Aditiva do nafty

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 9872
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#101 Aditiva do nafty

Příspěvek od hajnej »

pořád o tom přemejšlim...agip se chvástá, že vyvinul naftu bez síry a kdesicosi....dyt se to stejně všechno dělá v tý rafinerce a čerpačka si do toho naleje nějaký aditivum....je to tak?
přeci nevozej naftu až z itálie....v přpadě agipu
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#102 Aditiva do nafty

Příspěvek od ..::Philip::.. »

jen pridavaji aditivum, ktere muze pomoci.
rozhodne je toto aditivum vice vyzkousene nez prilevani z lahvicek doma do studene nafty.
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 210
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: VRZČ enkláva Strakonice

#103 Aditiva do nafty

Příspěvek od LukyKolin »

dnes jsem nalil do chrochta 50 litrů nafty co se mi válela doma dobrejch 5 let .....nějakej aditiv jsem tam dal(taky stoletej)....tak jsem zvědavej jestli to pojede :-)
_________________
Je: Outlander PHEV
bylo: SAAB 9-5 Aero ,dvojka, sedmy a vosumpade...

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 9872
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#104 Aditiva do nafty

Příspěvek od hajnej »

bral jsem ted plnou (verva diesel) a zeptal jsem se na pumpě jak to teda je...přijede cisterna a aditivum se dávkuje na pumpě resp. ten řidič to tam nějak namačká. aditivum je uskladněno na pumpě.
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 12
Příspěvky: 276
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Kostelec

#105 Aditiva do nafty

Příspěvek od deanoli »

hayney píše:pořád o tom přemejšlim...agip se chvástá, že vyvinul naftu bez síry a kdesicosi....dyt se to stejně všechno dělá v tý rafinerce a čerpačka si do toho naleje nějaký aditivum....je to tak?
přeci nevozej naftu až z itálie....v přpadě agipu
Rafinerie jsou v CZ 3. Kralupy a Litvínov odkud jde na trh většina a v Pardubicích pak Paramo. Ve Tvém případě tak půjde o naftu z Litvínova, možná však i z Německa z blízkých skladů. Kromě toho Rafinerie jsou trubkou propojené se sklady Čepra odkud některé firmy také zásobují svoje pumpy.
Zajímavé je že trubky je na jednom konci napojená v Litvínově a na druhém pak ve Slovnaftu v Bratislavě. Tak dochází k tomu že valná část Moravy má trochu kvalitnější naftu.

Čerpačky si tam nic nelejou, ty jen plní pokyny co jim řekně ústředí. Aditivum se tam většinou přimíchává právě v rafinerii nebo ve skladu při plnění autocisterny. Každá firma tam má svůj zásobník a aditivem a to sepřimíchává podle to pro kterou firmu se zboží vydává (je jedno jestli jde o naftu nebo o benzín). Vzhledem k omezené kapacitě pak některé firmy přimíchávají aditivum i přímo na cisternách ze zásobníků kterými jsou vybaveny.

Nafta bez síry je čistý marketing - už delší dobu se totiž jiná nevyrábí a jde navíc o požadavek normy. Z hlediska kvality jde navíc o diskutabilní záležitost neb právě síra se dříve podílela na mazivosti. Jejím odtraněním se mazivost musí upravovat opět speciálními aditivy.
_________________
měl jsem: 740 2,4D
nyní: 940 2,0T bílá, V40 1.6 violet

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 9872
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#106 Aditiva do nafty

Příspěvek od hajnej »

no tak to už teda vůbec nevim :%) :%) :%)
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#107 Aditiva do nafty

Příspěvek od ..::Philip::.. »

hayney píše:no tak to už teda vůbec nevim :%) :%) :%)

proste to neres. naftu beres dobrou, tak proc si neuzivas jizdu s D5 :wink:

btw: daval jsi si nekdy penu do vany? prazdna vana, striknes penu a napoustis vodu. vysledkem je napustena vena bez peny pokud jsi rukou vodu nemichal = doma pridane aditivum do nadrze - nulovy efekt

aditivum pridane do nadrze u CP se pridava pridava pri steceni z cisterny = zaruka mnohem lepsi miseni

btw2: existuji aditiva pro upravu melokuloveho napeti a tim se pridane aditivum u CP nesrazi napr. u dna nadrze.
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#108 Aditiva do nafty

Příspěvek od wrbics »

A proto mám aditiva + 5 L nafty v teple , pak se udělá hatlalapatlala a hrcne se to až před tankováním do nádrže :D :green:
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

hajnej
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Sponzor fóra
Příspěvků ve vlákně: 29
Příspěvky: 9872
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Dubí
Vůz: XC70 P3 S80 P3

#109 Aditiva do nafty

Příspěvek od hajnej »

a celej den voníš jako bys přijel z ropnýho pole
_________________
XC70 D5 151kw AWD, 2011, TF-80SC, +300tis km
S80 D5 151kw, 2011, TF-80SC, +410tis km
ex. V70 D5 120kw, S60 2.4i LPG, V70 D5 136kW AWD

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#110 Aditiva do nafty

Příspěvek od Lukaso »

deanoli píše:Nafta bez síry je čistý marketing - už delší dobu se totiž jiná nevyrábí a jde navíc o požadavek normy. Z hlediska kvality jde navíc o diskutabilní záležitost neb právě síra se dříve podílela na mazivosti. Jejím odtraněním se mazivost musí upravovat opět speciálními aditivy.
čéče to by mě docela zajímalo jak to, protože cca před 3ma rokama jsem ve škole měl předmět Paliva a maziva, říkali nám že když přestali dávat síru do nafty tak jak ty sám píšeš se motory začali zadírat...tak jí tam pořád dávají dál, málo ale dávají...??
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

wrbics
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 108
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno
Vůz: FoFo 2.0TDCi

#111 Aditiva do nafty

Příspěvek od wrbics »

hayney píše:a celej den voníš jako bys přijel z ropnýho pole
budeš se divit , ale né :green:
_________________
BYLO : Volvo V50 2.0D ( D4204T ) , r.v.2005 , manual Q6 { foto }

Zeb
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 885
Registrován: 20 roků
Bydliště: Praha

#112 Aditiva do nafty

Příspěvek od Zeb »

Mojemu TDI nějak Diesel Tech nešmakoval... Zkusil jsem ho, když to byla novinka, v Plzni. Zvýšila se spotřeba (ale na jedné nádrži to není nijak prokazatelné), víc to čudilo a subjektivně to bylo línější. Když jsem hledal reference na tuto naftu na různých fórech, tak jsem našel na můj vkus až moc negativních názorů...
_________________
Bylo: bílá 440 1,9 TD
Je: modrá V70 I 2,5 TDI

Offline
Příspěvků ve vlákně: 17
Příspěvky: 837
Registrován: 14 roků 7 měsíců
Bydliště: NZ
Vůz: Subaru Levorg GT-S 2017
Bydliště: NZ

#113 Aditiva do nafty

Příspěvek od ..::Philip::.. »

pokud jsou v te nafte opravdu cistici aditiva, tak zvysena spotreba pri prvni nadrzi je naprosto v poradku. (mel jsem to same pri prvni nadrzi u verva dieselu a potom i u diesel techu)

od cca pate nadrze jsem spokojen.
_________________
Subaru Levorg GT-S 2017 AWD Eyesight Comfort

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#114 Aditiva do nafty

Příspěvek od mr1 »

já beru jen u Benziny, +VIF. Porovnání nemám, neboť jsem nikdy nic jiného netankoval, a bez VIF nejezdil (teda ve Volvu, do benzinu tankuji podle ceny, a vůbec nemám špatnou zkušenost ani s glóbem, či NoName někde v polích...) Když jedu kolem VervaDehtu, a mám zrovna prázdnou, tak ji tam dám, ale jinak ne.
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 102
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Most

#115 Aditiva do nafty

Příspěvek od mitabajs »

Dotaz: NM od ONO.

Proc si na ni kazdej stezuje?
Kazdopadne co kdyz se do NM z ONA napere VIF aditivum??
Je to pak srovnatelna NM jako od LukOilu?

Vim, ze LukOil (a OMV) zavazi Klacska a ten ma produkty bud z Hartmannsdorfu (DE), Litvinova nebo z Kralup
(v kralupech jsem nebyl, nevim jak kvalitni to je, jezdi se tam malo - tady ze severnich cech).
Ale nevim, kde plni ONO cisterny.

Kazdopadne je pri plneni moznost plnit aditivovanou nebo neaditivovanou naftou. Jde o to na co mate objednavku.
Podle me to ONO bere neaditivovany NM/BA95 z Litvinova/Kralup, proto maji cenu takovou jakou maj.
Kdyz jsem videl seznam pump ktery jsou ok podle prislusnych uradu, ONO proslo kazdy (zverejnovany stredni cechy).

Nevim, chtelo by to odchytit pri staceni ridice a zeptat se, odkud to je a zda je to aditivovany.
_________________
Žena: XC70 D5 AWD Automat 2005

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 275
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: Volva
Bydliště: Havlíčkův Brod

#116 Aditiva do nafty

Příspěvek od Fery »

mitabajs píše:Nevim, chtelo by to odchytit pri staceni ridice a zeptat se, odkud to je a zda je to aditivovany.
Co si distributor objedná a zaplatí, to tam má. Jinak se aditivuje přímo při tankování do cisterny ze skladu (podzemních nádrží). Alespoň v Čepru to tak funguje ...

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 278
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Vyškov
Vůz: V70 II sport D5 136kW " šeďak"
Bydliště: Vyškov

#117 Aditiva do nafty

Příspěvek od naspo »

mitabajs píše:
zavazi Klacska a ten ma produkty bud z Hartmannsdorfu (DE), Litvinova nebo z Kralup
mnoho krát jsem je potkal na vrátnici ve Slovnaftu v Bratislavě tak bych moc netvrdil že vozí jen výše zmíněné pohoné hmoty, vozí to tak aby to neměli daleko.
_________________
bylo S80 2,4 D5 manuál - 2004; Mazda 6 GH 103kW r.v. 2009
bylo ....F12 380HP - lowdeck souprava

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 102
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Most

#118 Aditiva do nafty

Příspěvek od mitabajs »

Myslel jsem tady sever cech.
_________________
Žena: XC70 D5 AWD Automat 2005

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 552
Registrován: 15 roků 6 měsíců
Bydliště: Kolín
Vůz: Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v.
Bydliště: Kolín

#119 Aditiva do nafty

Příspěvek od Pavluňa »

nafta z Tank ONO: ja se nafty z tank ONO musim zastat a to ji tankuju z kanistru :) nedavno se mi ucpalo palivovy potrubi,ptz nekdy v lete jsem vzal 200l nafty od tchana a ta nafta byla puvodne urcena pro prumyslovy stroje,takze podil bio slozky byl urco vic nez obrovskej :%) a ta usazenina z ni (byla videt i v kanistrech a ja myslel,ze je to listi,tak jsem tankoval pres silonku) se mi i po filtraci usadila v trubkach (vypada to jako hnedej hlen :shock: ) a totalne to zacpala.Mimo tyhle nafty nezazila nadrz za rok a 1/2 jinou naftu nez z Tank ONO a nadrz + vsechno okolo bylo ve 100% kondici,bez usazenin,pisku a jinejch veci,ktery udajne tahle nafta obsahuje :wink: proste jen ten hlen,kterej to zacpal :cry:
Takze ja na naftu z Tank ONO nemam ani pismeno a troufnu si tvrdit,ze u nas jsou vsechny paliva na vsech benzinach srovnatelny :angel:
Vzdyt,kdyz jede soukromnik treba pro OMV a pred tim vezl redidlo,pochybujuju,ze si za 5K pred kazdou prepravou nafty necha vyplachnout nadrz :x ,no asi tak :no:

btw: tim nijak nechci pomlouvat kvalitu nafty u OMV,ptz si sam myslim,ze je dost kvalitni :)
_________________
Audi A4 (B8) Avant, 2.0TDI (105kw), r.v. 2011 r.v.2005,Kinetic
Pavluňova galerka :-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 102
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Most

#120 Aditiva do nafty

Příspěvek od mitabajs »

Pavluňa píše:nafta z Tank ONO: ja se nafty z tank ONO musim zastat a to ji tankuju z kanistru :) nedavno se mi ucpalo palivovy potrubi,ptz nekdy v lete jsem vzal 200l nafty od tchana a ta nafta byla puvodne urcena pro prumyslovy stroje,takze podil bio slozky byl urco vic nez obrovskej :%) a ta usazenina z ni (byla videt i v kanistrech a ja myslel,ze je to listi,tak jsem tankoval pres silonku) se mi i po filtraci usadila v trubkach (vypada to jako hnedej hlen :shock: ) a totalne to zacpala.Mimo tyhle nafty nezazila nadrz za rok a 1/2 jinou naftu nez z Tank ONO a nadrz + vsechno okolo bylo ve 100% kondici,bez usazenin,pisku a jinejch veci,ktery udajne tahle nafta obsahuje :wink: proste jen ten hlen,kterej to zacpal :cry:
Takze ja na naftu z Tank ONO nemam ani pismeno a troufnu si tvrdit,ze u nas jsou vsechny paliva na vsech benzinach srovnatelny :angel:
Vzdyt,kdyz jede soukromnik treba pro OMV a pred tim vezl redidlo,pochybujuju,ze si za 5K pred kazdou prepravou nafty necha vyplachnout nadrz :x ,no asi tak :no:

btw: tim nijak nechci pomlouvat kvalitu nafty u OMV,ptz si sam myslim,ze je dost kvalitni :)

Neexistuje, aby cisterna od redidla byla zajebana a plnili do ni naftu. Vim ze kdyz se vozi BA95 a MN, tak se nevyplachuje. Ale kdyz jsem jezdil francii, tak se jelo na mycku (umejt bečku uvnitr) vzdy. Vzhledem k tomu, ze jsou to produkty spadajici pod ADR, tak nikdo nevi , jak to muze spolu reagovat. Takova vesela kyselina s redidlem hmmm.....
_________________
Žena: XC70 D5 AWD Automat 2005

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 278
Registrován: 14 roků 4 měsíce
Bydliště: Vyškov
Vůz: V70 II sport D5 136kW " šeďak"
Bydliště: Vyškov

#121 Aditiva do nafty

Příspěvek od naspo »

mate někdo skušenost s přidáním benzinu, jelikož valim VIF, tankuji u Shelu a jak padne teplota pod -15, tak mi vyběhne řídíci jednotka a odpojuje motor.
_________________
bylo S80 2,4 D5 manuál - 2004; Mazda 6 GH 103kW r.v. 2009
bylo ....F12 380HP - lowdeck souprava

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 13
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#122 Aditiva do nafty

Příspěvek od jarek.krizan »

Do commonů se benzín nedoporučuje, čerpadla a vstřiky jsou hodně choulostivé.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

mr1
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2416
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Bydliště: Rudice/BK

#123 Aditiva do nafty

Příspěvek od mr1 »

Já se přiznám, že nevím co řešíte. Až mám 1000km najeto (a ručičku už skoro na červeným :ROFL: ), jedu pro dehet. Před tím tam natlačím pár panáků VIF/zimní, nahážu ty brykety do plnéch a jedu... Nikdy nikde za jakýhokoli mínusu sem neměl problém. Auto prostě naskočí ihned. Je možný, že je to tím, že má poměrně ho.no najeto? (asi 60tkm)
_________________
je: S60 2,4D r.06/854 TDI r.96/964 3.0 r.95/S80 TDI r.00/XC90 D5 r.05
bylo: 944 2.3FB r.92/363 2.0K r.??/S40 2.0LPT r.00/V70 TDI r.97
Obrázky Spotřeby

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 568
Registrován: 16 roků 7 měsíců
Bydliště: Slovensko, Sliač

#124 Aditiva do nafty

Příspěvek od Boss »

mr1 píše:Já se přiznám, že nevím co řešíte. Až mám 1000km najeto (a ručičku už skoro na červeným :ROFL: ), jedu pro dehet. Před tím tam natlačím pár panáků VIF/zimní, nahážu ty brykety do plnéch a jedu... Nikdy nikde za jakýhokoli mínusu sem neměl problém. Auto prostě naskočí ihned. Je možný, že je to tím, že má poměrně ho.no najeto? (asi 60tkm)
Ja robím tak isto, nalejem zopár "frťanov" VIF-u ( nebudem požívať predsa sám, aj môj wagon si zaslúži :D ) a tiež mi to zatiaľ štartuje bez problémov ( 273tis km ).
_________________
XC90 D5 (D5244T) '05, geartronic, čierna
bolo: V70 II D5 (D5244T) '03, 120kW, čierna *** V70 II 2,5D (D5252T) '00, čierna *** V70 I 2.5 TDI (D5252T) 12/98, čierna

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3094
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: Teplicko
Vůz: TeslaS85D,Volvo S60 2.4T,V70 2.4,850T-5R
Bydliště: Bílina

#125 Aditiva do nafty

Příspěvek od eLzyx »

já místo nafty leju to nejlepší aditivum - benzín. Ten nezamrzne 8)
_________________
je: Millennium Falcon Tesla model S 85D 2015, Solid White; andělíček můj strážníček S60 2.4T 147kW 2001, Maya Yellow; Strup 850 T5R 7 místné kombi 177kW 1994, Cream Yellow (schovaná pod Stone Black); Weisser Riese - bílý obr V70 2.4i 103kW 2001, Polar White; lehárošwágen VW T2b 1.6 37,5kW 1973, Kansas Beige/Pastel White
bylo: S80 se zadřenou 2.5T avtomat AWD 2004; Volvo C70 T5 (B5234T3) 1999
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“