Jaký nový vůz

...i nemožném! ALE JEN POKUD TO SOUVISÍ S VOLVEM!!! (potažmo evt. s jinými automobily)

VYKECAT SE MŮŽETE V LAMPÁRNĚ!!!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 31
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha

#1 Jaký nový vůz

Příspěvek od rimsy »

Zkusmo jsem se poohlížel po novém autu ale buď jsou to všechno tříválce, nebo polohybridy s dojezdem 20 kilometrů na elektropoho, případně auta s 9 stupňovou převodovkou se spoustou Eurokurvítek.
Přemýšlím o náhradě za moje S60 D5, se kterým jsem spokojen a šlape jak má, napadá mne S60, líbí se mi XC40, případně něco od AUDI/Mercedes?
Spíše pro delší trasy aby vydrželo déle jak 4 roky.
Má někdo zkušesnost z těmi hybridy, jak je to praktické, není s tím nakonec víc starostí, než užitku?
Řešil někdo z vás koupi nového auta?
_________________
Volvo S 60 2,4 D5, 136 kW

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1676
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#2 Jaký nový vůz

Příspěvek od ttoommaasseekk »

Hyundai i30
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 31
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha

#3 Jaký nový vůz

Příspěvek od rimsy »

ttoommaasseekk píše:Hyundai i30
dekuji za cennou radu.. pokud by to slo,tak bych s jízdním komfortem nerad šel dolů, i když věřím, že Hyundai budou mít více elektronických vychytávek.
_________________
Volvo S 60 2,4 D5, 136 kW

PINĎABC
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 4999
Registrován: 12 roků 2 měsíce
Bydliště: Bílovec
Vůz: S90 T6 AWD POLESTAR

#4 Jaký nový vůz

Příspěvek od PINĎABC »

Doporučím ti podívat se na jeho testy a videa je objektivní a dost se dozvíš i o Elektro a hybridech. https://www.youtube.com/channel/UCZc9ZRh_CRoP3zhrW5Do6Tw

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1277
Registrován: 8 roků 9 měsíců
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
Vůz: Volvo S80 v8, 2008; Volvo S60 T5, 2002
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#5 Jaký nový vůz

Příspěvek od marekbm »

kdybych nešel u novějšího auta do Volva, volil bych tu poslední generaci Mazdy 3 nebo 6. jezdí se v tom hezky.
_________________
.:::. Volvo S80 V8, MY2008 (severka alias black panther), Bluetooth PHM .:::. Volvo S60 T5, 2002 (zlatonka), Bluetooth PHM .:::.
Bylo: Volvo S80 V8, 2007 (slovenka) .:::. Renault Laguna II, Liftback II, Privilege, 2001, V6 24V .:::. Renault Laguna I, Liftback, RXT, 1999, 1.8 16V .:::. Renault 19, Hatchback, Storia, 1993, 1.4 8V

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 31
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Praha

#6 Jaký nový vůz

Příspěvek od rimsy »

Díky za odkaz. Zajímaly by mne zkušenosti někoho, kdo šel např. z generace S60-80/V70 MY 02-10 do nového.
_________________
Volvo S 60 2,4 D5, 136 kW

spy
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1126
Registrován: 13 roků 9 měsíců
Bydliště: Plzeň
Vůz: C70 T5, V70R, C70 Cabrio T5

#7 Jaký nový vůz

Příspěvek od spy »

Tyhle auta jsem nevlastnil, ale měl jsem tu čest - poštěstilo se mi v půjčovnách :-)
S V60I jsem projel celou Sicílii při Targa Florio
S V60II jsem strávil několik dní v podhůří Alp

V60 I D2:
- i na 17" kolech překvapivě pohodlné i na tristních sicilských silnicích
- infotainment sice funguje, ale je hodně oldschool a ovládání je dost pomalé
- D2 je jen generátor hluku
- uvnitř vlastně i docela prostorné

V60 II D3:
- podvozek laděn hodně do komfortna
- bohatá základní výbava
- štval mě pomalý automat
- Sensus má velký displej, ale ne moc dobře využitý ...
- celé auto má pár ergonomických chyb

Když jsem nad tím tak přemýšlel (s každým autem jsem najel stovky km), tak jsem se vlastně lépe cítil ve staré V60.
Kdyby v tom byl nějaký lepší infotainment, tak bych si ji i koupil...
V60 I.jpg
V60 I.jpg (100.63 KiB) Zobrazeno 934 x
V60 II.jpg
_________________
Saffron Collezione: 1997 V70R 2,0 T5 AWD (B5204T3); 1998 C70 2,3 T5 (B5234T3); 2001 C70 Cabrio 2,3 T5 (B5234T3)
Shades of Grey: 2007 Volvo C30 T5; 2005 Volvo V50 T5 AWD; 2020 Škoda Superb iV Combi L&K

Basstl
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 3192
Registrován: 14 roků 1 měsíc
Bydliště: Teplice

#8 Jaký nový vůz

Příspěvek od Basstl »

ttoommaasseekk píše:Hyundai i30
Tak jak jsem proti Hnujdaji zaujatej, tak i30N bych si asi v klidu uměl představit. :)
To auto se mimořádně povedlo.

Jinak mě nový auta absolutně nelákají, ale kdybych byl nucen něco koupit, tak:

Kdybych potřeboval pracanta, tak bych asi šel do Dacie.
Dospělý auto pro chlapy s nejlepším poměrem cena/výkon, je u mě Ford Mustang (ideálně Bullitt),
nebo z jiný kategorie Ford Ranger Raptor.
_________________
C70 cabrio 2,4T 147kW automat 2003 "Green", úpravy, chip ST2 175kW
V70R 184kW automat 1999 "Modřina"
V70 2,5 TDI automat, 2000 "Dunkelrot" EGR off, úpravy, chip Profituning 160 kW
V70 2,5 TDI automat, 1999 "pracant", chip 125kW EGR off, cooler Do88 Bylo - V70 T5 176kW automat 1998 "Black", úpravy, chip Profituning 227kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 333
Registrován: 11 roků 10 měsíců
Vůz: S 80 2,4b 125kw

#9 Jaký nový vůz

Příspěvek od Jasko »

Teraz bol na služobke z Peugeotom 308sw 1,6Hdi automat nabehaných 140000km a som milo prekvapený jak motorom tak komfortom (Mam bechtereva)cca 3500km spotreba 5,5L jazdil som svižne do 180km/hod určite to auto neurazi aj keď presadneš z volva.

Shockey

#10 Jaký nový vůz

Příspěvek od Shockey »

Peugeot s icockpitem a otackomerem, ktery jde zprava doleva? Auto, ktery nema signalizaci vody v ostrikovacich a pak se po dalnici plizis se zamatlanym oknem desitky km k benzince? Auto, kde drzis volant mezi kolenama jak krecek piskot? A infotainment? Vypijes kafe, nez nastavis navi nebo najdes telefonni cislo...
To radsi ten Hundaj...

Warcz
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5168
Registrován: 5 roků 6 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 II 2,5T AWD AT

#11 Jaký nový vůz

Příspěvek od Warcz »

Shockey píše:Peugeot s icockpitem ...
jj asi tak :-) Citroen a Peugeot posledních 10 let něco hrozně v té Francii hulí. Jde to vidět i na prodejích v ČR.
_________________
Volvo V70 2,5T 154kW 2007 AT AWD, Spotřeba 12l/100km (Galerie)
Bylo: Polo 1,9SDI 47kW 2003 140000km, Spotřeba 4,71l/100km

shaman
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 895
Registrován: 9 roků 8 měsíců
Bydliště: Znojmo
Vůz: Peugeot

#12 Jaký nový vůz

Příspěvek od shaman »

A proc ne nejakej dvoulitrovej benzinovej Superb kolem 1M?
- nebo klidne i TDI
_________________
postapo.cz

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 251
Registrován: 9 roků 9 měsíců
Bydliště: Votice
Vůz: 960 II 3.0

#13 Jaký nový vůz

Příspěvek od StepanB »

Volant mezi nohama mi přestal vadil asi tak za dva dny, naopak když jsem měl období, kdy jsem jezdil víc 308, než Volvem, ten jsem si po přesednutí do 960 vždycky nerad musel zvykat na to kormidlo. I ovládání všeho přes displej sice není ideal, šlo by to udělat líp, ale je to přesně ta věc, co člověka štve jako občasného uživatele. Když je to auto tvoje, tak se s tím docela rychle začneš kamarádit.

Jinak přesednutí z S60 do 308: asi by ti chyběl ten pocit bytelnosti a takové té izolovanosti posádky. Je to prostě auto nižší kategorie, podvozek je hlučnější a tak. Na druhou stranu je takové čipernější.
_________________
Belmondo (Peugeot 308 SW, 2015, 1.6 BlueHDI)
Bylo: Fred (Volvo 960 II, 1995, B6304S), Pierre Richard (Peugeot 205, 1993, 1.1), Fík (Ford Fusion, 2007, 1.4)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 333
Registrován: 11 roků 10 měsíců
Vůz: S 80 2,4b 125kw

#14 Jaký nový vůz

Příspěvek od Jasko »

Shockey píše:Peugeot s icockpitem a otackomerem, ktery jde zprava doleva? Auto, ktery nema signalizaci vody v ostrikovacich a pak se po dalnici plizis se zamatlanym oknem desitky km k benzince? Auto, kde drzis volant mezi kolenama jak krecek piskot? A infotainment? Vypijes kafe, nez nastavis navi nebo najdes telefonni cislo...
To radsi ten Hundaj...
Tie veci čo popisuješ mi niejak nevadily akurat ta signalizacia vody v ostrekovačoch ale na služobnom vždy kupim do rezervy a nosim v kufri.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 11
Registrován: 8 roků 2 měsíce
Bydliště: Český Těšín
Vůz: XC60 T6 210kw

#15 Jaký nový vůz

Příspěvek od jansk »

Já přešel z xc60 do nové toyoty rav4 hybrid a nemůžu si zatím stěžovat, spotřeba oproti t6 poloviční a výkon 222k při 2,5 litrové atmosféře dostačující. Jen infotainment mají japonci tak 10 let zpět toť jediná kaňka zatím... O hybridním pohonu prakticky nevíš, žije si vlastním životem.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 21
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: XC70 MY09
Bydliště: Ostrava

#16 Jaký nový vůz

Příspěvek od Areciffe »

Shockey píše:Peugeot s icockpitem a otackomerem, ktery jde zprava doleva? Auto, ktery nema signalizaci vody v ostrikovacich a pak se po dalnici plizis se zamatlanym oknem desitky km k benzince? Auto, kde drzis volant mezi kolenama jak krecek piskot? A infotainment? Vypijes kafe, nez nastavis navi nebo najdes telefonni cislo...
To radsi ten Hundaj...
Pánové tady nechápu o čem mluvíte....icocpit je jen o zvyku, otáčkoměr ??? Kolikrát jste se na něj podívali?, signalizaci vody? Nevím jak ostatní, ale moje 3008 GT to má, motokárový volant- časem zjistíte, že je to super věc ( kromě toho, že už se pak každý volant zdá velký), infotaiment je rychlý, není horší jak v nové V60CC.
Auto mám od prosince a najeto 5000km, to auto mě prostě baví, skvělé zpracování, hodnotné materiály, perfektní motor a skvělá sladěná automatika od aisinu. Nevím v čem jste jeli, ale v tom co já asi ne.
_________________
XC70 MY09, D5,136kW Kinetic, aut.

Fíla
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1067
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: V70R AWD, B5234T4, '98

#17 Jaký nový vůz

Příspěvek od Fíla »

Kdybych chtěl teď kupovat nové auto, šel bych si pro novou trojku BMW G20 s nějakým ještě! normálním motorem.
_________________
V70R AWD, B5234T4, M58, 1998, Saffron metallic, Coil On Plug conversion, tuned by VastTuning
XC70 D5 AWD POLESTAR, D5244T10, TF-80SC, 2011, Oyster Grey Pearl; V60 CrossCountry AWD POLESTAR, D5244T21, TF-80SD, 2017, Rich Java

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 50
Registrován: 8 roků 4 měsíce
Bydliště: Západ
Vůz: Subaru Outback 2.5i X Special Edition

#18 Jaký nový vůz

Příspěvek od Stekem »

Subaru Outback, Mazda 6....obě auta bych si dokázal představit a byl bych spokojen. Ale nejvíc by byla Toyota Landcruiser a nic víc bych už nikdy nepotřeboval.
_________________
Subaru Outback 2.5i X Special Edition

ex. Subaru Outback 2.5i Sport
ex. Ford Mondeo mk4

ttoommaasseekk
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1676
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Kousek za Prahou, na východ.
Vůz: Karkulka
Kontaktovat uživatele:

#19 Jaký nový vůz

Příspěvek od ttoommaasseekk »

Na podzim mě napadlo, že by nebyl špatný nápad koupit nové Volvo za cenu Octavie.
A hle, je doma.
Absolutně nelituji, jsem z Karkulky nadšený.

Když ji porovnám s Padíkem, tak krom motoru má jen plusy. Podvozek (dynamický) je poslušný, leč tvrdší (což mi vůbec nevadí),převodovka rychlejší, ovládání všeho intuitivní (nic nemusím hledat, vše je tam, kde očekávám).
Teď mám týden nahrán BSR a konečně auto jede. A jede statečně. Jen mu chybí zvuk 5ti válce.

Takže za mě velká spokojenost.
_________________
Karkulka V60 CC T5 AWD MY 2018, POLESTAR
Již jsem se rozloučil s V40 2.0T E85, Padík - V50 T5 AWD + BSR + IPD HD TCV

Shockey

#20 Jaký nový vůz

Příspěvek od Shockey »

Areciffe: mel jsem 308 SW 2018 jako nahradni nez leasingovka doda novy auto, najel jsem v tom asi 3 000 km a narovinu rikam, ze v nicem horsim jsem posledni dobou nejel.
Mam 195 cm, byl problem se do toho slozit a diky volantu mezi kolenama jsem mel chvilkama pocit, ze se prevratim.
Kdyz jsem to s ulevou vracel a rikal jim, ze je to mozna rozbity, protoze neukaze malo vody v ostrikovacich, tak se smali, ze si na to pry stezovali vsichni prede mnou. Jestli ti to ukazuje, tak je to mozna priplatkova vybava :) nebo se ve Francii konecne probrali a zase to cidlo za par korun dali.

No a k tematu: mit moznost, tak jednoznacne novy Touareg

danki
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 332
Registrován: 13 roků 3 měsíce
Bydliště: Malacky
Vůz: 945 B200FT

#21 Jaký nový vůz

Příspěvek od danki »

Outback, Forester
Mazda 6
Toyota Chr, Rav4 hybrid jako auto do mesta
alebo stare Volvo. Do mesta ideal 7.. , 9..
_________________
2x V70 TDI, V70 T5

zvedavec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1170
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Volvo S 80 2,9 LPG
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Jaký nový vůz

Příspěvek od zvedavec »

Hele a co tak nový Ssangyong ? Mám pocit že ty recenze ho docela chválí a u něho bych předpokládal nejméně "kurvítek"
_________________
za chvíli bude, už je : Volvo s80 2,9
za chvíli také bylo, tak ne zůstává semnou :Volvo 850 TDi
bylo: Renault Safrane 2,2
bylo: Opel Kadet 1,4
bylo: Škoda 120 LS
bylo: Škoda 100 L
www.royaleliquid.cz

jirka87
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 2133
Registrován: 7 roků 7 měsíců
Bydliště: Přerovsko
Vůz: Džaponský

#23 Jaký nový vůz

Příspěvek od jirka87 »

Ja mit prachy a neresit, minimalne bych se svezl s Kia Stinger. Vsichni na to auto pejou ody. Jak verejnost, tak novinari.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 21
Registrován: 9 roků 7 měsíců
Bydliště: Ostrava
Vůz: XC70 MY09
Bydliště: Ostrava

#24 Jaký nový vůz

Příspěvek od Areciffe »

Shockey píše:Areciffe: mel jsem 308 SW 2018 jako nahradni nez leasingovka doda novy auto, najel jsem v tom asi 3 000 km a narovinu rikam, ze v nicem horsim jsem posledni dobou nejel.
Mam 195 cm, byl problem se do toho slozit a diky volantu mezi kolenama jsem mel chvilkama pocit, ze se prevratim.
Kdyz jsem to s ulevou vracel a rikal jim, ze je to mozna rozbity, protoze neukaze malo vody v ostrikovacich, tak se smali, ze si na to pry stezovali vsichni prede mnou. Jestli ti to ukazuje, tak je to mozna priplatkova vybava :) nebo se ve Francii konecne probrali a zase to cidlo za par korun dali.

No a k tematu: mit moznost, tak jednoznacne novy Touareg
Tak 308 je 7 roků starý model. A v 2018 je ještě původní icocpit první generace. V modelech od současné 3008 je již druhá generace bez původních nešvarů. Kontrola hladiny vody v ostřiku je standartní výbava tak jako všude jinde a já narostl do tak nějak normálních rozměrů. takže se usadím naprosto v pohodě a malý volant je naprosto do ruky. Nemohu prostě souhlasit že současné modely Peugeot 3008,5008, 508 a nově 2008 jsou špatné. Opravdu ne. 508 je perfektně zpracované auto. Když jsem vybíral mezi SUV Skoda Karoq, Kodiaq, VW Tiguan, Seat Ateca, Tarraco a AUDi Q3, Q5 Peugeot 3008, 5008, Citroen nee, Ranault nee, Opel nee, Hyundai a Kia ...jak to říct..nesedí, tak jsem skončil u plně vybavené 3008 GT ( za ty prachy byl i větší Tarraco a Kodiaq v takovém výbavovém středu). Peugeot prostě udělal velký skok kupředu a je takový jiný, ostatně Volvo taky. Když se to začne mršit, tak to vrátim leasingovce a fertig.
_________________
XC70 MY09, D5,136kW Kinetic, aut.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1283
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#25 Jaký nový vůz

Příspěvek od Dural8 »

Sorry ale za me bleee...vidim tu jedny velky ruzovy brejlicky zamilovanosti, nerikam, ze se musi ruzna auta libit vsem, ale rozumim tomu, ze tohle se vetsine nelibi. Jak ergonomicky, tak vizualne. A jeste tvrdit, ze je Peugeot davno, diky temhle autum, dal...ne to urcite ne. Abych nehejtoval, musim uznat, ze zezadu se mi to extra libi, zepredu uz ne, to bych maximalne snesl a zevnitr fuj. Mluvim konkretne o aktualni 3008. Just my opinion
688CA45E-48AF-484C-8747-2CD6BB8F8AA1.png
_________________
V60 D4
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „o všem možném :-)“