polofunkcna klimatizacia

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#1 polofunkcna klimatizacia

Příspěvek od Drak3n »

zdravim , mam dost velky problem . ako iste viete , dnes v noci nas zastihli velmi nizke teploty -17 v BA co si moje auto nepamata , a hned rano nastal problem . mal som nastavene nezavisle kurenie na 7:45 , no nic sa nestalo . vzdy ked vonku mrzne , pri teplomeri svieti taka oranzova ikonka vlocky , ktora dnes ale nesvietila z neznamych pricin . takze spominane kurenie ostalo vypnute a nedalo sa zapnut ani s nastartovanym motorom . takze si viete predstavit co za trable som dnes , pri -10 stupnoch prezival :lol:
neviete poradit kde moze byt problem ? naozaj si to nemohlo vybrat lepsi cas :O:
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 239
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Vůz: S 60 D5244T 2,4l 05" black automat
Bydliště: Handlová, Slovensko

#2 polofunkcna klimatizacia

Příspěvek od Ortový »

Nezávislé sa nespustí,ak nie je dostatočná kapacita batérie,alebo ak máš málo nafty.Ešte jedno ma napadá,ak je vonku viac ako 20 st.
Ale to včera zrejme nehrozilo...Takže tipujem,že Ti volvík nechal šťavu v baterke aspoň na to, aby si mohol naštartovať...Symbol mrazíka sa rozsvieti pri teplotách +2 až -5 st,pri nižšej teplote neviem,mal by poukazovať na nebezpečie klzkej vozovky (podla manuálu).A prečo nešlo spustiť NK pri naštartovanom motore,to netuším,ináč nechápem zmysel toho mať spustené NK a zároveň mi vrčí motor . Keď NK dokončuje svoju robotu a Ty ,dajme tomu,odchádzaš z parkoviska skôr, to sa dá ,ale najprv naštartovať a potom spúšťať NK, to by asi nešlo :no:

Vlasto
_________________
S 60 D5 Move,D5244T,AW55-50/51SN, r.v 2005 Čierny
S60 2,4i Kinetic,B5244S,AW55-50/51SN, r.v.2005 Zlatý
galéria

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#3 polofunkcna klimatizacia

Příspěvek od Drak3n »

no je to cudne , ale nadrz mam praveze uplne plnu . asi bude baterka v cudu , je tam oem volvo bateria , je kvalitna ? kolko km treba aby sa spamatala ?
poznate aj nejake lepsie znacky ? teraz v zime to je maler asi koli tomu kureniu no :(
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 239
Registrován: 15 roků 2 měsíce
Vůz: S 60 D5244T 2,4l 05" black automat
Bydliště: Handlová, Slovensko

#4 polofunkcna klimatizacia

Příspěvek od Ortový »

no, aby sa spamätala jej treba tak asi 50 km súvislej jazdy...,ale kapacitu je najlepšie dať odmerať v servise alebo kto má na to špec.
mer. prístroj...
_________________
S 60 D5 Move,D5244T,AW55-50/51SN, r.v 2005 Čierny
S60 2,4i Kinetic,B5244S,AW55-50/51SN, r.v.2005 Zlatý
galéria

Lukaso
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1663
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Praha
Vůz: S60
Bydliště: Praha

#5 polofunkcna klimatizacia

Příspěvek od Lukaso »

já si nemyslím, že by to bylo baterii...protože podle manuálu, který jsem pravda četl někdy před půl rokem možná, to ale na nízkou kapacitu baterie nebo stav paliva upozorní...a upřímě řečeno taky jsem měnil na D5 baterii, ale až potom co mi palubní počítač napsal, že je malá kapacita baterie :wink: což ty o ničem takovém nepíšeš... takže já osobně bych hledal spíš problém v NT, což asi někdo slyšet nechtěl :D
_________________
S60 Polestar Engineered T8 Recharge MY2024

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 399
Registrován: 14 roků 8 měsíců
Vůz: V70II D5 02
Bydliště: Bratislava

#6 polofunkcna klimatizacia

Příspěvek od Drak3n »

no prave , nepise ziadny error , len ked sa to snazim dat Turn On , tak sa to prepne po sekundicke na Off a hotovo :( je to smiesne ze prave Volvo znici zima :D ano , pretoze pocas -17 to fungovalo v pohode , no na druhy den uz nie :D myslel som ze auto nieco prezije no :unknown:
_________________
V70II/D5/120kw/manual/2002+powerflex,poly subframe inserts
Odpovědět

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“