Dodatecna montaz vyhrivani sedadel do V40 - navod?

  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 31
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Vůz: v40_1.9d_115hp
Bydliště: Praha

#1 Dodatecna montaz vyhrivani sedadel do V40 - navod?

Příspěvek od Diccon »

S letosnim casnym uderem mrazu jsem se definitivne rozhodl namontovat vyhrivani sedacek do sve V40. Rana jsou jiz tak dost kruta. Hledal jsem tady na foru, ale nejak si z nalezenych informaci nedokazu udelat kompletni obrazek. Takze bych se chtel zeptat tech, kteri uz tuhle upravu delali (Lachtan ?) na jejich zkusenosti -
1) co vsechno je potreba? Decky, kabely, spinace jasne. Neco vic? U decek Magic Heat firmy Waeco (ze shop.conrad.cz) je i teplotni cidlo. Jdou napojit na origo vypinace od Volva? Nemate je nekdo - jak jsou spolehlivy?
2) jak poradne pohlidat bocni airbagy (krome vypojeni baterie) - tzn. jak vypojit narazovy cidlo?
3) je nutny pro montaz vyndavat sedacky z auta?
4) je nutny prehravat SW v aute?

Za vsechny odpovedi predem diky.
_________________
Volvo V40 1.9D 85kW, r.v. 2001

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#2 Dodatecna montaz vyhrivani sedadel do V40 - navod?

Příspěvek od Lachtan »

Diccon píše: 1) co vsechno je potreba? Decky, kabely, spinace jasne. Neco vic? U decek Magic Heat firmy Waeco (ze shop.conrad.cz) je i teplotni cidlo. Jdou napojit na origo vypinace od Volva? Nemate je nekdo - jak jsou spolehlivy?
2) jak poradne pohlidat bocni airbagy (krome vypojeni baterie) - tzn. jak vypojit narazovy cidlo?
3) je nutny pro montaz vyndavat sedacky z auta?
4) je nutny prehravat SW v aute?
Ahoj, je to sice už dávno, co jsem to dělal, ale snad si ještě alespoň na něco vzpomenu :wink:


1) kupoval jsem dečky od Ghirgiho (výrobce či název si už nepamatuju, ale bylo to něco takovéhoto), dva stupně topení, s čidlem přehřátí, kabeláží a přepínači, protože jsem to chtěl napojit na originální kabeláž a origo spínače (které jsem si předtím sehnal), tak jsem to musel trošku zjednodušit, překrimpovat originální konektory mezi sedačkami a autem. Po dvou letech to stále funguje k naprosté spokojenosti 8)

2) nárazové čidlo je integrované přímo v sedačce, dole na boku pod krytkou a je u něj takové červené plastové udělátko, které po nasazení zabrání vystřelení bagu při nesprávné manipulaci - doporučuji nasadit před demontáží sedaček 8)

3) asi by to šlo i bez toho, ale kdyby jsem to měl dělat znova, tak já by jsem je znova demontoval - v konečném důsledku mi to přijde jednodušší a rychlejší.

4) Vóólvik to nepotřeboval a myslím, že to nebudeš potřebovat ani ty (ale to je bez záruky - ty už máš pofaceliftový model. Na tohle snad odpoví Marra :wink: )


pár postřehů:

a) montáž dečky do opěradla je bez problémů - dole je zip a nechá se tam krásně vsunout. Ale do sedáku se musíš dostávat přes pérové kroužky a ještě jeden problém - v první třetině sedáku (míněno tím ze směru od čumáku auta) je prošití které ti zabrání vsunout dečku až úplně dopředu. To znamená, že od kolen do půli stehen topení mít nebudeš - až dál pod zadek. Nic s tím nenaděláš, ale v konečném důsledku je to jedno - i tak je to v zimě naprostá nádhera :good:

b) celková doba montáže (včetně nějaké kávičky a cigárka) byla +/- 4 hodiny

c) ještě nějaká moje čmáranice zapojení, ale nevím zda ti to bude něco platné... :(
vyhřívání sedaček.jpg
vyhřívání sedaček.jpg (37.73 KiB) Zobrazeno 1706 x
airbag sedačky.jpg
airbag sedačky.jpg (99.39 KiB) Zobrazeno 1706 x
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 31
Registrován: 15 roků 5 měsíců
Vůz: v40_1.9d_115hp
Bydliště: Praha

#3 Dodatecna montaz vyhrivani sedadel do V40 - navod?

Příspěvek od Diccon »

Diky moc. Jdu to nastudovat.
_________________
Volvo V40 1.9D 85kW, r.v. 2001

Lachtan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Moderátor
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 5093
Registrován: 18 roků 6 měsíců
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:

#4 Dodatecna montaz vyhrivani sedadel do V40 - navod?

Příspěvek od Lachtan »

Tady jsem ještě našel něco o té pojistce airbagu 8)
_________________
Bestie V70XC-2.5T 20V___ (B5254T) (193hp/5100rpm, 270Nm/1800-5000rpm)__ (r.v. 1998, mod.99)
Modrej V70-2.5 20V _____ (B5254S) (170hp/6100rpm, 220Nm/4700rpm) ______ (r.v. 1997, mod.98)
Zenair CH-701D ___________ (zatím bez motoru, ve stádiu rekonstrukce)_______ (r.v. 2004)
Oliver CPI Oliver City____ (50ccm 2T) (3,2hp/7250rpm, 4,0Nm/5400rpm)_______ (r.v. 2005)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“