Víčko na převodovce cover B4

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
mirekcafa
Offline
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

Víčko na převodovce cover B4

Příspěvek od mirekcafa »

Ahoj,

ví někdo něco bližšího o tomto víčku? Chystám se na olej v převodovce. Prý by se mělo také měnit ale jen do určitého ročníku.

travex
Ověřený
Offline
Příspěvky: 1047
Registrován: 20 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

Víčko na převodovce cover B4

Příspěvek od travex »

mirekcafa píše:Ahoj,

ví někdo něco bližšího o tomto víčku? Chystám se na olej v převodovce. Prý by se mělo také měnit ale jen do určitého ročníku.
Co tak treba nebyt liny a pouzit strejdu googla?

https://www.google.cz/search?client=safari&rls=en&q=volvo+b4+servo+cover+replacement&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gfe_rd=cr&ei=DTVCWb3nIszV8geJxqOICg

A dozvedel by ses treba tohle:

The B4 Servo issues usually don't affect 2004 and newer models, but some of these cars still have a variety of shifting issues that can be solved in many cases by a transmission software upgrade.

Takze pokud seriove cislo tvoji prevodovky zacina na 04 tak neni treba....
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

mirekcafa
Offline
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

Víčko na převodovce cover B4

Příspěvek od mirekcafa »

travex píše:
mirekcafa píše:Ahoj,

ví někdo něco bližšího o tomto víčku? Chystám se na olej v převodovce. Prý by se mělo také měnit ale jen do určitého ročníku.
Co tak treba nebyt liny a pouzit strejdu googla?
https://www.google.cz/search?client=safari&rls=en&q=volvo+b4+servo+cover+replacement&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gfe_rd=cr&ei=DTVCWb3nIszV8geJxqOICg
A dozvedel by ses treba tohle:
The B4 Servo issues usually don't affect 2004 and newer models, but some of these cars still have a variety of shifting issues that can be solved in many cases by a transmission software upgrade.
Takze pokud seriove cislo tvoji prevodovky zacina na 04 tak neni treba....

Díky za odpověď, líný nejsem, ležel jsem v Googlu dva dny, bohužel jsem odkázaný na překladač, takže úplně všemu nerozumím a chtěl jsem se taky trochu dozvědět na co to tam je a na co to má vliv, na Googlu jsem se dočetl, že po výměně došlo ke zlepšení řazení. Jinak tady na foru o tom taky skoro nic není, a možná je to škoda. Nicméně bych byl rád kdybys mi poradit jak zjistit to seriové číslo. Díky

PS/ možná by nebylo od věci dát do pravidel fora, aby v případě, že má uživatel nějaký dotaz, se nejprve obrátil na Googla než se tady zeptá.
Naposledy upravil(a) mirekcafa dne 15 čer 2017 10:03, celkem upraveno 1 x.

travex
Ověřený
Offline
Příspěvky: 1047
Registrován: 20 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

Víčko na převodovce cover B4

Příspěvek od travex »

mirekcafa píše: Díky za odpověď, líný nejsem, ležel jsem v Googlu dva dny, bohužel jsem odkázaný na překladač, takže úplně všemu nerozumím a chtěl jsem se taky trochu dozvědět na co to tam je a na co to má vliv, na Googlu jsem se dočetl, že po výměně došlo ke zlepšení řazení. Jinak tady na foru o tom taky skoro nic není, a možná je to škoda. Nicméně bych byl rád kdybys mi poradit jak zjistit to seriové číslo. Díky
No to je easy: zvedenes kapotu a podivas se na prevodovku. Najdes na ni plechovy stitek a na nem je krom typu uvedene take seriove cislo (to dlouhe dole)... prvni dvoucisli udava rok vyroby almary.... na obrazku je rocnik 2001
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) travex dne 15 čer 2017 10:05, celkem upraveno 1 x.
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

mirekcafa
Offline
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

Víčko na převodovce cover B4

Příspěvek od mirekcafa »

díky, jdu to zkouknout :)

mirekcafa
Offline
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

Víčko na převodovce cover B4

Příspěvek od mirekcafa »

nemůžu tam nic najit je to s60 2004 120 KW, z které strany to máš vyfocené? Vyčetl jsem na googlu že třeba u tebe by se to mělo vyměnit.

The resources here indicate that the defective cover is found in chassis numbers 036000 - 067100, with transmission numbers beginning 01C - 01L.

travex
Ověřený
Offline
Příspěvky: 1047
Registrován: 20 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

Víčko na převodovce cover B4

Příspěvek od travex »

mirekcafa píše:nemůžu tam nic najit je to s60 2004 120 KW, z které strany to máš vyfocené? Vyčetl jsem na googlu že třeba u tebe by se to mělo vyměnit.
Najdes ho na horni strane viz obrazek...
AW55.jpg
Pokud ti prevodovka "nezlobi" tak je zbytecne se v ni rejpat. Postup vymeny oleje je tady na foru popsany hned nekolikrat a to vcetne specifikace oleje.

xxxxxxxxxxxxx

Moji prevodovku prosim neres, je davno po repasi a vim co a jak... a jen tak naokraj: doporucoval bych si o prevodovce neco nastudovat... dobry zaklad je napriklad tady:
http://www.sonnax.com/tech_resources/196-aw-55-50-af23-33-diagnosis-and-valve-body-information
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

mirekcafa
Offline
Příspěvky: 434
Registrován: 10 roků 2 měsíce
Bydliště: Klimkovice
Vůz: S60 D5 120KW r.v2004 automat

Víčko na převodovce cover B4

Příspěvek od mirekcafa »

už to mám, díky

Brix
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvky: 13
Registrován: 5 roků 4 měsíce
Bydliště: Dycky Most!
Vůz: V60 D3

Víčko na převodovce cover B4

Příspěvek od Brix »

_________________
VOLVO V60, D3 120 kW, 2012, TF-80SC, + 205 tis.km

Zpět na „Jak co opravit???“

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé