Voda,topení a tak okolo

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#1 Voda,topení a tak okolo

Příspěvek od Honza »

Tak se to zase trochu se.. .Unikala mi voda ,na což jsem nepřišel kudy,tak nastala chemická cesta ,nevím jak se to jmenovalo – bylo to tekutý a stálo to okolo 95 Kč.Zároveň s tím se upravovala nemrznoucí směs.Výsledek je že voda neuniká ,ale zlobí topení jednou jde jednou nejde.Například – jezdím po městě a okolí a auto normálně topí,několikrát i zastavuju vypínám motor na několik minut,tenhle cyklus trval asi dvě hodiny.Potom zastavím doma abych naložil mámu která potřebovala dovést k doktorovi což trvalo asi čtvrt hodiny a od té doby klendra jako na Sibiři.V týdnu v práci to jeden den topilo jeden den ne a v tomhle počasí mě to se…Co vy na to?
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#2 Voda,topení a tak okolo

Příspěvek od Honza »

Nechci to zakřiknou ,ale povedlo se opravit.Voda neteče Auto topí jako kráva a nestálo to nic protože to byla taková pí.....a ,že jsem tomu nemohl skoro ani věřit.Prostě se někde uvolnil nějakej kal nebo něco a ucpal vývod z motoru ,tu slabou hadičku co jde do vyrovnávací nádžky protože je tam dirka jenom asi 1-1,5 mm.Prošťourali ,propláchli a zatím to jde. :) :) :) :)
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 96
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Potěhy 1

#3 chemie

Příspěvek od skapetr »

no s chemii jsem měl problém i u Favorita, tam mi chemie zaslintala celej termostat vytvořilo to tam houbovitej blázinec a nedovedu si představit co to udělalo v bloku vypalachoval jsem ty hnusy ještě dost dlouho všemy možnými prostředky na čištění, a stačilo zaslepit protizámrazovou zátku kde to teklo... takže bacha na chemii je lepší závadu najít a odstranit než likvidovat pozdější neplechu .. peťan
_________________
nyní Volvo V70 / 2001 / 2,4i / 147kW / automat
je s umřetým motorem Volvo 850 / 1996 / 2,5 TDi / 103kW / manual

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#4 chemie

Příspěvek od Honza »

skapetr píše:no s chemii jsem měl problém i u Favorita, tam mi chemie zaslintala celej termostat vytvořilo to tam houbovitej blázinec a nedovedu si představit co to udělalo v bloku vypalachoval jsem ty hnusy ještě dost dlouho všemy možnými prostředky na čištění, a stačilo zaslepit protizámrazovou zátku kde to teklo... takže bacha na chemii je lepší závadu najít a odstranit než likvidovat pozdější neplechu .. peťan
Už je to rok. A stejně jsem musel dělat hlavu
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“