S80 - prosba o pomoc - nenastartuji!!!

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 10
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Ústí nad Labem

#1 S80 - prosba o pomoc - nenastartuji!!!

Příspěvek od Radomír_1 »

Vážení přátelé, prosím všechny o co nejrychlejší radu a pomoc.
Několik posledních dní jsem měl občas hlášku při startování - v poloze II. " nutná kontrola motoru" + oranžový trojúhelník. Vždy, když jsem vrátil klíček do polohy I. a znovu startoval, hláška už se v poloze II. neobjevila a normálně jsem nastartoval. Dále jsem již jezdil, jako by se nechumelilo. Postupně se četnost tohoto problému zvětšovala. Dnes jsem znovu normálně odjel z domu k příbuzným, ale zpět už jsem se nedostal. Už jsem totiž nenastartoval a zůstal jsem stát před jejich domem. V poloze II. se objeví hláška pro "vypnutí zapalování a opětovný start", ale při opakovaném startu auto normálně startuje, ale nenaskočí a po 1 vt. se objeví hláška "nutná kontrola motoru". Při dalším vypnutí a opětovném startu se vše od začátku opakuje.

Myslím si, že by to mohla být např. váha vzduchu, která postupně odcházela, až odešla úplně, ale neumím si to spojit s tím nenastartováním - je to možné??? Dnes jsem se tam na ní podíval a ta plochá část, co je kolem dokola oblepena nějakým platickým těsněním se mi nelíbí. To těsněníčko je totiž takové polorozpadlé, části ho chybí úplně, celé je takové rozrušené, zpuchřelé, (nejde o to kruhové gumové těsnění pro utěsnění ve válci váhy!!!). Proto se také ptám, když váhu seženu novou a na místě jí vyměním (a za předpokladu, že to je tou váhou), je možné že nastartuji, aniž by se musel nejprve znovu přehrát SW v servisu?!!?

Prosím o jakékoliv nápady a rady. Jsem totiž takto nahranej, auto potřebuji každý den, je pro mě téměř výrobním prostředkem!!!
_________________
Volvo S80 2.0T_1999, B5204T4 (120 kW), manual, sv. šedá metal.

Honza
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Člen VK
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 5111
Registrován: 20 roků 6 měsíců
Bydliště: České Budějovice
Vůz: V70 D5, 03, man, lah. zelená

#2 S80 - prosba o pomoc - nenastartuji!!!

Příspěvek od Honza »

Radomír_1 píše:Prosím o jakékoliv nápady a rady. Jsem totiž takto nahranej, auto potřebuji každý den, je pro mě téměř výrobním prostředkem!!!
Komu není rady tomu není pomoci. Na co asi tam to udělátko které tě upozorní na problém je? Aby se to prostě obešlo, myslet si stejně kecá. Co jsi moh opravit za pár korun tak tě teď bude stát majlant. Doufám že si pro příště z toho vezmeš ponaučení nebo si kup trabanta ten těma kecama nedisponuje.
Nech to odtáhnout do servisu a moc se v tom nehrab.
_________________
V70II D5, 2003 / V850 2,5TDi, '96, použita na orgány

jou81
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1038
Registrován: 16 roků
Bydliště: Brno / Hradec Králové
Vůz: XC90 MY17 Inscription

#3 S80 - prosba o pomoc - nenastartuji!!!

Příspěvek od jou81 »

:shock: Souhlas s Honzou. Místo hlášek a kontrolek bych ještě rovnou vystřelil preventivně airbag řidiče :roll:

Odtah a diagnostika, v ničem se nevrtej ;-)
_________________
https://www.zidekmir.cz/ - Volvo diagnostika s úsměvem, v Brně zdarma :-)
Oprava přístrojovek a jiné elektroniky z S/V/XC s doživotní zárukou :-) tel. 602749614

S80 V8 Executive, XC90 2017 Inscription, ice white. S60R MY05. Byla S80 T6 200kw MY04, S60 D5 2002.

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 907
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 S80 - prosba o pomoc - nenastartuji!!!

Příspěvek od marra »

může to bejt cokoli baz diagnostiky to je hledani v kupce sena...
_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 10
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Ústí nad Labem

#5 S80 - prosba o pomoc - nenastartuji!!!

Příspěvek od Radomír_1 »

Přátelé, děkuji Vám za podporu a doufám, že opravdu dobře míněnou radu :oops: . Příště se určitě zařídím podle ní :!:.
Ale přesto jen pro dokreslení stavu: s možností opravy Volva to u nás (U/L) není tak jednoduché - myslím autorizovaný servis a org. diagnostiku. Možná, že u Vás je to zařízeno jinak, ale tady to chodí tak, že když potřebuji rychle diagnostiku, tak mě ve "vyhlášeném servisu" Volvo-Ford Homolka U/L objednají tak asi za 11-14 dní, neboť nemají čas, nebo lidi, nebo tak něco. Už jsem se o to pokoušel. Mám z doslechu, že místní Volváci sem nejezdí a raději jezdí jinam, do Prahy atp. Já jsem bohužel zvolit tu nejhorší variantu a trochu jsem to celé podcenil. Proto chci požádat "pražáky" o doporučení, kam v Praze do servisu? Hodně jsem zde na fóru slyšel o T6R, ale také o jednom "zdejším" moderátorovi :?: (to bych byl asi nejraději!).
A poslední dotaz:
- jak do servisu - mohu na laně, nebo musím nutně na vozejk?!?! :oops:
Děkuji.
_________________
Volvo S80 2.0T_1999, B5204T4 (120 kW), manual, sv. šedá metal.

dod
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 296
Registrován: 18 roků 1 měsíc
Bydliště: SK, St. Lubovna

#6 S80 - prosba o pomoc - nenastartuji!!!

Příspěvek od dod »

no fakt je to blbe ked nemas ziadnu diagnostiku po ruke...vela by to napovedalo..takto mozes skusit tu vahu a uviidis...vobec to nou nemusi ale aj moze byt...tato hlaska je dost vseobecna,skusal si odpojit baterku na 15 minut?
_________________
je S80/T6 2.8biT 200kW r.2000 - po chipe cca 300 hp :)
je V50 2.0D r.2006 s gps
bolo V40/2.0T r.98, V40/1.9TD r.97, V40/1.8-16V r.98 a 340/1.6D r.84
http://www.volvoklub.sk

marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 907
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 S80 - prosba o pomoc - nenastartuji!!!

Příspěvek od marra »

odpojenim baterie nic nevyřeší, maximalně si smaže adaptace a to je k ničemu.
_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 10
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Ústí nad Labem

#8 S80 - prosba o pomoc - nenastartuji!!!

Příspěvek od Radomír_1 »

Svatá pravda, to byla jedna z prvních věcí, co jsem zkusil. Odpojení v tomoto případě nepomáhá. Přesto Dík. :(
_________________
Volvo S80 2.0T_1999, B5204T4 (120 kW), manual, sv. šedá metal.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 10
Registrován: 15 roků 1 měsíc
Bydliště: Ústí nad Labem

#9 S80 - prosba o pomoc - nenastartuji!!!

Příspěvek od Radomír_1 »

Takže Přátelé! Závada odstraněna! :ziv:

Až z Prahy do U/L přijel Vám všem známý odborník s kolegou. Mě naložil do svého "Vozu" a odbrali jsme se 10 km směr Děčín. Během několika minut proběhla diagnostika, zjištění závady, demontáž škrtítí klapky, její vyčištění (byla zanešená a zaseklá) a následná montáž zpět do vozu. Vše velice jistě, zručně, bez okolků a cirátů. Vše proběhlo v přátelstkém duchu a ze strany odborníků s plným pochopením pro mé doplňující otázky a s ohledem na mé chabé vědomosti a znalosti.

Přátelé gratuluji nám všem za takový servis a za to, že máme ve svém středu machry, kteří tomu skutečně rozumí a jsou ochotni takto pomoci. Ještě jednou díky!!! :palec: :tlesk: :pij:
_________________
Volvo S80 2.0T_1999, B5204T4 (120 kW), manual, sv. šedá metal.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 384
Registrován: 15 roků 11 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: Volvo V60 Polestar (MY2013)
Bydliště: Nitra

#10 S80 - prosba o pomoc - nenastartuji!!!

Příspěvek od BaDDog »

Myslel som si že to bude ta klapka.... mne to naštastie preskočilo do núdzoveho režimu... :mrgreen:
_________________
Volvo V60 / D4 (D5204T3) / TF-80SC / MY2013 / R-design / Polestar (Rebel Blue)
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“