Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

  • Autor
  • Zpráva
THOmasoj
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 831
Registrován: 13 roků 11 měsíců
Bydliště: Týn nad Vltavou / Neznašov
Vůz: V60 T3 2.0 VEA 17'

#301 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od THOmasoj »

janikzra píše:zdravim, mam viac menej podobny problem - dal som menit svetla z matnych na cire svetlomty (z H4 na H7) - volvo s40 I. (97), vsetko je zo servisu spravene akurat sa nedoriesili motorceky do svetiel na nastavovanie vysky svetiel, original motorceky su funkcne ale asi s ana to pouzit nedaju - su 3pin, nove svetla su z DEPO. vedel by mi niekto poradit kde zohnat nove motorceky pripadne ako to tam potom zapojit? alebo je tu niekto kto by sa na to vedel pozriet a pripadne to spravit za mensiu financnu kompenzaciu? cez servis mi to slubuje ale zatial nemam ziadny nabidku na to a popravde som trochu sklamany ze som sa to dozvedel az ked som s nim cestoval a nebolo mi to oznamene vopred ze tam je takyto problem s tym.

ak by sa teda niekto nasiel budem vdacny aspon za rady, keby niekto bol ochotny sa na to mrknut aj osobne tak byvam v Brne takze niekto z okolia. dik :) (kontakt cez spravu)
tak nějak nechápu v čem je problém? Ovládání motůrků a motůrky ti musely zůstat původní, ty se světlama nemaj vůbec nic společnýho a kabely a konektory maj zvlášť, oddělený od svazku světel. Jedinej problém, kterej tu řešíme je, že se dělali dva typy motůrků a to s dlouhou a krátkou tyčkou
_________________
██ Volvo V60 T3 | 2017 112kW, ██ Volvo S60 D5 | 2002 120kW
EX: Volvo V40 1.9TD | 1998 66kW

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5
Registrován: 13 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno

#302 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od janikzra »

no problem je ten ze v servise mi povedali ze povodne motorky sa pouzit nedaju lebo vraj su rozne dlhe - cize by to asi nepasovalo do toho svetla co mam teraz, bol tu niekde obrazok kde boli dva motorky vedla seba a boli rozne dlhe tak to je asi ten problem. popravde sa v tom ja moc neorientujem :)
_________________
S40 2.0 103kW r97 tmava modra metaliza

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 177
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: VOLVO
Kontaktovat uživatele:

#303 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od vlado82 »

janikzra píše:zdravim, mam viac menej podobny problem - dal som menit svetla z matnych na cire svetlomty (z H4 na H7) - volvo s40 I. (97), vsetko je zo servisu spravene akurat sa nedoriesili motorceky do svetiel na nastavovanie vysky svetiel, original motorceky su funkcne ale asi s ana to pouzit nedaju - su 3pin, nove svetla su z DEPO. vedel by mi niekto poradit kde zohnat nove motorceky pripadne ako to tam potom zapojit? alebo je tu niekto kto by sa na to vedel pozriet a pripadne to spravit za mensiu financnu kompenzaciu? cez servis mi to slubuje ale zatial nemam ziadny nabidku na to a popravde som trochu sklamany ze som sa to dozvedel az ked som s nim cestoval a nebolo mi to oznamene vopred ze tam je takyto problem s tym.

ak by sa teda niekto nasiel budem vdacny aspon za rady, keby niekto bol ochotny sa na to mrknut aj osobne tak byvam v Brne takze niekto z okolia. dik :) (kontakt cez spravu)
Trochu se v té tvé stati ztrácím hergot

Ale snad jsem to nějak pochopil ten starý motorek tam elektricky na konektor musí pasovat žě jen je krátká tyčka ovládání že
Tak ji řízni udělej vnitřní závit dej zavitovou tyčku kontra matičky a nastav požadovanou vzdálenost co ty na to
_________________
V♂LV♂ XC70 D5 D5244T "05"
V♂LV♂ S40 i B4184S11 "07"
V♂LV♂ V40 TD D4192T1 "97"
VIDA - DICE k dispozici

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5
Registrován: 13 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno

#304 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od janikzra »

v prvom rade sorry za asi nie uplne konkretnu spravu

vlado - no tak nejak i to pochopil, akurat neviem ci je problem ze ta tycka je kratka alebo prilis dlha
- riesenie co si navrhol by asi pomohlo ale ja sam to nespravim, nemam na to naradie a ani potrebne skusenosti, preto ak by to dokazal niekto upravit tak sa mozme dohodnut
_________________
S40 2.0 103kW r97 tmava modra metaliza

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5
Registrován: 13 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno

#305 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od janikzra »

tak podarilo sa mi najst navod - po rusky aj s obrazkami ako upravit original motorky na motorky s dlhsou tyckou - je tam vsetko aj s rozmermi :)

http://wiki.auto4life.ru/s40-iv40/electrical/210-------1998--.html

uz len to urobit :D
_________________
S40 2.0 103kW r97 tmava modra metaliza

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 177
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: VOLVO
Kontaktovat uživatele:

#306 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od vlado82 »

janikzra píše:tak podarilo sa mi najst navod - po rusky aj s obrazkami ako upravit original motorky na motorky s dlhsou tyckou - je tam vsetko aj s rozmermi :)

http://wiki.auto4life.ru/s40-iv40/electrical/210-------1998--.html

uz len to urobit :D
Tak to je paráda na to origo záslepky s tyčkou jsem uplě zapomněl dobře dobře
_________________
V♂LV♂ XC70 D5 D5244T "05"
V♂LV♂ S40 i B4184S11 "07"
V♂LV♂ V40 TD D4192T1 "97"
VIDA - DICE k dispozici

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#307 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od kwiko »

Takto zapojene ako to ma ten soviet, tak to je dost na rusky sposob... ten otocny vypinac takto velmi rychlo rozpusti. To spaceballovske relatkovske riesenie je ovela lepsie.

Ja tam mam na predlzenie servomotorcekov zaskrutkovanu drevoskrutku 3x16 s trocha zabrusenou hlavickou.

Ps: mam tam depa a svietia strasne divne :bad:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 39
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Slovakia

#308 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od spaceball »

kwiko píše:Takto zapojene ako to ma ten soviet, tak to je dost na rusky sposob... ten otocny vypinac takto velmi rychlo rozpusti. To spaceballovske relatkovske riesenie je ovela lepsie.

Ja tam mam na predlzenie servomotorcekov zaskrutkovanu drevoskrutku 3x16 s trocha zabrusenou hlavickou.

Ps: mam tam depa a svietia strasne divne :bad:
Tak ako pise kwiko neriskujte roztecenie otocneho prepinaca alebo packy dialkove/stretavacie. Roztecie sa vam aj konektor na prepinaci a moze vam aj auto zhoriet! Na take zatazenie prudom (je navrhnuty na 10A, teraz ho zatazite 20 ampermi) nebol navrhnuty a uz aj tak ho ma kazdy dost zaoxidovany. Zapojte si to radsej ako to bolo pri H4, alebo pomocou relatok. Schemu prerobim, ale stale nemam cas.
Upravu motorcekov som tu uz riesil https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=28&t=27787 Ale potom je ich dost zlozite nahodit a hlavne zavadzia hlavny kablovy zvazok.
_________________
Súkromné: Volvo V40, 2.0 benzín, B4204S, 16V, 103KW, rok výroby: 1999
Služobné: VW Caddy, 1,9TDI, 77kW, rok výroby: 2009
Bolo:
Favorit 136L
Audi 5000, US verzia 100-ky, 2,3l, 100kw, full výbava - Dovoz z USA

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 177
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: VOLVO
Kontaktovat uživatele:

#309 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od vlado82 »

spaceball píše:
kwiko píše:Takto zapojene ako to ma ten soviet, tak to je dost na rusky sposob... ten otocny vypinac takto velmi rychlo rozpusti. To spaceballovske relatkovske riesenie je ovela lepsie.

Ja tam mam na predlzenie servomotorcekov zaskrutkovanu drevoskrutku 3x16 s trocha zabrusenou hlavickou.

Ps: mam tam depa a svietia strasne divne :bad:
Tak ako pise kwiko neriskujte roztecenie otocneho prepinaca alebo packy dialkove/stretavacie. Roztecie sa vam aj konektor na prepinaci a moze vam aj auto zhoriet! Na take zatazenie prudom (je navrhnuty na 10A, teraz ho zatazite 20 ampermi) nebol navrhnuty a uz aj tak ho ma kazdy dost zaoxidovany. Zapojte si to radsej ako to bolo pri H4, alebo pomocou relatok. Schemu prerobim, ale stale nemam cas.
Upravu motorcekov som tu uz riesil https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=28&t=27787 Ale potom je ich dost zlozite nahodit a hlavne zavadzia hlavny kablovy zvazok.
Ano elektriku nemá nejlépe Já jsem myslel to s tím odřezáním to jak máš ty je dobrý nápad :)

Jinak jsem to také zapojil přez 2 + 2 relé tedy dva kusy na každé světlo.

KDYŽ BUDE ZÁJEM NAKRESLÍM ŠÉMA.
_________________
V♂LV♂ XC70 D5 D5244T "05"
V♂LV♂ S40 i B4184S11 "07"
V♂LV♂ V40 TD D4192T1 "97"
VIDA - DICE k dispozici

SuGi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 605
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Písek
Vůz: XC60 2.4D 09, V50 2.4i, V70xc 2.4T

#310 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od SuGi »

tak po roce jsem se konečně dokopal k tomu, abych si zprovoznil světla. Přece jen jak teď byla neustále tma a muset do zatáčky vypínat dálková, abych viděl jinam než před sebe mi nepřijde moc dobré a už mě to docela vadí.

Pročítal jsem tady ty příspěvky a různá řešení. Mam strach z toho vyhoření, jak tady dost často řešíte, tak jsem včera večer čuměl do schématu a něco mě napadlo. Pravděpodobně tam bude nějaký zádrhel, protože je to tak debilně jednoduchý řešení, že by to nemohlo být ani možné, že bych tu na něj přišel první.

Řešení je bez použití relátek, pouze ukostřit modro-žlutý drát před přepínačem a odfiknout ho od lucase i od přepínače na světla. (čímž pádem NEMŮŽE dojít k přetížení, protože do ovladačů půjde proud maximálně z dálek, nikoli z potkávaček)
Tím by se nastavilo neustále svícení potkávacích světel při otočeném klíčku do dvojky (nešly by vypnout ani při přepnutí na parkovačky), takže vypnutí řešit buď rozpínacím relátkem nebo se s tím smířit, přece jen já třeba tak často nepoužívám pouze parkovačky a je to menší trest, než nesvítit potkávačkama při dálkovejch.

Jediný co bych k tomu potřebvoal konzultovat je, jestli relé 87 dokáže utáhnout ten proud (ale myslím že relé menší jak nějakých 25A tam nebude) a jestli nebude kvůli tomu potřeba zdvojnásobit pojistku F14, která by mi podle mě dala hodně rychle sbohem.

Schéma:
Nejprimitivnější schéma bez možnosti upálení přepínačů
Nejprimitivnější schéma bez možnosti upálení přepínačů
schémaBezMožnostiVypnout.jpg (86.7 KiB) Zobrazeno 5219 x
Výhody:
- žádná relátka
- bez narušení oblasti světel vytahováním kablíků průduchy
- neni potřeba nic dávat do motorového prostoru
- práce řekl bych tak do půl hodiny i s kafem max

Nevýhody:
- nejde přepnout jen na parkovačky (pokud se nepřidá relé)
- výměna pojistky 10A za 20A

Na to, že světla nejdou vypnout úplně jsem si už u Volva za tu dobu co ho mám zvykl a ani mi to nevadí :)

S názory do mě prosím!
_________________
VIDA k dispozici
XC60 - 2.4 (~160kW, 460Nm, AWD, AT) 2009- Blackhawk
V70 XC - 2.4 (142kW, 270Nm, AWD, MT) 2000 - Viking
V50 - 2.4 (103kW, FWD, MT) 2005 - Modřenka

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 177
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: VOLVO
Kontaktovat uživatele:

#311 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od vlado82 »

Udělěj si to jak chceš a jak to bude pro tebe nejlepší - nejvhodnější a nejjednoduší.
Já mám zapojení se dvěma relátky na každé lampě a funkční snad vic jak dva roky bez problému.

Ps: jaktože nejde vypnout stále svícení to jde: je na to postup jak to aktivovat a naopak. auto to naučíš aspoň u mně to tak je. Ale postup si už nepamatuju někde tady ale byl psaný.

A nevím co myslíš tim vytahování kablíků průduchy nic takoveho jsem nedělal a ke světlům použil origo konektory i piny.
A to schéma je sice dobrý,ale myslím že v Haynesu tam nejsou kresleny komunikace s CEM jednotkou, která tam taky má svůj podíl, tedy aspoň u mého ano.
_________________
V♂LV♂ XC70 D5 D5244T "05"
V♂LV♂ S40 i B4184S11 "07"
V♂LV♂ V40 TD D4192T1 "97"
VIDA - DICE k dispozici

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 177
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: VOLVO
Kontaktovat uživatele:

#312 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od vlado82 »

Tak jsem to našel:
svetla.JPG
svetla.JPG (22.32 KiB) Zobrazeno 5196 x
_________________
V♂LV♂ XC70 D5 D5244T "05"
V♂LV♂ S40 i B4184S11 "07"
V♂LV♂ V40 TD D4192T1 "97"
VIDA - DICE k dispozici

SuGi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 605
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Písek
Vůz: XC60 2.4D 09, V50 2.4i, V70xc 2.4T

#313 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od SuGi »

To jsem ani nevěděl že jde, ale to je stejně jedno, když je dneska nutné svítit od rána do noci, naopak se mi u Volva líbí, že je to takhle vymyšlené, že už v roce 95 bylo možné mít automatická světla (netuším od kdy je to ve švédsku povinost)

To neměla být narážka na tebe, chtěl jsem jen poskytnout další možnost, jak to lze zapojit bez použití relátek.
Spaceball v původní verzi z toho tahal nějaký kablík, co jsem četl a bylo to na mojí hloupou hlavu moc těžké a dlouhé na pochopení. Tohle si doma udělá každej co umí uzemnit a přestřihnout drát :)

Časem k tomu nějak vymyslím to relátko aby to zhasínalo při parkovačkách a bude to komplet. Dneska jsem to přepojil a zatím to vypadá OK :)
_________________
VIDA k dispozici
XC60 - 2.4 (~160kW, 460Nm, AWD, AT) 2009- Blackhawk
V70 XC - 2.4 (142kW, 270Nm, AWD, MT) 2000 - Viking
V50 - 2.4 (103kW, FWD, MT) 2005 - Modřenka

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 177
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: VOLVO
Kontaktovat uživatele:

#314 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od vlado82 »

SuGi píše:To jsem ani nevěděl že jde, ale to je stejně jedno, když je dneska nutné svítit od rána do noci, naopak se mi u Volva líbí, že je to takhle vymyšlené, že už v roce 95 bylo možné mít automatická světla (netuším od kdy je to ve švédsku povinost)

To neměla být narážka na tebe, chtěl jsem jen poskytnout další možnost, jak to lze zapojit bez použití relátek.
Spaceball v původní verzi z toho tahal nějaký kablík, co jsem četl a bylo to na mojí hloupou hlavu moc těžké a dlouhé na pochopení. Tohle si doma udělá každej co umí uzemnit a přestřihnout drát :)

Časem k tomu nějak vymyslím to relátko aby to zhasínalo při parkovačkách a bude to komplet. Dneska jsem to přepojil a zatím to vypadá OK :)

:friends:
_________________
V♂LV♂ XC70 D5 D5244T "05"
V♂LV♂ S40 i B4184S11 "07"
V♂LV♂ V40 TD D4192T1 "97"
VIDA - DICE k dispozici

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 24
Registrován: 12 roků 1 měsíc
Bydliště: Okres Semily
Vůz: V50 2.4/125 '04 AT LPG + C70 D4 '11 AT

#315 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od zpros »

Dnes namontováno 2xH7 a je to super!
Popis jsem dal do diskuse, kde jsem začal toto téma řešit: https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=28&t=42261&p=494124#p494124
_________________
Je: V50, 2.4/125, AT, 2004, LPG
Je: C70, D4/130, AT, 2011
Bylo: C70, D5/132, AT, 2007
Bylo: S60, 2.4/103 Bi-Fuel LPG, MY2005
Bylo: V40, 1.8/85kW, LPG, 1999

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#316 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od kwiko »

som trocha upravil a zjednodusil schemu upravy elektroinstalacie
originalne zapojenie od vyroby
originalne zapojenie od vyroby
headlamph4x.jpg (35.02 KiB) Zobrazeno 5006 x
upravene zapojenie
upravene zapojenie
headlamph7x.jpg (51.15 KiB) Zobrazeno 5014 x

foto z prestavby pre menej zorientovanych...
http://www.volvoklub.sk/viewtopic.php?f=47&t=6058

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 177
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: VOLVO
Kontaktovat uživatele:

#317 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od vlado82 »

Ta dioda vždycky problém tj. destička svorky vývody někam to umístit atd..
blokování relátek mám rozpínacíma kontaktama.
_________________
V♂LV♂ XC70 D5 D5244T "05"
V♂LV♂ S40 i B4184S11 "07"
V♂LV♂ V40 TD D4192T1 "97"
VIDA - DICE k dispozici

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#318 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od kwiko »

to je prave vyhoda ze cele to mam zavrete v poistkovej skrinke. Na diodu nakrimpujem, a zaletujem dostatocne dlhy kabel na obe strany. Zaizolujem spoje zmrstovackou a preistotu na to cele natiahnem este jednu buzirku. Miesta je tam dost tak nieje problem to tam pohodlne upratat.
Takto to vyzera v reale...
Přílohy
DSC_0303x.JPG
DSC_0303x.JPG (106.01 KiB) Zobrazeno 4992 x

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 177
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: VOLVO
Kontaktovat uživatele:

#319 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od vlado82 »

Ale jo dobrý, to jsi to kvůli tomu hned rozdělával. :)
_________________
V♂LV♂ XC70 D5 D5244T "05"
V♂LV♂ S40 i B4184S11 "07"
V♂LV♂ V40 TD D4192T1 "97"
VIDA - DICE k dispozici

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#320 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od kwiko »

neviem, nemas tam uz ciernu krabicku s RJ svetiel? kolko Pinov mas na svetlometoch? 4, alebo 5? Ak mas klasiku relatka, tak packa prepinaca. Pripadne si sprav cestu a kuknem sa ti na to (ale najskor si zavolaj)

SuGi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 605
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Písek
Vůz: XC60 2.4D 09, V50 2.4i, V70xc 2.4T

#321 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od SuGi »

milosmocik píše:O tej krabičke neviem nič, páčka? Ako zistím či je tá páčka zlá? A svetlo mám 4-pinové. Ešte by som sa chcel opýtať, tá šťava do svetla ide ako? Myslím tak, či ide od poistiek priamo do svetiel alebo od poistiek do páčky/vypínača? Lebo do poistiek (10A) oboch ide prúd. Rozmýšľam či by chyba nebola len v kábli. Ale nechcem to rozoberať, keď neviem, akým smerom ide prúd.
Kwiko mel asi na mysli CEM. Cerna krabicka o velikosti cca 25x10x2 cm a najdes ji schovanou vlevo pod tim plastem u ridice pod volantem ( ten na kterem je ta policka nad nohama) byla by prisroubovana na palubce a videl bys ji na prvni pohled. Pokud ji mas, muze byt v coudu, ja ji menil asi pred 2 mesici z podobneho duvodu.
pokud ji nemas, schema zapojeni svetel bez ni jsem postoval o kousek vyse (trochu upravene) a tam je rele 87 to zkontroluj.
_________________
VIDA k dispozici
XC60 - 2.4 (~160kW, 460Nm, AWD, AT) 2009- Blackhawk
V70 XC - 2.4 (142kW, 270Nm, AWD, MT) 2000 - Viking
V50 - 2.4 (103kW, FWD, MT) 2005 - Modřenka

SuGi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 605
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Písek
Vůz: XC60 2.4D 09, V50 2.4i, V70xc 2.4T

#322 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od SuGi »

milosmocik píše:Myslíš Central Electronic Module LHD? Mám hu. Pri zapnutí parkovačiek to v nej cukne, pri tlmených nie, pri prepnnutí na diaľkové áno. Takže bude zrejme v ťahu tak ako si napísal. Prosím ťa, nevieš koľko cca stojí alebo mi dať nejaký typ kde ju zoženiem? Vďaka.
Ano, tu myslím. Já ji kupoval za 800,- (Kč) na vrakáči v Sobíně v Praze, což máš asi trochu z ruky. Ale věřim že Kwiko poradí :)
_________________
VIDA k dispozici
XC60 - 2.4 (~160kW, 460Nm, AWD, AT) 2009- Blackhawk
V70 XC - 2.4 (142kW, 270Nm, AWD, MT) 2000 - Viking
V50 - 2.4 (103kW, FWD, MT) 2005 - Modřenka

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#323 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od kwiko »

kwiko mu uz ju len namontoval, detaily dohodli iny... a 70kw ma CEM typ A, ten sa dost tazko zhana.

kwiko
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1484
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Horné Saliby
Vůz: 850,C70,V40...
Bydliště: hmmm

#324 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od kwiko »

Tento sposob neodporucam, To preklemovanie pri svetlach treba spravit precizne (bude prenasat trvalo 5 Amperov) avsak aj ja som to takto prvy krat mal zapojene.

Hlavne nerob to zoskratovanie vodicov pri packe... problem je ze spoje packu, ovladac svetiel ako i kabelaz zatazujes pri stretavacich svetlach standartne cca 9A (co sudruhovia moc nedomysleli) tak ze ten otocny ovladac, ci packa sa casom od toho roztopi...
A po aplikacii tejto upravy ti tadial pojde pri dialkovych nejakych 17A. Ako dlho to vydrzi nez sa to roztopi...

Ten moj komplikovany relatkovsky sposob napoak eletroinstalaciu svetiel odlahcuje, svetla svietia lepsie a packa ci ovladac je v bezpeci.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 20
Příspěvky: 177
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: VOLVO
Kontaktovat uživatele:

#325 Vleze svetlo s čirou optikou i do V40 r.97?

Příspěvek od vlado82 »

MenosCz píše:ahojte chalani :)

našel sem na internetu tenhle: http://www.volvohowto.com/how-to-upgrade-to-phase-2-dual-headlight-conversion-on-1995-2000-volvo-s40-and-v40/ ''návod'' jak to provést...
je to podle tohodle ''tutoriálu'' skutečně možné provést ? I mě jako NEelektrikáři to přijde s troškou šikovnosti celkem v poho :)

nevidím tam žádné využití relé ani úpravu pojistek, co myslíte? :oops: :O:

díky za odpovědi
A ty konektory takhle taky ne, projdi si tento topik, dával jsem zde obj. čísla origo konektorů a pinů.
_________________
V♂LV♂ XC70 D5 D5244T "05"
V♂LV♂ S40 i B4184S11 "07"
V♂LV♂ V40 TD D4192T1 "97"
VIDA - DICE k dispozici
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“