Nezavisle topeni

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#26

Příspěvek od travex »

ypsi píše:Ake palivove cerpadlo potrebujes?
palivove cerpadlo k nezavislemu topeni, jedna se o davkovaci impulsne ovladane cerpadlo. Vetsinou jsou cerpadla urcena primo pro dany typ topeni, v mem pripade by vyhovel typ urceny pro topeni 3-5kW od firem (napriklad) EBERSPACHER, WEBASTO, THOMAS MAGNETE, mozna i BRANO.....

typ topeni ktery hodlam pouzit je "D5W S", ale to uz jsem psal nekde nahore.....

nove samozrejme neni problem koupit jen cena prevysujici 3500 CZK se mi moc nelibi.....
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 64
Registrován: 20 roků 3 měsíce
Bydliště: Žilina

#27

Příspěvek od ypsi »

Hmm, ak je to cerpadlo nejakym sposobom regulovane tak asi bastlit tam nieco by bola kravina.
_________________
VOLVO XC90 D5 AWD '08 Momentum
Mercedes-Benz E250D
Ex.V 760 GLE 2.4TDic-518000km :-) Jazdiaca, spiaca...
Ex:Mercedes-Benz E200D
Ex: Jeep Grand Cherokee WJ

GDPR_user

#28 EBERSPACHER - D5W S

Příspěvek od GDPR_user »

josef 53 píše:Davame sprecha do auta a je tady problem s tou podtlakovou vzduchovou klapkou takze by mi to asi topilo jen v pripade, ze by bezel motor. Musel jsem na ni aspon prozatim odpojit tahlo a klapku zaaretovat v otevrene poloze. Nemuzete mi nekdo poradit? Nemate nahodou tady nekdo 760 GLE s klimou a nezavislym topeni. Potrebuji schema elektriky.
A co takhle ji nahradit el. ventilem?

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#29 EBERSPACHER - D5W S

Příspěvek od travex »

martinopel píše:
josef 53 píše:Davame sprecha do auta a je tady problem s tou podtlakovou vzduchovou klapkou takze by mi to asi topilo jen v pripade, ze by bezel motor. Musel jsem na ni aspon prozatim odpojit tahlo a klapku zaaretovat v otevrene poloze. Nemuzete mi nekdo poradit? Nemate nahodou tady nekdo 760 GLE s klimou a nezavislym topeni. Potrebuji schema elektriky.
A co takhle ji nahradit el. ventilem?
neni duvod to delat.... viz vyse....
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#30

Příspěvek od travex »

ypsi píše:Hmm, ak je to cerpadlo nejakym sposobom regulovane tak asi bastlit tam nieco by bola kravina.
regulovane zpusobem ovladani:

jeden impuls na cerpadlo = jeden zdvih pistu = konkretni davka paliva..... funkcni schema cerpadla na http://www.brano.cz (aspon pro predstavu)... klasicke palivove cerpadlo (naprilad z benzinaku) nejde pouzit, je regulovane na tlak, ne na davku...
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

josef 53

#31 EBERSPACHER - D5W

Příspěvek od josef 53 »

Timto zdravim vsechny na foru a muj novy poznatek je urcen hlavne travexovi. Znovu zopakuji moje problemy s nezavislym topenim. Jelikoz jsem Meho Volvika koupil pred nedavnem tak jsem nevedel co v nem je. Ma najeto 268 000 a v celku me neudivovalo kdyz nenaskocil na poprve. Tak a ted k tomu EBERSPACHER - D5W po montazi do vozidla bezel a rano uz bezet nechtel. projevovalo se to tak, ze po spusteni se rozbehl a po chvili se vypnul jako by byl prehraty. Tak jsem celkem logicky uvazoval, ze nema cirkulaci a resil jsem to odpojenim ventilu topeni. Jelikoz jsem uz mel slabou baterku tak jsem natocil auto at se to trochu dobije. Potom zapnu sprecha a on bezi jako vztekly a tak se to opakovalo nekolikrat. Tak jsem si tedy rikal, ze je to fakt dobre, protoze mit sprecha kdy napred musim natocit auto a potom zatopit to nebude zrovna to prave orechove. Tak jsem dal spekuloval nad klapkami a vsim moznym a nakonec svete div se uplne banalni zavada. Rozvod nafty mam v motoru tazeny gumovymi hadicemi s tou textilii a zrejme pri montazi jedna hadice popraskala. Takze pres noc mi spadla nafta proto ten sprech chvili bezel a potom chcipl. Pri startovani mi auto chytlo na podruhe myslim nic divneho. Ted sprech sprecha a auto chyti na drc takze je vsechno OK. Pisi to hlavne proto, ze pokud budete take montovat nemusi se sprech zapojovat do protismeru jak uz tady na foru padlo. Uz zbyva vyresit jen tu vzduchovou klapku, ale myslim, ze spolecnymi silami to taky vyresime. Jasny priklad toho, ze zivot i problemy se skladaji z malickosti. Josef 53

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#32 EBERSPACHER - D5W

Příspěvek od Honza »

josef 53 píše: Jasny priklad toho, ze zivot i problemy se skladaji z malickosti. Josef 53
No chlapci vám to jde :shock: . Hlavně to pořádně vykoumejte a příští rok máte máte zakázku na zástavbu do 850.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

josef 53

#33 EBERSPACHER - D5W

Příspěvek od josef 53 »

Honza píše:
josef 53 píše: Jasny priklad toho, ze zivot i problemy se skladaji z malickosti. Josef 53
No chlapci vám to jde :shock: . Hlavně to pořádně vykoumejte a příští rok máte máte zakázku na zástavbu do 850.

Honzo nečekej do příštího roku a montuj už teď nebo si myslíš, že už kosa nebude????????

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#34 EBERSPACHER - D5W

Příspěvek od travex »

josef 53 píše:Timto zdravim vsechny na foru a muj novy poznatek je urcen hlavne travexovi.
no pekne....

jen tak naokraj, pokud nastartujes motor, bezi ti dal el. vodni pumpa?

PS: a uz jsem ti nekolikrat psal kvuli kontaktu na toho borce cos ho tu zminoval a porad nic..... spise to bude zajimave pro ostatni,. ja uz jsem si cerpadlo objednal a mel bych ho mit behem par dnu... pak zacne ten spravny instalacni mumraj... v kazdem pripade "na stole" to makalo dobre.... tak proc ne v aute?
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 5112
Registrován: 20 roků 5 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#35 EBERSPACHER - D5W

Příspěvek od Honza »

josef 53 píše:
Honza píše:No chlapci vám to jde :shock: . Hlavně to pořádně vykoumejte a příští rok máte máte zakázku na zástavbu do 850.

Honzo nečekej do příštího roku a montuj už teď nebo si myslíš, že už kosa nebude????????
Nějak chybí sponzoring, teď mi to fakt navychází
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

josef 53

#36 EBERSPACHER - D5W

Příspěvek od josef 53 »

travex píše:
josef 53 píše:Timto zdravim vsechny na foru a muj novy poznatek je urcen hlavne travexovi.
no pekne....

jen tak naokraj, pokud nastartujes motor, bezi ti dal el. vodni pumpa?

PS: a uz jsem ti nekolikrat psal kvuli kontaktu na toho borce cos ho tu zminoval a porad nic..... spise to bude zajimave pro ostatni,. ja uz jsem si cerpadlo objednal a mel bych ho mit behem par dnu... pak zacne ten spravny instalacni mumraj... v kazdem pripade "na stole" to makalo dobre.... tak proc ne v aute?
Uz jsem ti nejmene ctyrikrat psal ze je v Tatrach a telefon na nej nemam az se vrati zjistim a dam do do fora.

el.vodni pumpa bezi pokud mas zapleho sprecha.

Pokud mas normalni topeni je asi vse bez problemu horsi to je s klimou.

bidak
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 221
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 5

#37 EBERSPACHER - D5W

Příspěvek od bidak »

josef 53 píše:
travex píše:
no pekne....

jen tak naokraj, pokud nastartujes motor, bezi ti dal el. vodni pumpa?

PS: a uz jsem ti nekolikrat psal kvuli kontaktu na toho borce cos ho tu zminoval a porad nic..... spise to bude zajimave pro ostatni,. ja uz jsem si cerpadlo objednal a mel bych ho mit behem par dnu... pak zacne ten spravny instalacni mumraj... v kazdem pripade "na stole" to makalo dobre.... tak proc ne v aute?
Uz jsem ti nejmene ctyrikrat psal ze je v Tatrach a telefon na nej nemam az se vrati zjistim a dam do do fora.

el.vodni pumpa bezi pokud mas zapleho sprecha.

Pokud mas normalni topeni je asi vse bez problemu horsi to je s klimou.
ee, to jsi nepsal travexovi ale me :lol:
_________________
850 '96 2,5 10V automat
S40 '00 1,8 automat
V70 '00 TDI automat
V70 '15 T5 automat

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#38 EBERSPACHER - D5W

Příspěvek od travex »

josef 53 píše:
Uz jsem ti nejmene ctyrikrat psal ze je v Tatrach a telefon na nej nemam az se vrati zjistim a dam do do fora.

el.vodni pumpa bezi pokud mas zapleho sprecha.

Pokud mas normalni topeni je asi vse bez problemu horsi to je s klimou.
OK....az se vrati....

klimu mam v ate taky, sice mi nechodi (nemam tam nahozenej kompresor atd, ale topeni uz jakotakovy mam a to vcetne toho ventilu, kterej resis.... dneska chci zacit s implementaci, pocitam ze do tydne to bude v aute, az to vyzkousim v praxi tak dodam schema zapojeni blokovani cerpadla pri behu motoru i to jak jsou zapojeny hadice....
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

tnemec
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1093
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: Praha

#39

Příspěvek od tnemec »

Abych přispěl svou troškou do mlýna... zcela v duchu tradice inspirace zkušenějšími (tzv. metoda opičení)... už mám špachra v kufru a začíná se pracovat na jeho instalaci do motoru :-)

Zatím výdaje: 380 eur topení, 18 eur doprava, 220 Kc poplatky za prevod;
Mam: Topení Eberspacher D5W SC se svazkem a hodinama, podle www stránek http://www.eberspacher.cz by mělo topení obsahovat i palivové čerpadlo pro naftu;

Co je jeste treba: drzak + dalsi veci, ktere vi travex, ja ne, ja jsem dostal za ukol jen montaz do vozidla :-D

P.S. Jak vtipně poznamanal kamarád: "Ty sis koupil nezávislé topení? Tak to je super, to bude až do jara teplo!" :-D
_________________
Je: Honda CBR1000RR Fireblade, 1000 ccm, 180 k, manuál, MY 2005, for fun | Opel Astra Sports Tourer, 1,4T, 140 k, kombi, automat, MY 2012, služebák
Bylo: Triumph Baby Speed, 600 ccm, 100 k, manuál, MY 2003, R.I.P. | Volvo 850 TDI, 140 k, kombi, automat, MY 1997, Prodáno... good luck v novém životě... | Volvo 940 D24TIC, kombi, automat, Prodáno na díly...

bidak
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 221
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Praha 5

#40

Příspěvek od bidak »

tnemec píše:P.S. Jak vtipně poznamanal kamarád: "Ty sis koupil nezávislé topení? Tak to je super, to bude až do jara teplo!" :-D
OT super, taky na to spoliham ;)
_________________
850 '96 2,5 10V automat
S40 '00 1,8 automat
V70 '00 TDI automat
V70 '15 T5 automat

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#41

Příspěvek od travex »

bidak píše:
tnemec píše:P.S. Jak vtipně poznamanal kamarád: "Ty sis koupil nezávislé topení? Tak to je super, to bude až do jara teplo!" :-D
OT super, taky na to spoliham ;)
tak uz to byva, i kdyz pokud sam stihnu instalaci v tomto tydnu tak si NT budu moci asi naposeldy uzit na horch prespristi tyden.... jinak budu cekat zase do dalsi zimi.... ale co.... pohodli je doprano pripravenym :-D
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

josef 53

#42 sprech palivove cerpadlo

Příspěvek od josef 53 »

Travexi za palivove cerpadlo chce 2500,-ale je tady mensi hacek jelikoz treba i u D5W jsou ruzna cerpadla potrebuji znat presne to cislo co je na sprechovi. Neni cerpadlo jako cerpadlo lisi se davkovanim. ahoj Josef

josef 53

#43 sprech palivove cerpadlo

Příspěvek od josef 53 »

Tady mate ten mnou slibeny kontakt na prodej popr. montaz nezavisleho topeni v cenach jake jsem vam jiz psal nekde nahore. Znovu pripominam zaruka i servis na nove i starsi topeni 2roky. Klidne se odvolejte na me Josef Fiala

Jméno firmy:
Ivo LUKEŠ
AutoElektro Centrum

Sídlo firmy:
Míškovice 93
768 52 Míškovice

Sídlo provozovny:
Hulín

Telefon, fax:
+420 573 387 034

Mobil:
+420 602 564 084

Email:
info@autoelektrocentrum.
Naposledy upravil(a) josef 53 dne 20 úno 2006 14:48, celkem upraveno 1 x.

josef 53

#44

Příspěvek od josef 53 »

smarkus píše:jojo to uz neni jako v tatre jen topeni,spinac,cerpadlo, ty ebry uz maji samou elektroniku jak v sobe tak jeste zvlast krabicku s ridici elektronikou,kterou nenahradis.
Krabicka uz neni ridici jednotka je ve sprechovi. Elektroniku v krabicce meli jen starsi modely.

josef 53

#45 EBERSPACHER - D5W

Příspěvek od josef 53 »

travex píše:
josef 53 píše:Timto zdravim vsechny na foru a muj novy poznatek je urcen hlavne travexovi.
no pekne....

jen tak naokraj, pokud nastartujes motor, bezi ti dal el. vodni pumpa?

PS: a uz jsem ti nekolikrat psal kvuli kontaktu na toho borce cos ho tu zminoval a porad nic..... spise to bude zajimave pro ostatni,. ja uz jsem si cerpadlo objednal a mel bych ho mit behem par dnu... pak zacne ten spravny instalacni mumraj... v kazdem pripade "na stole" to makalo dobre.... tak proc ne v aute?

neběží, jen při zapnutém topeni

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#46 EBERSPACHER - D5W

Příspěvek od travex »

josef 53 píše: neběží, jen při zapnutém topeni
diky za odpoved - mas tedy klasickou inatalaci dle navodu....
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

josef 53

#47 Eberspacher D5WS a B5WS manuál a plán zástavby do vozidla

Příspěvek od josef 53 »

Pokud někdo bude mít zájem pošlu e-mailem fotky. Kdyby náhodou někdo nevěděl D5WS-diesel a B5WS-benzin
jose.fiala@seznam.cz

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#48 Eberspacher D5WS a B5WS manuál a plán zástavby do vozid

Příspěvek od travex »

josef 53 píše:Pokud někdo bude mít zájem pošlu e-mailem fotky. Kdyby náhodou někdo nevěděl D5WS-diesel a B5WS-benzin
jose.fiala@seznam.cz
2 Josef53 - myslim ze tady uz asi nic noveho nevyrobime, souhalsis s tim abych pouzil i tvoje fotky jako ilustraci modelu SC a popsani rozdilu proti S (navic jsou to dve varianty zastavby (ty mas NT vlevo, ja ho cpu vpravo) do chystaneho clanku na tema instalace NT? Vicemene to bude takovy maly strucny navod jak instalovat topeni a souhrn zkusennosti....
Posli mi prosim emailem rekneme dva az tri odtravce zkusennosti s tvym topenim, rad te uvedu jako spoluautora... ja to budu psat hodne technicky.... tak at je to trochu polidstene.... pred samotnym vydanim ti poslu cely material k pripadnemu doplneni (kontrole) OK?
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 122
Registrován: 18 roků 11 měsíců
Bydliště: prag
Zabanován: Trvale

#49

Příspěvek od black hawk »

hele vy než se tady vypovídáte! a máte tu jaro a pak už to nebudete potřebovat :-D

travex
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 18
Příspěvky: 1054
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha

#50 Instalace

Příspěvek od travex »

Mam auto s D24TIC a ABS, takze topeni je vyhodnejsi umistit vpravo vedle turba.

Zacal jsem instalaci palivoveho potrubi, je vedeno podle brzdove trubky k PP kolu. Palivove cerpadlo je uchyceno v originalnim drzaku na LP podbehu v miste, kde je normalne u auta bez ABS rozdelovaci kostka brzd.

Dalsim krokem byla instalace svazku elektriky, zacal jsem natazenim pripraveneho svazku. Svazek je vedeny od baterie k pojistkove skrince umistene u bandasky oleje servorizeni. Odtud vede okolo motoroveho prostoru podle puvodnich svazku s odbockou k palivovemu cerpadlu. Svazek se rozdvojuje v miste prave pruchodky (do kabiny), kde se deli na vetev k topeni a k hodinam + relatkum ovladani vetraku. Zapojeni rele jsem zmenil oproti dokumentaci na provedeni, kdy sepnuti vetraku topeni vzdy probehne na 1. stupen bez ohledu na polohu spinace (antiskleroticka uprava). Rele jsou umistena na hlinikovem drzaku, ktery je prisroubovan primo k telesu topeni.

O par dnu pozdeji nasledovalo prisroubovani drzaku topeni na levy podbeh, bylo nutno vyvrtat tri diry pro samorezne srouby. Nasledne jsem umistil topeni do drzaku a pripojil palivovou hadici a elektriku. Pokracoval jsem prisroubovanim vodniho cerpadla na motorovou stenu a pripojil jem potrebne hadice. Druhy konec hadic bude pripojen na spodni vyvod topeni a cerpadlo bude pripojeno na vyvod z bloku (ten vzadu pod cidlem teploty pro zhaveni). Zatim mi chybi bud tvarova hadice (L-ko) nebo nove vyusteni "za roh" misto stavajicicho.

Pripojeni vody blok-cerpadlo jsem nakonec vyresil tvarovou hadici pro vozy Skoda cislo dilu 115-691972. Vysledkem dlouheho hledani v katalogu hadic je, ze sedne jakoulita a presne na miru delana tomuto reseni. Jedine co jsem musel zmenit bylo umisteni cerpadla o asi 2 cm vice vlevo (blize motoru). Vystup z nez. topení jsem připojil pomocí casti puvodni hadice pres spojku s hadici od NT.

Nasledovala montaz vyfukove a saci trubky, Saci trubka je vedena do prostoru mezi airboxem a expanzkou, vyfukova kolem praveho nosniku dopredu a vyusteni je pod nadrzi ostrikovacu.

Test: pri nem bylo zjisteno, ze odvzdusneni palivoveho vedeni k topeni jsem neprovedl zrovna nejlepe a topeni se vlivem bubliny nasate cerpadle ocito na suchu. Nasledovalo nove odvzdusneni a pak uz jenom hladky chod topeni.


PS: definitivne jsem zavrhl Josefovu myslenku na pouziti "komfortniho ventilu".... kdy pri vypnutem nezavislem topeni nebude voda skrz nej cirkulovat - melo by to pak topit jako doposud. Nezaznamenal jsem vsak v zadnem pripade snizenou ucinnost topeni a tak si nemyslim, ze by byla isntalace komfortniho ventilu s cenou blizici se 2000 Kc vubec potrebna.
Naposledy upravil(a) travex dne 22 bře 2006 07:57, celkem upraveno 1 x.
_________________

XC70 II Ocean Race/R B5244T3 ARD AUT 2002
MB W169 266.920 AUT 2005
BMW F800ST 2008
Romet Pony M301 1988
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“