztoho jsem to ani nezbrzdil, natož aby to zatočilo :) asi je fakt bavilo stavět ty kuželky :)
No, na čtyřicet jsem se snad ani nerozjel a taky jsem jim to trošku zpřeházel. Do zatáčky to samé. A když mi instruktor říkal, že nemám brzdit tak jsem mu nevěřil. V dalším kole jsem se pekelně soustředil abych vše udělal správně. Ale jak auto začalo jít ven ze zatáčky, tak jsem se stejně neubránil a na brzdu jsem lehce ťuknul. Tyhle reflexy se překonávají opravdu těžko.

A při odpoledním návratu jsem si připomněl raní teorii - nedodržení bezpečné vzdálenosti. Nezklamal frajer s oktávkou. Po tom, co předjel kamaráda za mnou, se nám nalepil dva metry za zadek a pořád se vystrkoval do půlky i když tam byla plná čára. Tak jsem si dal opravdu záležet a omezení rychlosti u Zahrádek (70-50-30) jsem absolvoval opravdu vzorně. No a pak už jen felda plná lidí, předjíždějící asi 5 aut z kopce před zatáčkou.

ttoommaasseekk Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1673
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od ttoommaasseekk »

Me resume:

mam jiz par podobnych poligonu za sebou s rozdilnymi vozy a za rozdilnych podminek, tudiz mohu srovnavat.

Na to ze to bylo zadarmo, tak dobry.
Na teorii jsem nebyl (drandil jsem venku s kocarem), ale pry probehlo dost "zajimavych dotazu" :lol: Treba na leto na polygonu, ze ??? ..... Ale teorie pry dostacujici, tedy dle slov manzelky (ta je jiz ode me celkem poucena :lol: ) a ridicsky deformovana.
Praxe jak jsem ji sledoval z mista spolujezdce, byla spise ukazkou moznosti a seznameni s vozidlem na kluzkem povrchu. 1*cv bylo na praci s volantem, takova zahrivacka, ze? 2*cv jiz bylo zajimavejsi, ale nemelo smysl jet do kuzelek pomalu, chtelo se to trosku rozjet, na udavanych 40km/h, pak jiz nastavala trocha legrace. Jestli se nemylim, Hrochovi32 se nejak na plyn slapat moc nechtelo, ze? :lol: Na srovnani kol ve smyku to chce mit trosku zaludek, ale je to jen o treninku. 3*cv tzv "Losi test" byl paradni, na tomhle se da hodne veci naucit i dopilovat. Pro vas ostatni, pry vyhybacce se snazte prejet tu posledni pravou kuzelku, pak vam manevr vyjde zdarne.
Dovolil bych si tedy male shrnuti:
Kdyz brzdim, tak k*r*a brzdim poradne.
Kdyz zatacim, tak drzim poradne volant a citim podvozek.
A kdyz uz je to v pr*****, tak jen drzim brzdu a nedrzim krecovite volant, aby mi pri vyletnuti do kopriv nezlamal ruce.

Vyuzijte voucher na slevu, i manzelku prihlasim na celodenni blbnuti. Za tisic korun to stoji za to. To by jsme se opet mohli domluvit na nejaky vikend, ne? Takovy maly Volvik srazek, ze? :tlesk:

Dural8
Offline
Příspěvky: 1289
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od Dural8 »

Chtěl bych jenom upozornit že voucher není v hodnotě proklamovaných 2950,- ale to je celková cena kurzu po uplatnění tohoto voucheru!!!
( nechali jsme si to při jeho předávání řádně vysvětlit, takže žádná další návštěva za 1000,- ale 4100,- - cca 1150,- )

Ke kvalitě klouzání se raději vyjadřovat nebudu, v praxi nic poučného neřekli a to z jednoduchého důvodu, aby lidi přijeli na celodenní kurz.
( kdo se dověděl více, než že má těžké auto, ať se rozjede rychleji anebo ehm či píp, ať se hlásí. Protože ti instruktoři můžou okomentovat absolutně všechno co člověk v autě udělal a kdy a proč a co na tom bylo špatně, a i když je to zadarmo a celé zrychlené, myslím že by to mohlo pomoci. Informace typu v zatáčce nebrzdit po jejím špatném průjezdu je nedostačující, nic neříkající a nic nezlepšující, relevantní bych považoval např. do kdy brzdit, kdy zatočit volantem, kolik a to proto abych si to další jízdu zkusil, protože dle dostupných komentářů instruktora člověk svou chybu velmi pravděpodobně další jízdu znovu zopakoval ( např. dnes 22.2. kolega v S60 od 11:30 v zatáčce, dvakrát za sebou přetočil a informace od instruktora - kontra ).
Na zablbnutí si v klidu v bezpečí to bylo ok, ale toť dle mého názoru vše.

viktorb Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 78
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Ústí nad Labem

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od viktorb »

Dural8 píše:Chtěl bych jenom upozornit že voucher není v hodnotě proklamovaných 2950,- ale to je celková cena kurzu po uplatnění tohoto voucheru!!!
( nechali jsme si to při jeho předávání řádně vysvětlit, takže žádná další návštěva za 1000,- ale 4100,- - cca 1150,- )
Durale, nemáš pravdu. Anebo máš jiný voucher. Na tom mém je napsáno: "Tento poukaz opravňuje jeho držitele k uplatnění slevy v hodnotě voucheru k absolvování kurzu bezpečné jízdy." Ta formulace mi připadá celkem jednoznačná.Takže jste se asi ptali někoho, kdo o tom nemá páru.
Ze zvědavosti jsem si otevřel přihlášku do kurzu (http://sd.e-ransome.eu/terminykurzu.aspx), zaškrtnul, že vlastním voucher a zadal údaje z voucheru: číslo a ověřovací kód. Když jsem nechal voucher ověřit, naskočila mi částka zaplacené zálohy (2975,-). Takže asi tak 8)

A že tě to až tak nenadchlo? Po pravdě řečeno, když si tu překážku pojedeš tak čtyřikrát, pětkrát nic moc nového se asi nenaučíš. To snad ani nejde. Já jsem přišel hlavně na tohle:
1) že to s mým ježděním na sněhu není žádná sláva
2) že bych měl jezdit pomaleji než nás nabádali intruktoři (tedy podle sebe), protože ti co jeli opravdu krokem tak projeli v pohodě
3) že potřebujeme nový zimní gumy (6 a 4 mm už opravdu není nic moc a taky nejsou nejmladší),
4) že si to rád zopakuju v celodenní variantě, kde si zajezdím učitě víc a snad se i víc naučím.
Dneska už vím, že to potřebuju. A myslím, že vo tom to celý bylo.

(Obzvlášť po tom, co jsme tam viděli exoty, kteří se na slalomu za každou cenu snažili svlíknout gumy z ráfků a jeli jako o závod; frajery, kteří leštili při zatáčení volant dlaní; nebo experty, kteří ze zatáčky vyjeli ve směru ve kterém do ní najeli a zatáčeli daleko za kluznou plochou na asfaltu.)

No a taky to byl docela fajn minisraz. :mrgreen:

Dural8
Offline
Příspěvky: 1289
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od Dural8 »

Vysvětlovala to paní která voucher předávala. V tom případě mají neproškolený personál i na tak důležitých pozicích, že to tam spousta lidí nechávala. Co jsem si to tam vyzvedával já, tak 3 klucí když to vysvětlila takhle tak to tam nechali (8:30), když si to vyzvedávala manželka, tak už tam byly ty vouchery položený a u nich napsáno nevyvednuté, docela štos. Další 2 lidi je tam fyzicky nechali když jsme tam byly po kurzu v 11:30. Takže to je docela na prd.

Co se týče jízdy jsi zjistil řadu věcí. Já jsem tuto řadu věcí věděl a Ty jistě také, akorát sis to vyzkoušel pod dohledem, ale poradil Ti tam někdo nebo naučil Tě něco? Psal jsem, že chápu že je to zrychlené a nemůžou zacházet do detailů, ale stačilo by místo ehm či píp po jakékoli akci říct člověku, příště pomaleji, zkusí pomaleji ale udělá jinou chybu ( např. moc točí kolama při vyhýbacím manévru ), klik do vysílačky - ty kola stačí jemněji a méně vytočit, příště opět zkusí a i za těch 5-7 jízd se něco naučí/zjistí. Takhle sis na to musel přijít sám. Prostě lákadlo, kravení pod dozorem.
A lidí co nedrží volant oběma rukama apod. věci které popisuješ, toho se nikdy nezbaví, to je zvyk a dlouhodobá záležitost kterou je nenaučí ani za jeden den ( celý kurz ). A jak řídí? No myslím že si to tam veskrze užívají, prasí a "bourají" protože jinde si to nevyzkoušejí. Na rady instruktorů nedávají, protože veskrze žádné nejsou. Věřím ale, že celodenní kurz by byl absolutně o něčem jiném.

hroch32 Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 778
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od hroch32 »

ttoommaasseekk: Ono se to řekne, šlapat na plyn, jenže jak, když auto tak jako tak nezrychlí, neb podkluzuje :roll: Navíc jsem to stejně neprojel ani jednou pořádně, a to jsem jednou na tu překážku najížděl krokem – stejně si mrška jela, kam chtěla. Prostě jsem to nezvlád, co si budem povídat, moje řidičské schopnosti jsou ještě horší, než jsem čekal :oops: Ale zato Tvoje žena jela moooc pěkně :palec:

viktorb Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 78
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Ústí nad Labem

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od viktorb »

Tak ty vouchery mně mrzí - schválně to ještě zkusím ověřit. Já si nic vysvětlovat nenechal, jen jsem to popadnul, hodil do auta a běžel fotit.

Nevím jak v neděli, ale nám v sobotu do vysílačky instruktoři říkali co jsme udělali špatně a co s tím příště udělat. Můj problém byl spíš v tom, jak moc jsem se na všechno soustředil a tím pádem to bylo trochu křečovité. Taky nevím, jak to šlo těm před námi, ale my měli v zatáčce ještě hodně čerstvého sněhu a tam to šlo projet opravdu jen krokem. Odpojedne už byla ta plocha čistá a úspěšnost průjezdů vyšší (až na toho pána co pořád jezdil rovně).
Takže se sejdem na tom celodenním? 8)

viktorb Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 78
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Ústí nad Labem

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od viktorb »

hroch32 píše:ttoommaasseekk: Ono se to řekne, šlapat na plyn, jenže jak, když auto tak jako tak nezrychlí, neb podkluzuje :roll: Navíc jsem to stejně neprojel ani jednou pořádně, a to jsem jednou na tu překážku najížděl krokem – stejně si mrška jela, kam chtěla. Prostě jsem to nezvlád, co si budem povídat, moje řidičské schopnosti jsou ještě horší, než jsem čekal :oops: Ale zato Tvoje žena jela moooc pěkně :palec:
Nezbývá než souhlasit :?
(Ale i moje Iva jela pěkne, ne? :mrgreen: )

hroch32 Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 778
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od hroch32 »

Dovolil jsem si udělat malinkou stránku s pár fotkami a videem. Nechtělo se mi s tím psát ručně, tak jsem ji jen tak "namyšoval" v iWebu, což ovšem přineslo potíž v tom, že stránka nefunguje s IE6. Odzkoušeno mám Safari, Firefox 3.0 i 2.0, Operu 9. Kritika povolena ;)

http://software.tbt.cz/fialka

hroch32 Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 778
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od hroch32 »

viktorb píše:...(Ale i moje Iva jela pěkne, ne? :mrgreen: )
Bezpochyby :palec:

hroch32 Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 778
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od hroch32 »

viktorb píše:... Taky nevím, jak to šlo těm před námi, ale my měli v zatáčce ještě hodně čerstvého sněhu a tam to šlo projet opravdu jen krokem. Odpojedne už byla ta plocha čistá a úspěšnost průjezdů vyšší (až na toho pána co pořád jezdil rovně).
Takže se sejdem na tom celodenním? 8)
Dopoledne jsem zatáčku ani jednou neprojel v pořádku. Odpoledne mi na jeden průjezd žena Fialku půjčila... a sice s odřenýma ušima a hůř než ona, ale projel jsem ji. Prostě sníh na ledu + těžké auto = bez šance (aspoň pro mě). Poučení z toho je, že si bude dávat ještě větší pozor.

Menhir
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 311
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Vůz: 850 Estate
Bydliště: Praha 8

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od Menhir »

Tak mě napadá - když pojedu fakt ultraopatrně a náhodou(!) to projedu bez větších problémů, tak si toho moc nevyzkouším, ne? :o
Jinak už se těším na březen... :razz:

viktorb Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 78
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Ústí nad Labem

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od viktorb »

Menhir píše:když pojedu fakt ultraopatrně a náhodou(!) to projedu bez větších problémů, tak si toho moc nevyzkouším, ne?
Neboj, ono ti to nedá. 8) Pomalu se projíždí jen poprvé, na seznámení.

viktorb Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 78
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Ústí nad Labem

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od viktorb »

Tady je upřesnění k voucherům:

Částka uvedená na voucheru je opravdu SLEVA z ceny Kurzu bezpečné jízdy (4165,-).

Pokud tedy víte o někom, kdo si ho nevyzvednul protože byl informován, že je to cena kurzu, ať kontaktuje Autodrom v Sosonové (http://www.autodrom.cz) a měli by mu ho vystavit znovu.

Voucher je také převeditelný na jinou osobu, takže ho nemusíte nechat bez užitku propadnout. (http://sd.e-ransome.eu/voucherinfo.aspx)

Dural8
Offline
Příspěvky: 1289
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

Klouzání u České Lípy Sosnová

Příspěvek od Dural8 »

viktorb píše:Tady je upřesnění k voucherům:

Částka uvedená na voucheru je opravdu SLEVA z ceny Kurzu bezpečné jízdy (4165,-).

Pokud tedy víte o někom, kdo si ho nevyzvednul protože byl informován, že je to cena kurzu, ať kontaktuje Autodrom v Sosonové (http://www.autodrom.cz) a měli by mu ho vystavit znovu.

Voucher je také převeditelný na jinou osobu, takže ho nemusíte nechat bez užitku propadnout. (http://sd.e-ransome.eu/voucherinfo.aspx)
Paráda, dobrá zpráva. Já znám z okolí 2, štos tam ale byl řádnej i bez nich...

Zpět na „Proběhlé klubové srazy“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé