Denní svícení - LED světla

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 34
Příspěvky: 9886
Registrován: 15 roků 7 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#76 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od hajnej »

_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 102
Registrován: 12 roků 9 měsíců
Bydliště: Praha
Vůz: 2016 Superb Style 2.0TDi 110kW AUT

#77 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od tom!s »

To se mi líbí. Ve stručnosti, je tedy pravda, že dálky svítí cca na 30%, při rozvícení na potkávací shasnou a při rozvícení dálkových svítí normálně? Jak je to s tripblinkrem? Funguje vše bez problémů? A co ten světelný senzor? Jak je složitá instalace, zvládnu ji sám? A lze tam přidělat vypínač, který denní světla deaktivuje (jízda v zahraničí)?

Předem díky.
_________________
2009 Volvo XC60 AWD D5 136kW Summum (3.6.2012 - 13.9.2014)
2002 Volvo S60 D5 120kW Momentum (21.6.2011 - 3.6.2012)
2003 Peugeot 307 SW 2.0 HDI 79kW (11/2010 - 05/2011)
2005 Citroën C5 1.6 HDI 80kW (08/2010 - 04/2011)
1998 Daewoo Nubira 2.0 98kW (08/2009 - ?)

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 75
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#78 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od Ekky »

Trochu starsi tema ale obnoveni urco neuskodi. Ja resil denni sviceni na V40 takto... Foto galerie opravy narazniku a zabudovani DRL (prosim o vynechani pripominek o opicakovi.. Dekuji. :D ) http://www.to neznám/user_images_category.php?id=53 Svetla jsou znacky Keetec DRL 7R 3W,jsou to kvalitni svetla s jednou LED diodou umistenou z vrchu a svetlo dopada na parabolku. Sviti intenzivne a jsou videt i proti slunicku. http://e-hifi.cz/446-led-svetla-drl-7r-3w/
Pujdu do nich znova tentokrat na XC 70. Ty budu pasovat do mlhovek,mlhovky mam ale kabely jsou urvany takze nefunguji a jak casto pouziji mlhovky? V lpanu je vykraknout parabolu mlhovek ktera je vyjmutelna a misto nich nasadit tyto svetla. Takze z vensi nebude poznat ze tam je za sklem neco jineho do doby nez se to rozsviti.
Pak jsem uvazoval o tomto reseni v ramci zachovani mlhovek a nejich funkcnosti... http://alarmtuning.cz/led-svetla-pro-denni-sviceni-v-kombinaci-s-mlhovym-svetlem-drl-7r-5w.htm?utm_source=Heureka.cz&utm_medium=CPC
Ale mysli ze je to zbytecny pac mlhovky fakt nevyuziju.

Jinak conse tyce toho AHD asi je to sikovne nic mene se to asi miji ucinkem furt to ty patice zatezuje a vyhrivaji se. Navic paraboly 70 jsou divne,treba by to bylo super u V40 tam je ta parabola na dalky kulata takze by to vypadalo super. Jediny co by se mi libilo,tak by to byl ten trojblik.
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 753
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Vůz: S60 B5244S Geartronic

#79 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od dan2 »

tom!s píše:To se mi líbí. Ve stručnosti, je tedy pravda, že dálky svítí cca na 30%, při rozvícení na potkávací shasnou a při rozvícení dálkových svítí normálně? Jak je to s tripblinkrem? Funguje vše bez problémů? A co ten světelný senzor? Jak je složitá instalace, zvládnu ji sám? A lze tam přidělat vypínač, který denní světla deaktivuje (jízda v zahraničí)?

Předem díky.
je to presne jak pises. mam jednotku bez triplu a senzoru. kdyz to schces uplne vypnout (delam jen pred stk) staci vytahnout konektor z "RJ" AHDcka. uroven napajeni tech svetel jde nastavit tusim v rozezi 10-70%. 30% je default. ja to snizoval, protoze se mi zdalo, ze to dost oslnuje, obcas nekdo bliknul.

ma to nevyhodu v konstrukci parabol dalkovyho reflektoru u s60/v70- sviti kuzelem primo pred auto, takze pri pohledu trochu z boku se zda, ze to sviti malo a pri pohledu primo do svetel to sviti hodne.

instalace byla docela problem i pro autoelektrikare, protoze i po vypnuti bylo vsude +12v, ktery ty svetla spinaji. vyply se az po asi 5min, kdy auto "usnulo". musel tahat kabel az ke spinacce. vsude malo mista, davaji se tam jeste diody do kabelu k dalkam, takze srani s tim mel asi na 4h.
_________________
S60, MY2005, 2.4i 125kW B5244S, Geartronic

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 75
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#80 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od Ekky »

Ja nevim bych to na ty 70 nechtel,vadilo by mi ze to svetlo neni kulaty. (Parabola) ale ten tripl nad nim fakt uvazuju...
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

lukynen
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 112
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumná
Vůz: EX xc70 D5 aut. 2008

#81 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od lukynen »

Zdravím vás chlapi, nedalo mi to svítít adaptivníma xenonama a chtěl jsem šetřit motorky.
Tak jsem po všech úskalích a hledání vhodných světel na moji XC 70 s ostrým čumákem,našel a proto přidávám foto po kompletní montáži a zapojení na voze ,třeba se to bude někomu líbit. Pokusy ala dodání žárovky do mlhovek,nebo Eagle kroužky se mi moc nelíbili se svítivostí.
Tady je odkaz http://lukynen.rajce.idnes.cz/Denni_sviceni_xc_70/

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 662
Registrován: 11 roků 9 měsíců
Vůz: S60 2.5T AWD Summum MY05
Bydliště: Chrudim

#82 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od Dony »

Lukynen: No musím říct že si jeden z mála kterej to aspon udelal poradne,takže za provedení palec nahoru. Ale já osobně bych si to na auto nikdy nedal, prijde mi to jak neskutečnej kýč
_________________
BMW E65 750i V8 270KW 2006
BMW E61 530D M 160KW 2005-Prodáno Galerie
S60 2.5T 180KW AWD MY05 Summum-Prodáno Galerie ,S60 D5 120KW MY04- Prodáno,S60 2.4 125KW MY01-Prodáno
Opel Calibra po renovaci - Prodáno Galerie

lukynen
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 112
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumná
Vůz: EX xc70 D5 aut. 2008

#83 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od lukynen »

Děkuji za hodnocení ,máš z části pravdu v tom Dát X Nedát ale alternátor,světla a baterka budou spokojenější :wink:

PeM
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: n

#84 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od PeM »

Ejhle :good: :good:
Kolem DLR už se motám taky dost dlouho, ale zatím jsem nenašel žádný typ, který by byl vhodný a líbil by se.
Na XC 60 je toho mrtě, na 70 nic.
Už jsem somroval i u autorizáku nové místo mlhovek, co mají MY2014, ale jak mi řekli cifru, tak jsem poděkoval a urychleně opustil Showroom :shock:
Čeho se bojím je zapojení, poněvadž co se týče elektriky, tak nejsem schopen si ani zapamatovat zapojení zásuvky 220V :unknown: Takže hrabat vlastníma prackama do auta..nevim nevim.
Bylo to zapojení složité?

lukynen
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 112
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumná
Vůz: EX xc70 D5 aut. 2008

#85 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od lukynen »

ANI NÉ,NAJÍT POJISTKU POD PROUDEM + PO ZAPNUTÍ KLÍČKU(ZAPALOVAČ-SKŘÍŇKA V MOTOROVÉM PROSTORU)
A DRUHÝ DRÁT JEST + NA PARKOVAČKY-FUNKCE PŘI ZAPNUTÍ PARKOVAČEK ZHASNE- DO DOBY NEŽ POŠLEŠ PROUD NA +DRÁT SVĚTEL ,JE Z NĚHO - DRÁT NEBOLI KOSTRA :wink:

PeM
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: n

#86 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od PeM »

Dík. Tak náhodou pojistku zapalovače poznám, poněvadž jsem už párkrát vyvalil vadnou nabíječkou na tablet. Hledal jsem dlouho podle německy vysílajícího manuálu / kterému rozumím prd/ a po 45min našel.
Takže polovině rozumím. - zapojit tam první drát.
Druhá část - zapojit drát do svazku od obrysovek ? A tím že nejsou puštěné jenom kostří a svítí jen DLR ?
Když se zapnou obrysovky+potkávačky, tak DLR zhasnou?

Omlouvám se za polopatické otázky, ale jak jsem psal já a elektrika nejde dohromady.
Neříkám, že to budu dělat, už ted mě děsí jen to sundávání nárazníku, kterým jsem si již prošel při poruše ostřiku světel, ale opravdu bych měl alespoň představu, jak to funguje :) :)

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 75
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#87 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od Ekky »

lukynen píše:ANI NÉ,NAJÍT POJISTKU POD PROUDEM + PO ZAPNUTÍ KLÍČKU(ZAPALOVAČ-SKŘÍŇKA V MOTOROVÉM PROSTORU)
A DRUHÝ DRÁT JEST + NA PARKOVAČKY-FUNKCE PŘI ZAPNUTÍ PARKOVAČEK ZHASNE- DO DOBY NEŽ POŠLEŠ PROUD NA +DRÁT SVĚTEL ,JE Z NĚHO - DRÁT NEBOLI KOSTRA :wink:
Ja ti cece nevim je hezky ze sis dal praci to tam zaintegrovat.. Ale prijde mi to takovy nevim... Pusoby to dojmem jako by to tam nepatrilo,mozna nezpravny vyber svetel. Ja mam starsi XC a jak uz jsem tu asi psal.. Mlhovky pouziju asi tak 3x do roka takze je vykraknu necham tam jen skla a do nich vlozim kulate DRL.
Zapojeni je jednoduche...
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

Urvanej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 12077
Registrován: 13 roků 4 měsíce
Bydliště: Plzeň
Vůz: 142;745;944;945;V70II;XC90 V8

#88 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od Urvanej »

PeM: bacha, u novejch pekáčů je zapalovač pod proudem i bez klíčku...
_________________
745, D24, M47, 1990, Kája; 945, B230FT, AW71, 1995, Jaruna; V70, D5, M56, 2004, Bertík; 944, B230FT, M46, 1991, Blex; XC90 V8, 2004; 142, B20A, M40, 1970 ex; S40, 1.8, m3p, 1997 :764, B280F, AW71, 1988, Tomasssovka;244, D24, M47, 1990, Blu; XC90 V8, 2005, Mastodont; V40, B4204S, M5P, 1996.

lukynen
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 112
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumná
Vůz: EX xc70 D5 aut. 2008

#89 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od lukynen »

PeM píše:Dík. Tak náhodou pojistku zapalovače poznám, poněvadž jsem už párkrát vyvalil vadnou nabíječkou na tablet. Hledal jsem dlouho podle německy vysílajícího manuálu / kterému rozumím prd/ a po 45min našel.
Takže polovině rozumím. - zapojit tam první drát.
Druhá část - zapojit drát do svazku od obrysovek ? A tím že nejsou puštěné jenom kostří a svítí jen DLR ?
Když se zapnou obrysovky+potkávačky, tak DLR zhasnou?

Omlouvám se za polopatické otázky, ale jak jsem psal já a elektrika nejde dohromady.
Neříkám, že to budu dělat, už ted mě děsí jen to sundávání nárazníku, kterým jsem si již prošel při poruše ostřiku světel, ale opravdu bych měl alespoň představu, jak to funguje :) :)

ANO- DRUHÝ DRÁT JE VE SVAZKU NA SVĚTLA-PLUS DRÁT + NA PARKOVAČKU A SLOUŽÍ JAKO KOSTRA PRO DRL.
JAK ZAPNEŠ PARK SVĚTLA TAK MÁŠ PRO DRL 2X+ TO JEST SVĚTLA ZHASNOU ,NEBO POHASNOU DLE DENNÍCH SVĚTEL :wink:

lukynen
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 112
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumná
Vůz: EX xc70 D5 aut. 2008

#90 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od lukynen »

Urvanej píše:PeM: bacha, u novejch pekáčů je zapalovač pod proudem i bez klíčku...

U MNE JEŠTĚ NEE :Yahoo!:

PeM
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: n

#91 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od PeM »

Urvanej píše:PeM: bacha, u novejch pekáčů je zapalovač pod proudem i bez klíčku...
Čoveče to mi nerob :D a já se tak těšil, že se v tom pohrabu :) No riskovat pecku a eliášovy ohně nebudu.
Fakt je pod proudem i bez klíče ? Aby mi to nabíjelo tak musím zmáčknout start stop engine.

lukynen
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 112
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumná
Vůz: EX xc70 D5 aut. 2008

#92 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od lukynen »

Ekky píše:
lukynen píše:ANI NÉ,NAJÍT POJISTKU POD PROUDEM + PO ZAPNUTÍ KLÍČKU(ZAPALOVAČ-SKŘÍŇKA V MOTOROVÉM PROSTORU)
A DRUHÝ DRÁT JEST + NA PARKOVAČKY-FUNKCE PŘI ZAPNUTÍ PARKOVAČEK ZHASNE- DO DOBY NEŽ POŠLEŠ PROUD NA +DRÁT SVĚTEL ,JE Z NĚHO - DRÁT NEBOLI KOSTRA :wink:
Ja ti cece nevim je hezky ze sis dal praci to tam zaintegrovat.. Ale prijde mi to takovy nevim... Pusoby to dojmem jako by to tam nepatrilo,mozna nezpravny vyber svetel. Ja mam starsi XC a jak uz jsem tu asi psal.. Mlhovky pouziju asi tak 3x do roka takze je vykraknu necham tam jen skla a do nich vlozim kulate DRL.
Zapojeni je jednoduche...
JO NAD TOUTO VARIANTOU JSEM PŘEMÝŠLEL TAKY ,ALE MLH TU MÁM DOST ,TAK JSEM NECHTĚL RUŠIT JIŽ HOTOVÉ. BÝT NA bŘECLAVSKU ,TAK JE VYNDÁM :ROFL:

PeM
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: n

#93 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od PeM »

No upřímně řečeno, vždy když je v CZ nebo PL mlha, tak to vypadá, že stejně auta ani hlmlovky nemají....

lukynen
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 112
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumná
Vůz: EX xc70 D5 aut. 2008

#94 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od lukynen »

PeM píše:
Urvanej píše:PeM: bacha, u novejch pekáčů je zapalovač pod proudem i bez klíčku...
Čoveče to mi nerob :D a já se tak těšil, že se v tom pohrabu :) No riskovat pecku a eliášovy ohně nebudu.
Fakt je pod proudem i bez klíče ? Aby mi to nabíjelo tak musím zmáčknout start stop engine.

TAK TO MÁŠ S KLÍČKEM PŘECI :beer: :lol:

PeM
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: n

#95 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od PeM »

lukynen píše:
PeM píše:Dík. Tak náhodou pojistku zapalovače poznám, poněvadž jsem už párkrát vyvalil vadnou nabíječkou na tablet. Hledal jsem dlouho podle německy vysílajícího manuálu / kterému rozumím prd/ a po 45min našel.
Takže polovině rozumím. - zapojit tam první drát.
Druhá část - zapojit drát do svazku od obrysovek ? A tím že nejsou puštěné jenom kostří a svítí jen DLR ?
Když se zapnou obrysovky+potkávačky, tak DLR zhasnou?

Omlouvám se za polopatické otázky, ale jak jsem psal já a elektrika nejde dohromady.
Neříkám, že to budu dělat, už ted mě děsí jen to sundávání nárazníku, kterým jsem si již prošel při poruše ostřiku světel, ale opravdu bych měl alespoň představu, jak to funguje :) :)

ANO- DRUHÝ DRÁT JE VE SVAZKU NA SVĚTLA-PLUS DRÁT + NA PARKOVAČKU A SLOUŽÍ JAKO KOSTRA PRO DRL.
JAK ZAPNEŠ PARK SVĚTLA TAK MÁŠ PRO DRL 2X+ TO JEST SVĚTLA ZHASNOU ,NEBO POHASNOU DLE DENNÍCH SVĚTEL :wink:
Vida, ještě mi to trochu myslí. Díky za osvětlení pro mne závažného tématu :good: :good:

lukynen
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 112
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumná
Vůz: EX xc70 D5 aut. 2008

#96 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od lukynen »

PeM píše:No upřímně řečeno, vždy když je v CZ nebo PL mlha, tak to vypadá, že stejně auta ani hlmlovky nemají....

U VÁS TOMU ŘÍKAJÍ SMOG A NÉ MLHA :lol: :Search:

PeM
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 183
Registrován: 10 roků 10 měsíců
Vůz: n

#97 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od PeM »

lukynen píše:
PeM píše:No upřímně řečeno, vždy když je v CZ nebo PL mlha, tak to vypadá, že stejně auta ani hlmlovky nemají....

U VÁS TOMU ŘÍKAJÍ SMOG A NÉ MLHA :lol: :Search:
Pravda a máme navíc jeden ostraGEN proti temu SMOGu :)

lukynen
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 112
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumná
Vůz: EX xc70 D5 aut. 2008

#98 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od lukynen »

:ROFL: 8)

Ekky
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 75
Příspěvky: 3441
Registrován: 12 roků 4 měsíce
Bydliště: Mladá Boleslav
Vůz: Volvo XC70 D5 136kW MY06, AW Geartronic

#99 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od Ekky »

Lukynen

Existuji DRL co jsou i z mlhovkama,taky to vyraby Keetec takze kvalitni a jsou kulaty. Uz jsem taky daval sem nekam odkaz.
_________________
Volvo XC70 D5 136kW/400Nm MY06, AW Geartronic - GALERIE

lukynen
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 27
Příspěvky: 112
Registrován: 10 roků 3 měsíce
Bydliště: Šumná
Vůz: EX xc70 D5 aut. 2008

#100 Denní svícení - LED světla

Příspěvek od lukynen »

TO JO O NICH VÍM ,JEN JE SLOŽITĚJŠÍ,ABY JSI JE PŘIDĚLAL DO STÁVAJÍCÍCH SKEL A ŠLI VÝŠKOVĚ STAVĚT A SPOJENÍ BYLO VODOTĚSNÉ. U MLHOVEK MUSÍ BÝT MOŽNOST VÝŠKOVĚ NALADIT -STK :x
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“