Silentbloky motora

Malé, ale Volvo...
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 60
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Žilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#1 Silentbloky motora

Příspěvek od T440 »

Tak sa môj volvik rozhodol, že by som mu mal zase kúpiť niečo nové. Asi mu nestačilo to tretie brzdové svetielko. Podľa všetkého odišiel silentblok motora, len presne neviem ktorý. Pozrel som WEB a je to alebo ten na prvom obrázku, alebo ten na tom druhom obrázku - zadný silentblok ( pod prevodovkou ?) . Neviem to presne, ešte som to nestačil detailne prezrieť. To, že asi odišiel silentblok, usudzujem podľa toho, že mi auto začalo jemne plávať aj na ceste, kde neboli vyjazdené koľaje od kamiónov :-) (došlo k zrejme k "jemnému" vyoseniu motora+prevodovky atď ) no a keď som chcel elegantne zacúvať na parkovisku pred domom, tak tam nešla dať spiatočka, stále mi tam šla len jednotka. Nakoniec som musel volvika potupne sám zatlačiť medzi ostatné stojace vozidlá ( ešte že váži iba okolo tony - teda pokiaľ v ňom nesedím :-D ). Takže páni, ak máte nejaké informácie, prípadne inkriminovaný kus gumoželeza na predaj, sem s tým ! Mimochodom, nikde som nevidel poriadne nakreslené, kde tie silentbloky vlastne sú ( samozrejme, že keď sa v tom budem vŕtať, tak to nájdem, ale príprava je príprava :-) ) .Pokiaľ viem, predné sú vo volviku dva, pravý a ľavý http://www.partsforvolvosonline.com/product_info.php?cPath=105_769_771&products_id=4456 a asi by som mal meniť obidva ... .
Ale asi to bude ten zadný http://www.partsforvolvosonline.com/product_info.php?cPath=541_868&products_id=4828
čo myslíte vy ?
Přílohy
Rear_Engine_Mount_V480_A.jpg
Rear_Engine_Mount_V480_A.jpg (33.98 KiB) Zobrazeno 2689 x
Rear_Engine_Mount_V480_B.jpg
Rear_Engine_Mount_V480_B.jpg (41.84 KiB) Zobrazeno 2687 x
_________________
Richard, V440 1,8 T 1992 ( B18FT )

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#2 Silentbloky motora

Příspěvek od Jarda S40 »

Nějak nevím, na co se ptáš? Diagnózu sis udělal. Silenbloky znáš, opravdu jsou dva vepředu a jeden v zadu. Ten zadní - na motoru vedle výfuku je plechový svařenec, který je přišroubován k tomu silenbloku a silenblok zase k rámu pohonné jednotky. Nejlíp přístupné je to odspodu, na jámě nebo zvedáku. Každopádně je to přístupné dost blbě. Ty přední jsou vepředu po stranách, ne jednom je motor a na druhém rychlostka. Mám je z rozebíraného auta, ale spíš bych si je nechal a asi i ty bys měl lepší dát na auto nové, než staré co mohou opět odejít. Pokud bys měl ještě nějaké dotazy, tak mi napiš na SZ. Mohu ti ty silenbloky i ofotit abys věděl kde co je (mám auto bez motoru a rychlostky na dvoře) a poslat na mail.
T440 píše:Tak sa môj volvik rozhodol, že by som mu mal zase kúpiť niečo nové. Asi mu nestačilo to tretie brzdové svetielko. Podľa všetkého odišiel silentblok motora, len presne neviem ktorý. Pozrel som WEB a je to alebo ten na prvom obrázku, alebo ten na tom druhom obrázku - zadný silentblok ( pod prevodovkou ?) . Neviem to presne, ešte som to nestačil detailne prezrieť. To, že asi odišiel silentblok, usudzujem podľa toho, že mi auto začalo jemne plávať aj na ceste, kde neboli vyjazdené koľaje od kamiónov :-) (došlo k zrejme k "jemnému" vyoseniu motora+prevodovky atď ) no a keď som chcel elegantne zacúvať na parkovisku pred domom, tak tam nešla dať spiatočka, stále mi tam šla len jednotka. Nakoniec som musel volvika potupne sám zatlačiť medzi ostatné stojace vozidlá ( ešte že váži iba okolo tony - teda pokiaľ v ňom nesedím :-D ). Takže páni, ak máte nejaké informácie, prípadne inkriminovaný kus gumoželeza na predaj, sem s tým ! Mimochodom, nikde som nevidel poriadne nakreslené, kde tie silentbloky vlastne sú ( samozrejme, že keď sa v tom budem vŕtať, tak to nájdem, ale príprava je príprava :-) ) .Pokiaľ viem, predné sú vo volviku dva, pravý a ľavý http://www.partsforvolvosonline.com/product_info.php?cPath=105_769_771&products_id=4456 a asi by som mal meniť obidva ... .
Ale asi to bude ten zadný http://www.partsforvolvosonline.com/product_info.php?cPath=541_868&products_id=4828
čo myslíte vy ?

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 60
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Žilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#3 Silentbloky motora

Příspěvek od T440 »

No vlastne si mi odpovedal celkom fajn, doporučuješ nové ...
Ja len či je to podľa symptómov naozaj ten pod prevodovkou a či stačí kúpiť len ten jeden.... Typujem ho vo VOLVO v Žiline tak na 4500,-SKK :shock:
Takže pokiaľ by ho mal niekdo na predaj ( ČR nie je problém, "mám na to své lidi" :-) ) v rozumnom stave, ešte by som tom zvážil ...
_________________
Richard, V440 1,8 T 1992 ( B18FT )

Jean
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 319
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Podolí u Brna
Vůz: Volvo 850 T5
Kontaktovat uživatele:

#4 Silentbloky motora

Příspěvek od Jean »

Silentblok Ti klidně pošlu i starší. To není problém. Ale asi bych viděl problém někde jinde. Uložení motoru nijak nesouvisí s jzdními vlastnostmi. S tím řazením by to souviset mohlo, ale nemuselo. Ten renolťáckej systém tyčky se 2 klouby není nespolehlivější. Takže bych nehledal souvislosti tam, kde nejsou a řešil bych každý problém zvlášť. Chce to zvednout na zvedáku a podívat se, co je špatně na řazení a proč jsou horší jízdní vlastnosti. Na 99% spolu oba problémy nesouvisí.
_________________
Volvo 960 93,95,96,97 B6304FS, S80 00 T6, 850 2,3 T5

1. eshop s volvodíly

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 60
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Žilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#5 Silentbloky motora

Příspěvek od T440 »

Takže ako vždy, až prehliadka v jame, pod vozom, ukázala "где собака зарыта.. (kde je pes zakopaný)". Súvis so silentblokom to síce malo, ale v tomto prípade ide o prasknutý rám pod motorom (subframe), v blízkosti uloženia prevodovkového silentbloku. Takže páni, ak máte nejaké informácie, prípadne inkriminovaný kus železa na predaj, sem s tým ! ( Ako som písal, ČR nie je problém... ) Samozrejme by mi viac vyhovoval v takom stave, v akom je ten rám položený na kapote :-)
Přílohy
subframe_B.jpg
subframe_B.jpg (32.44 KiB) Zobrazeno 2619 x
subframe_A.jpg
subframe_A.jpg (66.97 KiB) Zobrazeno 2621 x
_________________
Richard, V440 1,8 T 1992 ( B18FT )

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#6 Silentbloky motora

Příspěvek od Jarda S40 »

Rám určitě seženeš, asi ho bude mít Zbyněk, možná i Jean, určitě já (ale jako poslední možnost, asi ho budu potřebovat, dcera řídila :roll: ). Nešel by ten tvůj zavařit? Jinak eventuelně hoď požadavek do koupě dílů.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 60
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Žilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#7 Silentbloky motora

Příspěvek od T440 »

Tak rám som zohnal od jedného dobrodinca z Lučenca. Už je namontovaný a volviku to "zjavne" prospelo. Museli sa ešte vymeniť aj zvislé čapy. Mimochodom, na predošlých fotkách boli rámy zo 480, na ilustračných obrázkoch je môj starý - vymontovaný rám a vidno, že sú medzi nimi rozdiely...
Přílohy
Old_ram_1.jpg
Old_ram_1.jpg (47.3 KiB) Zobrazeno 2514 x
Old_ram_2.jpg
Old_ram_2.jpg (44.04 KiB) Zobrazeno 2510 x
_________________
Richard, V440 1,8 T 1992 ( B18FT )

LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1905
Registrován: 18 roků
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#8 Silentbloky motora

Příspěvek od LukášM »

Mám tu samou závadu na 480, nevíš jsou li všechny podmotorové rámy stejné pro všechny typy motorů? Mě to prorezlo od výfuku nezávislého topení :evil: Jinak je rám jako nový :roll:
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 60
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Žilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#9 Silentbloky motora

Příspěvek od T440 »

Pokiaľ sa mi podarilo zistiť, tak 440 a 460 všetky motorizácie majú ten samý rám, ale 480 majú iný, no pre všetky motory zase rovnaký. Takže si zožeň niečo také, aké vidno na obrázku vyššie na tej kapote "subframe_B. Akurát nie som si úplne istý s dieselovým motorom, ale neviem prečo by to malo byť rozdielne...
_________________
Richard, V440 1,8 T 1992 ( B18FT )

LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1905
Registrován: 18 roků
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#10 Silentbloky motora

Příspěvek od LukášM »

Díky, mám rám ze 480 1.7, právě mám rozebraná obě auta. Měl si motor a převodovku zavěšenou a rám si montoval zespodu? Já budu měnit všechny silentbloky, čepy i tlumiče, když už to dělám, tak ať mám vše za sebou :roll:
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 60
Registrován: 20 roků 4 měsíce
Bydliště: Žilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#11 Silentbloky motora

Příspěvek od T440 »

Síce mi to menil mechanik, ale viem, že to mal zavesené a vymieňal rám "zospodu". Okrem zvislých čapov sa mu ostatné veci ( silentbloky atd. ) pozdávali, tak okrem rámu vymenil len tie čapy...
_________________
Richard, V440 1,8 T 1992 ( B18FT )

LukášM
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 1905
Registrován: 18 roků
Bydliště: Tábor
Vůz: V240
Bydliště: Tábor

#12 Silentbloky motora

Příspěvek od LukášM »

Jen informace pro další lidi, kteří budou tento rám měnit. Je odlišný rám pr 1.7 a 2.0, rozdíl je v uchycení zadního silenbloku a lehké nepodstatné rozdíly jsou v místech uchyycení spodních ramen. 1.7 má delší šrouby.
_________________
Volvo 240 D24 r.v. 1992
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „300 / 400 - opravy“