Nové XC70

Různé Volvo-odkazy...
  • Autor
  • Zpráva
tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#26

Příspěvek od tnemec »

Schumi_01 píše:No, zajímavá diskuze :) Ale svatá pravda co tu říká Tomáš...Ford považuju taky za to nejlepší co může být jako mateřskou značku (z pohledu koncernů)...rozhodně je podvozkama na tom nejlíp ze všech a i ty auta maj prostě aspon nějakýho ducha...
A co se týče uniformity nebo designu, to zas tak moc s Fordem společnýho nemá, Volvo má svoje vlastní designový centra a patří mezi prémiový značky Fordu, takže určitě má volnost a příkaz držet si svou image...že jí rozvíjí a posouvá tímhle směrem je podle mě její věc a za tu Ford vinit nemůžeme. Určitě se design odvíjí od podvozku a uložení motoru atd., ale to jen do míry proporcí auta a ne přímo toho jaký má zadní světla a jak zaoblený je, a dnešní trend je hodně zaměřenej na ochranu chodců, zvýšili se standardy v tomhle směru a holt hranatý Volvo by v tomhle jaksi asi moc neuspělo...
Takže vážně budme rádi za tohle, jinak bysme nemuseli bejt rádi vůbec...
A co se týče svezení s S80, taky souhlasim s Tomášem, ve V70 sem toho najezdil hodne, i starší S80 celkem dost a je pravda že to tlumení ran a filtrování nerovností bylo za konkurencí dost špatný a ted sem konečně měl pocit že ten podvozek je vychytanej do puntíku, že se nesnaží bejt přehnaně a zbytečně uměle tvrdší jak velí trend.
AMEN :D
Jo, s těmi designovými centry je to dobrá poznámka. Bavil jsem se o tom s paní Delgado a je to přesně tak. Aston, Volvo i další značky prémiového segmentu Fordu mají vlastní vývoj. Podvozky (na rozdíl od VW nepracuje Ford s platformami, ale s konstrukčními podskupinami) se tvoří ve Fordu, design si dělá každá značka sama, motory se sdílejí, ale vývoj je zatím vícekanálový... T5 a D5 jsou volví motory, TDCI jsou vlastně HDI od PSA. Potěšující pro nás volvisty a následně tím i pro fordisty je, že vývoj bezpečnosti pro celý koncern probíhá ve Volvu. Což je třeba pro Range / Land Rover velká klika, dosavadní Freelander byl bezpečnostně dost katastrofa.

Osobně jsem ukrutně rád, že nová V70/XC70 nekopíruje skosenou záď mondea, ale drží si svou "hranatost". Celkový vzhled budu soudit až to uvidím v reálném provozu. S40 a S80 se mi taky nelíbily a jak jsem z nich v reálu nadšenej.
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

Schumi_01
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 616
Registrován: 19 roků 11 měsíců
Bydliště: Děčín
Vůz: C70 2,4i Momentum MY08

#27

Příspěvek od Schumi_01 »

tnemec píše: Osobně jsem ukrutně rád, že nová V70/XC70 nekopíruje skosenou záď mondea, ale drží si svou "hranatost". Celkový vzhled budu soudit až to uvidím v reálném provozu. S40 a S80 se mi taky nelíbily a jak jsem z nich v reálu nadšenej.
Přesně tak, je pravda že zatim můžeme soudit jen fotky který udělal někdo nejspíš telefonem někde narychlo a ty zas tak vysokou vypovídací schopnost nemaj...pamatuju si přesně že na prvních uniklých fotkách se mi S80 taky nelíbila, a do dneška z ní mám na pár fotkách z pár úhlů rozporuplný názory...ale takhle naživo, když člověk zvolí odpovídající lak, slušný kola, tak vypadá nádherně. A já vážně jen doufám že tak to bude i s touhle řadou...bohužel ty světla na mě působěj ze zadního pohledu tak, že si tuhle situaci zatim vůbec neumim představit že by nastala...
Ale to zkosení je pravda, to co má naše V70 už asi v duchu moderního designu provést nešlo, ale sem rád že nešli za větší sklon než u V50 a z bočního pohledu by to mohlo bejt pořád hezký auto...jen ten pohled zezadu mě fakt trápí :? Ale třeba zbytečně, tý mojí se to líbí (a to maj doma dvě XC70 který se jí taky líběj hodně) a prej to aspon neni obyčejný a je aspon vidět že je to nový auto...což je pravda a třeba nakonec bude mít pravdu, ženský přeci jenom maj pro tohle lepší cit :D

Mimochodem včera se mi tu po městě proháněli nějaký Švédi! S faceliftovanou XC90 stříbrnou...naprosto nádherný ty nový detaily, a na fotkách sem ze zadních světel taky neměl dobrej pocit...
Jen je divný, že pod těma červenejma značkama měly štítky Auto Hase :D
_________________
Volvo C70 2,4i 125 kW MT MY08 (Eibach Pro-kit & D5T5 135kW)
Volvo XC90 D5 AWD 136 kW AT MY11 (D5T5 ST2 160kW, 480Nm.)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 42
Registrován: 18 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha

#28

Příspěvek od sven »

další info zde: http://www.automotorsport.se/nyhetsmall ... sion=39454
ale stálo by za to, poslechnout si debatu nějakého volvoklubu na začátku roku 82, když přišla sedma, myslím, že bychom slyšeli na adresu teď už vzývané a uznávané volvoklasiky taky asi zajímavé výroky... jinými slovy: lidé jsou pořád stejní a novoty holt přijímají pomalu a s nedůvěrou...
_________________
bylo:
1973 Saab 99 GL 4dv. Tuzex verze
1981 Saab 900 Turbo 4dv.
1988 V240 B230K MAN arabská verze
1996 V850 AWD MAN
2001 V70XC 2,4T AT US verze
je:
2008 XC70 3,2 Summum
1993 Saab 900 Classic Convertible Nova Black
2002 Saab 9-3 Aero 5D modrá
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Zajímavé odkazy na internetu“