vyhrivane sedacky jeste jednou

všeobecné dotazy na domácí opravy...
Pravidla fóra
Vážení uživatelé tato sekce je určena pouze pro dotazy všeobecné, které nejdou zařadit k příslušnému typu auta.
Například: Jak nalakovat plecháče a podobně. Ostatní pište podle typových řad tam kam patří.
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 13
Registrován: 18 roků 9 měsíců
Bydliště: Čikvásky u Semil

#1 vyhrivane sedacky jeste jednou

Příspěvek od alois »

Odhodlal jsem se k prehozeni plysaku za kuzi. Lisi se mi vsak zapojeni elektriky k topeni. Jednak je u kozenejch ze spodu navic nejake rele ci co to je a dale pribyla jedna zila u propojovaciho kabliku. Tak se ptam jestli nevite jak to pripojit. Dalsi otazka miri na "diru s pruzinou" vlevo dole na prilozenem snimku. Predpokladam tlakovy spinac k pasum, ale zajima mne jak funguje, signalka blika at tam sedim nebo ne. Navic je to sedadlo ridice a tam jsem predpokladal ze nebyva?
Diky
Přílohy
sedackaridic.JPG
sedackaridic.JPG (30.36 KiB) Zobrazeno 1702 x
_________________
XC70 MY2002
(740GL (B200F))
(745GL (B230F))

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#2

Příspěvek od jarek.krizan »

U některých verzí je relé např. v tunelu, tady na sedáku. Ten spínač není na pásy ale na vyhřívání sedáku, pokud na něm nesedíš neměl by topit.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 13
Registrován: 18 roků 9 měsíců
Bydliště: Čikvásky u Semil

#3

Příspěvek od alois »

pak tedy tentoi spinac chybi na sedacce spolujezdce. A jak funguje? Mel jsem ho venku a prislo mi ze bych na nej mel "prisednout" nejaky kontakt - nebo ne?
_________________
XC70 MY2002
(740GL (B200F))
(745GL (B230F))

GDPR_user

#4

Příspěvek od GDPR_user »

alois píše:pak tedy tentoi spinac chybi na sedacce spolujezdce. A jak funguje? Mel jsem ho venku a prislo mi ze bych na nej mel "prisednout" nejaky kontakt - nebo ne?
Je otázka jestli sedačky nejsou přehozeny

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 13
Registrován: 18 roků 9 měsíců
Bydliště: Čikvásky u Semil

#5

Příspěvek od alois »

i presto by asi mel byt spinac na obou?
_________________
XC70 MY2002
(740GL (B200F))
(745GL (B230F))

GDPR_user

#6

Příspěvek od GDPR_user »

alois píše:i presto by asi mel byt spinac na obou?
Na řidičově není,na spolujezdcově slouží ke kontrole pásů

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 13
Registrován: 18 roků 9 měsíců
Bydliště: Čikvásky u Semil

#7

Příspěvek od alois »

tak ted jsem trochu zmaten. Jeste jednou, myslel jsem si, ze tlakovy spinac slouzi ke kontrole zapnuteho pasu, pak tedy u ridice neni treba a u spolujezdce ano. ma nejakou souvislost s topenim viz vyse?
_________________
XC70 MY2002
(740GL (B200F))
(745GL (B230F))

GDPR_user

#8

Příspěvek od GDPR_user »

alois píše:tak ted jsem trochu zmaten. Jeste jednou, myslel jsem si, ze tlakovy spinac slouzi ke kontrole zapnuteho pasu, pak tedy u ridice neni treba a u spolujezdce ano. ma nejakou souvislost s topenim viz vyse?
Souvisí se zapnutím pásů.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 13
Registrován: 18 roků 9 měsíců
Bydliště: Čikvásky u Semil

#9

Příspěvek od alois »

Dobra reseni je tedy prohodit sedacky - predpokladam, ze jsou shodne pouze opacne vystrojene. Pokud jde o vyhrivani - poredpokladam, ze musim najit puvodni rele nekde kdovi kde - a zapojeni bude shodne. ( na relatku je napis LEATHER tedy kuze - nemuze byt jine provedeni u kuze a ostatnich?
_________________
XC70 MY2002
(740GL (B200F))
(745GL (B230F))

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#10

Příspěvek od jarek.krizan »

Už jsem řešil jednou problém s vyhříváním koženého sedáku ( byla to 960 ) a spínač byl i pod řidičem, zapojený výhradně na relé vyhřívání ( pružinka , uprostřed váleček se dvěma kontakty ) jestli si správně vzpomínám tak to byla verze - sedáky v elektrice. Ale je docela možné, že tady jsou přehozené a je to jen na pásy - pokud teda u spolujezdce není. Jo a vyhřívání s kůží má relé ve kterém by měla být tepelná pojistka.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 13
Registrován: 18 roků 9 měsíců
Bydliště: Čikvásky u Semil

#11

Příspěvek od alois »

zatim diky, zitra to jeste jednou vyndam a uvidim.
_________________
XC70 MY2002
(740GL (B200F))
(745GL (B230F))

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#12

Příspěvek od tnemec »

martinopel píše:
alois píše:i presto by asi mel byt spinac na obou?
Na řidičově není,na spolujezdcově slouží ke kontrole pásů
To není pravda, na řidičově je taky (aspoň v mém autě byl), tady slouží patrně jako čidlo, zda vyhřívat. Na spolujízdě kromě toho funguje ještě jako kontrolka, zda prudit s pásama nebo ne.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Jery

#13

Příspěvek od Jery »

Máš celkem zajímavý sedák vypadá jak kdyby ho někdo předělával, podívej se jak máš uchycenou tu kůži k těm kovovým tyčkám jestli tam sou origo kovové sponky nebo něco jiného. Tuhle přestavbu mám už za sebou a to v té pružině určitě nebyl tlakový spínač, ale to je trošku na delší odstaveček.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 275
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: Volva
Bydliště: Havlíčkův Brod

#14

Příspěvek od Fery »

V díře pod perem je termostatické čidlo, které reguluje teplotu vyhřívání sedáku. Když je vadné, tak to buď netopí, nebo ti to smaží pozadí ...

Jery

#15

Příspěvek od Jery »

Přesně tak je to termostat ale to co je na fotve vypadá jak bastl protože kožené sedačky aspoň co mám já tenhle termostat nemají protože to elektronicky obstará ta kosta která má více režimů a řídí ještě navíc podle okolní teploty v autě takže myslím nad 12 stupňů ti nezapne vyhřívání vůbec

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#16

Příspěvek od jarek.krizan »

Prostě co auto a kus to jiné zapojení, každé auto je svým způsobem unikát, takže nezbývá než prozkoumat a proměřit co tam vlastně je a jak a k čemu připojené.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co opravit???“