V850 - problem s volnobehem

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#1 V850 - problem s volnobehem

Příspěvek od J77 »

3x slava & jupiii, tak jsem se konecne po nekolikamesicnim cekani dockal a mam svou V850. Ma ocekavani byla naplnena, radost je velika :), ale take je tu jeden mensi problem:

Stava, ze neudrzi volnobeh a chcipa. Pokud se to stane jednou, nasleduje 5-10 minut, kdy se to stava pri kazdem vyrazeni nebo mezi razenim, pak to zmizi. Jeste detail - pokud auto takhle samovolne chcipne, nechyta pri opetovnem startovani moc dobre. Posledni co me napada - pri studenem motoru se mi to zatim nikdy nestalo (ale jezdim s nim teprve kratce).
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#2 V850 - problem s volnobehem

Příspěvek od travex »

J77 píše:3x slava & jupiii, tak jsem se konecne po nekolikamesicnim cekani dockal a mam svou V850. Ma ocekavani byla naplnena, radost je velika :), ale take je tu jeden mensi problem:

Stava, ze neudrzi volnobeh a chcipa. Pokud se to stane jednou, nasleduje 5-10 minut, kdy se to stava pri kazdem vyrazeni nebo mezi razenim, pak to zmizi. Jeste detail - pokud auto takhle samovolne chcipne, nechyta pri opetovnem startovani moc dobre. Posledni co me napada - pri studenem motoru se mi to zatim nikdy nestalo (ale jezdim s nim teprve kratce).
Zkusil bych se podivat na "vahu vzduchu" - zkus za behu motoru odpojit konektor vahy vzduchu zda se neco zmeni..
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#3 V850 - problem s volnobehem

Příspěvek od J77 »

travex píše:Zkusil bych se podivat na "vahu vzduchu" - zkus za behu motoru odpojit konektor vahy vzduchu zda se neco zmeni..
Kde ji najdu, prosim ? Jinak napad je to urcite dobry, ale nevim, jaky smysl ma ji odpojit za behu motoru. Pokud stojim vedle auta a motor bezi, znamena to, ze nechcipl a ze se tedy problem momentalne neprojevuje. Zkus prosim ozrejmit, jaks' to presne myslel :)
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Anonymous

#4 V850 - problem s volnobehem

Příspěvek od Anonymous »

Mam automat a stava se mi, ze po vypnuti motoru pak chvili nelze nastartovat. Motor naskoci, ale hned zase zhasne. Kdyz pockam par minut, pak naskoci normalne. Nemuze to byt podobny problem?

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#5

Příspěvek od J77 »

To si nemyslim, mne to chcipa normalne pri jizde behem vyrazovani / mezi razenim. A stejnetak to taky po chvili zmizi :) :(
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Olin
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 36
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Líbeznice u Prahy

#6

Příspěvek od Olin »

A co když ti čerpadlo neudrží tlak(benz. čerpadlo) :wink:
To bude nějaká hovadina :lol:
Jinak gratuluji a ukaž se někdy :lol:
Jinak ta váha by mě také zajímala kde je :!:
_________________
850 kombi B 5252S tmav.zelená

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 885
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#7 V850 - problem s volnobehem

Příspěvek od Zeb »

J77 píše:
travex píše:Zkusil bych se podivat na "vahu vzduchu" - zkus za behu motoru odpojit konektor vahy vzduchu zda se neco zmeni..
Kde ji najdu, prosim ? Jinak napad je to urcite dobry, ale nevim, jaky smysl ma ji odpojit za behu motoru. Pokud stojim vedle auta a motor bezi, znamena to, ze nechcipl a ze se tedy problem momentalne neprojevuje. Zkus prosim ozrejmit, jaks' to presne myslel :)
Myslim že ta váha by měla bejt umístěná buď přímo na air boxu, nebo hned těsně za nim. Je to takovej umělohmotnej konektor, ze kterýho vede pár drátků. Když to odpojíš za běhu motoru, a váha přestane fungovat, motor sebou škubne a změní charakteristiku běhu. Pokud žádná změna v chování motoru nenastane, tak ta váha asi nefunguje, páč se nemá co odpojit. No a nejlíp to poznáš když jí odpojíš a projedeš se. Když budeš cítit, že to auto přestalo do kopců táhnout a blbě se vytáčí, tak to zase zapoj zpátky a hledej jinej problém, poněvadž váha bude v pohodě.
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#8

Příspěvek od travex »

Olin píše:A co když ti čerpadlo neudrží tlak(benz. čerpadlo) :wink:
To bude nějaká hovadina :lol:
Jinak gratuluji a ukaž se někdy :lol:
Jinak ta váha by mě také zajímala kde je :!:
neznam prsne 850ku, ale podobnej resp uplne stejnej problem se resil na jinym aute se strikackou rizenou kompem a byla to vaha vzduchu.... takze jsem te odkazal na ni... jinak vahu najit neni nic slozityho. Vzduchovej filtr najdes kde je... takze staci jit po trase dopravy vzduchu od filtru k motoru a nekde najdes krabicku (udelator) s konektorem nebo vyvodem kabelu - a to by mela byt vaha... (pozor muze tam byt take cidlo teploty nasavaneho vzduchu... vaha je ponekud vetsi. Kdyz mi posles fotku mot. prostoru dost detailni na to abych videl celkou trasu od filtru k motoru tak ti ji oznacim...
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Olin
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 36
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Líbeznice u Prahy

#9

Příspěvek od Olin »

Já to vyfotím a pošlu ti foto, ale až večer, tak kolem 18:00hod jestli to někomu pomůže :!: :!: :!: :wink:
_________________
850 kombi B 5252S tmav.zelená

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#10

Příspěvek od J77 »

Diky vsem za navody :) ale pockam, az to Olin posle :) Stejne je venku hnusne.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#11

Příspěvek od Honza »

Váha vzduchu je v tej černej krychličce
[img]http://www.to neznám/html/gallery/forum/vaha.jpg[/img]
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#12 V850 - problem s volnobehem

Příspěvek od Honza »

JH píše:Mam automat a stava se mi, ze po vypnuti motoru pak chvili nelze nastartovat. Motor naskoci, ale hned zase zhasne. Kdyz pockam par minut, pak naskoci normalne. Nemuze to byt podobny problem?
A před tim automatem máš co ŠLAPAČKY.Jo kdyby jste se drželi pravidel a povinností jak mít vyplněnou registraci,to by se to potom radilo.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#13

Příspěvek od J77 »

Honza píše:Váha vzduchu je v tej černej krychličce
[img]http://www.to neznám/html/gallery/forum/vaha.jpg[/img]
Dik. Nicmene benzinove motory bez turba, davane do V850, pry vahu vzduchu nemaji. Ale nevadi, bude to podobna blbost.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#14

Příspěvek od Honza »

Tak se zkus zeptat Raffa jestli mu tu dělalo taky.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#15

Příspěvek od J77 »

Honza píše:Tak se zkus zeptat Raffa jestli mu tu dělalo taky.
To se (uz) nemusim ptat, vim, ze se mu parkrat taky stalo, nejak to tu kdysi nakous, ale nedokous, jak jsem koukal, tak jsem chtel zkusit posbirat pripadne nove objevy jinych uzivatelu na tomto poli. Vsak ono se to casem podda, tezko to muzu seriozne resit, pokud se to (dle Raffovych zkusenosti) objevi 1x za mesic nebo dva.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#16

Příspěvek od Honza »

Ještě nám napiš do registrace kde bydlíš a je to vše OK.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#17

Příspěvek od J77 »

Honza píše:Ještě nám napiš do registrace kde bydlíš a je to vše OK.
Spokojen ? :) Praha neni zcela presny, je to uplny okraj, ale katastralne rekneme ...ano (bohuzel).
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Olin
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 36
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: Líbeznice u Prahy

#18

Příspěvek od Olin »

Co takhle vzduchový filtr nebo kabely :!:
Ale tu váhu jsem už někde viděl(černou krabičku) :wink:
_________________
850 kombi B 5252S tmav.zelená

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#19

Příspěvek od J77 »

Olin píše:Co takhle vzduchový filtr nebo kabely :!:
Ale tu váhu jsem už někde viděl(černou krabičku) :wink:
Filtr urcite ne, to by se muselo stavat co chvili. Vzhledem k tomu, ze se to az doted (od doby napsani prispevku ujeto cca 1000 km) nevratilo, bude to asi nejaka malickost na dratech nebo nejakem cidle. Prozatim bych toto tema uzavrel s tim, ze pokud se to nekomu bude tez stavat a vyresi to, at to se (prosim) mazne.
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#20

Příspěvek od Honza »

Tak jaště něco nového
Naposledy upravil(a) Honza dne 18 říj 2004 19:49, celkem upraveno 1 x.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 53
Registrován: 19 roků 11 měsíců
Vůz: 850
Bydliště: Praha

#21 V850 - problem s volnobehem

Příspěvek od Sten »

J77 píše:3x slava & jupiii, tak jsem se konecne po nekolikamesicnim cekani dockal a mam svou V850. Ma ocekavani byla naplnena, radost je velika :), ale take je tu jeden mensi problem:

Stava, ze neudrzi volnobeh a chcipa. Pokud se to stane jednou, nasleduje 5-10 minut, kdy se to stava pri kazdem vyrazeni nebo mezi razenim, pak to zmizi. Jeste detail - pokud auto takhle samovolne chcipne, nechyta pri opetovnem startovani moc dobre. Posledni co me napada - pri studenem motoru se mi to zatim nikdy nestalo (ale jezdim s nim teprve kratce).
U 10V je krabička na podtlak která řídí volnoběh. Je od GM a měla by být Zastrčená nad chladičem vedle relátka větráku. Má konektor a vede k ní hadička od sání cca 8mm v průměru. To by to mohlo dělat.

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#22 V850 - problem s volnobehem

Příspěvek od J77 »

Sten píše:U 10V je krabička na podtlak která řídí volnoběh. Je od GM a měla by být Zastrčená nad chladičem vedle relátka větráku. Má konektor a vede k ní hadička od sání cca 8mm v průměru. To by to mohlo dělat.
Cili neco jako klasickej Fordi Idle Speed Control ? Jo, to by to mohlo delat, pokud je elektornickej (driv ho delali mechanickej). Az se to zase stane, mrknu na to, momentalne maji prioritu jine malickosti :)
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#23

Příspěvek od J77 »

Konzultoval jsem to s p. Formankem, ktery to auto zna, dle nej to bude ten volnobezny ventil. Takze zkusim a uvidime, pokud by to nepomohlo, hadal bych RJ - uz ji nekdo v souvislosti s timhle (nedrzeni volnobehu za tepla) menil ?
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha

J77
Offline
Příspěvků ve vlákně: 11
Příspěvky: 111
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha

#24

Příspěvek od J77 »

Tak je to (provizorne) vyreseno. Dnes se zjitilo, ze na volnobeznem ventilu je az do kraje ulomena asi tretina te plastove rourky, na nez se nasazuje gumove kolinko vedouci kamsi dolu. Bylo to schovane pod gumou, takze to nebylo videt rovnou. Po vymene za jiny kus se to vyrazne zlepsilo, sice mi to pri prechodu na neutral vzdy mirne zvysi otacky + volnobeh to obcas drzi vys, nez by melo (tak o 150 otacek), ale to je tim, ze tam prisel typ, ktery tam nepatri (viz samostatne tema) (a pripadne muze byt onen jety kus zahumuseny).
_________________
V850 Kombi 2.5 TDI / 103 kW / 1996 / Praha
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“