Podsvětlení budíků

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 203
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Vůz: S80 2.5T 06 manual
Bydliště: Jihlava

#1 Podsvětlení budíků

Příspěvek od RobertH »

Dobrý večer.
Neřešil už někdo z Vás podsvětlení přístrojovky na V70 II ?
Konkrétně mi pohasla pravá polovina displeje pal. počítače. Nikde tady na fóru jsem nic neobjevil. Dá se ten přístrojový štít nějak rozumně vyndat, nebo na to mám radši kašlat ? (čitelné to je, jen mě to zuří).
_________________
S80 2.5T 06 manual, 850 2.3 T5 automat, V70 2.3 T5 99
Bylo V70II TDI manual

karelvolvo
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2168
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#2 Podsvětlení budíků

Příspěvek od karelvolvo »

Dej tomu ještě čas třeba se k tomu něco přidá a uděláš to jedním vrzem. Ikdyž mně třeba už dva roky sem tam zlobí kontrolka dálkových světel ale už jsem si zvykl nechce se mi do toho hrabat
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 408tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 236tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 264tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 438 tkm

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#3 Podsvětlení budíků

Příspěvek od jou81 »

Mám za to že tam jsou jen dvě žárovky, výměnu zvládneš sám. Šedý plast tahem vycvakat, není přišroubovaný. Po vytažení povolit 4 šroubky a budíky vytáhnout, drží na jednom svazku. Rozhodně nedávej klíček do zapalování když budeš mít odpojený budíky. No a z druhé strany uvidíš dvě žárovky, dají se koupit v autorizáku za necelý 200kč jedna, účel ale splní i žárovička z elektroshopu za deset korun. V tom případě bych měnil obě, ať to neděláš za chvilku znovu a má to stejný podsvit. Źárovku vlož do původní patice.

Obrázek
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1282
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#4 Podsvětlení budíků

Příspěvek od Dural8 »

Klíček můžeš dát v pohodě, akorát s vyndanýma budíkama nefunguje centrál a vnitřní osvětlení na dveře reaguje sporadicky ( obvykle za chvíli zhasně, nejpozději za 20 minut ). Jinak se to vytahuje jednoduše jak píše jou81 a když to budeš dělat poprvé, tak Ti to nezabere víc jak 10 minut. Při každém dalším montování to máš za 2-3 minutky hotové.

Karelvolvo: Tvoje závada ale není v tom, že bys měl špatný kontakt na žárovce, bohužel. Buď rád, že se Ti to za tu dobu nezhoršilo a doufej že se nebude zhoršovat do budoucna ( další symptomy jsou špatně fungující kontrolky blinkrů, repro blinkrů, různě nesvítící kontrolky ( často třeba pásy na přístrojovce ), rozsypanej čaj na displeji, stále svítící a nemožno resetující chyba srs... )
_________________
V60 D4

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#5 Podsvětlení budíků

Příspěvek od Lukaso »

Dural8 píše:Klíček můžeš dát v pohodě, akorát s vyndanýma budíkama nefunguje centrál a vnitřní osvětlení na dveře reaguje sporadicky ( obvykle za chvíli zhasně, nejpozději za 20 minut ).

Téééda takhle nezodpovědně to tady psát !!!!! :D ano klíček do zapalování dát asi můžeš, ovšem jakmile ho otočíš do polohy 1 tak se ti pak rozsvítěj airbagy :wink:

co se týká osvětlení tak jde pouze jen na nohy, při otevření dveří...ale je to nějaký změtěný...páč se třeba sama pouští klima atd...prostě se toho auta raději pak nedotýkat :))
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 203
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Vůz: S80 2.5T 06 manual
Bydliště: Jihlava

#6 Podsvětlení budíků

Příspěvek od RobertH »

Prozatím vyřešeno. Po lehkém klepnutí na palubku zvrchu to zase svítí jak má. Takže nějakej studeňák.
Budu to řešit až se to zase vrátí (a to se určitě vrátí) a hlavně až bude teplo. Teda jestli ještě někdy bude. Letos ta zima stojí za to :( .
_________________
S80 2.5T 06 manual, 850 2.3 T5 automat, V70 2.3 T5 99
Bylo V70II TDI manual

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1282
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#7 Podsvětlení budíků

Příspěvek od Dural8 »

Lukaso píše:
Dural8 píše:Klíček můžeš dát v pohodě, akorát s vyndanýma budíkama nefunguje centrál a vnitřní osvětlení na dveře reaguje sporadicky ( obvykle za chvíli zhasně, nejpozději za 20 minut ).

Téééda takhle nezodpovědně to tady psát !!!!! :D ano klíček do zapalování dát asi můžeš, ovšem jakmile ho otočíš do polohy 1 tak se ti pak rozsvítěj airbagy :wink:

co se týká osvětlení tak jde pouze jen na nohy, při otevření dveří...ale je to nějaký změtěný...páč se třeba sama pouští klima atd...prostě se toho auta raději pak nedotýkat :))
Ale pimpo kdeže...fakt se Ti nerozsvítí ( nebo alespoň u všech aut co jsem to zkoušel a čekal že se rozsvítí a před tím nesvítila, tak já nepotkal že by jo ).
Klima se pouští ale vždycky když zamkneš a počkáš tak to po chvíli všechno vypne. 100% ověřeno.
_________________
V60 D4

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1282
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#8 Podsvětlení budíků

Příspěvek od Dural8 »

RobertH píše:Prozatím vyřešeno. Po lehkém klepnutí na palubku zvrchu to zase svítí jak má. Takže nějakej studeňák.
Budu to řešit až se to zase vrátí (a to se určitě vrátí) a hlavně až bude teplo. Teda jestli ještě někdy bude. Letos ta zima stojí za to :( .
Je to kontakt na žárovičce, mě to potkalo před rokem, tak jsem bouchnul. Pak po měsíci znovu, bouchnul a už to nepomohlo. Další startování to svítilo a od té doby už to ten rok funguje :D
Nicméně to nemění nic na tom, že až Tě to bude žrát anebo se to projeví naplno, tak že to máš za 10 minut vyměněné.
_________________
V60 D4

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#9 Podsvětlení budíků

Příspěvek od Lukaso »

Dural8 píše:Ale pimpo kdeže...fakt se Ti nerozsvítí ( nebo alespoň u všech aut co jsem to zkoušel a čekal že se rozsvítí a před tím nesvítila, tak já nepotkal že by jo ).
Klima se pouští ale vždycky když zamkneš a počkáš tak to po chvíli všechno vypne. 100% ověřeno.
tak na S60 se teda rozsvítí...to mam osobně vyzkoušeno... :D a myslím, že v počtu vyndání budíků tady na foru vedu :lol:

jinak s klimou máš jednoznačně pravdu
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

karelvolvo
Ověřený
Online
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2168
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Vrchoslavice
Vůz: Volvo 340 1.6D Volvo 460 1.9TD

#10 Podsvětlení budíků

Příspěvek od karelvolvo »

Takže ty dálkovy nemají žárovku? Auto mám skoro tři roky a dělá to pořád stejně občas když dám dálkovy kontrolka svítí a za chvíli zhasne no zvykl jsem si sem tam vlitnu do obce na dálkovy sem tam na mně někdo blikne
_________________
V70 D5 2002 stříbrná 408tkm 460 1.9TD 1994 stříbrná 773tkm momentálně depozit V40 1.9D 85kw 2004 stříbrná 236tkm 340 1.6D 1986 oceanbluemetalic 187tkm S60 D5 2002 stříbrná 264tkm S60 D5 2002 stříbrná Volfinka od Albertuse 438 tkm

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 276
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Hradec Králové
Vůz: Volvo V70 II D5252T, S80 II D5244T10
Bydliště: Náchod

#11 Podsvětlení budíků

Příspěvek od sydney29 »

karelvolvo píše:Takže ty dálkovy nemají žárovku? Auto mám skoro tři roky a dělá to pořád stejně občas když dám dálkovy kontrolka svítí a za chvíli zhasne no zvykl jsem si sem tam vlitnu do obce na dálkovy sem tam na mně někdo blikne
Výstražný trojúhelník ( oranžový-červený ), dálková světla, blinkry a panel kontrolek v pravo dole ( baterie, brzdy, airbag...atd. ) je vše prosvětlené diodou, ostatní žárovičkou...
_________________
Volvo S80 II AWD , black pearl, 151/4000 (kW/ot.min. min.), 04/10. Car Model - Volvo S80 P3 (2006 to 2016), Engine type D5244T, D5 biturbo, Geartronic..
Volvo V70 II, black, 103,0/4000 (kW/ot.min.), 08/00' - Model year 2000
Car Model - Volvo V70 P26 (2001 to 2007), Engine type D5252T MSA15.8,Transmission type M56

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1282
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#12 Podsvětlení budíků

Příspěvek od Dural8 »

Lukaso píše:
Dural8 píše:Ale pimpo kdeže...fakt se Ti nerozsvítí ( nebo alespoň u všech aut co jsem to zkoušel a čekal že se rozsvítí a před tím nesvítila, tak já nepotkal že by jo ).
Klima se pouští ale vždycky když zamkneš a počkáš tak to po chvíli všechno vypne. 100% ověřeno.
tak na S60 se teda rozsvítí...to mam osobně vyzkoušeno... :D a myslím, že v počtu vyndání budíků tady na foru vedu :lol:

jinak s klimou máš jednoznačně pravdu
Tak klimu mám od Tebe tak abych taky neměl :green:

Ale s těma budíkama mě uvádíš do rozpaků, asi to vyzkouším a trochu se na to zaměřím...pořád mám vsugerováno že ne a ne a ne :D :D :D
_________________
V60 D4

lumiere.c
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 519
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Bydliště: Praha 9, Krásná Lípa
Vůz: S80 3.2 '07

#13 Podsvětlení budíků

Příspěvek od lumiere.c »

já mám tedy všude žárovičky v patici.měním vždycky jen samotný žárovičky.jeden typ je W1,2W a druhý W3W.a k problému:nemůže to dělat konektor?
_________________
VW Golf VIII 2017 Pfau Green
VW Golf VII 2015 Pacific Blue
bylo S80 II 3,2, 175 KW, 2007, Willow Green Pearl, Summum
bylo V70 T5, 191KW, 2005, Titanium Grey, Summum
bylo úžasná S60 T5,184 KW, 2002,R.I.P. 11.1.2011
Galerie
Bude GT-R

Offline
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1282
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#14 Podsvětlení budíků

Příspěvek od Dural8 »

lumiere.c píše:já mám tedy všude žárovičky v patici.měním vždycky jen samotný žárovičky.jeden typ je W1,2W a druhý W3W.a k problému:nemůže to dělat konektor?
Nemůže, neboj, vyzkoušeno na x kusech :wink:
_________________
V60 D4
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“