prasklé sedlo ventilu???

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 50
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Bydliště: Bechyně

#1 prasklé sedlo ventilu???

Příspěvek od jerguš »

Zdar vespolek, včera mě postihla nepříjemná záležitost, během jízdy Volvik začal nějak hůř táhnout a zrychlená prověrka u benzínky ukázala, že nefunguje jeden válec. Svíčka OK, jiskra taky, vstřik taky, kompresi nemam jak změřit, do vody netlakuje, olej O.K. a začalo v tom lehce cvakat nahoře (tj. ne na klice). Tak se chystám shodit hlavu a uvidím, nemáte s tím někdo nějakou zkušenost???S kámošema tipujeme prasklý sedlo ventilu, nebo tak něco. A co mám měnit při sundání hlavy? (gufera ventilů, těsnění a šrouby jsou jasný). Díky
_________________
bylo: 850 2.5 20V B5254S man. 125 kW 1993 LPG

Offline
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 50
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Bydliště: Bechyně

#2

Příspěvek od jerguš »

Jo a náhodou utahovací momenty na šrouby do hlavy??Dík
_________________
bylo: 850 2.5 20V B5254S man. 125 kW 1993 LPG

CBFranta
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 38
Registrován: 17 roků 8 měsíců
Bydliště: Hluboka nad Vltavou, Čejkovice

#3

Příspěvek od CBFranta »

Utahovací momenty šroubů hlav pro motory B5254FS,S,T :
Stupeň 1 20Nm
Stupeň 2 60Nm
Stupeň 3 130 stupňů plus.

/čerpáno s workschopu/
_________________
Volvo V70, r.v.1999, motor 2,5TDI-bylo
BMW X5 3.0D r,v.2002 bylo
Volvo XC70 AWD 2.4 D r.v.2005 manuál, bylo
Volvo XC60 D5 151kW r.v.2009

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 75
Registrován: 18 roků
Bydliště: Praha

#4 prasklé sedlo ventilu???

Příspěvek od mikis »

jerguš píše:Zdar vespolek, včera mě postihla nepříjemná záležitost, během jízdy Volvik začal nějak hůř táhnout a zrychlená prověrka u benzínky ukázala, že nefunguje jeden válec. Svíčka OK, jiskra taky, vstřik taky, kompresi nemam jak změřit, do vody netlakuje, olej O.K. a začalo v tom lehce cvakat nahoře (tj. ne na klice). Tak se chystám shodit hlavu a uvidím, nemáte s tím někdo nějakou zkušenost???S kámošema tipujeme prasklý sedlo ventilu, nebo tak něco. A co mám měnit při sundání hlavy? (gufera ventilů, těsnění a šrouby jsou jasný). Díky
asi máš bohužel pravdu...holt LPG
_________________
V70 2,5Tdi-97

940turbo-92
940 2,4D-91

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 75
Registrován: 18 roků
Bydliště: Praha

#5

Příspěvek od mikis »

může to být i uštíplej ventil... :cry:
_________________
V70 2,5Tdi-97

940turbo-92
940 2,4D-91

GDPR_user

#6 prasklé sedlo ventilu???

Příspěvek od GDPR_user »

mikis píše:
jerguš píše:Zdar vespolek, včera mě postihla nepříjemná záležitost, během jízdy Volvik začal nějak hůř táhnout a zrychlená prověrka u benzínky ukázala, že nefunguje jeden válec. Svíčka OK, jiskra taky, vstřik taky, kompresi nemam jak změřit, do vody netlakuje, olej O.K. a začalo v tom lehce cvakat nahoře (tj. ne na klice). Tak se chystám shodit hlavu a uvidím, nemáte s tím někdo nějakou zkušenost???S kámošema tipujeme prasklý sedlo ventilu, nebo tak něco. A co mám měnit při sundání hlavy? (gufera ventilů, těsnění a šrouby jsou jasný). Díky
asi máš bohužel pravdu...holt LPG
Ty jseš úplně mimo!!!
Kdysi jsi někde četl nějaké informace které platily u škodovek s litinovými hlavami,které neměly tvrzené sedla ventilů,možná jsi s tím kdysi měl problém a teď tady meleš nesmysly a svádíš vše na LPG!!! :twisted: :twisted: :twisted: Měl jsem několik volv a prakticky všechny na plyn a nikdy nebyl žádný problém.Asi by bylo zajímavé udělat anketu kdo měl poruchu na Volvu způsobenou plynem.
Úplně stejně mohu reagovat na špatného nafťáka nebo benzína!!!
Vytáčí mne takové soudy jak někdo ví přesně co tomu je!!!Takoví mechanici pak dělají více škody než užitku.

GDPR_user

#7 prasklé sedlo ventilu???

Příspěvek od GDPR_user »

jerguš píše:Zdar vespolek, včera mě postihla nepříjemná záležitost, během jízdy Volvik začal nějak hůř táhnout a zrychlená prověrka u benzínky ukázala, že nefunguje jeden válec. Svíčka OK, jiskra taky, vstřik taky, kompresi nemam jak změřit, do vody netlakuje, olej O.K. a začalo v tom lehce cvakat nahoře (tj. ne na klice). Tak se chystám shodit hlavu a uvidím, nemáte s tím někdo nějakou zkušenost???S kámošema tipujeme prasklý sedlo ventilu, nebo tak něco. A co mám měnit při sundání hlavy? (gufera ventilů, těsnění a šrouby jsou jasný). Díky
Asi by to chtělo slyšet,ale nemůže být spíše přicpaný hydroštel???Jak víš,že svíčka je OK???Měnil jsi je????Už jsem se setkal s tím,že vyndaná svíčka dávala jiskru,ale po namontování ne.Prasklé sedlo ventilu se mi moc nezdá,protože by nejspíše vypadto a to by nebylo cvahání,ale sakra kravál.Pozor na sundávání hlavy,protože víko tvoří zároveň vaškovou skříň a bez přípravku dojde k vytržení šroubů.Doporučuji zkontaktovat Marru.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 75
Registrován: 18 roků
Bydliště: Praha

#8 prasklé sedlo ventilu???

Příspěvek od mikis »

martinopel píše:
mikis píše:
asi máš bohužel pravdu...holt LPG
Ty jseš úplně mimo!!!
Kdysi jsi někde četl nějaké informace které platily u škodovek s litinovými hlavami,které neměly tvrzené sedla ventilů,možná jsi s tím kdysi měl problém a teď tady meleš nesmysly a svádíš vše na LPG!!! :twisted: :twisted: :twisted: Měl jsem několik volv a prakticky všechny na plyn a nikdy nebyl žádný problém.Asi by bylo zajímavé udělat anketu kdo měl poruchu na Volvu způsobenou plynem.
Úplně stejně mohu reagovat na špatného nafťáka nebo benzína!!!
Vytáčí mne takové soudy jak někdo ví přesně co tomu je!!!Takoví mechanici pak dělají více škody než užitku.

vycházím ze zkušeností ne mých ale jinných známých tzv. mechaniků (kteří mají mimochodem úspěšně fungující servis)kteří my přesně tohle tvrdili ať už se jednalo o volvo nebo chryslera.
A tu statistiku specifických závad např. uštíplé sedlo nebo ventil LPG vs benzin bych také rád udělal!!! Skvělý nápad....

a nečerti se tak :wink:
_________________
V70 2,5Tdi-97

940turbo-92
940 2,4D-91

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 75
Registrován: 18 roků
Bydliště: Praha

#9

Příspěvek od mikis »

bohužel (nebo dík) jsem neměl auto na LPG a u benzínu se mi nikdy taková závada nestala klep klep takže do statistik nepřispěju....
_________________
V70 2,5Tdi-97

940turbo-92
940 2,4D-91

DejFe
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 285
Registrován: 20 roků 3 měsíce
Bydliště: Brno
Vůz: Služební
It’s my birthday

#10

Příspěvek od DejFe »

Mno je fakt kamarad co má Fordy , tak asi do dvou si dával plyn , zjistil že po roce je motor K.O. , už do toho plyn nedava 8) ale jeho tchan ma Volvo 240 a funguje na plyn už dlouho a s krásnou spotřebou prostě spokojený ... takže Volvo motor (B2x -B2xx) jsou plynem takřka nezničitelné :wink:
_________________
Volvo 960 _ B204FT _ M46 _´93 _ 140KW
Volvo 850 R
Volvo V70 I T5

Offline
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 50
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Bydliště: Bechyně

#11

Příspěvek od jerguš »

Ty svíčky jsem pochopitelně měnil a hydroštel nepředpokládám, protože jsem před cca70 000 km dával všechny nový a origoš - i když člověk nikdy neví?? (vlastně kéž by to byl). Tak zatím jsem si koupil nový nářadí a jdu na to asi až o víkendu...
_________________
bylo: 850 2.5 20V B5254S man. 125 kW 1993 LPG

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 75
Registrován: 18 roků
Bydliště: Praha

#12

Příspěvek od mikis »

jerguš píše:Ty svíčky jsem pochopitelně měnil a hydroštel nepředpokládám, protože jsem před cca70 000 km dával všechny nový a origoš - i když člověk nikdy neví?? (vlastně kéž by to byl). Tak zatím jsem si koupil nový nářadí a jdu na to asi až o víkendu...
kurňa ty jsi muž činu "koupil nové nářadí a o víkendu jdu na to" máš můj obdiv na sundání hlavy bych si asi sám netroufnul...resp na sundání možná jó, ale to je asi tak všechno :D tak možná by jsi mohl (tedy pokud na to budeš mít náladu) udělat par fotek z průběhu prací a pak sesmolit nějaký kecání o tom co a jak. Myslim, že by ti tu bylo pár lidí vděčnejch když se podělíš o zkušenosti.A bylo by to pěkné zakončení tohohle topicu. :!:
_________________
V70 2,5Tdi-97

940turbo-92
940 2,4D-91

Offline
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 50
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Bydliště: Bechyně

#13

Příspěvek od jerguš »

Můžu to zkusit... A pokud jde o statistiku provozu na LPG, tak moje zkušenosti: Š Garde - podpálené ventily po asi cca 4 letech, Š Rapid 136 - prasklý píst mezi kroužky (je otázka, jestli to souviselo), Peugeot 309 1.6 - naprosto bez problémů, Tatra 613-2 - naprosto bez problémů. A víc jsem toho zatim na LPG neměl.
_________________
bylo: 850 2.5 20V B5254S man. 125 kW 1993 LPG

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 300
Registrován: 18 roků 9 měsíců
Vůz: C 70

#14

Příspěvek od LADA11 »

co to je hydroštel ??? taky mi tam nahoře lehce něco cvaká, ale motor beží normálně, spotřeba stejná výkon taky... :(
_________________
Volv

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 75
Registrován: 18 roků
Bydliště: Praha

#15

Příspěvek od mikis »

LADA11 píše:co to je hydroštel ??? taky mi tam nahoře lehce něco cvaká, ale motor beží normálně, spotřeba stejná výkon taky... :(
dle mých laických znalostí kovový váleček kterým prochází tlak oleje který tlumí rázy ventilů na vačku a zároveň dělá mezi nimi předepsanou vůli....

většinou se ucpe....
_________________
V70 2,5Tdi-97

940turbo-92
940 2,4D-91

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 75
Registrován: 18 roků
Bydliště: Praha

#16

Příspěvek od mikis »

jerguš píše:Můžu to zkusit... A pokud jde o statistiku provozu na LPG, tak moje zkušenosti: Š Garde - podpálené ventily po asi cca 4 letech, Š Rapid 136 - prasklý píst mezi kroužky (je otázka, jestli to souviselo), Peugeot 309 1.6 - naprosto bez problémů, Tatra 613-2 - naprosto bez problémů. A víc jsem toho zatim na LPG neměl.
jak máš dlouho to 850?? a odkdy jezdí na plyn?? a je to sekvenční vstřik nebo směšovač??
_________________
V70 2,5Tdi-97

940turbo-92
940 2,4D-91

Offline
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 50
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Bydliště: Bechyně

#17

Příspěvek od jerguš »

mikis píše:
jerguš píše:Můžu to zkusit... A pokud jde o statistiku provozu na LPG, tak moje zkušenosti: Š Garde - podpálené ventily po asi cca 4 letech, Š Rapid 136 - prasklý píst mezi kroužky (je otázka, jestli to souviselo), Peugeot 309 1.6 - naprosto bez problémů, Tatra 613-2 - naprosto bez problémů. A víc jsem toho zatim na LPG neměl.
jak máš dlouho to 850?? a odkdy jezdí na plyn?? a je to sekvenční vstřik nebo směšovač??
850 mám dva roky, najel jsem na ní cca 97 000 km a plyn v tom mám cca 80 000 km, klasiku směšovač s el. regulací bohatosti v otáčkách. S plynem v tom zatím nebyl problém.... Už jsem chtěl slavit 100 000 km na 850, ale asi si počkám... Alespoň se oteplí... :)
_________________
bylo: 850 2.5 20V B5254S man. 125 kW 1993 LPG

Offline
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 50
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Bydliště: Bechyně

#18

Příspěvek od jerguš »

tak už se to rýsuje, je to prasklý výfukový ventil (odštíplý), snad v týdnu seženu díly a o víkendu to složíme. Fotky mi bohužel vyšly mizerně, tak ani snad nemá cenu je sem dávat...
_________________
bylo: 850 2.5 20V B5254S man. 125 kW 1993 LPG

GDPR_user

#19

Příspěvek od GDPR_user »

jerguš píše:tak už se to rýsuje, je to prasklý výfukový ventil (odštíplý), snad v týdnu seženu díly a o víkendu to složíme. Fotky mi bohužel vyšly mizerně, tak ani snad nemá cenu je sem dávat...
Odštíplý????Co je to za ptákovinu???Zkus přecejen ty fotky.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#20

Příspěvek od dali »

martinopel píše:
jerguš píše:tak už se to rýsuje, je to prasklý výfukový ventil (odštíplý), snad v týdnu seženu díly a o víkendu to složíme. Fotky mi bohužel vyšly mizerně, tak ani snad nemá cenu je sem dávat...
Odštíplý????Co je to za ptákovinu???Zkus přecejen ty fotky.
Co je na tom divnýho? Normálně se ti uštípne kus talířku. Já to viděl u motorky, která byla špatně přetryskovaná.

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#21

Příspěvek od Jarda S40 »

Nebyl spíš upálenej?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#22

Příspěvek od dali »

Jasně že to bylo způsobený špatnou teplotou, ale vypadalo to jako když se z toho talířku vyštípne kruhová výseč s ostrým lomem.

GDPR_user

#23

Příspěvek od GDPR_user »

dali píše:Jasně že to bylo způsobený špatnou teplotou, ale vypadalo to jako když se z toho talířku vyštípne kruhová výseč s ostrým lomem.
No právě o tom mluvím to je propálený a né uštíplý ventil!!!Většinou je to malými nebo žádnými vůlemi na ventilu. :roll: :roll: :roll:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 50
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Bydliště: Bechyně

#24

Příspěvek od jerguš »

Fakt se až stydím, ale byla tma a mám aušus foťák. Jinak ten lom má ostré hrany...
Přílohy
ventil.JPG
ventil.JPG (49.87 KiB) Zobrazeno 1113 x
_________________
bylo: 850 2.5 20V B5254S man. 125 kW 1993 LPG

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#25

Příspěvek od Jarda S40 »

Co píst? není na něm něco vidět, jako poškození?
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“