S/V40/V50 - xenony - centrální téma

  • Autor
  • Zpráva
Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#76 elektroinstalace:elektr.nastavení sklonu předních světel

Příspěvek od Peťo-goalie »

6000K je bílé světlo[/quote]

ja viem ale ktore je prijemnejsie pri dlhsej jazde? neni to 6000K prilis biele-oci sa viac namahaju?

anonym

#77 elektroinstalace:elektr.nastavení sklonu předních světel

Příspěvek od anonym »

goalie píše:6000K je bílé světlo
ja viem ale ktore je prijemnejsie pri dlhsej jazde? neni to 6000K prilis biele-oci sa viac namahaju?[/quote]

Tak to Ti nepovim 4300K je taky bílé.....ale já si budu kupovat 6000K, tak Ti potom můžu říct. Nebo jistě tu někdo má 6000K, tak může prozradit.
Jinak to asi bude individuální. Někdo na to může mít i jiný názor, než ostatní. Nemáme stejné oči ;-)

Zz
Offline
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 27
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#78 xenony na V40tku

Příspěvek od Zz »

Já mám 4300K a až budu kupovat nový žárovky,tak zkusím 6000K.Po delším čase svícení to světlo malinko(opravdu malinko) žloutne,tak chci vyzkoušet bělejší.4300K má ještě jeden menší nedostatek.Vzhledem k tomu,že má svítivost 3200l tak se občas stává,že člověk přioslňuje sám sebe.Světlo se dost odráží od značení na silnici.6000K má světelný tok cca 2900l.Nějvětší problém s HID sadou v obyč.čirých reflektorech je ten,že to ostatní trošku oslňuje :evil: Bylo by potřeba ty výbojky nějak zakrýt,aby se do nich nešlo přímo podívat.Když jsem jel do Chorvatska,tak na mě blikly asi tři auta.Po stažení světel na minimum,to už bylo OK.Měl jsem ovšem přes horní hranu světel přelepenou tejpu.Vypadalo to hrozně,ale účel to splnilo.stále dumám jak to zastínit,ale...nechce se mi vyndávat a rozebírat světla. :roll:
_________________
V40 2003 1,9D 85kw

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#79 xenony na V40tku

Příspěvek od Peťo-goalie »

Zz píše:Já mám 4300K a až budu kupovat nový žárovky,tak zkusím 6000K.Po delším čase svícení to světlo malinko(opravdu malinko) žloutne,tak chci vyzkoušet bělejší.4300K má ještě jeden menší nedostatek.Vzhledem k tomu,že má svítivost 3200l tak se občas stává,že člověk přioslňuje sám sebe.Světlo se dost odráží od značení na silnici.6000K má světelný tok cca 2900l.Nějvětší problém s HID sadou v obyč.čirých reflektorech je ten,že to ostatní trošku oslňuje :evil: Bylo by potřeba ty výbojky nějak zakrýt,aby se do nich nešlo přímo podívat.Když jsem jel do Chorvatska,tak na mě blikly asi tři auta.Po stažení světel na minimum,to už bylo OK.Měl jsem ovšem přes horní hranu světel přelepenou tejpu.Vypadalo to hrozně,ale účel to splnilo.stále dumám jak to zastínit,ale...nechce se mi vyndávat a rozebírat světla. :roll:
Prave preto oslnovanie by som si tu HID sadu radsej do obycajnych reflektorov nedal a skor casom kupil radsej celel origo reflektory aj s xenonynmi. Ono totiz tie zarivky su v origo prevedeni v takom priesvitnom plastovom puzdre a aj parabola ma iny tvar.
Neni potom uz lepsie kupit radsej kvalitnejse ziarovky?+ cira optika? Cira optika vyjde tak na 5tis zairovky do tisicky a origo xenony stoja cca 14tis.

Paďák
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 25
Registrován: 17 roků 2 měsíce
Bydliště: Vodňany

#80 xenony na V40tku

Příspěvek od Paďák »

Koukněte se hoši na tohle:
http://eshop.escape6.cz/ProductDetail.a ... rodid=5872
Já jsem taky nadával že to blbě sítí, tak že půjdu do xenonů. (žárovek né parabol)
Pak jsem koupil tyto žárovky od OSRAM a byl jsem velice mile překvapen, jak to pěkně svítí.
Opravdu minimálně o 30% lepší. Světlo je ostřejší a bělejší.
Mysím, že je to opravdu dobrý kompromis za dobrou cenu oproti xenonum.
Jinak Osram nabízí s ještě vyšší svítivostí, ale tam jsem se bál že budou praskat.
A 100 Wat žátovky bych tam nikdy nedal, protože na to nejsou přizpůsobené vypínače, kteté časem vyhoří a investice je doma. To se potom musí zapojit přez extra relátkový můstek.
Toť můj názor a zkušenost ........čauky Paďák..............
_________________
V70 2.4 D5 model 2006

anonym

#81 xenony na V40tku

Příspěvek od anonym »

Zz píše:obyč.čirých reflektorech
Záleží, co myslíš pod tímto pojmem. Já si přestavím čírý reflektor=čiré sklo bez vzorku. Ten vzorek na skle by měl světlo lámat správně(tak mi to říkal jarda). Další věcí je, jestli máš světla seřízená, tak jak mají být. Když svítí moc nahoru, oslňuješ protijedoucí vozidla ;-)

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#82 xenony na V40tku

Příspěvek od Peťo-goalie »

háša píše:
Zz píše:obyč.čirých reflektorech
Záleží, co myslíš pod tímto pojmem. Já si přestavím čírý reflektor=čiré sklo bez vzorku. Ten vzorek na skle by měl světlo lámat správně(tak mi to říkal jarda). Další věcí je, jestli máš světla seřízená, tak jak mají být. Když svítí moc nahoru, oslňuješ protijedoucí vozidla ;-)

Neviem ci to patrilo mne ale myslim ze mam svetlomety nastavene ok a neoslnujem, mam nove ziarovky PHILIPS POWER Extreme patica H4- o nieco lepsie ako tie OSRAMi co tu popisujete len mam subjektivny pocit ze cez ciru optiku s H7 aj obycajnymi ziarovkami to svieti jasnejsie :)

anonym

#83 xenony na V40tku

Příspěvek od anonym »

goalie píše:
háša píše:
Záleží, co myslíš pod tímto pojmem. Já si přestavím čírý reflektor=čiré sklo bez vzorku. Ten vzorek na skle by měl světlo lámat správně(tak mi to říkal jarda). Další věcí je, jestli máš světla seřízená, tak jak mají být. Když svítí moc nahoru, oslňuješ protijedoucí vozidla ;-)

Neviem ci to patrilo mne ale myslim ze mam svetlomety nastavene ok a neoslnujem, mam nove ziarovky PHILIPS POWER Extreme patica H4- o nieco lepsie ako tie OSRAMi co tu popisujete len mam subjektivny pocit ze cez ciru optiku s H7 aj obycajnymi ziarovkami to svieti jasnejsie :)
nene, to patřilo pro Zz

Roger
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 5
Příspěvky: 1842
Registrován: 18 roků 4 měsíce
Bydliště: Holubice
Vůz: V70T6 AWD '08 AT / V70R AWD '98 MT
Bydliště: Brno/Kyjov

#84 xenony na V40tku

Příspěvek od Roger »

Paďák píše:Koukněte se hoši na tohle:
http://eshop.escape6.cz/ProductDetail.a ... rodid=5872
Já jsem taky nadával že to blbě sítí, tak že půjdu do xenonů. (žárovek né parabol)
Pak jsem koupil tyto žárovky od OSRAM a byl jsem velice mile překvapen, jak to pěkně svítí.
Opravdu minimálně o 30% lepší. Světlo je ostřejší a bělejší.
Mysím, že je to opravdu dobrý kompromis za dobrou cenu oproti xenonum.
Jinak Osram nabízí s ještě vyšší svítivostí, ale tam jsem se bál že budou praskat.
A 100 Wat žátovky bych tam nikdy nedal, protože na to nejsou přizpůsobené vypínače, kteté časem vyhoří a investice je doma. To se potom musí zapojit přez extra relátkový můstek.
Toť můj názor a zkušenost ........čauky Paďák..............
Kazdopadne levnejsi nez se patlat xenony, ale proti gustu...
Jsem tam dal zatim taky lepsi H7 zarovky a staci mi ta svitivost...uz jen aby to umelo natacet do zatacek... ;-)
_________________
V70T6 AWD 08 AT Gold SUMMUM ARD St.2,290kKm/ V70R AWD 97',184kW,B5234T4,manualM58,Šedák Silvermetal:385kKm,AWDrepas
Ex:
S60 2.4T 01' 147kW,Man, SUMMUM Metal Modrák
V740 GLT 16valve89',111kW,B234Fman.5QoverdriveWagonBlackDemon - má brácha
V40 T4 98' man.147kW, 15.3.08 R.I.P. BitPower@chip-Václav. PRODEJ dílů

Peťo-goalie
Ověřený
Offline
Příspěvků ve vlákně: 6
Příspěvky: 342
Registrován: 16 roků 8 měsíců

#85 xenony na V40tku

Příspěvek od Peťo-goalie »

Kazdopadne levnejsi nez se patlat xenony, ale proti gustu...
Jsem tam dal zatim taky lepsi H7 zarovky a staci mi ta svitivost...uz jen aby to umelo natacet do zatacek... ;-)[/quote]
Moja rec to si musis kupit novy medak tam sa natacaju :P ale nieco take vyrobit

Zz
Offline
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 27
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#86 xenony na V40tku

Příspěvek od Zz »

háša píše:
Zz píše:obyč.čirých reflektorech
Záleží, co myslíš pod tímto pojmem. Já si přestavím čírý reflektor=čiré sklo bez vzorku. Ten vzorek na skle by měl světlo lámat správně(tak mi to říkal jarda). Další věcí je, jestli máš světla seřízená, tak jak mají být. Když svítí moc nahoru, oslňuješ protijedoucí vozidla ;-)

no na 2003 bych už vzorek na skle nehledal.Světla mám seřízený dobře.Jde o to,že ta baňka na výbojce vydává moc intenzivní světlo a je jí proto třeba zakrýt.Jinak zlepšení HID sadou oproti H7 v čiré optice je tak 150%
_________________
V40 2003 1,9D 85kw

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 129
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno

#87 xenony na V40tku

Příspěvek od Rychlik »

Na tento problem s oslnovanim myslim jiz soudruzi prisli. Cely vtip je v tom, ze do cirich svetel s normalni parabolou (ne cockou) maji prijit HID sady a vybojky s oznacenim H7R, ktere jiz obsahuji zminene stinitko. Klasicky vybojky s patici H7 jsou urceny do svetel s cockami, kde tak neoslnuji. Jeste jsem nemel moznost to vyzkouset, kazdopadne v sobotu si pro H7R jedu, tak poreferuji jak jsem spokojen...
_________________
VOLVO V40, 1,9TDi - 85kW, D4192 T3, r.v. 11/2001 Obrázek
VOLVO V50, 2,0D - 100kw 3/2008 - Father's car

Zz
Offline
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 27
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#88 xenony na V40tku

Příspěvek od Zz »

Jj.Taky jsem už o tom slyšel.Nicméně origo xenony používají výbojky D2R,které mají přes baňku šedý proužek a i přeto jsou ještě v krytce,která je přímo ve světle.Doufám že H7R budou mít nějaké kvalitní stínítko.Rád bych ho viděl.Já se ho jednou pokusil vyrobit z nerezového plechu,ale ten se během cca 20s tak úžasně rozpálil,že jsem ho hooodně rychle vyndal. :D Bohužel teď přede mnou vyvstal jiný problém.Má název dvouhmotový setrvačník,ale to sem už nepatří....
_________________
V40 2003 1,9D 85kw

anonym

#89 xenony na V40tku

Příspěvek od anonym »

tak jsem dnes zjiš´toval ty ceny:

cena za HID sadu s montáží 2500+100 za seřízení světel

cena samotné HID sady 2300. Ale neručí za vady vzniklé při neodborné montáži....osobně si myslím, že je lepší si připlatit ty tři stovky a nechat odborně namontovat a seřídit ;-)

Cena náhradních výbojek byla tuším 300/ks.

Zz
Offline
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 27
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#90 xenony na V40tku

Příspěvek od Zz »

Tak to je hodně dobrá cena! :palec:
_________________
V40 2003 1,9D 85kw

Jarda S40
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 1491
Registrován: 19 roků 1 měsíc
Vůz: S40, V70-I, 850, 460 variomatik
Bydliště: Praha 9

#91 xenony na V40tku

Příspěvek od Jarda S40 »

Zz píše:Tak to je hodně dobrá cena! :palec:
Jjj, souhlas.

anonym

#92 xenony na V40tku

Příspěvek od anonym »

když budete mít zájim, dejte mi vědět ;-)

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 1
Příspěvky: 44
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Bydliště: Bratislava

#93 xenony na V40tku

Příspěvek od Jano »

Urcite hodte nejake info ako ste pochodili.
Momentalne mam H4 a svietivost nic moc, tak kupijem vseljake halogenky so zvysenou svietivoistou.
KAtualne pokukujem po Philipsoch Blue Vision, lenze tie vyjdu cez tisicku a to uz zacinaju byt zaujimave tie xenony o kt. diskusutjete.
Pytal som sa aj v dvoch volvo servisoch a ti ma odbili s tym, ze ziadne xenony sa nedaju na V40 domontovat, jedine original vyrobit spolu s autom.
Zrejme dalsi prejav odbornosti personalu v znackovych zastupeniach.
_________________
Bolo: Volvo V40 2.0T model 1999 - predane
Mozno raz: XC70 3.2 AWD

anonym

#94 xenony na V40tku

Příspěvek od anonym »

Jano píše:Urcite hodte nejake info ako ste pochodili.
Momentalne mam H4 a svietivost nic moc, tak kupijem vseljake halogenky so zvysenou svietivoistou.
KAtualne pokukujem po Philipsoch Blue Vision, lenze tie vyjdu cez tisicku a to uz zacinaju byt zaujimave tie xenony o kt. diskusutjete.
Pytal som sa aj v dvoch volvo servisoch a ti ma odbili s tym, ze ziadne xenony sa nedaju na V40 domontovat, jedine original vyrobit spolu s autom.
Zrejme dalsi prejav odbornosti personalu v znackovych zastupeniach.
Svítí to o hodně více, než H4. Světlo zůstane, tak jak je. Jen se pod kapotou objeví malé krabičky s dráty :D

Harry
Ověřený
Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 4
Příspěvky: 1677
Registrován: 18 roků 7 měsíců
Bydliště: Plzeň-jih

#95 xenony na V40tku

Příspěvek od Harry »

a co ostřikovače, ty by nebyly? že bych si to dal taky do pořádku :twisted:
_________________
XC90 II 2018 D5 173KW AWD Inscription +
V60 r.v. 2015 D4 120KW Business + , V40 r.v. 2013 D2 84KW Momentum +
bylo: do 6/2023 XC60 r.v. 2014 D5 158KW (s BSR 181KW) AWD Summum+
do 11/2019 S40 II r.v. 2007 1,6D 80KW Kinetic+, do 02/2017 V70 r.v. 2005 D5 120KW Momentum , do 10/2009 V40 r.v. 2001, 1,9D 75KW

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 129
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno

#96 xenony na V40tku

Příspěvek od Rychlik »

Tak xenony H7R mam jiz namontovane. Bylo samozrejme potreba je seridit a sviti velice pekne. Je pravda, ze v porovnani s orig. xenony na V50 nemaji tak precizni vykresleni, ale je to asi take tim, ze paraboly maji za sebou jiz nejaky ten patek. Instalace probihala v radu nekolika hodin (jsem pedant, da se to zvladnout mnohem rychleji). :prace: Jediny problem vidim v tom, ze u 40tek se serizuji spolecne potkavaci a dalkova svetla, takze dalkova sviti prilis nahoru a nesviti na silnici, ale osvetluji pouze znacky a stromy. Clovek ale v dnesnim provozu s dalkovyma stejne moc nejezdi, takze to neni az takovy problem. Celkove jsem alespon zatim spokojen :palec:
_________________
VOLVO V40, 1,9TDi - 85kW, D4192 T3, r.v. 11/2001 Obrázek
VOLVO V50, 2,0D - 100kw 3/2008 - Father's car

Offline
Uživatelský avatar
Příspěvků ve vlákně: 8
Příspěvky: 129
Registrován: 18 roků 5 měsíců
Bydliště: Brno

#97 xenony na V40tku

Příspěvek od Rychlik »

Nechci zakladat nove tema, tak to hodim sem.

Nevíte někdo prosím, zdali se nahodou ty dalkova svetla nedaji seridit nezavisle na potkavacich??? Sice jsem psal, ze mi to az tak nevadi, ale kdyby to slo...znate to ;-) Predem diky za reakce...
_________________
VOLVO V40, 1,9TDi - 85kW, D4192 T3, r.v. 11/2001 Obrázek
VOLVO V50, 2,0D - 100kw 3/2008 - Father's car

Zz
Offline
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 27
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#98 xenony na V40tku

Příspěvek od Zz »

H7 do H4 bez krkolomných úprav nejdou.Patice na H7 jsou menší než H4 a konektorů je tam taky o jeden míň.HID sady se prodávají i na žárovky H4.Říkají tomu bi-xenon.Měla by to být výbojka a pod ní je ještě halogenová žárovka.Jak moc si polepšíš když to dáš do světel bez čirého skla,to nevím.
_________________
V40 2003 1,9D 85kw

anonym

#99 xenony na V40tku

Příspěvek od anonym »

Zz píše:H7 do H4 bez krkolomných úprav nejdou.Patice na H7 jsou menší než H4 a konektorů je tam taky o jeden míň.HID sady se prodávají i na žárovky H4.Říkají tomu bi-xenon.Měla by to být výbojka a pod ní je ještě halogenová žárovka.Jak moc si polepšíš když to dáš do světel bez čirého skla,to nevím.
Hodně si polepší. Ani nevíš jak. když jsem to viděl, nevěřil jsem vlastním očím. Hlavně nevyměňovat ty skla. Pouze výbojku. když něco měnit, tak celé světlo, nebo pouze tu H4.

Zz
Offline
Příspěvků ve vlákně: 15
Příspěvky: 27
Registrován: 17 roků 3 měsíce
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#100 xenony na V40tku

Příspěvek od Zz »

No já jsem si polepšil v čirých světlech nejmíň o 150%.Ačkoli mi už začíná levá výbojka startovat až napodruhý,pokud to odejde jdu do toho znovu!Prostě v noci chci vidět! :shock:
_________________
V40 2003 1,9D 85kw
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na „C30 / S40 / V40 / V50“