auto se svycarskyma dokladama

Kategorie věnovaná našim krásným dvojkám!
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Bydliště: PRAHA

#1 auto se svycarskyma dokladama

Příspěvek od rozcos »

zdravim,
zamiloval jsem se do kombika 240 GLT. Na prodej je v jednom holandskym bazaru, ale ma to hacek.. to auto ma svycarsky papiry. Pujde to prepsat na cesky? clo do holandska (takze vlastne do EU) je zaplaceny, by to nemusel byt problem..jak se vlastne takovej prepis dela?
diky za info R.
_________________
245 / 1991 / B230F

Miki
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 249
Registrován: 19 roků 2 měsíce
Bydliště: Hradištko u Nymburka

#2

Příspěvek od Miki »

Ahoj, nevím jestli ti moc pomůžu, ale já bych sepsal údaje o tom konkrétním autu ( rok výroby, zda má platnou stk atd. ) a toto všechno poslal mailem na kompetentní úřad s dotazem zda a za jakých podmínek ti toto auto u nás přihlásí a možná bych to poslal ještě v kopii na svaz dovozců automobilů, ono je sice po 1.7. a platí nový zákon o dovozech a všichni mluví jak to bude v pohodě a že dovezeš všechno co je uznáno způsobilým k provozu ve "svém" státě, ale já naopak vím, že žijeme v čechách, kde úředník a úřední vyhlášky, nařízení, prováděcí předpisi atd. jsou většinou čitelné, porozumněníhodné a výkladné asi jako pro mě arabština, takže spoléhat se na to že se všude píše, že je to " na pohodu" pak to přivést a při přihlašování na úřadě zjistit, že zrovna toto auto spadá třeba do nějaké vyjímky, nebo něco podobnýho, no asi nic moc
je to ovšem jen můj názor, třeba tu jsou odborníci, kteří dají za svou radu klidně i ruku do ohně, ale já mezi ně nepatřím a jak říkám o ČR jako o čitelném právním státě se zatím neodvažuji ani uvažovat.možná by stálo za to projít net zda už s tím jsou praktické zkušenosti a případně zkontaktovat někoho, kdo už tímto po 1.7. prošel.

p.s.: doufám že ti to dopadně dobře a bude nás zase o něco víc
_________________
BMW E39 523i, 2000, manual
bylo Volvo 740GL, B230F,1987, 4q+OD, Belgie, Social Edition
bylo Volvo 740GLE, B230E,1985, 4q+OD, Švédsko, el.okna, centrál

GDPR_user

#3 auto se svycarskyma dokladama

Příspěvek od GDPR_user »

rozcos píše:zdravim,
zamiloval jsem se do kombika 240 GLT. Na prodej je v jednom holandskym bazaru, ale ma to hacek.. to auto ma svycarsky papiry. Pujde to prepsat na cesky? clo do holandska (takze vlastne do EU) je zaplaceny, by to nemusel byt problem..jak se vlastne takovej prepis dela?
diky za info R.
Vzhledem k tomu že švýcarsko není členem EU platí omezení 8 let stáří

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#4

Příspěvek od Jarda S40 »

No jak chápu "nová pravidla" já, tak to asi problém bude. Auto sice stojí v bazaru v EU, ale není tam registrované a tudíž ani způsobilé k provozu. A to bude kámen úrazu. Pokud by se tam zaregistrovalo a poté se sehnalo potvrzení, že stejné vozidlo bylo v době výroby schváleno podle předpisů země EU, tak by to asi šlo. Ale podle mě by bylo právě velkou výhodou vzít auto uvedné do provozu a stále provozované v EU. Tohle by asi byl hazard, kterého bych se bál. Ale opět jako Miky, je to jen můj názor a nevrdím, že správnej.

standa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1738
Registrován: 19 roků 11 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Amazon, 1800ES, 240, 480, 740,760, T603
Participant x 1

#5

Příspěvek od standa »

Mám na prodej pojízdnou 245 s platnými doklady za 5.000,- Kč. Potřebovala by vyměnit karoserii a případně i motor, nejlíp za něco udržovaného. Třeba ve Švýcarech se o auta starají moc dobře :wink: .


Pokud rozcos nebude chtít auto, brzo bude razborka.
_________________
121 Amazon, B20A, 1970
244 GL, 1980, B21A, Tuzex
3x 240 kombi, 1991-3, B200F, B230F, Super Polar, Eaton Diff Locker, Standheizung
Tatra 603, 1970, V8

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Bydliště: PRAHA

#6

Příspěvek od rozcos »

ma to servisni knizku :)) ja myslim, ze se dohodnem ;)
_________________
245 / 1991 / B230F

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Bydliště: PRAHA

#7

Příspěvek od rozcos »

tak nakonec do SWISS nepojedu, ale vyhlíd jsem si jinýho v německu je to rok 91 240 gl kombi samo. Chce za něj 1500 euro. najeto 240 tis. 2 majitel, predtim to mel prej nejakej starej prachatej deda. Chtel jsem se zeptat, na co si dat pozor pri koupi a taky, jak jsou dostupny dily na tohle auto a jaka je cena. Ja proste volvo 240 chci...uz dlouho..slysel jsem, ze jsou spolehlivy a ze kdyz si ho nekdo koupi, tak je spokojenej. Co vy na to? diky za rady
_________________
245 / 1991 / B230F

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Bydliště: PRAHA

#8

Příspěvek od rozcos »

je to tenhle...tak nevim

https://www.mobile.de/SIDwqFdOL.IX2PhIhQ ... 211867798&
_________________
245 / 1991 / B230F

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#9

Příspěvek od Honza »

No vypadá dobře
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 50
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Bydliště: PRAHA

#10

Příspěvek od rozcos »

vypada hezky to jo ale zase moc se nevyznam, jestli to neni drahy..na co bych si mel dat bacha pri koupi a tak...
_________________
245 / 1991 / B230F
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „200“