problem se 740

Všechno o sedmách a devítkách!
  • Autor
  • Zpráva
kubavlc
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 236
Registrován: 16 roků
Bydliště: praha/kladno/kdyně

#1 problem se 740

Příspěvek od kubavlc »

zdravim, auto jezdi po oprave pumpy krasne.dokonce palivomer mam spraveny.mam jen jeden problem.strasne to zere!vsiml jsem si toho uz kdyz jsem po prvnim natankovani 50L ujel cca 250km (nemuzu to urcit presne neb nejde kilometrovnik), ale rikal jsem si, ze se to treba zlepsi.nezlepsilo-zere to hrubym odhadem tak 20L a mozna i vic.naposled cesta Kladno-Praha-Kladno-Jablonec na skoro plnou a do rezervy uz pred Jabloncem.Byl jsem s tim v Lysolajich, protoze jsem tam mel cestu.Kdyz jsem mu volal, rikal, ze to bude nejspis prutokomer.To si ovsem, jak jsme pak zjistili, neuvedomil, ze k-jettronic ho nema.Tudiz mi sdelil, ze to muze byt teplotni cidlo, nebo "vybehana" hlava v mech. strikacce.Moc se netvaril, ze by s tim slo neco delat.Cidlo za 1500 bez zaruky, ze to necemu pomuze a o vymene ty strikacky, nebo nejakych casti se ani nechtel bavit.Takze jsem z toho ziskal pocit, ze to je asi uplne v prdeli a na odpis.Moc se mi to nezda, ale treba to tak je.Nejake zkusenosti?Jinak nevim zda to s tim muze souviset, ale blbe to drzi otacky, vetsinou to nastavim tak na 600-800, ale za cas je to 1100.Po tom odpojeni cidla a nastartovani, byli na 700cca.Dik za cokoliv.
_________________
Volvo 940 B230FT manual M90 r.v. 1990 ve stavbě
Volvo 740 B230F manual r.v. 1988 "Nilsson hearse"
Volvo 740 B230FT automat r.v. 1989
Volvo 850 turbo 1995 automat r.v. 1995
Volvo C303 TGB111C r.v. 1976
LR Discovery 300TDI r.v. 1996

GDPR_user

#2 problem se 740

Příspěvek od GDPR_user »

kubavlc píše:zdravim, auto jezdi po oprave pumpy krasne.dokonce palivomer mam spraveny.mam jen jeden problem.strasne to zere!vsiml jsem si toho uz kdyz jsem po prvnim natankovani 50L ujel cca 250km (nemuzu to urcit presne neb nejde kilometrovnik), ale rikal jsem si, ze se to treba zlepsi.nezlepsilo-zere to hrubym odhadem tak 20L a mozna i vic.naposled cesta Kladno-Praha-Kladno-Jablonec na skoro plnou a do rezervy uz pred Jabloncem.Byl jsem s tim v Lysolajich, protoze jsem tam mel cestu.Kdyz jsem mu volal, rikal, ze to bude nejspis prutokomer.To si ovsem, jak jsme pak zjistili, neuvedomil, ze k-jettronic ho nema.Tudiz mi sdelil, ze to muze byt teplotni cidlo, nebo "vybehana" hlava v mech. strikacce.Moc se netvaril, ze by s tim slo neco delat.Cidlo za 1500 bez zaruky, ze to necemu pomuze a o vymene ty strikacky, nebo nejakych casti se ani nechtel bavit.Takze jsem z toho ziskal pocit, ze to je asi uplne v prdeli a na odpis.Moc se mi to nezda, ale treba to tak je.Nejake zkusenosti?Jinak nevim zda to s tim muze souviset, ale blbe to drzi otacky, vetsinou to nastavim tak na 600-800, ale za cas je to 1100.Po tom odpojeni cidla a nastartovani, byli na 700cca.Dik za cokoliv.
Poradím ti to nejlepší co jde.Předělej auto na karburátor a prdni do toho LPG.Mechaniků,kteří ti seriozně OPRAVÍ K-Jetronik asi moc nenajdeš. :?

kubavlc
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 236
Registrován: 16 roků
Bydliště: praha/kladno/kdyně

#3 problem se 740

Příspěvek od kubavlc »

martinopel píše:
kubavlc píše:zdravim, auto jezdi po oprave pumpy krasne.dokonce palivomer mam spraveny.mam jen jeden problem.strasne to zere!vsiml jsem si toho uz kdyz jsem po prvnim natankovani 50L ujel cca 250km (nemuzu to urcit presne neb nejde kilometrovnik), ale rikal jsem si, ze se to treba zlepsi.nezlepsilo-zere to hrubym odhadem tak 20L a mozna i vic.naposled cesta Kladno-Praha-Kladno-Jablonec na skoro plnou a do rezervy uz pred Jabloncem.Byl jsem s tim v Lysolajich, protoze jsem tam mel cestu.Kdyz jsem mu volal, rikal, ze to bude nejspis prutokomer.To si ovsem, jak jsme pak zjistili, neuvedomil, ze k-jettronic ho nema.Tudiz mi sdelil, ze to muze byt teplotni cidlo, nebo "vybehana" hlava v mech. strikacce.Moc se netvaril, ze by s tim slo neco delat.Cidlo za 1500 bez zaruky, ze to necemu pomuze a o vymene ty strikacky, nebo nejakych casti se ani nechtel bavit.Takze jsem z toho ziskal pocit, ze to je asi uplne v prdeli a na odpis.Moc se mi to nezda, ale treba to tak je.Nejake zkusenosti?Jinak nevim zda to s tim muze souviset, ale blbe to drzi otacky, vetsinou to nastavim tak na 600-800, ale za cas je to 1100.Po tom odpojeni cidla a nastartovani, byli na 700cca.Dik za cokoliv.
Poradím ti to nejlepší co jde.Předělej auto na karburátor a prdni do toho LPG.Mechaniků,kteří ti seriozně OPRAVÍ K-Jetronik asi moc nenajdeš. :?
dikydiky, jen pro predstavu-to je otazka kolika penez?aby mi z toho nevyslo vyhodnejs novy auto.diky
_________________
Volvo 940 B230FT manual M90 r.v. 1990 ve stavbě
Volvo 740 B230F manual r.v. 1988 "Nilsson hearse"
Volvo 740 B230FT automat r.v. 1989
Volvo 850 turbo 1995 automat r.v. 1995
Volvo C303 TGB111C r.v. 1976
LR Discovery 300TDI r.v. 1996

VanThomas
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1194
Registrován: 18 roků 2 měsíce
Vůz: 745 D24T M46+OD 90'
Bydliště: Praha 3

#4 problem se 740

Příspěvek od VanThomas »

na http://www.k-jet.org/ si nastuduj literaturu, nejspíš tě nemine výměna vstřikovačů (cca 1000/kus) Mechaniků, který by byli ochotný se tím zabývat je opravdu nemnoho...
_________________
V70 B5254T AW50 98'
bylo 745 D24T M46+OD 90'

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#5 problem se 740

Příspěvek od jarek.krizan »

A nebo ještě jinak. Z vraku, určitě se u kluků něco najde, použij kabeláž, jednotku, komplet sání a udělej z toho LH-EZK - elektrickou stříkačku a budeš jezdit s nízkou spotřebou a neměl by být problém s emisemi, jak s případným karburátorem. Myslím tím měření ME, před STK a myslím že i na STK by to bylo ukecatelnější.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

kubavlc
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 236
Registrován: 16 roků
Bydliště: praha/kladno/kdyně

#6 problem se 740

Příspěvek od kubavlc »

jarek.krizan píše:A nebo ještě jinak. Z vraku, určitě se u kluků něco najde, použij kabeláž, jednotku, komplet sání a udělej z toho LH-EZK - elektrickou stříkačku a budeš jezdit s nízkou spotřebou a neměl by být problém s emisemi, jak s případným karburátorem. Myslím tím měření ME, před STK a myslím že i na STK by to bylo ukecatelnější.
Jarku diky, nevedel bys o nekom, kdo to treba uz delal?Muzes mi prosim napsat, po cem se mam shanet?Moc do toho nevidim.Ty veci, cos psal, jsou take z B230E, jen jiny typ?nebo jiny typ motoru?dik
_________________
Volvo 940 B230FT manual M90 r.v. 1990 ve stavbě
Volvo 740 B230F manual r.v. 1988 "Nilsson hearse"
Volvo 740 B230FT automat r.v. 1989
Volvo 850 turbo 1995 automat r.v. 1995
Volvo C303 TGB111C r.v. 1976
LR Discovery 300TDI r.v. 1996

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#7 problem se 740

Příspěvek od jarek.krizan »

kubavlc píše:
jarek.krizan píše:A nebo ještě jinak. Z vraku, určitě se u kluků něco najde, použij kabeláž, jednotku, komplet sání a udělej z toho LH-EZK - elektrickou stříkačku a budeš jezdit s nízkou spotřebou a neměl by být problém s emisemi, jak s případným karburátorem. Myslím tím měření ME, před STK a myslím že i na STK by to bylo ukecatelnější.
Jarku diky, nevedel bys o nekom, kdo to treba uz delal?Muzes mi prosim napsat, po cem se mam shanet?Moc do toho nevidim.Ty veci, cos psal, jsou take z B230E, jen jiny typ?nebo jiny typ motoru?dik
Myslím, že nejlepší by to asi bylo z auta, kde byl B230F. Tak jsem si uvědomil, že těch změn je potřeba víc, např. palivové čerpadlo pracuje s jiným tlakem, ale při předělání na karburátor, by tě to stejně neminulo.
Asi nejlevnější možnost by bylo koupit ještě jednu sedmici na ND a z obou poskládat jednoho krasavce. Možná to bude levnější jak to shánět po dílech.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

LUBOŠ
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1284
Registrován: 20 roků 3 měsíce
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Vůz: Volva 900/ V70 / V70II / XC90

#8 problem se 740

Příspěvek od LUBOŠ »

Já se přikláním k alternativě, kterou zde zmiňoval martinopel.
Koupíš sání, karbec a vyřadíš z provozu čerpadlo. Cena cca do 3 000,- Kč.
Při dobře seřízeným karburátoru, např. od " standy " z Brna budeš jezdit do 10 l.
Pokud předěláš na LPG + 15tis.Kč, ale poloviční náklady na 1km narozdíl od benzínu.
Problémy na STK, myslím, že žádný. Na bloku budeš mít pořád B230 E a v TP neni psaný zda jde o karbec nebo mech. stříkačka.

Předělání na el. vstřikování znamená sehnat:
el. kabeláž, váhu vzduchu, různá čidla, sání, vstřiky, čidlo polohy kliky, řídící jednotky na vstřikování a zapalování, lambda sondu, přední díl výfuku, čerpadlo.
A asi jsem ještě na něco zapomněl. :?
Cena? 6tis, ale možná i 15 tis. + spousta práce.
_________________
Volva řady 900 / V70 I / V70II / XC90
Skoro vše v turbu, benzín, LPG, nafta

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#9 problem se 740

Příspěvek od jarek.krizan »

Luboši máš pravdu, až na jednu věc. Na měření ME jsou úplně jiné hodnoty na karbec a na mech vstřik. Takže se to bude dát dělat jen na černo, nebo u nějakého sebevraha, který riskne že po odeslání údajů do centrální evidence si toho nikdo nevšimne. Jenže většinou všimne a proto přišlo o licenci vloni hodně stanic ME. U nás ME měříme, tak vím jak to chodí a jaké jsou rozdíly.
Všechno se posílá do Prahy do centrální evidence. Tam je to v elektronické podobě k dispozici policii. Ta si v laptopu ve služebáku ověří platnost, hodnoty, typ motoru atd. a přesně na den platnost. Pak záleží na chytrosti policisty.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

standa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1735
Registrován: 19 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Amazon, 1800ES, 240, 480, 740,760, T603
Participant x 1

#10 problem se 740

Příspěvek od standa »

Kubovlci :D - další nabídka: mám na K-jet tlakoměr s potřebnými přípojkami, "stolici" na kontrolu regulátoru řídícího tlaku, haldu naštudované literatury a zkušenosti.

Co tak konečně přijet do Brna?
_________________
121 Amazon, B20A, 1970
244 GL, 1980, B21A, Tuzex
3x 240 kombi, 1991-3, B200F, B230F, Super Polar, Eaton Diff Locker, Standheizung
Tatra 603, 1970, V8

jarek.krizan
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 2434
Registrován: 17 roků 9 měsíců
Vůz: S80, 2,4
Bydliště: Zlín

#11 problem se 740

Příspěvek od jarek.krizan »

No a úplně nejlepší řešení. tak honem upaluj za Standou.
_________________
V 740 GL r.v.88 B230F, ZF224HP , bylo V 960 B6304, 150kW s vlaječkou
V S80 , B5244S V 850 B5204

kubavlc
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 236
Registrován: 16 roků
Bydliště: praha/kladno/kdyně

#12 problem se 740

Příspěvek od kubavlc »

standa píše:Kubovlci :D - další nabídka: mám na K-jet tlakoměr s potřebnými přípojkami, "stolici" na kontrolu regulátoru řídícího tlaku, haldu naštudované literatury a zkušenosti.

Co tak konečně přijet do Brna?
Jdu do toho!Muzu telefon?Kazdopadne to chci dat do kupy, pac sem se do toho auta celkem rychle zamiloval a nebezpecne rychle si na nej zvykl.A ani z tech problemu, a ze jich uz bylo :-), nejsem nakej kyselej.Budu rad, jestli to pujde opravit a jsem pripravenej do toho este neco investovat.Jen mi rekni, jestli si myslis, ze to pujde.Ja mluvil s puchnarem, kam sem to dal, neb sem nemel cas to resit a v T6R meli plno.Ten mi rekl,ze to je v podstate upolne na vyhozeni, ale prislo mi, ze spis moc nevedeli co s tim.Takze sem chytil depku, volal sem formankovi a ten tikal, ze s tou mech.strikackou jako sou problemy, ale ze se da vycistit, ale nevi jestli to pomuze.To me teda nepostesilo, to je jasny.Takze sem dneska uzuz vybiral novy auto (samoze by to bylo Volvo).Ale pak ste napsali, tak to snad klapne.Kazdopadne bych jeste potreboval vyresit ten bypass jak sme si o tom uz psali.A pak par takovejch drobnosti-napr. zapojit vyhrejvani sedacek, zkusit udelat elektriku do okna u spolujezdce, udelat predni mlhovky, vymazat a zjistit proc sviti kontrolka svetel (myslim, ze to je ono), zkusit rozchodit nahon na ten kilometrovni (asi je to ten nahon, zkratka to nefunguje) a podobny kravinky, ktery nemaj vliv na fci auta, ale zase kdyz uz to dam k takhle zkusenymu cloveku (forum procitam neustale a sama chvala) tak bych toho chtel sfouknout co nejvic.Je toho dost, ale pokud se toho ujmes budu rad.Pokud bys dodelal i ten central na DO, tak taky super.Muzu poprosit hruby odhad?Fakt nastrel zaokrouhleny na desitky tisicu :-) A jinak jeste jsem si vzpomnel, ze mi snad puchnar rikal ze to muze bejt snimacem teploty a je fakt, ze kdyz jsme ho odpojili, tak to drzelo lip otacky, nekolisali jako vzdy.Kazopadne jedu k tobe.Co takhle pondeli 1.9. nechal bych to asi u tebe neb necekam, ze to bude hned hotove a pojedu zpatky busem.dik kuba
_________________
Volvo 940 B230FT manual M90 r.v. 1990 ve stavbě
Volvo 740 B230F manual r.v. 1988 "Nilsson hearse"
Volvo 740 B230FT automat r.v. 1989
Volvo 850 turbo 1995 automat r.v. 1995
Volvo C303 TGB111C r.v. 1976
LR Discovery 300TDI r.v. 1996

standa
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1735
Registrován: 19 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: Amazon, 1800ES, 240, 480, 740,760, T603
Participant x 1

#13 problem se 740

Příspěvek od standa »

Kubo, domluvíme se telefonem, ale betonově mám příští týden plno :( .
Zavolej zítra během dne.

standa 603 428 678
_________________
121 Amazon, B20A, 1970
244 GL, 1980, B21A, Tuzex
3x 240 kombi, 1991-3, B200F, B230F, Super Polar, Eaton Diff Locker, Standheizung
Tatra 603, 1970, V8
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „700 / 900“