Blow off ventil

jak si doma vyladit motor apod.
  • Autor
  • Zpráva
marra
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Servisman
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 912
Registrován: 19 roků 4 měsíce
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#101 Blow off ventil

Příspěvek od marra »

ja mam od JB RACING pistkovej už nějakou dobu a zatim jakoukoli změnu k horšimu jsem nezaznamenal, ani neni vidět žeby se přidíral, chodi zatim jak ma. Navic v každym turbomotoru je v tlakovym okruhu trocha oleje a tudiž se pistek promazava. kdo vi třeba za rok tomu bude jinak a začne se přidírat, třeba to auto už ani mit nebudu :pij: :pij:
_________________
VOLVO C70 2.5 T aut. r.v. 1998. vstřiky 440ccm 19" turbo s provozem na E85
VOLVO 850 2.3 T5 20V r.v. 1996 man.R.I.P
50°06´18.15"S 14°21´31.50"V

GDPR_user

#102 Blow off ventil

Příspěvek od GDPR_user »

jogin3 píše:Co to zase je, ted kdyz je neco domluveny, tak zase tady pisete, ze to stoji za hov.o :evil: , takze neim no, nechci davat money za neco co , co bude furt rozbity nebo se stim musi stelovat, tak porovnejte ten co nabizi marek, podle me je dobrej, pokud to ma na aute jak rikal, tak to snad na standartni tlak fajci jak ma a neni problem ne?

Nebo jakou dalsi vyhodu ma membranovej? Co se tyce zvuku je lepsi?
Kuwa co furt máte s tím zvukem,tak si kupte píšťalku. :evil:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 231
Registrován: 20 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha 9
Vůz: V70III D5 136kw
Bydliště: Praha 9

#103 Blow off ventil

Příspěvek od tiktak »

marra píše:ja mam od JB RACING pistkovej už nějakou dobu a zatim jakoukoli změnu k horšimu jsem nezaznamenal, ani neni vidět žeby se přidíral, chodi zatim jak ma. Navic v každym turbomotoru je v tlakovym okruhu trocha oleje a tudiž se pistek promazava. kdo vi třeba za rok tomu bude jinak a začne se přidírat, třeba to auto už ani mit nebudu :pij: :pij:
jasne, z toho je videt, ze jde predevsim asi o kvalitu zpracovani, kvalitni pistkovej muze vydrzet X let a nekvalitni membranovej samozrejme muze jit do koupru brzo (i membrana ma svou zivostnost a pruzinka se taky muze zlomit, takze tak.
Navic doba pokrocila, materialy a technologie jsou zase nekde jinde, nez v roce 2005, ruzne typy pretlakovych ventilu vyrabi dnes skoro kazdej vyrobce autodoplnku, a tim padem neni nikde napsany a dokazany, ze Greedy vydrzi dele, nez tenhle novej pistkovej.
Nehlede na to, ze kdo vi, co bude za dva, tri roky a ikdyz mam sveho Volvone rad, do duchodu mi asi nevydrzi bude se resit zase neco jinyho :pij:
_________________
Je: Volvo V70 III D5, 2009, 136 kw
bylo:Volvo V70 II D5 136kw, Volvo 855 Estate T5, 1995, 166kw, "Sazka edition"

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 11
Registrován: 16 roků
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#104 Blow off ventil

Příspěvek od nismo.power »

mám případně kontakt na dovozce velice kvalitních kopií SSQV od HKS v ceně 3tis...... z USA se to doveze vpohodě za 1500-2000 stačí jen podívat na ebay :)
_________________
Cadillac Seville STS 98´
Cadillac Seville STS 00´
Volvo 480 1,7 Turbo
R5GTE

GDPR_user

#105 Blow off ventil

Příspěvek od GDPR_user »

nismo.power píše:mám případně kontakt na dovozce velice kvalitních kopií SSQV od HKS v ceně 3tis...... z USA se to doveze vpohodě za 1500-2000 stačí jen podívat na ebay :)
A dovedeš to zařídit???

Marek
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 33
Příspěvky: 118
Registrován: 17 roků 8 měsíců
Vůz: Škoda SuperB 1.8T Elegance
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#106 Blow off ventil

Příspěvek od Marek »

Pánové,jak to tak tady čtu - objednávka dočasně pozastavena...
Až se někdo "na tvrdku" rozhodnete,že ventil opravdu,ale opravdu chcete,tak se ozvete nejlepe pres SZ a podle toho se zařídíme.
Pokud je tady možnost si za srovnatelne,ci lehce drazsi penize membránovej a nekdo po nem touzi,mate nyni na vyber...
_________________
Ford Tourneo Connect 110PS - táhám zvuk a Volvo dodávku nedělá :-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 145
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Ostrov nad Oslavou
Vůz: Nissan E.110/35

#107 Blow off ventil

Příspěvek od CouDy »

8) nevim co furt všichni máte jestli takovej či makovej, já tam mám nějakej tchaiwan od Doktora, ale jede furt jak drak a to si piště že s 480T dělám pppsssstttt každou chvilku... navíc nevim proč vymýšlíte jakej blow je lepší, stejnak na to nemáte turba ani jeden aby jste nějakýmu za 3 litry ublížily... Marek se vám tu nabídne a vy se pak nedokážete ani na takovýhle kravině domluvit...
_________________
1.480 - .........
2.480 - B18FT (regál)
3.V40 - B4204T
4.TMracing EN450Fes 05´
S3->Nissan Cabstar - BD30Ti

GDPR_user

#108 Blow off ventil

Příspěvek od GDPR_user »

CouDy píše:8) nevim co furt všichni máte jestli takovej či makovej, já tam mám nějakej tchaiwan od Doktora, ale jede furt jak drak a to si piště že s 480T dělám pppsssstttt každou chvilku... navíc nevim proč vymýšlíte jakej blow je lepší, stejnak na to nemáte turba ani jeden aby jste nějakýmu za 3 litry ublížily... Marek se vám tu nabídne a vy se pak nedokážete ani na takovýhle kravině domluvit...
No hlavně že ty máš pravé Volvo :evil: :evil: :evil: :lol: :lol: :lol:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 145
Registrován: 16 roků 4 měsíce
Bydliště: Ostrov nad Oslavou
Vůz: Nissan E.110/35

#109 Blow off ventil

Příspěvek od CouDy »

martinopel píše:
CouDy píše:8) nevim co furt všichni máte jestli takovej či makovej, já tam mám nějakej tchaiwan od Doktora, ale jede furt jak drak a to si piště že s 480T dělám pppsssstttt každou chvilku... navíc nevim proč vymýšlíte jakej blow je lepší, stejnak na to nemáte turba ani jeden aby jste nějakýmu za 3 litry ublížily... Marek se vám tu nabídne a vy se pak nedokážete ani na takovýhle kravině domluvit...
No hlavně že ty máš pravé Volvo :evil: :evil: :evil: :lol: :lol: :lol:
Tady člověk nemůže nic říct aby se zas neozvala známá firma...
no hlavně že ty musíš mít vždycky poslední slovo a tohle je teda argument jak noha, to už jsi něco lepšího vymyslet nemohl?? Bestak máš doma tričko ADIDAS se čtyrma proužkama a mě tady budeš popotahovat za takovýhle nesmysly...
Naposledy upravil(a) CouDy dne 20 bře 2008 22:59, celkem upraveno 1 x.
_________________
1.480 - .........
2.480 - B18FT (regál)
3.V40 - B4204T
4.TMracing EN450Fes 05´
S3->Nissan Cabstar - BD30Ti

GDPR_user

#110 Blow off ventil

Příspěvek od GDPR_user »

CouDy píše:
martinopel píše: No hlavně že ty máš pravé Volvo :evil: :evil: :evil: :lol: :lol: :lol:
Tady člověk nemůže nic říct aby se zas neozvala známá firma...
no hlavně že ty musíš mít vždycky poslední slovo a tohle je teda argument jak noha, to už jsi něco lepšího vymyslet nemohl?? Bestak máš doma tričko ADIDAS se čtyrma proužkama a mě tady budeš popotahovat za takovýhle nesmysli...
Když tak nesmysly.Krom toho stěmi kecy že tady stejně na to nemá nikdo turbo jsi začal ty! Takže nejdříve si kup pořádné Volvo a pak něco mudruj. :lol: :lol: :lol:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 231
Registrován: 20 roků 2 měsíce
Bydliště: Praha 9
Vůz: V70III D5 136kw
Bydliště: Praha 9

#111 Blow off ventil

Příspěvek od tiktak »

CouDy píše:....
Nechapu tvuj prispevek, za

a) jsou tu lidi, kteri to jako zvukovou kulisu zrovna nepotrebuji (treba ja :lol: ) a pokud bych po ni moc touzil, pak si radsi koupim nejaky extra "ladak" aby bylo auto radne slyset. Nicmene o to mne tedy fakt nejde :)

b) osobne to beru nejvic jako ochranu pred zbytecnym namahanim turba, zvlast, pokud jsou tu lidi, co maji auto trebas chiple na vyssi vykon, tedy vetsinou take lehce vyssi tlak turba

c) pokud se tady vyhodnocujou dva principy stejne veci, ale rozdilnych cen a rozdilne spolehlivosti, pak samozrejme logicky bude nasledovat uvaha - dam o neco vice penez za relativne spolehlivejsi system, nebo dam mene penez i s vedomim pripadnych moznych problemku ci ladeni (ze diskuze lidi, kteri znaji a pouzivali oba systemy vetsinou konci ve prospech membrany je pomerne jednoznacne)

d) alespon za sebe (a myslim, ze jeste i dalsi lide) jsme psali, ze pokud je objednavka jiz ve fazi nevratne, pak samozrejme akceptujem podminky a cenu a blov od Marka vemem. Pokud neni problem ji pro nektere lidi zrusit a nebude s tim skutecne zadna prace navic ci naklady, pak bychom zvolili radsi mebranu. A jak opakuju, je to o tom, ze si vazim toho, ze Marek nabidl tuto moznost koupit slusne blov a moznost to zaridit a pokud by s rusenim objednavky mel problem, pak jsem osobne samozrejme ochoten bud bov od nej koupit, ci se revansovat nejakym pausalem vynalozenych nakladu.
Moje (nase) chyba byla, ze jsem si prostudovali teorii a praxi principu blov pozde, az po tom, co se tvorila "objednavka".

Tedy za sebe - pokud by Markovi vznikly problemy s objednavkou, pak blov beru. Pokud to neni velky problem, pak dekuji moc za nabidku, zvolim jiny typ, - dle toho, co jsem precetl lehce spolehlivejsi. A samozrejme jsem ochoten se Markovi nejakym zpusobem "odmenit" za jeho nabidku a praci s ni, tak, jak si naklady vycisli.

A tu poznamku o "ublizeni turbu ??? za 3 kkc blovem - to jsem fakt nepobral, ani jak to bylo mysleno, takze se radsi ani nebudu vyjadrovat :) :) Osobne myslim, ze turbu se da blbym pouzitim ublizit dost rychle a dost nevratne a ikdyz se da delat relativne levna repase, nevim, proc bych si jej mel systematicky nicit :)
Ale to uz je fakt OT, hlavni je, aby se vyjadril Marek, zda tedy neni problem se zrusenim objednavky a zda pripadne s tim nemel nejake naklady, na ktere bychom se pripadne mohli slozit (ti, co se rozmysleli jinak)
Nic vic, nic min...
_________________
Je: Volvo V70 III D5, 2009, 136 kw
bylo:Volvo V70 II D5 136kw, Volvo 855 Estate T5, 1995, 166kw, "Sazka edition"

wickey
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 10
Příspěvky: 3745
Registrován: 19 roků 7 měsíců
Bydliště: Bratislava
Vůz: V70 D5 AWD, S60 D5, C70 T5 Cab, XC90 V8
Bydliště: Bratislava - Staré Mesto

#112 Blow off ventil

Příspěvek od wickey »

takrka uplne souhlasim s tiktakem - ted je otazka na Marekovi - jak to vypada???
_________________
'01 C70 T5 cabrio - B5234T3, M56LK 176 kW #601 - signal red /// '06 V70 D5 AWD - D5244T4, M66 AWD 136 kW #459 - dawn blue pearl /// '06 S60 D5 - D5244T4, M66 136 kW #459 - dawn blue pearl
'08 XC90 V8 AWD Sport - B8444S, AWTF-80 SC 232 kW #612 - passion red /// '03 S60 T5 - B5234T3, AW55-50SN 184 kW #449 - mistral green metallic

ex: '84 760 GLE TD; '90 940 GLE; '96 850 2.5 20V; '91 440 1.8 K; '98 V70 R AWD; '97 850 R; '00 V70 R AWD, '87 740 GL, '97 850 GLE, '04 S60 R AWD, '98 V70 XC AWD Cross Country, '99 V70 XC AWD Cross Country, '99 S70 2.5 20V, '00 V70 XC AWD Cross Country, '04 XC90 2,5T AWD

GDPR_user

#113 Blow off ventil

Příspěvek od GDPR_user »

wickey píše:takrka uplne souhlasim s tiktakem - ted je otazka na Marekovi - jak to vypada???
Marek psal že objednávka pozastavená,takže asi nebyl problém,pokud by bylo nutno objednání dodržet,tak pochopitelně BOV od Marka beru.Každopádně tak i tak Markovi díky za ochotu.

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 3
Příspěvky: 11
Registrován: 16 roků
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#114 Blow off ventil

Příspěvek od nismo.power »

martinopel píše:
nismo.power píše:mám případně kontakt na dovozce velice kvalitních kopií SSQV od HKS v ceně 3tis...... z USA se to doveze vpohodě za 1500-2000 stačí jen podívat na ebay :)
A dovedeš to zařídit???

pište mi jinak než sem na forum :) sem moc nechodim, 480 mám jen tak z prdele na vyblbnutí nejsem nějak moc volvo maniak ale volva mi nevaděj, krom těch co sou vyrobený tam co to moje to je fakt sráč :))
_________________
Cadillac Seville STS 98´
Cadillac Seville STS 00´
Volvo 480 1,7 Turbo
R5GTE

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 461
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Náchodsko- Hořičky

#115 Blow off ventil

Příspěvek od trapiz »

zdarec chlapí ,nevítr nekdo kam mam spíš na co zadela u 2,5 Tdi Blow ventil ? ... dík :poc:
_________________
moje 760 GLE turbo diesel D24T r.v 1985 , overdrive M46, přestavba na D24TIC a po go motoru .
táta s mámou v70 ll D5 r.v.05

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 74
Registrován: 19 roků 3 měsíce
Bydliště: Pardubice

#116 Blow off ventil

Příspěvek od aphex »

trapiz píše:zdarec chlapí ,nevítr nekdo kam mam spíš na co zadela u 2,5 Tdi Blow ventil ? ... dík :poc:
Ty už ji máš, viď? :pij: :palec:


Jinak dávat do TDi BOV je pěkná blbost.
_________________
Bylo: Volvo V70 TDI, 1998 (D5252T)
Bylo: Volvo 240 GL 1983 (B230A)
Bylo: Volvo 760 turbo intercooler 1990 (B204FT)

GDPR_user

#117 Blow off ventil

Příspěvek od GDPR_user »

trapiz píše:zdarec chlapí ,nevítr nekdo kam mam spíš na co zadela u 2,5 Tdi Blow ventil ? ... dík :poc:
Muhehe na TDI Blow ventil. :lol: :lol: :lol: Nechceš raději píšťalku?? :lol: :lol: :lol:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 461
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Náchodsko- Hořičky

#118 Blow off ventil

Příspěvek od trapiz »

nevim proč by to bila blbost na TDi davat ventil normalně sem to viděl ,jen sem se zeptal jestli to někdo z vas nevi jsou tu borci co to maj celi prolezli a vjedí co kam dat a co jek zapojit :prace: :palec: . jinak nevim jako píštalku :shock: ,jestli mě to třeba nekdo visvětli proč to je blbost budu jen rad ...
_________________
moje 760 GLE turbo diesel D24T r.v 1985 , overdrive M46, přestavba na D24TIC a po go motoru .
táta s mámou v70 ll D5 r.v.05

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 2
Příspěvky: 74
Registrován: 19 roků 3 měsíce
Bydliště: Pardubice

#119 Blow off ventil

Příspěvek od aphex »

trapiz píše:nevim proč by to bila blbost na TDi davat ventil normalně sem to viděl ,jen sem se zeptal jestli to někdo z vas nevi jsou tu borci co to maj celi prolezli a vjedí co kam dat a co jek zapojit :prace: :palec: . jinak nevim jako píštalku :shock: ,jestli mě to třeba nekdo visvětli proč to je blbost budu jen rad ...
TDI nemají škrtící klapku, takže nevzniká důvod proč BOV montovat - tlak se nemá před čím hromadit a za klapkou nevzniká podtlak, který je důležitý pro ovládání otevření BOV.
_________________
Bylo: Volvo V70 TDI, 1998 (D5252T)
Bylo: Volvo 240 GL 1983 (B230A)
Bylo: Volvo 760 turbo intercooler 1990 (B204FT)

GDPR_user

#120 Blow off ventil

Příspěvek od GDPR_user »

trapiz píše:nevim proč by to bila blbost na TDi davat ventil normalně sem to viděl ,jen sem se zeptal jestli to někdo z vas nevi jsou tu borci co to maj celi prolezli a vjedí co kam dat a co jek zapojit :prace: :palec: . jinak nevim jako píštalku :shock: ,jestli mě to třeba nekdo visvětli proč to je blbost budu jen rad ...
Neděláš tuzing???

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 461
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Náchodsko- Hořičky

#121 Blow off ventil

Příspěvek od trapiz »

jestli to bylo na mě ,tak mam V70 TDi :palec: je to nadupanej stroj akorat mě štve že turbo zabíra až tka od tech 1800 ale pak to teda jede...
_________________
moje 760 GLE turbo diesel D24T r.v 1985 , overdrive M46, přestavba na D24TIC a po go motoru .
táta s mámou v70 ll D5 r.v.05

GDPR_user

#122 Blow off ventil

Příspěvek od GDPR_user »

trapiz píše:jestli to bylo na mě ,tak mam V70 TDi :palec: je to nadupanej stroj akorat mě štve že turbo zabíra až tka od tech 1800 ale pak to teda jede...
A to si myslíš,že by ti blow ventil způsobil,že ti turbo bere od 500 otáček??? :lol: :lol: :lol:

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 9
Příspěvky: 461
Registrován: 16 roků 1 měsíc
Bydliště: Náchodsko- Hořičky

#123 Blow off ventil

Příspěvek od trapiz »

výte někdo jak to zapojit?...
Přílohy
22541-836213.jpg
22541-836213.jpg (69.13 KiB) Zobrazeno 3083 x
_________________
moje 760 GLE turbo diesel D24T r.v 1985 , overdrive M46, přestavba na D24TIC a po go motoru .
táta s mámou v70 ll D5 r.v.05

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 2594
Registrován: 17 roků
Vůz: V960, B6304F, 1992
Bydliště: Piešťany/Praha
Kontaktovat uživatele:

#124 Blow off ventil

Příspěvek od Sergej »

A co to je ? BOV na klimu ?
_________________
Je:V960TURBOB204FT1991V960GLEB6304F1992
Bolo:V940SEB200FT1992V760GLED24T1985
Oprava pristrojoviek 2xx/7xx/9xx

Deshi
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 3618
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Dolní Roveň
Vůz: V40 1.9D 75kW

#125 Blow off ventil

Příspěvek od Deshi »

martinopel píše:
trapiz píše:jestli to bylo na mě ,tak mam V70 TDi :palec: je to nadupanej stroj akorat mě štve že turbo zabíra až tka od tech 1800 ale pak to teda jede...
A to si myslíš,že by ti blow ventil způsobil,že ti turbo bere od 500 otáček??? :lol: :lol: :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec: :lol:
Musí to přece mít tah "vocpoda", ne?? :palec: :mrgreen:
_________________
Volvo S80 01/2007, 3,2 175kW AWD automat, Summum
Volvo XC70 10/2007, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum
Volvo XC90 08/2008, 2,4 D5 136kW AWD manuál, Summum

bylo:
Volvo V40 07/2002, 1,9D 75kW manuál, Sport
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „Jak co vyladit???“