není, je to Castrolgold1 píše:podle nekterych/bohuzel neoverenych/informaci je to vlastne olej od Mobilu

není, je to Castrolgold1 píše:podle nekterych/bohuzel neoverenych/informaci je to vlastne olej od Mobilu
No potěš koště.deanoli píše:není, je to Castrolgold1 píše:podle nekterych/bohuzel neoverenych/informaci je to vlastne olej od Mobilu
Uz jsem myslel,ze se nevyjadrismartinopel píše:deanoli píše:není, je to Castrolmartinopel píše: No potěš koště.
a ono Ti tady z toho snad vyplývá že to nevíme? Prosím o konkrétní příkladMakronis píše:Ohledně specifikací olejů, nejdříve musítě vědět co ta specifikace znamená!!!
Výborná stránka která vám dá všechny odpovědi: http://www.petroleum.cz/vyrobky/oleje-motorove-specifikace.aspx
Jinak jak píše martinopel ohledně mobil1 rally formula, tak je sice fakt že má jiné specky, ale to neznamená že je nevhodný nebo nepoužitelný. Prostě si jen dejte čas a podívejte se, co ty specifikace znamenají.
Konkrétně tvůj když jsi tvrdil že do T5 nemůžeš nalít Mobil1 rally formula.deanoli píše:a ono Ti tady z toho snad vyplývá že to nevíme? Prosím o konkrétní příkladMakronis píše:Ohledně specifikací olejů, nejdříve musítě vědět co ta specifikace znamená!!!
Výborná stránka která vám dá všechny odpovědi: http://www.petroleum.cz/vyrobky/oleje-motorove-specifikace.aspx
Jinak jak píše martinopel ohledně mobil1 rally formula, tak je sice fakt že má jiné specky, ale to neznamená že je nevhodný nebo nepoužitelný. Prostě si jen dejte čas a podívejte se, co ty specifikace znamenají.
Dotaz byl od mr1 a do jeho auta patří ACEA A5/B5, Mobil_1_ESP_Formula_5W-30 tam můžeš samozřejmě dát taky a s největší pravděpodobností se ani nic nestane. Proč však riskovat když ten samý výrobce nabízí správnou specifikaci?Makronis píše:Konkrétně tvůj když jsi tvrdil že do T5 nemůžeš nalít Mobil1 rally formula.
deanoli píše:Dotaz byl od mr1 a do jeho auta patří ACEA A5/B5, Mobil_1_ESP_Formula_5W-30 tam můžeš samozřejmě dát taky a s největší pravděpodobností se ani nic nestane. Proč však riskovat když ten samý výrobce nabízí správnou specifikaci?Makronis píše:Konkrétně tvůj když jsi tvrdil že do T5 nemůžeš nalít Mobil1 rally formula.
fajn,Makronis píše:Když se dívám do příručky pro S60 z roku 2006, tak ohledně motorového oleje tam píšou, že musí splnovat budto API SL nebo ACEA A1/B1 (dejme tomu že T5 A5/B5, je to tak samo jako A1/B1 jen na větší zátěž). Co se týče Mobil1 rally formula, tak splnuje API SM, což je specifikace posazena ještě nad SL a splňuje ACEA A3/B3/B4 (rozdíl oproti A5/B5 je vtom, že A5/B5 jsou olej pro lehkoběžné motory, mají sníženou povrchovou viskozitu na 2,3, tyto oleje nelze použít pro normální motory protože by nechránily motor dostatečně, jsou to long life oleje, ale oleje A2,3,4 lze použít do lehkobežných motorů, obzvláště pokud jsou starší, mají větší povrchovou viskozitu, Mobil1 má viskozitu 4,2 ), dále splňuje specifikaci porsche A40, která znamená že tento olej je vhodný pro všechny benzínové porsche motory. Specifikace MB 229.3 nám říká, že je to ale i zároveň olej vhodný do motorů pro prodloužené intervaly výměny oleje.
Nechci vypadat že musím mít pravdu, ale nevidím jedinný důvod proč si ho tam nenalít
Ale to už záleží na každém z nás, co tam neleje. Jen myslím že tohlecto je sakra dobrý olej
tak tady bych už opatrnost radil o hodně důrazněji. Myslel jsem totiž, že mluvíš Mobil_1_ESP_Formula_5W-30.Makronis píše:Mobil1 5w-50 je jen jeden a to rally formula. Jasně, pokud nepočítám s tím, že dám motoru pořádně pokouřit, tak si tam dám 10w-30, pěkně podle specek a je to. Celou dobu jsem mluvil jen o jednom přesnem modelu oleje o kterem tady psal martinopel. Jen jsem chtěl ukázat, že kdyby někdo o tomto oleji uvažoval, tak aby jej nezavrhnul jenom kvuli tomu, že se jen podívá na specky a jako poslušná ovce řekne, že to ne e
Tak to rozebereme, nechci tvrdit že jsi zde předestřel snůšku nesmyslů ale hodně vytrhuješ z kontextu co jsi zřejmě načetl různě po netu.Makronis píše:Plně s tebou souhlasím. A samozřejmě, do normálního motoru NESMÍME nalít lechkoběžný olej. Jenom dodám jednu věc ohledně spotřeby. Oleje A1/B1 a A5/B5 exustují JENOM kvůli menší spotřebě což u olejů A5/B5 musí splnovat 5% úspory paliva, to je specifikace, a A1/B1 aspon 2% (možna se pletu o jedno procento, nejsem olejář), a jak se tím dosahuje? tyto oleje mají záměrně sníženou viskozitu aby ochranný film byl tenčí, to je ta HTCS viskozita, která pro A5/B5 nesmí být větší než 3,5, kdežto normální oleje mají nad 3,5. Co tím chci říct?... lechkoběžné oleje tu jsou jenom kvůli snížení spotřeby a samozřejmě tím i menší emise. To je celé. Když si koupím nové auto, klidně do toho budu lejt lechkoběžné oleje, páč vím jak s tím jezdím a vím že motor je v bezvadném stavu, takže nehrozí průsaky oleje.
Do lechkoběžného motoru můžete nalít i normální olej, jenom se vám zvýší spotřeba benzínu o nějaké ot porcento, max 5%. A pokud pozorujete že vám motor lechkoběžný olej začíná papat, tak je to i vhodné, nebot normální olej má vyšší viskozitu a tlustší film, takže lépe těsní.
A jenom zase k Mobil1 rally formula: oproti většině olejů a to i lechkoběžných, má dost vyšší dynamickou viskozitu, což je velice důležitý faktor ovlivnující kvalitu filmu a má i o dost vyšší i teplotní stabilitu.
Pokud máte atmosféru, budte v klidu, mi se jedná hlavně o turbomotory, protože tam je to trošku jiné kafe ohledně nároků. Co se týče dýzlů, tam jsou i další důležité faktory.
A úplně na konec, specifikace jsou tady proto, aby nám ulehčily rozhodování a abychom se nemuseli rejpat v desítkách různých parametrů. Ale pokud chcete něco echt, musíte si dát čas a hledat nejlepší řešení a to myslím platí u všeho.
Já tedka koupil S60 2,5T, byl do toho lit castrol podle specek, motr je v pohodě, takže nemohu říct špatné slovo. Ale stejně do neho dám novou nápln Mobilu1 rally formula. Dlouhodobá průměrná spotřeba tam byla 8,6, budu to porovnávat s tím novým co tam naleju a můžu poreferovat. Ale myslím si, že to bude stejné. Možná budu mít jenom lepší pocit![]()
deanoli: rozhodně nechci říkat že to co píšeš ty jsou nesmysly nebo že se pleteš, to ne, prakticky spolu souhlasíme, akorát že já to beru trošku více do detajlu, což je pro většinu lidí zbytečné. Když se budeme držet specek, nic nepokazíme, ale jsou tu rizika, která sebou lechkoběžné oleje nesou(viz mé příspěvky). Jenom jsem chtěl ukázat těm, kdo mají zájem, že se na to dá jít i trošku jinak.
A jak strašně špatně na tom bude teprve olej který má podle SAE 0W40 .deanoli píše: 1) lehkoběžné oleje tu zdaleka nejsou jen kvůli snížení spotřeby ale hlavně kvůli rychlejšímu promazání všech potřebných míst u moderních motorů a v neposlední řadě kvůli vyšší teplotní odolnosti a oxidační stabiltě což je nutné pro dosažení delšího výměnného intervalu. Pro info: při 0W-30 potřebuješ pro zaolejování celého motoru a teplotě 0st. cca 5 vteřin u 10W-40 10 vteřin. Při teplotě -10 však už jde o rozdíl cca 25 vteřin a při teplotě -20 dokonce až 50 vteřin v neprospěch 10W-40.
co sem zase pleteš Castrol - ty jsi s tím snad posedlý.....martinopel píše:A jak strašně špatně na tom bude teprve olej který má podle SAE 0W40 .deanoli píše: 1) lehkoběžné oleje tu zdaleka nejsou jen kvůli snížení spotřeby ale hlavně kvůli rychlejšímu promazání všech potřebných míst u moderních motorů a v neposlední řadě kvůli vyšší teplotní odolnosti a oxidační stabiltě což je nutné pro dosažení delšího výměnného intervalu. Pro info: při 0W-30 potřebuješ pro zaolejování celého motoru a teplotě 0st. cca 5 vteřin u 10W-40 10 vteřin. Při teplotě -10 však už jde o rozdíl cca 25 vteřin a při teplotě -20 dokonce až 50 vteřin v neprospěch 10W-40.![]()
Mám technický dotaz.Proč Castrol Magnatec 5W50 najeto cca 1000km po rozetření mezi prsty dře,zatím co i pitomý Mogul ve spejné specifikaci na stejné ruce na stejných prstech citelně maže???
Ten Castrol byl jen tak pro zpestření.Jak je to s tím 0W30 vs 0W40 ??deanoli píše: co sem zase pleteš Castrol - ty jsi s tím snad posedlý.....![]()
Jinak, já už to nezažil ale podobně se přejímal letecký petrolej v Milovicích. Pamětníci z branže ještě zažili jak přijeli vagony, ruský oficír pustil ventil, rozetřel petrolej po dlani a skazál "eto charašo". Netvrdím samozřejmě že těch pár migů tehdá spadlo kvůli palivu - přesto se raději spoléhám na exaktnější metody než prsty byť zkušeného mechanika (samozřejmě při vší úctě k Tobě).
deanoli píše: přesto se raději spoléhám na exaktnější metody než prsty byť zkušeného mechanika (samozřejmě při vší úctě k Tobě).
Znáš to přísloví kdo se směje naposled....Pavluňa píše:deanoli píše: přesto se raději spoléhám na exaktnější metody než prsty byť zkušeného mechanika (samozřejmě při vší úctě k Tobě).![]()
![]()
![]()
a stou posedlosti si taky uhodil hrebik na hlavicku
nevím přesně jak to myslíš - to že je rozdíl ve viskozitě určitě víš sám nejlíp.martinopel píše:Jak je to s tím 0W30 vs 0W40 ??
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé