XC70, 2007, D5, 136kW - chyba hlavních světel

Kulaté velké předokolky/AWD
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC70, 2007

#1 XC70, 2007, D5, 136kW - chyba hlavních světel

Příspěvek od Wallker »

Ahoj, má nějdo zkušenosti s přestavbou xenonu na bixenon? Mam automatický naklápění, podle zatížení a to krásně ovládá výšku. Jenže.. pouze v režimu světel "0", ale tam nedrží dálka, jen jako klasická světelná houkačka. V režimu zapnutých světel mi po přepnutí během chvíle světla sjedou dolů a svítí jen pár metrů před auto a zároveň to vypíše chybu hlavních světel. Na Sviť líp si s tím nevědí rady a v Prúhonickym Volvu mi řekli, že to tam nemá co dělat a že mi nepomůžou.. světla jsou seřízená, plně naklápěná, nikoho neoslňují a svítí parádně, jen ta chyba mě štve.. Neřešil někdo něco takovýho? Dík Honza

Tod2
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3003
Registrován: 8 roků 10 měsíců
Bydliště: Kroměříž
Vůz: S80 D5244T 120kW AT MY06

#2 XC70, 2007, D5, 136kW - chyba hlavních světel

Příspěvek od Tod2 »

a ta světla jsou teda předělávaná i s čidlem nebo jak?
tuhle chybu spadnutí světel dělaly vadné motorky ve světlech
_________________
D5T5 ST2, egr off + dongle
Obrázek VIN YV1TS796961433633

Jakub Svoboda
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5149
Registrován: 7 roků 6 měsíců
Bydliště: Rakovník
Vůz: XC70 III D5 AWD 169kW, V60 MY2018 D3 110

#3 XC70, 2007, D5, 136kW - chyba hlavních světel

Příspěvek od Jakub Svoboda »

A co zmena konfigurace pres Vdash? To mohlo pomoci, pokud sr svetla prestavela.
_________________
XC70 MY2010 D5 169kW Polestar
V60 MY2018 D3 110kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC70, 2007

#4 XC70, 2007, D5, 136kW - chyba hlavních světel

Příspěvek od Wallker »

Motorky jsou puvodni, a nima se nehybalo. Klasicky naklapeni, dle zateze jede, jako vino.. druhy motorky pro prizvednuti puvodniho xenonu pri pripnuti dalky jsou stale zapojene, jen zrusen pojezdovy jazycek, aby se zamerne parabola neprizvedla. O propojeni pres Vdash a prekonfigurovani nic nevim a hlavne neznam nikoho z okoli Prahy, kdo by tohle zvladnul.. myslel jsem, ze v autorizaku to vyresej, ale chapu, ze tohle je proste nezajima a nedelaj to..

libor_m
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 360
Registrován: 13 roků 10 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: XC70 D5 136kW MY06

#5 XC70, 2007, D5, 136kW - chyba hlavních světel

Příspěvek od libor_m »

OT: Pokud mi to občas hodí chybu a světla tzv. spadnou dolů, je to tedy vadný motorek... Jde vyměnit samostatně?

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC70, 2007

#6 XC70, 2007, D5, 136kW - chyba hlavních světel

Příspěvek od Wallker »

Do doby tehle prestavby to jelo uplne na pohodu, bez jediny chyby. Motorkum bych to nepripisoval, kdyz vrci a v rezimu "0" vse normalne ovladaji, ale v rezimu "zapnuta svetla" to okamzite hodi chybu..

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 195
Registrován: 8 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha 9
Vůz: V70II 2.4 D5244T5 120 kW TF-80SC 2007

#7 XC70, 2007, D5, 136kW - chyba hlavních světel

Příspěvek od resk181 »

Mám podobnej problém - světla svítí OK, jen po přepnutí na dálky a vypnutí potom klasický potkávačky spadnou dolů a vyskočí hláška na PC. Podle Vida jsem identifikoval pouze, že je to pravé světlo a vyměnil jsem nejdřív řídící jednotku (ballast) - nepomohlo, vyměnil jsem motorek naklápění - nepomohlo. Čidlo na nápravě spíše vylučuji, to by dělalo častěji.
Vypadá to na chybu druhého motorku, který ovládá přepínání dálky/potkávačky, ale ten je prý uvnitř světla a musí se rozlepit a prý nejde jen tak vyměnit (nezkoušel jsem) - viz. https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=127&t=31480
_________________
Volvo V70II, 2.4 D5244T5, 120 kW, r. v. 2007, TF-80SC

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3435
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#8 XC70, 2007, D5, 136kW - chyba hlavních světel

Příspěvek od Ekky »

Vrat tam zpátky původní světla a nebo odpoj motorky naklápění. Ten samý problém dělá přestavba s plastu na sklo. Nepomihla ani prekonfigurace auta aby si myslelo že má R světla které jsou totožné.
Buď ozelis světla nebo nivelaci. Jjnan to nevyřešís.
Jinak 2007 má Bi xenony má z výroby. maximálně tam dávaly na tenhle ročník adaptivní světlomety, tak co jsi prestavoval?
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 4
Registrován: 3 roky 6 měsíců
Bydliště: Kamenice
Vůz: XC70, 2007

#9 XC70, 2007, D5, 136kW - chyba hlavních světel

Příspěvek od Wallker »

No origo jsou paraboly s xenonovou vybojkou, ktera ma na sobe stinitko. U prepnuti na dalku se parabola s xenonem motorkem zvedne a pripne se k tomu halogenova dalka. Po prestavbe je v parabole zasazena cocka se stinitkem a v rezimu dalky se jen odklopi stinitko a opet pripne druha zarovka (jako u origo), jen s tim rozdilem, ze uz neni treba prizvedavat parabolu a tak je ten druhy motorek znehybnen, byt elektronicky pripojen a jezdi si na prazdno. Zustaly i stejne origo startery vybojek.. V podstate to pise chybu i jen v rezimu parkovacich svetel. Monitoruje si i pripojeni tech druhych motorku, nebo je vazne staci odpojit?

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3435
Registrován: 12 roků 5 měsíců
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#10 XC70, 2007, D5, 136kW - chyba hlavních světel

Příspěvek od Ekky »

A víš o tom že v tom světle jsou čidla naklopeni?
Pokud si odstavil vnitřní mechanismus prizvedavani tak pak ti to asi bude blbnout pac tam je to čidlo.
Jinak já mám motorky odpojene a nic to nepíše. Myslím ty hlavní co jsou na světle a ne ve světle. Ty stelovaci.
No obrazvich máš mechanismus prizvedavani, ten byli kabel je čidlo. Do funkčnosti světel hodně kecá CEMka takže pokud nemá data, vyhodnotí chybu a hodí světla do nouze z bespecnostnich důvodu a sklopi je. Neuděláš nic. Já se stim sral 3 dny a to jsem jen vytáhl plastive sračky a dával jsem predface skleněné. Na nic jsem nepřišel,nakonec jsem světla odpojil od nivelace a mám je serizene na pevno. ObrázekObrázekObrázek
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „S60, V / XC70 II (-07), S80 (-06), XC90“