Klouzání u České Lípy - celodenní, 23.5.2009

Jak bylo...
  • Autor
  • Zpráva
viktorb
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 79
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Ústí nad Labem

#1 Klouzání u České Lípy - celodenní, 23.5.2009

Příspěvek od viktorb »

Tak máme za sebou i celodenní kurz v Sosnové.
Sjelo se nás nakonec 11 (10 řidičů a jedna divačka-fotografka) v 9 autech (z toho 2 neVOLVA). My s Ivou jsme se o Cyrila střídali a tak to byl trošku fofr.
Po příjezdu nás rozhodně mile překvapilo, že veškeré jídlo a pití je už započítáno v ceně kurzu a tak jsme se vrhli na švédský stolek a s chutí znovu posnídali. :kuchta: Pak následovala teorie. Protože jsme ji už jednou ve stručné podobě absolvovali, byla to spíš než přednáška diskuze, ve které došlo i na házení papírových kapesníků po instruktorovi. (Zrovna se probíralo téma reakční doby.) :mrgreen: Po vydatném obědě jsme s plnými žaludky vyrazili na dráhu. A tady přišlo druhé překvapení - měli jsme k dispozici celý okruh. Instruktor nám nejprve pomalou jízdou ukázal ideální stopu a pak nás už pěkně rychle po dvojících protáhnul okruhem. Myslím, že se to všem líbilo, protože po nějaké době už "závodníci" kontrolovali, jak moc ubývá vzorek na pneumatikách. Iva se zpočátku trošku bála a jezdila opatrně, ale ke konci jsem se jako spolujezdec bál já. Klouzací disciplíny byly už dobře známé, ale byly doplněné o brždění a vyhýbací manévry na suchém asfaltu a jízdu částečně po kluzké ploše a částečně po asfaltu. No a to nejlepší nakonec - hodiny. Kupodivu si troufli všichni. I když to většinou byla jen "půlhodina". Ale ten pocit, když nevíte, jestli se vám auto převrátí nebo ne, je docela síla. Takže jsme domů odjížděli s rozklepanými koleny (Nevím jak ostatní ale já ano.)
A když k tomu všemu řádění na okruhu přidáte nádherné počasí a perfektní organizaci pořadatelů, nezbývá než konstatovat, že to byla zase jedna parádně strávená sobota. :thumbup:

A ještě fotky a videa (autoři toran a viktorb):
https://www.youtube.com/viktorcyril

P.S. Kdo máte ještě voucher, určitě ho nenechte propadnout. :palec:

Newman
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 294
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Morava
Vůz: V70 D5- D5244T - 2,4 l - 2003

#2 Klouzání u České Lípy - celodenní, 23.5.2009

Příspěvek od Newman »

Pěkná práce Viktore - fotky, video i komentář. Je jen škoda, že pro nás z východního cípu střední Moravy je Sosnová dost daleko. Jo kdyby to tak bylo na okruhu v Brně, to by byla jiná. Dostala mne fotka Ivy, jak bojuje s řízkem!!! :mrgreen: Doufám že se setkáme v České Kanadě.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 311
Registrován: 16 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 850 Estate
Bydliště: Praha 8

#3 Klouzání u České Lípy - celodenní, 23.5.2009

Příspěvek od Menhir »

Jo jo, bylo to skvělé. Na zpáteční cestě mi Pinochio předvedl, že sedma v chrochtu umí hravě uhánět přes 150 a v serpentinách se už vůbec neztratí. ;-)
Hrochu, jak to dopadlo s autem? :?: :!:
Všem díky za příjemnou společnost! :razz:

Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1280
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Tábor
Vůz: V60

#4 Klouzání u České Lípy - celodenní, 23.5.2009

Příspěvek od Dural8 »

Myslím že se sedmou v chrochtu tam byl Ervín ne? Pinochio má LPG...

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#5 Klouzání u České Lípy - celodenní, 23.5.2009

Příspěvek od jarek.krizan »

Proč něco takového není na střední Moravě ? :evil:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 311
Registrován: 16 roků
Bydliště: Praha
Vůz: 850 Estate
Bydliště: Praha 8

#6 Klouzání u České Lípy - celodenní, 23.5.2009

Příspěvek od Menhir »

Dural8 píše:Myslím že se sedmou v chrochtu tam byl Ervín ne? Pinochio má LPG...
Dobrá, tedy LPG, máš svatou pravdu. ;-) Já ty alternativní pohonné hmoty moc nerozlišuju. :mrgreen: :oops:

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#7 Klouzání u České Lípy - celodenní, 23.5.2009

Příspěvek od hroch32 »

Především bychom s Veronikou chtěli poděkovat Viktorovi s Ivou za zorganizování skvělé soboty :tlesk:

Za sebe musím říct, že jsem si to dost užíval. Nejen jednotlivé disciplíny, ale i přejezdy po jejich absolvování na konec řady. Měli jsme povolení si při vracení se na konec řady (což byl prakticky průjezd skoro celým okruhem) jezdit dle libosti,čehož jsem minimálně já vrchovatě využíval :twisted: Dost často jsem si při ostřejším průjezdu zatáčko v běžném provozu říkal, kolik mám vlastně "rezervy", než auto ustřelí. No a tady jsme měli možnost si to vyzkoušet :D Verča v Nissanu měla míň příležitostí, přeci jen holt Micra s 1.0l motorem prostě není sporťák. Ale ona zase chtěla hlavně vyzkoušet, jak se prcek chová na kluzkém. A musím říct, že jedinou vadou je absence ABS (i když já na něj u Fialky občas nadávám, tady se hodilo). Třeba při prudkém brždění na rovné kluzné ploše měla Micra skutečně tendence zpomalovat, stačilo trochu simulovat ABS nohou. Skoro dvojnásobně těžká Fialka si vesele pokračovala dál, jako vy se jí nějaké brždění netýkalo :roll: Jediné, co mě trochu mrzelo, že jsme vzali dost hopem průjezd zatáčkou :?

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#8 Klouzání u České Lípy - celodenní, 23.5.2009

Příspěvek od hroch32 »

Menhir píše:Hrochu, jak to dopadlo s autem? :?: :!:
Díky za optání. Tahle "drobnost" nám dost pokazila závěr jinak výborného dne :cry: Nakonec se ukázalo, že netěsnila hlava... naštěstí jsem byl stejně na neděli domluvený s Márou, takže jsem tam zajel, prohlídnul si malou, Mára s kolegou provedli bleskovou diagnostiku a domluvili se, že až budou mít volno, dají mi vědět. Za týden v úterý jsem dojel do Prahy a zcela neočekávaně mi kluci auto opravili ještě ten den :palec: Ukázalo se, že hlavu někdo předtím "přetěsnil" silikonem místo speciálního lepidla :evil: Díky zásahu kluků zmizelo i šustění, které se projevovalo hlavně u studenýho motoru. Asi se nedostatečně mazala vačka, co je nejdál, i to šlo tam odtud. Tak doufám, že nedošlo k nějakým nenapravitelným škodám.... Olej mi trochu odkapával už chvilku, ale při zátěži, jakou jsme tomu v Sosnové dali, se to holt projevilo naplno.

Newman
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 294
Registrován: 15 roků 9 měsíců
Bydliště: Morava
Vůz: V70 D5- D5244T - 2,4 l - 2003

#9 Klouzání u České Lípy - celodenní, 23.5.2009

Příspěvek od Newman »

jarek.krizan píše:Proč něco takového není na střední Moravě ? :evil:
Asi proto,že na Masarykově okruhu se to nepořádá. A jiný okruh na celé Moravě není. Ani takový areál, jako je v Sosnové. Snad by to mohli zkusit ve Vysokým Mejtě, ale to už jsou zase Čechy. Tož tak!

viktorb
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 79
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Ústí nad Labem

#10 Klouzání u České Lípy - celodenní, 23.5.2009

Příspěvek od viktorb »

Ještě jednou se vracím ke kurzům bezpečné jízdy v Sosnové. Nedávno jsem se chtěl podívat na slibované vyhodnocení kurzů a zůstal jsem nevěřícně zírat na graf s přehledem zůčastněných značek. Volvo tam nebyo! A to jsem si spočítal, že bezpečně vím nejméně o 20. Napřed jsem si myslel, že jsme v kategori Ostatní, ale tam bylo evidentně méně než 20 aut. A to v přehledu byl třeba i Trabant! Chopil jsem se telefonu a volal organizátorům. Když mi po neuvěřitelně dlouhém vyzvánění opakovaně zvedali telefon v advokátní kanceláři, začal jsem hledat další kontakt. Nakonec jsem našel a zjistil, že se firma přestěhovala, ale na webu je ještě původní číslo. Člověk, se kterým jsem mluvil byl velmi ochotný a hledal, kde může být problém, protože Volv v databázi viděl kolem padesáti. Nakonec na to přišel, a řekl, že Volva jsou v kategorii "fauvé". Na to jsem dokázal říct jenom "fuj" a požádal ho ať to opraví. Chvíli to trvalo, ale teď už je to OK. Tak se můžete kochat - Volvo je teď asi tak šesté z 34 zúčastněných značek.
http://sd.e-ransome.eu/Akce/MogulSafetyCup/statistika.aspx

Jinak mi ještě prozradili, že by se Sosnová měla opakovat na podzim. Na autodromu dokončují další atrakce a tak už to nebudou jen dvě klouzavé plochy. A údajně uvažují o podobné akci blíž Moravě (víc bohužel neprozradili), tak snad se i Jarek dočká. Informace by měly být k dispozici ve druhé polovině srpna na adrese:
http://www.kurzybezpecnejizdy.cz/


A ještě pár odkazů na kterých se píše o klouzání:
http://www.periskop.cz/cz/clanky/mogul-safety-cup-2009-ve-spojeni-se-dnem-s-policii/
http://news.auto.cz/aktuality/mogul-safety-cup-2009-ma-sebou-druhy-uspesny-vikend.html (tady je ve fotogalerii na 7. fotce Alpaka a na poslední pravděpodobně Ervín)
http://benish.rajce.idnes.cz/Mogul_Safety_Cup/ (v téhle galerii je i jedna 360, ale nejvíc mě pobavila 8. fotka, kde saabista ve vzorné poloze za volantem řídí svůj vůz cestou na kurz.)

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#11 Klouzání u České Lípy - celodenní, 23.5.2009

Příspěvek od jarek.krizan »

Díky za informace a za boj o naši značku.

jojo
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 2128
Registrován: 19 roků 5 měsíců
Bydliště: Nižbor

#12 Klouzání u České Lípy - celodenní, 23.5.2009

Příspěvek od jojo »

Možná to se tak úplně nepatří, ale pro klid Jarkovy duše:
Předběžně plánuju akci na Brněnském okruhu ve spolupráci s VAC a ostatními důležitějšími firmami kolem Volva.
Představa je taková, že sponzoři zacvakají pronájem okruhu pokud možno na celý víkend a my tam ve spolupráci s nimi uděláme
velikou Volvo-událost. Představoval bych si tam možnost výcviku smyku, různé jiné věci zaměřené na bezpečnost, praktické i teoretické. Možnost si zařádit i na okruhu samotném, předvedení všech modelů značky, etc. Fór by byl kdyby se nám tam podařilo dostat i Volvo stavební stroje a trucky, mohli bychom si tam zabagrovat a zablbnout s těžkou technikou.
Sponzoři by si tam udělali velkou reklamu, pozvali si svoje VIP hosty a celé by se to prezentovalo jako akce pro každého ke zvýšení bezpečnosti a velký humbuk kolem. VK by si na tom samozřejmě taky přihřál svoji polívčičku publicity a zase se trošku dostal do povědomí veřejnosti.
Celé by se to mohlo uskutečnit na jaře 2011.
Detaily zatím vymýšlím a jednám se sponzory.

hroch32
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 782
Registrován: 16 roků 6 měsíců
Bydliště: Budkov, Vimperk

#13 Klouzání u České Lípy - celodenní, 23.5.2009

Příspěvek od hroch32 »

Hohó, tak to držíme palce :good:
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Proběhlé klubové srazy“