Jaké tlumiče do V70 TDI??

850 a novější modely řad C/S/V/XC
  • Autor
  • Zpráva
Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 40
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Liberec

#1 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od TKorab »

Tak mi to auto na dírách tak poskakuje... A jelikož jsem detajlista... Dám tam nové tlumiče. Jaké máte zkušenosti,doporučení? Nejde ani o nejnižší cenu,spíš o to,aby to vše dobře fungovalo a nekupovalo u zlatokopů,co mi nacpou to s nejvyšší marží...

Moc dík za jakékoliv zkušnosti.

PS: tentokrát mám obyčejnou socku bez niva,takže ani nemusím nakupovat jen ve volvu :-)
_________________
Je: V70 2,5TDI rv 98
Je:VW T4 Multivan
Je: Fabia RS 165kw+špéra
Je:BMW 335i..momentálně s motorem mimo auto,ale třeba to někdy složim:-)
Bylo od Volva:Volvo 850 AWD 2,5T 142 kw r.v.96

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#2 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od dali »

Koni FSD. Samoštelovací. Já jsem k nim dal eště tužší a kratší pružiny (v žádným případě neni podmínka, jsou prvotně určený k sériovým pružinám). Měl jsem z toho radost jak z novýho auta. :palec: Můj spřátelenej prodejce dílů mi na ně vymyslel cenu 13000,- za sadu (má u mně vroubek z minula) jinak stojej 15-17.

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 40
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Liberec

#3 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od TKorab »

Asi jsem trubka nevzdělaná,ale co se na nich samošteluje?? Výška nebo tvrdost? Já totiž nechci udělat z pohodlného houpavého vozidla drkotací žebřiňák..... Dokonce i ta 15ková kola tam chci nechat.. 19ky mám na multivanu a to ja fakt o nervy,další kostitřas už nechci,to ať se radši houpe na starejch vymlácenejch tlumičích :-))
_________________
Je: V70 2,5TDI rv 98
Je:VW T4 Multivan
Je: Fabia RS 165kw+špéra
Je:BMW 335i..momentálně s motorem mimo auto,ale třeba to někdy složim:-)
Bylo od Volva:Volvo 850 AWD 2,5T 142 kw r.v.96

selap
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 1323
Registrován: 17 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno
Vůz: V70 III D3 AT '12

#4 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od selap »

Tak tam dej plynokapalinovy,třeba Kayaba nebo něco podobnýho.
_________________
V70III D3 aut. 2012
bylo 760 GLE 2.4 TD 1986,V70I 2.4 Tdi 1999, V70II 2.5TDI 01 man.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#5 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od dali »

TKorab píše:Asi jsem trubka nevzdělaná,ale co se na nich samošteluje?? Výška nebo tvrdost? Já totiž nechci udělat z pohodlného houpavého vozidla drkotací žebřiňák..... Dokonce i ta 15ková kola tam chci nechat.. 19ky mám na multivanu a to ja fakt o nervy,další kostitřas už nechci,to ať se radši houpe na starejch vymlácenejch tlumičích :-))
Právěže tvrdost. FSD znamená Frequency Selective Damping. Prostě je tam v přepoušťáku element (vrtulka) kterej podle frekvence kmitů auto buď přitvrzuje nebo změkčuje. V praxi to funguje tak, že auto sedí jak přibitý a přitom nepociťuju nějakej sníženej komfort třeba na kostkách a na špatný silnici. Do zatáčky se to nejdřív lehce zhoupne a pak doslova přisaje a jede jak po kolejích. Jak se chová auto se sportovním podvozkem vím, docela dost jsem toho najel se sníženým T4 Transportérem na 18" s červenýma KONI nastavenýma na nejtvrdší. Tohle je úplně jinde. Taky jsem se toho bál, ale fakt vpoho.
Jestli umíš německy, tak tady je o tom stručný čtení.
http://euro.lexusownersclub.com/gallery/albums/misc/AutoBild_Koni_FSD.jpg

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 40
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Liberec

#6 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od TKorab »

Dík za info,tohle vypadá,že bude ono, jo t4 mám sníženou taky a letos z 18 přešel na 19, to jí budu asi po Praze nosit v náručí :-) Teď jen ještě jeden drzej dotaz,nechce mi je tvůj dodavatel poslat za taky tak hezkou cenu?? Záloha nebo dobírka no problem :-)
_________________
Je: V70 2,5TDI rv 98
Je:VW T4 Multivan
Je: Fabia RS 165kw+špéra
Je:BMW 335i..momentálně s motorem mimo auto,ale třeba to někdy složim:-)
Bylo od Volva:Volvo 850 AWD 2,5T 142 kw r.v.96

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#7 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od dali »

TKorab píše:Dík za info,tohle vypadá,že bude ono, jo t4 mám sníženou taky a letos z 18 přešel na 19, to jí budu asi po Praze nosit v náručí :-)
Místo T4 teď budeme jezdit s T5 se záviťákem H&R a na léto přijde taky na 19". Proti T4 to auto nemá duši, takový bezpohlavní, ani ten pětiválec z toho moc neni slyšet, ale zase jede jako drak...na šestku na 3000 otáček 170, kopec to necítí ani na tu šestku.
TKorab píše:Teď jen ještě jeden drzej dotaz,nechce mi je tvůj dodavatel poslat za taky tak hezkou cenu?? Záloha nebo dobírka no problem :-)
Zeptám se ho, pořád u něj mám nedořešenou reklamaci kotoučů, tak by se třeba moh zasnažit. Vzhledem k tomu, jak šlo dolu Euro by ho to nemuselo ani tak bolet....

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#8 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od dali »

2 TKorab: máš SZ

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#9 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od dali »

TKorab píše:Teď jen ještě jeden drzej dotaz,nechce mi je tvůj dodavatel poslat za taky tak hezkou cenu?? Záloha nebo dobírka no problem :-)
Zas tak drzej dotaz to neni. Horší mi připadá, když ti to za tu cenu domluvím a ty ani nejsi stavu dát vědět, že je teda nechceš. ;-)

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 40
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Liberec

#10 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od TKorab »

Velká oommlllluuuuvvvvaaaaa !!! Já byl na testu tlumičů a řekli mi,že jsou zánovní a že je měnit je nesmysl a uplně Ti zapoměl odepsat... Závada nakonec byla,že já přehodil přední gumy za zadní a nezkontroloval tlak a mít vzadu 3 bylo trošku moc, ubral jsem na 2,2 a problém je vyřešen.
_________________
Je: V70 2,5TDI rv 98
Je:VW T4 Multivan
Je: Fabia RS 165kw+špéra
Je:BMW 335i..momentálně s motorem mimo auto,ale třeba to někdy složim:-)
Bylo od Volva:Volvo 850 AWD 2,5T 142 kw r.v.96

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#11 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od dali »

Vpohodě, omluva se přijímá ;-) Nic závaznýho to nebylo, jen mi přišlo škoda toho nevyužít, když už mi takhle šli na ruku.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 43
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Vůz: V70 XC
Bydliště: Zlín

#12 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od Dajdula »

sháním vw multivan t4 nechceš ho prodat? nebo vyměnit.
_________________
Zdenda V70 XC 2.5 turbobenzin + LPG Prins VSI/r.v.98

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 40
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Liberec

#13 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od TKorab »

No,všechno se dá prodat,ale já mám ten pekáč fakt rád,jakej máš rozpočet na koupi? Je to generation,co mimo navigace má asi vše,co se tam dalo objednat,plus pár věcí co nešly (bixenony,18ky,duplex výfuk....) A pokazil bys mi rozhodnutí prodat V70 I a koupit novou V70III a T4 nechat jako auto pro manželku,protože VW T5 mě nějak nezaujala... (kdyby jo,tak by T4 šla pryč a volvo bych nechal jako druhé auto do rodiny.
mobil 015_Zmenit velikost.jpg
_________________
Je: V70 2,5TDI rv 98
Je:VW T4 Multivan
Je: Fabia RS 165kw+špéra
Je:BMW 335i..momentálně s motorem mimo auto,ale třeba to někdy složim:-)
Bylo od Volva:Volvo 850 AWD 2,5T 142 kw r.v.96

mates
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 382
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno / Dolní Kounice
Vůz: Lynk & Co 01

#14 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od mates »

Moc moc pěkný autí, fakt gratulace! Jde vidět, že o auta pečuješ s láskou (teda až na ty fotky 850tky v terénu...ale i to se dá pochopit... 8)
_________________
je: Lynk & Co 01 r.v.2022, PHEV - čínské Volvo XC40
bylo: XC90 V8 r.v.2005
bylo: V70 R AWD r. v. 1998
bylo: V480 ES 1,7 r. v. 1988

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 43
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Vůz: V70 XC
Bydliště: Zlín

#15 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od Dajdula »

no rozpočet mám150-200tis což v tomhle případě asi nebude stačit,ale autí je to moooc pěkný budu muset sáhnout po trošku starším. A jen tak abych věděl kdyby bylo na prodej tak za kolik?
604 833 886.
_________________
Zdenda V70 XC 2.5 turbobenzin + LPG Prins VSI/r.v.98

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 40
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Liberec

#16 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od TKorab »

Je to kupený koncem roku 2002,jsem první majitel, koupeno v ČR, nebourané,pravidelně servisované,komplet vedená serviska,jediná vada,že loni upadl šroub z uložení kliky a ta ho nabrala a vyrazila krz blok ven,takže jsem musel vyměnit motor (dalo se to zavařit,ale mám ho rád,takže jsem šel dražší cestou),koupil bouračku z Německa se serviskou od 1 majitele z 03,takže teď má servisky 2,no jak jsem psal,chci si ho nechat... Nevím,jak se teď pohybují ceny,ale kolem 400tis bych asi změnil názor.... Já vím,je to fůra peněz za starý auto :-)
_________________
Je: V70 2,5TDI rv 98
Je:VW T4 Multivan
Je: Fabia RS 165kw+špéra
Je:BMW 335i..momentálně s motorem mimo auto,ale třeba to někdy složim:-)
Bylo od Volva:Volvo 850 AWD 2,5T 142 kw r.v.96

mates
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 382
Registrován: 16 roků 10 měsíců
Bydliště: Brno / Dolní Kounice
Vůz: Lynk & Co 01

#17 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od mates »

Jojo, ta cena se dala čekat. Tyto autiska jsou fakt v ceně. A v tomto stavu je to i celkem pochopitelný. Mám strach, že za 150-200 tis. Kč seženeš jen hoodně zhuntovanou plečku. Přeji hodně štěstí ve výběru. Kamarád má tři a je s nima naprosto spokojený. Před tím měl Vito a to se sralo neuvěřitelně. Taky záleží na tom, na co to chceš. Jestli jen kvůli větší rodině, tak bych možná spíše doporučoval třeba Peugeot 806 (určitě bude za ty prachy mladší a vybavenější), ale jestli je to na práci, tak jedině VW. Škoda, že něco takového nedělá i Volvo.
_________________
je: Lynk & Co 01 r.v.2022, PHEV - čínské Volvo XC40
bylo: XC90 V8 r.v.2005
bylo: V70 R AWD r. v. 1998
bylo: V480 ES 1,7 r. v. 1988

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 43
Registrován: 16 roků 3 měsíce
Vůz: V70 XC
Bydliště: Zlín

#18 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od Dajdula »

jó mít dodávku od volva to by bylo něco, zajímalo by mě proč je vlastně nedělají.
a ten multivan je pro rodinu, ale i na práci takže jsem ho vytipoval jako nejideálnější volbu.
no a víc peněz asi nebude tak musím dobře vybírat,asi si ho dovezu z německa.
_________________
Zdenda V70 XC 2.5 turbobenzin + LPG Prins VSI/r.v.98

Offline
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 40
Registrován: 16 roků 8 měsíců
Bydliště: Liberec

#19 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od TKorab »

Co se týká dovozu,tak schvaluju,já bych si ho asi v Čechách ojetej nekoupil... bylo jich málo a byly hodně drahý,v Německu se dá najít slušné auto mnohem líp. A doporučuju nechat udělat detailní lustraci,celníci jsou na ně vysazení a já když vyměnil motor jednu takovou kontrolu absolvoval a přesto,že jsem měl sebou faktury od nákupu auta i servisu,tak mi auto zabavili. Po týdnu mi ho vrátili s certifikátem,že je v pořádku a že na něm nejsou žádné díly z trestné činnosti... Přesto jsem jel z a na hranice vlakem :-) Navíc mi celník řekl,že denně lustrují 10 multivanů,že to bylo v Německu nejkradenější auto v této kategorii a že se jich z těch 10 vrací 9 do Německa pojišťovně a ta ho pak chce zaplatit znovu.. To auto má více než 200 kontrolních bodů,co musí sedět s údaji z továrny,jinak je průser, tak jen varuju,že lustrace od renomované firmy se v tomhle případě fakt vyplatí.
_________________
Je: V70 2,5TDI rv 98
Je:VW T4 Multivan
Je: Fabia RS 165kw+špéra
Je:BMW 335i..momentálně s motorem mimo auto,ale třeba to někdy složim:-)
Bylo od Volva:Volvo 850 AWD 2,5T 142 kw r.v.96

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 7
Příspěvky: 4156
Registrován: 18 roků 3 měsíce
Bydliště: R.I.P.
Vůz: ---
Bydliště: Jindřichův Hradec

#20 Jaké tlumiče do V70 TDI??

Příspěvek od dali »

JJ, kdyby Volvo dělalo dodávku, byla by to T4, možná o něco hranatější. :palec: Na to auto taky nedám dopustit. Na dnešní měřítka mu chybí jenom šestej kvalt. Byla to třída sama pro sebe, a hlavně na tom autě nebylo nikde šetřeno. T5 je oproti tomu jen normální dodávka spočítaná na určitou životnost a určitý náklady. Jedna věc je ale u T5 vyřešená líp - kombinovatelnost jakýhokoli motoru, s jakoukoli verzí, takže můžeš mít třeba 128kW valník. U T4 byl nejsilnější motor vyhrazenej jen Multivanu a Caravelle. Když si třeba chtěl dlouhej rozvor a 111kW, dělalo se to jako Caravella, ale bylo jich tak málo, že to prakticky nebylo k sehnání. Nakonec jsme to řešili nákupem agregátů z bouranýho auta. V čechách bych taky nekupoval. V německu máš aspoň šanci se dozvědět skutečně najetý kilometry, a cena se o nich docela úměrně odvíjí. Půl miliónu najeto na tom autě neni zas až tak tragicky znát, na což hřeší většina českých šmejdů....
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „850 / 60 / 70 / 80 / 90 / XC - opravy“