Myši ve větráku topení

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 44
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Chotiměř

#1 Myši ve větráku topení

Příspěvek od Uhlák »

Nesetkal jste se někdo s takovým všelijakým vrzáním v palubovce a zřejmě nefunkční přívěrou vzduchu vnitřního oběhu, jen občas, hlavně při zap klimě a taky vnitřní cirkulaci vzuchu, která mi zřejmě nefunguje. Kontrolky neblikají, přepínač svítí, tak jak má, klima ok. Připadá mi to, jako když blbne nějaké servo. Díky za případné rady, než se do toho pustím
_________________
V70 2.5D 2000, D5252T-správně hranatej uhlák

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 96
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Potěhy 1

#2 Myši ve větráku topení

Příspěvek od skapetr »

no myš má velmi malou pravděpodobnost se dostat do okruhu, moc dlouho by tam ty zvuky nevydavala byla by to rychla smrt na lopatkach turbiny ventilatoru, ale to vrzani bude nejspis od lozisek prave zminovaneho vetraku a zrejme a proc to dela jen obcas ? no protoze klimatizace vysousi vzduch a naopak jak se vypne zase se nahromadena vlhkost uvolni vetrak dostava zausi, uz jsem se stim setkal 1 rok jsem kazdy mesic ten vetracek vyndal namazal tukem a zase to chvilku vydzelo nez prisla osudova zima ja potreboval odmlzit okno a ventilator se hryznul a ja musel jet v kozichu a matlat hadrem po skle, pak mi Marek sehnal pouzity a je tam do dnes jinak se da sehnat funglovka na http://www.intercars.cz/ polozka : http://www.intercars.cz/ za 4.400Kč vč. DPH což se vyplatí a , takze zjistit co tomu je a vymenis to snadno 1. sundat kryt nad nohama spolujezdce 3x TORX , 2. vyndat kastlik http://volvospeed.com/Repair/glovelight.php (jeden sroub uvidis pod tim krytem ze zdola) ; 3. nyni se muzes pustit do demontaze ventilatoru opatrne z nej odzbrojit kabelaz (do ventilatoru vede jen 1 konektor ale cca 3 konektory jsou za vetrak uchyceny) no a pak povolit myslim 4 torxy a vetracek je venku... PS: ted koukam ze ty mas V70 tam to bude asi trosicku jinakci, doporucoval bych navstivit Marka jinak bohuzel ten vetracek do V70 stoji 7500Kč :roll: ten navod berte spis ti co mate 850 jestli to pomuze
_________________
nyní Volvo V70 / 2001 / 2,4i / 147kW / automat
je s umřetým motorem Volvo 850 / 1996 / 2,5 TDi / 103kW / manual

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 44
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Chotiměř

#3 Myši ve větráku topení

Příspěvek od Uhlák »

Díky za radu, ale větrák to není, je to takové vrzání a dělá to i po rychlém vypnutí větráku a jak jsem již říkal, nejde mi vnitřní okruh, podle mě to bude mít něco společného. Až bude čas, pustím se do toho a dám vědět
_________________
V70 2.5D 2000, D5252T-správně hranatej uhlák

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 75
Registrován: 18 roků
Bydliště: Praha

#4 Myši ve větráku topení

Příspěvek od mikis »

Uhlák píše:Díky za radu, ale větrák to není, je to takové vrzání a dělá to i po rychlém vypnutí větráku a jak jsem již říkal, nejde mi vnitřní okruh, podle mě to bude mít něco společného. Až bude čas, pustím se do toho a dám vědět

říkáš že ti nejde vnitřní cyrkulace... a co ti brání mrknout se pod přední plast (torpedo?? nebo jak se tomu říká) jako když chceš měnit pylovej filtr, a tam přímo vidíš na klapku recyrkulace vzduchu... a hned budeš moudřejšší....
_________________
V70 2,5Tdi-97

940turbo-92
940 2,4D-91

Offline
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 44
Registrován: 17 roků 4 měsíce
Bydliště: Chotiměř

#5 Myši ve větráku topení

Příspěvek od Uhlák »

Díky, klapku už jsem opravil. Bylo spadlé táho z čtyřhranu servomotoru. Je to tam bez jakeho-koliv zajištění, tak jsem to tam radši přilepil. Ty vrzací zvuky to občas vydává furt. Mám podezření na ty serva, co pouští teplý vzduch, ale nevím, jak to funguje
_________________
V70 2.5D 2000, D5252T-správně hranatej uhlák

Offline
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 96
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Potěhy 1

#6 Myši ve větráku topení

Příspěvek od skapetr »

ryhlé vypnutí větráku ? zahvízdá ? seš si fakt jist že ložisko není KO ?
_________________
nyní Volvo V70 / 2001 / 2,4i / 147kW / automat
je s umřetým motorem Volvo 850 / 1996 / 2,5 TDi / 103kW / manual

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 386
Registrován: 15 roků 10 měsíců
Bydliště: Nitra
Vůz: Volvo V60 Polestar (MY2013)
Bydliště: Nitra

#7 Myši ve větráku topení

Příspěvek od BaDDog »

Mne tohle vrzani.. je take slišet.. už od první ledky... jako kdyby byli ložiska KO.. nebo nekde trela lopatka ventilátoru.. a pod..

Setkal se s tymto nekdo u S80??
_________________
Volvo V60 / D4 (D5204T3) / TF-80SC / MY2013 / R-design / Polestar (Rebel Blue)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 54
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha 4

#8 Myši ve větráku topení

Příspěvek od medlis »

Mam tentyz problem u S80. na 99,9% je to turbina od vetrani interieru, resp. jeji lozisko. kdyz ji vypnu tak po dotoceni nastane ticho, jinak to dela uz od prvniho stupne, hlavne se ozyva v zatackach :)
Chce to vyndat, vycistit lozisko a namazat kvalitnim mazivem, pak by mel byt zase na dlouho pokoj. Jediny nedostatek je, ze nevim kde ta turbina je a jak se k ni dostat. Poradite nekdo? Zacal jsem prohledavat ale zatim nenachazim.
_________________
V70 T5, 1999, B5234T3 kredenc

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 54
Registrován: 16 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha 4

#9 Myši ve větráku topení

Příspěvek od medlis »

Ahojte,
takze hlasim ze se nam venku udelalo pekne a ja se pustil do opravy. Zklamalo me provedeni turbiny, kde se mi nepodarilo dostat k loziskum a uhlikum abych je mohl zregenerovat. Takze moje oprava spocivala v tom, ze jsem cely ten bazmek hodil do vany a sprchoval ho tak dlouho, dokud z nej tekl ten cerny humus (ted me ceka vydrhnout tu cernou vanu :D) Po vysuseni jsem mohl pouze nakapat silikonovy olej na predpokladana mista, cely motor je bohuzel v nerozebiratelnem provedeni. Po oprave vetrani prestalo piskat, pokud by se casem ozvalo znova, jdu shanet rovnou novy vetrak. Zatim je ale bozsky klid.
_________________
V70 T5, 1999, B5234T3 kredenc

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 297
Registrován: 16 roků 9 měsíců
Vůz: S80 103kW 2.435ccm 00'
Bydliště: Hořovice

#10 Myši ve větráku topení

Příspěvek od TOMÁŠ S80 »

jestli někdo chce tu turbínu do S80 mám jí celou :poc:
_________________
VOLVO S80 R.V.2000,Color Blue,Automat,najeto 51000mil 2.4litr GB TP 125kw,CZ TP 103kw,Petrol
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“